Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie za to działa przy problemach gastrycznych (uwaga na uzależnienie, zawiera dziurawiec) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

I jak ten Bourbon, słodycz? Whisky lubię torfowe, dymne, bourbony muszą być słodkie :) 

Oj, tu odwrotność. Świeżość, słodycz, pieprz i cytrusy. Funky Fresh Bourbon.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Świeża dostawa prosto z Dusseldorfu 

 

20220623_214132.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio Komes, Amber albo prawicowy Mentzen (szczególnie miodowy 😀) ale po promocjach w biedrze już rozwolnienia dostałem!!

 

Co polecicie dla świeżaka po GD18 / Kavalanie Solist VB?

Glenlived 18, Glenmorangie QR Port, Aberlour14 wystarczy czy będzie bieda 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dirian napisał:

Nic nadzwyczajnego, ale skusiła mnie do spróbowania historia tej flaszki i jej nazwy. Całkiem ciekawa ;)  Do Coli spoko.

Mam gdzieś pod ręką butelkę 3 litrową ;)

 

11 minut temu, Dirian napisał:

 

@espe0 - warto spróbować Chivasa 18 jeśli 12 mi nie bardzo podchodzi? 

IMO nie...18 to ładne rozwinięcie 12, zresztą na blendy szkoda $ (z małymi wyjątkami)

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a pił ktoś Black Busha? Bardzo lubię tę flaszkę i uważam ją za jeden z najlepszych wyborów do stówki, ale spróbowałbym jakiejś alternatywy w podobnych klimatach. Lubię też Monkey Shoulder, ale w nim mocniej czuć alkohol więc preferuję Busha. Oczywiście cały czas mam na myśli flaszki typowo pod cole, więc nie szukam jakiegoś single malta za 3-4 stówki żeby go profanować :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Chivas 18 pod colę będzie fajny ;)

A na poważnie pod colę nic lepszego nie trzeba...moje ostatnie odkrycie z tanich butelek to 

https://kukunawa.pl/i_SLANE-TRIPLE-CASK-IRISH-WHISKEY-40--0-7L,12647

Pijam ją na czysto bo mi podchodzi profil smakowy (ciasteczkowy, słodki, owoce) ale wyobrażam sobie że z colą może być fantastyczna.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KaszaWspraju napisał:

Warto coś z nowej oferty Lidla

 

np Port Charlotte Islay Barley 2012 50% czy którąś butelkę od Kavalan?

Warto :)

20220725_211044.jpg

20220725_211102.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dirian napisał:

 

@espe0 - warto spróbować Chivasa 18 jeśli 12 mi nie bardzo podchodzi? 

18 jest mniej pieprzna, ale dalej blisko tych samych nut smakowych. Nie wiem za co Ci nie podchodzi, ale jak myślisz że to będzie coś totalnie innego, to nie będzie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, espe0 napisał:

18 jest mniej pieprzna, ale dalej blisko tych samych nut smakowych. Nie wiem za co Ci nie podchodzi, ale jak myślisz że to będzie coś totalnie innego, to nie będzie :)

 

Dokładnie nie pamiętam, bo dawno nie piłem, ale swego czasu był duży szał na Chivasa 12 i nie zrobił na mnie wrażenia. Chyba za mocno dawał alkoholem (w sensie, taki spirytowy posmak czy jak to tam nazwać), a ja takich flaszek nie lubię. Ale to było z 3-4 lata temu jak ostatnio piłem, to może chodziło coś innego. 

 

W każdym razie dzięki za info, odpuszczę 18-tkę w takim razie bo w tej cenie jest dużo innych fajnych flaszek które chcę spróbować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dirian napisał:

 

Dokładnie nie pamiętam, bo dawno nie piłem, ale swego czasu był duży szał na Chivasa 12 i nie zrobił na mnie wrażenia. Chyba za mocno dawał alkoholem (w sensie, taki spirytowy posmak czy jak to tam nazwać), a ja takich flaszek nie lubię. Ale to było z 3-4 lata temu jak ostatnio piłem, to może chodziło coś innego. 

 

W każdym razie dzięki za info, odpuszczę 18-tkę w takim razie bo w tej cenie jest dużo innych fajnych flaszek które chcę spróbować ;) 

Jak podszedł ci Black Bush to powinny ci podejść Jameson Stout Cask, Tullamore Dew. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Jak podszedł ci Black Bush to powinny ci podejść Jameson Stout Cask, Tullamore Dew. 

 

Tak, Tullamore też lubię, bardzo przyjemna flaszka do coli. Jamesona w tej wersji nie próbowałem - dzięki za info, sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dirian napisał:

 

Tak, Tullamore też lubię, bardzo przyjemna flaszka do coli. Jamesona w tej wersji nie próbowałem - dzięki za info, sprawdzę.

Czyli ewidentnie smakuje Ci Irlandzka Whisky...spróbuj to co wkleiłem wyżej, albo zrób sobie przyjemność i sprawdź Redbreast 12. Świetny, niedrogi malt, potrafi dużo zaoferować i to bez coli.

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-19549-Redbreast-12-letni-Single-Pot-Still-40-0-7l.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał:

Hmm a pił ktoś Black Busha? Bardzo lubię tę flaszkę i uważam ją za jeden z najlepszych wyborów do stówki, ale spróbowałbym jakiejś alternatywy w podobnych klimatach. Lubię też Monkey Shoulder, ale w nim mocniej czuć alkohol więc preferuję Busha. Oczywiście cały czas mam na myśli flaszki typowo pod cole, więc nie szukam jakiegoś single malta za 3-4 stówki żeby go profanować :D

 

Piłem - dla mnie za słodko :D
Ale jak lubisz takie klimaty w bardziej wyrafinowanej formie to spróbuj Sexton.
Bardzo przyjemny z Colą - czuć głownie słodycz i czerwone owoce.
https://winnicalidla.pl/sexton-whiskey-40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, na pewno sprawdzę bo wyglądają bardzo ciekawie patrząc dodatkowo po opiniach. Chyba faktycznie "Irlandczyki" wchodzą mi bardziej. Przede wszystkim nie bardzo lubię posmak torfu - Cutty Sark jest dla mnie takim "jeszcze ok, ale więcej torfu już nie bardzo".

 

Raz w Lidlu na dużej promce kupiłem Johnnie Walker Islay Origin i chyba już z rok stoi i czeka na jakiegoś znajomego co mu zasmakuje, bo dla mnie niepijalne :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności