Skocz do zawartości

Recenzja iPod Touch 4th


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dokładnie jak to jest z touchem ale jeśli jest tak jak z iphonami, to dźwięk, który opisałeś jest poniżej iOS 5.1, gdyż powyżej tego dostajemy podbity górny bas i ucięte wysokie tony, czyli już nie jest tak bardzo zbalansowany, że wszystko jest naturalne, ale nie wiem czy tak jest z touchami i różnicą w iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że T4G jest nienaturalny, tu chodzi o soft, bo to od 5.1 dali przynajmniej jak dla mnie w iPhonach dźwięk nie do przyjęcia, oczywiście, kto ceni bardziej fun od neutralności, będzie mówił odwrotnie niż ja. Chociaż i tak T4G jest zapewne lepsza dużo dźwiękowo od T2G i T3G, jeśli porównujemy to analogicznie do iPhonów, jest bardziej szczegółowa, z lepszą separacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest z iphone ale w touch aktualizacja nic nie zmieniła w brzmieniu. co do charakterystyki to w ogóle zauważyłem pewne tendencje w ocenianiu nowego sprzetu, a mianowicie 99% ludzi wydaje ocene na bazie swojego przeszlego doswiadczenia. w praktyce to nie liczy sie jaki sprzet jest ale jak sie rozni do naszego ostniego sprzetu. jeslo sluchalismy vką to rowniejszy charakter oceny na grajacy A z zimnego na neutralny - odbierzemy jako cieply. itd itp. ja tak patrze a wykres, slucham i porównuje i nigdzie nie dostrzeglem jakis szczegolnych wahań - różnice za to do innych sprzętów od razu rzucają sie w ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałał też Wojtek że na touchu nić się nie zmieniło po przejściu na iOS 5.1. A na iphonie jest bardzo duża różnica. Czyli prawdę mówisz że T4G ma naturlany i to jest w nim najlepsze że nić się nie wywyższa.

 

Dokładnie o zmianie dźwięku w iOS 5.1 jest tutaj i odniosłem takie same wrażenie.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. T4 nie ma ekranu Retina, ma zwykły ekran LCD z rozdzielczością znaną z Retiny. Poza tym, na dolnej krawędzi znajduje się jeszcze głośnik ;) No i mikrofon z tyłu, nie doczytałem do końca, ale chyba o tym też nie napisałeś.

 

2. Można wrzucać do niego muzykę w folderach, pewnie nawet nieotagowaną, ale potrzebna jest odpowiednia aplikacja dostępna w Appstore (a raczej kilka/kilkanaście dostępnych).

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest to ekran LCD. W iPhone 4 wzwyż montowana jest matryca IPS, a to jest całkowicie coś innego. Tzw. ekran Retina zawitał dopiero do iPoda touch 5 generacji.

 

Poza tym, Retina to tylko nazwa własna Apple.

 

Z resztą sam zobacz na stronach Apple - ani słowa o ekranie Retina w specyfikacji T4 :)

 

A mikrofon muszę powiedzieć że jest bardzo dobry, bardzo czuły i nagrywa czysto, bez zakłóceń.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako byly posiadacz taczki napisze co mnie irytowalo. Otoz nienawidzilem braku ponownego zgrania albumow z tacza na pc. Wgrales skasowales z dysku i baj baj

Wybacz ale nie jest to do końca prawda - niestety nie jest to takie łatwe, proste i przyjemne czy wrecz oczywiste jak copy&paste - co gorsza niejednokrotnie wrecz platne ale... Od iTunes 7 coś w temacie kopiowania tylko w jedna stronę się zmieniło... Narzędzia firm 3 dostały zdolność do kopiowania zawartości wszelkiej maści iUrządzeń z powrotem na komputer. Jednym z nich jest chociaż by touchcopy - za uwaga "jedyne" ~25$. Czyste zdzierstwo i świństwo na którym zapewne Apple jeszcze sobie dorabia - nie zdziwił bym się wcale gdyby taka możliwość wymagała wykupienia odpowiedniej licencji.

Niestety ostatnimi czasy iUrzadzenia przeistaczaja się w zastraszajacym tempie w portale płatnicze, a co za tym idzie nawet podstawowa użyteczność typu copy&paste czy praca w "trybie dysku" wymagają extra prowizji.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Taczka to wyrób komercyjny. To o czym piszecie to jest pewne uciążliwość i niedogodność - z którą jednak ja jestem się wstanie pogodzić za szereg innych zalet, których by nie było gdyby nie płynęły pieniądze od klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności