Skocz do zawartości

Recenzja słuchawek Microlab K860


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No, wreszcie się doczekałem tej recenzji ;) (co prawda czytałem już parę dni temu, jak była jeszcze w wylęgarni, ale wtedy komentarza nie mogłem napisać). Jak zwykle fajnie się czyta. Same słuchawki warte zainteresowania, mi bardzo pasuje ich brzmienie, niestety ergonomia i jakość wykonania kuleje.

Opisy dźwięku łatwe do zinterpretowania nawet przez niedoświadczonego słuchacza. To duży plus, bo nawet i on będzie wiedział, czego się po słuchawkach spodziewać.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Perul. Wydaje mi się, że prócz jakiś pasjonatów takich jak mamy na forum to mało kto się na nie skusi ze względu na małą, a właściwie zerową dostępność i słabą jakość wykonania. Jakby Microlab wypuścił je jeszcze raz tylko w innej jakości wykonania, z lepszymi materiałami, lepszym pałąkiem to spokojnie mógłby wołać za te słuchawki 700zł. A za 500zł sprzedawały by się nieźle. Takie rzeczy w tym biznesie się raczej nie zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki @Perul. Wydaje mi się, że prócz jakiś pasjonatów takich jak mamy na forum to mało kto się na nie skusi ze względu na małą, a właściwie zerową dostępność i słabą jakość wykonania. Jakby Microlab wypuścił je jeszcze raz tylko w innej jakości wykonania, z lepszymi materiałami, lepszym pałąkiem to spokojnie mógłby wołać za te słuchawki 700zł. A za 500zł sprzedawały by się nieźle. Takie rzeczy w tym biznesie się raczej nie zdarzają.

 

Ale jeżeli poprawic wady fabryczne pałąka koszt niewielki raptem moze 40zł i jesli ktos lubi dac velurowe pady to co złe słuchawki za 270zł liczac cene sciągniecia która wynosi ok 230zł w pojedynke.

 

Ja załuje tylko nie trawie ich góry:/ bo srednica na mojej lampie gra a w zasadzie spiewa czarująco, ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dociśnięcie słuchawek do głowy jest śmiesznie proste - w maksymalnie odgiętą do wewnątrz "przerwę" (tą, gdzie znajduje się bolec) nalezy od zewnetrznej strony wcisnąć zapałkę, po czym mocno obwiązać taśmą izolacyjną - oczywiście z obu stron. Poprawa to jakieś 1000%. Mam nadzieję, że się przyda patent.

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie używam innych padów i wypycham dół i jest w miarę ok.

 

Co do tego co pisałeś na statucie. > SL 668B grają mimo wszystko bardziej efektownie i to naprawdę wysoki poziom, przypomnieć należy, że są to słuchawki profesjonalne. K860 to zupełnie inna szkoła dźwieku, one mają więcej wspólnego z otwartymi konstrukcjami niż SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuj z tym co napisałem, wówczas docisk bedziesz miał jeszcze lepszy. Ogólnie patent na docisk jest prosty jak drut i można to zrobić na stałe - zamiast plastikowego bolca wystarczy włożyć sztywną odpowiednio wyprofilowaną(pod kątem otwartym) blaszkę.... ale ja i tak będę je sprzedawał, a patent z taśmą wystarcza mi w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie chcę większego seala... lubię tak jak jest :) a na materiałowych padach też mi się podobało, wtedy już w ogóle grają jak otwarte ;)

Nie wiem, może ja inne słuchawki mam ;) , ale dla mnie to nie grają jak otwarte. Masa pogłosów, czego żadne otwarte/półotwarte nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca jak otwarte, ale dużo cech dźwięku IMO dla mnie ma wspólnego z otwartymi.

 

Bez wygrzania i na zwykłych padach to są normalne zamknięte i dudnią... potem się trochę zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności