Skocz do zawartości

Nowe iPod'y, czy ja gdzieś już tego nie widziałem...


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

320kbps polowa glosnosci

 

Pomiary robione są tak, jak mówi mały druczek, typowo:

- standardowe słuchawki dodawane do odtwarzacza

- MP3 128kbps, np. jeden zapętlony album

- maksymalnie połowa głośności

- po włączeniu odtwarzacz nie jest dotykany (wyświetlacz się wyłącza i nie jest więcej włączany, nie ma żadnego przełączania utworów etc.)

 

Paradoksalnie takie rzeczy jak format, bitrate, głośność czy parametry słuchawek MAJĄ wpływ na żywotność baterii... a producent chce oczywiście podać jak najlepszy wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie? Myślę, że to dość oczywiste. Chyba, że to był sarkazm? Nowe iPody "nie rzuciły mną o glebę". Jedyne, na co zwróciłem uwagę, to matowy tył nowego Toucha i wymiary Nano, które sprawiają, że już nie jest taki "Nano". Ciekawe, jak grają? Wie ktoś może, od kiedy będą dostępne w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie? Myślę, że to dość oczywiste. Chyba, że to był sarkazm?

 

To nie jest ani oczywiste ani sarkazm. A przynajmniej nie było kiedyś to raz, i łatwo jest przeliczyć faktyczny wpływ tych czynników (zarówno na plus jak i na minus).

 

Kiedyś nie sądziłem że przykładowo bitrate może mieć aż takie znaczenie (nie licząc faktu, że trzeba przykładowo przesłać inną ilość danych - miało to znaczenie w przypadku odczytu z CD, ale już nie aż takie znowu przy odczycie z pamięci flash), choć format już powiedzmy że jest w jakiś sposób oczywisty (słynny OGG Vorbis, który wtedy wyciskał ostatnie poty z biednych procesorków odtwarzaczy) :)

 

I w sumie to o jednej jeszcze rzeczy zapomniałem.

 

Na zużycie energii ma wpływ nawet... ilość basu w utworze. Utwory mocno basowe zużywają baterię szybciej niż utwory w bas skąpe.

 

Dlatego nie ma co się dziwić, że podawane 24h muzyki non-stop sprowadza się ledwie do połowy tego czasu w praktyce :)

 

Ale TO właśnie nie jest oczywiste, co widać po zaskoczeniu/zniesmaczeniu w postach powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak. Coś, co jest oczywiste dla mnie, niekoniecznie musi być oczywiste dla "normalnych" użytkowników tego typu sprzętu. Długi czas pracy baterii nigdy nie był priorytetem firmy Apple. Ciekawe, że np. iPod Nano 2 Gen., przy baterii o pojemności 400 mAh, potrafił grać grubo ponad 20 godzin. Później, było już tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kiedyś taki teścik nano 6g:

- jasność ekranu na minimum

- tylko mp3 320

- używałem ekran tylko wtedy kiedy faktycznie chciałem posłuchać czegoś konkretnego

- wyszło mi około 16h ale wtedy wyłączałem nano a nie sleepowałem :/

 

Ciekawe czy w teście miało znaczenie, że BsCCD mają podwójny przetwornik i czy np. Silver Bullety rozładowałyby nanosa wolniej?

 

 

Co do sedna sprawy... Oczywistym jest dla mnie fakt, że każdy klient ma prawo czuć się zdegustowany jeśli w specyfikacji jest podany czas baterii o 20% albo o 40% dłuższy niż w rzeczywistości.

 

W nano 7g jest pewnie pojemniejsza bateria ale co z tego skoro jest spory ekran 2,5" który będzie żarł szybciej niż malutki żarłok w 6g? Nie wiem co chciał apple osiągnąć projektując tak duże nie-nano. Ani to do filmów, ani do zdjęć... bo do tego to byle jaki smartphone się lepiej nadaje... Nawet w takim ultra-podstawowym Gio mam ekran 3,2 więc wszelkie zdjęcia i filmy to i tak wolałbym na nim przeglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma jakieś znaczenie, dlatego dywagacje na temat takich testów nie mają większego sensu, jeśli nie zastosować się do standardowej procedury (opisanej wyżej).

 

Z naukowego punktu widzenia jednokrotne powtórzenie testu przy trzech niewiadomych (bitrate, słuchawki, bawienie się odtwarzaczem), wynik takiej próby jest BEZWARTOŚCIOWY

 

(jeśli chodzi o porównywalność takich wyników, jedyne co ten wynik mówi, to że "w takich-a-takich warunkach, w tej konkretnie próbie, jest tak-a-tak")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś podane są wymiary nano 7G, albo chociażby porównanie do czegoś, że wszyscy psioczą tak, że to już nie-nano ? Ekran ma 2,5 cala, ekran w moim W995 ma 2,5, może 2,6 cala. Wielkością tak jak patrzę są porównywalne. Tzn sa to rozmiary może trochę większe (szersze?) od nano 1G czy 2G. Więc dwie pierwsze serie też nie pasują do nazwy "nano" Waszym zdaniem?

 

Edit:

 

A no są podane wymiary:

 

Nano 1G (wikipedia):

40 millimetres (1.6 in) wide, 90 millimetres (3.5 in) long, 6.9 millimetres (0.27 in) thick and weighing 42 grams (1.5 oz)

 

Nano 7G (apple.com):

Height: 3.01 inches (76.5 mm), Width: 1.56 inches (39.6 mm) Depth: 0.21 inch (5.4 mm) Weight: 1.1 ounces (31 grams)

 

Lol. Coś duży ten nowy nano.

Edytowane przez x X x
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w teście miało znaczenie, że BsCCD mają podwójny przetwornik i czy np. Silver Bullety rozładowałyby nanosa wolniej?

Nie ma znaczenia ile przetworników mają słuchawki tylko ile mocy się na nich wydzieli. Jeżeli BsCCD będą bardziej skuteczne od Bulletów to będą żarły mniej i wolniej będą rozładowywać baterię. Poza tym i tak najbardziej energochłonnym elementem jest wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPody powinny być w sklepach na dniach - takie informacje otrzymałem w TIO w Rzeszowie.

 

Sprzedajesz taczkę, czyżbys na któregoś z nowych iPodów polował? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, rozpędzam się powoli do iPhona - już sobie od dawna obiecuje, więc trzeba to w końcu zrobić, tzn. sprzedać taczkę dopóki nie stracę na niej zbyt wiele szmalu ;)

 

Nie powiem, nowy touch bardzo mi się podoba, wizualnie jak i technicznie, ale co z tego, skoro brakuje w nim modułu GSM ;) W cenie nowej taczki kupię iPhona 4 i myślę, że będę równie zadowolony - większego ekranu nie potrzebuję, a wydajność wystarcza mi ta z czwartej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, żę będzie dokładnie tak jak piszesz :) Jedyne o co się boję to wytrzymałość baterii, w taczce jest tak o, jeśli ktoś dużo używa internetu i takich spieprzonych aplikacji jak Facebook. Aczkolwiek 3 czy 4 dni łącznie z tym to chyba sporo :P Poza tym w iPhonie chyba na własną rękę można wymienić baterię, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa recenzja, bardzo skutecznie zachęca do wypróbowania tych słuchawek ;]

Serio?! strona powstała 2 dni temu i jest na niej TYLKO I WYŁĄCZNIE recka doków apple, moim zdaniem to całkowicie marketingowe zagranie fundowane z kasy apple, tak żeby wyglądało "w miarę" niezależnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom nie jestem tak głupi żeby tego nie zauważyć, ale jeśli ta recenzja po części zgadza się ze stanem faktycznym, to te słuchawki mogą grać podobnie do oryginalnych SRS-ów... a to było by coś i warto by to przy jakiejś okazji sprawdzić

 

zwłaszcza że zima idzie i będą potrzebne słuchawki chowające się pod czapką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi czas pracy baterii nigdy nie był priorytetem firmy Apple

 

A to jest akurat twierdzenie wzięte z czapy. Od kiedy zaczynałem przygode ze sprzętem grającym jeszcze wtedy całkowicie przenośnym to właśnie iPody w stosunku swoich możliwości miały najwydajniejsze baterie. Te szkolne czasy kiedy odtwarzacz trzymał 24h bite. Wiadomo człowiek wtedy nie był tak ogarnięty i jak Khron przytoczył nie zwracał na wiele rzeczy uwagi ale bateria jak najbardziej wrażenie robiła. Później dopiero bateria przestała się rozwijac. Inni dogonili a i target się zmienił i teraz podobnie jak w przypaku telefonów (chociazby Nokii 6310i) trudno mówić o cofaniu się kiedy telefon podczas użytkowania trzymał 14 dni a teraz 1/2 dnia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności