Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do 100zł, reggae i rock


slash0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Poszukuję słuchawek dokanałowych do 100zł z przesyłką, głównie do słuchania w autobusie. Tymczasowo będą działać z Shitsungiem Galaxy 551. Jednak ich zastosowanie będzie nieco ciekawe, bo słucham dwóch gatunków, reggae i rocku (głównie Rise Against). Dowiedziałem się, że to właściwie dwa bieguny i ciężko będzie wybrać coś co sprawdzi się w obu. Bardziej zależy mi na reggae, ale chciałbym coś uniwersalnego. Doszukałem się Brainwavzów Alpha z głębokim basem, ale szukam jeszcze jakichś alternatyw, żebym miał w czym wybierać. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiście ciężki temat, nie wiem czy są słuchawki, które będą dobrze grały reggae i rock..

do reggae to podobno, tak jak piszesz, bw alpha będą fajne, do rocka z kolei na pewno świetne JBM MJ800 lub xkdun CK-700 (tych drugich nie słuchałem, opieram się tu na opinii @snuffmajster'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz zacny panie :) JBMy jak lubisz analityczne brzmienie (ale bardzo przyjemne) a CK-700 jak lubisz fun:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zależy mi na reggae, chciałbym coś z głębokim basem, męczy mnie nadmiar wysokich tonów. Bardzo kuszące są xkduny, ale z tego co wyczytałem mają mocne wysokie tony :( Brainwavzy są ok, ale wyglądają na tandetnie wykonane. Wtyk który tam zastosowano wygląda jak wyjęty prosto z targowych słuchawek, a ja takich jacków w życiu rozwaliłem mnóstwo i często po tygodniu od zakupu :) Macie jakieś doświadczenia z nim? Jak bas w JBMach? Może będą dość uniwersalne.

Edytowane przez slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JBM bas jest dla mnie bardzo fajny - mocny, szybki, punktowy. Świetnie się to sprawdza w rocku/metalu ale kawałki hh czy reggae to średnio, niezbyt przyjemnie się ich na JBM słucha - tak więc raczej Ci ich nie polecam, po prostu przy reggae się zawiedziesz :)

Edytowane przez wktr92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim wypadku dobrym rozwiązaniem będą wcześniej wspomniane brainwavz alpha. Naprawdę fajne słuchawki jak ktoś szuka bardziej basowych. Jeszcze jakieś pół roku temu można było je kupić za 49zł a teraz niestety 79zł <_< Ale i tak są warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainwavz alpha grają bardzo metalicznie i mnie w hip hopie zupełnie nie pasowały bas był, ale nie tak dobry jak choćby w Mee M9 czy Panasonicach HJE120 z nałożonymi biflangami. Jak dla mnie to połączenie gra o niebo lepiej niż brainwavz alpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak celowal w awei es q3. Bw alphy to jedne z lepiej wykonanych dokow w tej cenie i uwierz piach wodia i snieg im nie straszne :P.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że aweie ciężko dostać w PL, a będę miał ciężko je ściągnąć. Wychodzi na to, że najlepiej będzie się rozglądnąć jednak za BW alpha skoro nie są to targowe plastiki. Mam nadzieję, że moje małżowiny je utrzymią :D

 

@AndraKuf

Mały OT, ale bój się boga jeśli uznajesz hh i reggae za gatunki bliskie. Reggae jest melodyczne i oprócz wokalu bardzo ważny jest riddim, w hh prowadzą słowa. Znam takich, którzy by Cię za to stwierdzenie zjedli, dobrze że nie powiedziałeś tego wprost :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności