Skocz do zawartości

Czego słuchasz w tym momencie?


Cwany

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.youtube.c...h?v=6xD0RsAvKs0

wiem wiem

nowe inflamesy to syf ale w sumie nie jest takie złe

 

montessa wcale nie syf, tylko przeszli metamorfozę z pionierów melodic death metalu w stronę progressive rock/pop(chodzi o popową strukturę wersów)/ w pewnym sensie neo-classical metalu wyraźnie inspirowanym Nu-Metalowym brzmieniem (łamiący się głos Andersa przechodzący z ciężkiego do niemal czystego, typowa mocno podkreślona linia basowa, wstawki elektroniczne, breakdowny gdzieś w środku utworu, brak lub zanik "solówek" gitarowych, teksty krążące wokół bólu i osobistej alienacji, ogólnie o wewnętrznym emocjonalnym rozdarciu etc, zresztą już o tym pisałem w temacie o metalu)

 

Płyta jest okej, bardzo chwytliwa, łapie od pierwszych dźwięków, ale niestety grozi to po pewnym czasie "oklepaniem" kawałków. Od początku do końca aż kipi z niej swego rodzaju hiper epickością, no ale właśnie... czy nie ma w tym nadużycia? taka dawka "wzniosłości" zaczyna męczyć po pewnym czasie, sprawia wrażenie sztucznie wygenerowanej, takie nadużywanie efektów zahacza już momentami o efekt cliche. Za mało w tym subtelności, finezji, wyrafinowania. Epickość zostaje Ci bezpardonowo rzucona prosto w twarz, a jej natężenie w jednej sekundzie jest do tego stopnia nienaturalnie skoncentrowane, że zaczynasz dusić się jego nadmiarem. Gdzie ta swoboda kompozycji jak w The Jester Race? Była epickość, ale nie kosztem klaustrofobii brzmieniowej, utwory cechował powiew świeżości, nienachalna otwartość. Brakuje różnorodności, niespodziewanych zmian tempa, "zwrotów akcji". Takie to trochę "bombastic-fantastic" wypełnione momentami powszechnie określanymi jako "radio-friendly".

 

Podsumowując forma wzięła górę nad treścią. Nie przeczę, forma może i jest interesująca, ale niech popracują jeszcze nad treścią. Na razie, widzę, jest to głównie zabawa nowym brzmieniem. Mam nadzieję, że na następnej płycie będą już w stanie wykorzystać potencjał drzemiący w nowym stylu.

 

ps. aktualnie sprawdzam na youtube:

 

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności