Skocz do zawartości

Czego słuchasz w tym momencie?


Cwany

Rekomendowane odpowiedzi

Po 33 latach wydobyta z otchłani. Nawet nie wiedziałem, że ją mam. Szklaneczka whisky, ten dream team i jest naprawdę miło🤗

 

20201129_134014_HDR.jpg

13 godzin temu, EnergyRescue napisał:

Szkoda mi was

Mi ciebie też. Ale tylko troszkę.😌

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie da sie spać przy tej płycie, jest tak potwornie ******sta.Można powiedzieć że komuny nawet porządnie nie powąchałem bo w 86roku w styczniu byłem jeszcze plemnikiem.Ale to co było później pamiętam doskonale, to co było jeszcze na szarym początku lat 90 również.I ta płyta tak doskonale obrazuje tamte czasy że lepiej sie chyba nie da.Nowa aleksandria to jedna z najlepszych płyt nowej fali jaką kiedykolwiek wydano

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, deftones9 napisał:

Nowa aleksandria to jedna z najlepszych płyt nowej fali jaką kiedykolwiek wydano

 

I najbardziej niedoceniona i nierozumiana w tamtych czasach przez słuchaczy i tzw. fanów. Wszyscy chcieli  Siekiery z Jarocina, a tu "Dzwon" plus "Malina" i s-ka zrobili takie "coś" (dla mnie dzieło przez duże "D"). Urodziłem się w Puławach i mam wielki sentyment do tego miasta (i do tamtych czasów).  

Byłem dumny z tego, po ukazaniu się tej płyty.

Żałowałem tylko, że nie weszło na nią "Ja stoję, ja tańczę, ja walczę" i to:

 

 

Aha i ciekawostka. Byłem tam wtedy:

 

Edytowane przez deadman42
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie “Nowa Aleksandria“ to był poziom 4AD i spokojnie mogła leżeć obok Clan of Xymox. Miałem za komuny półkę płyt winylowych, ale w kółko leciały tylko trzy: Czerwona Siekiera, Czerwona Aya RL i pierwszy EL Division (z wokalizą Ciechowskiego) . Reszta świata mogła (i często musiała jedynie) być z kaseciaka :)

A “Ja stoję, ja tańczę“ i “Jest bezpiecznie“ kojarzę z tego strasznego filmu o narkomanach. Brr! 

Dzięki za podpowiedź piosenki do poduszki, już puszczam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucky-Luke napisał:

A “Ja stoję, ja tańczę“ i “Jest bezpiecznie“ kojarzę z tego strasznego filmu o narkomanach. Brr! 

 

Nie bez przyczyny. Puławy były w tamtych czasach "stolicą" narkomanii w Polsce. Paru moich znajomych, w tym mój brat cioteczny niestety się zaćpało😢. Na szczęście nigdy w to nie poszedłem.

 

5 godzin temu, progmarky napisał:

Dali cd2

 

Dżisas, jak to brzmi na moich FH5 i to z youtuba.

 

Właśnie kupiłem ze strony Janis we flacach.

Okazało się, że na dawno zapomnianym koncie paypal miałem jeszcze kasiorkę, więc tak jakby za darmoszkę ha ha 😝.

Dzięki @progmarky . Kolejny raz coś fajnego mi "podkręcasz".👍👌

 

Edytowane przez deadman42
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności