Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

A najlepiej smakuje lane u nich w kraju toteż lubię czasem przejść na te drugą stronę Olzy w Cieszynie :)

Z Czeskich jeszcze Černá Hora, Kozel Černý i Kofola gdy prowadzę genialna odskocznia od cocacoli i podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa teraz znowu w lidlu piwa brytyjskie w bardzo dobrych cenach. dzis wzialem na wyprobonek cos co sie nazywa hatherwood green gecko ipa - hmm czy ja wiem czy ipa, napewno niezly bitter. mocno karmelowy, biszkoptowy (a moze to diacetyl;), nachmielony tez jest w miare niezle nawety delikatnie cytruski majacza. moim zdaniem lepszy od polskich bitterow ktore pilem a szczegolnie bardzo rozczarowujacego angielskiego sniadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja. Wziąłem z Lidla wychwood i bishops finger. Obydwa paskudne :)

A Cieszyn to strasznie spoko miejsce jest. Chętnie bym tam wrócił bo byłem niestety tylko przelotem :(

Edytowane przez MatmaN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio wziąłem w pobliskim sklepie coś takiego na spróbowanie

20160808_224241.jpg

Jak na swoją cenę (niecałe 3zł) to daje radę. Dość mocno goryczkowe, ale nie w taki żółciowy sposób jak masowe "browary".

Po pierwszych 2 łykach i przyzwyczajeniu się do trochę innego smaku niż zazwyczaj, bardzo fajnie się piło. No i dobrze pragnienie gasi :) .

 

 


PS. Wiem, że "szkło" trochę nietypowe, ale z takiego mi się lepiej pije zwłaszcza te bardziej gazowane piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio próbowałem osławionego przed Food Empoerora "Dla Paskudnych Pijaków"
Bardzo fajne
, mimo łagodności (czuć, że to miało być piwo dla szerszego grona), to sporo więcej smaku i charakteru ma w sobie niż typowe rzeczy ze sklepów.

Drugie, Cajaneiro od Kingpina - rewelacja. Piekny cytrusowy zapach, w smaku żywiołowo, ożywczo, bardzo fajne sesyjne IPA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie coś nabyłem przy okazji wizyty w Kazimierzu

 

20160823_070531.jpg

 

Prawie bez goryczki i dobrze słodkie ;) . Pije się prawie jak colę (znaczy inny smak, ale też łatwo wchodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa teraz znowu w lidlu piwa brytyjskie w bardzo dobrych cenach. dzis wzialem na wyprobonek cos co sie nazywa hatherwood green gecko ipa - hmm czy ja wiem czy ipa, napewno niezly bitter. mocno karmelowy, biszkoptowy (a moze to diacetyl;), nachmielony tez jest w miare niezle nawety delikatnie cytruski majacza. moim zdaniem lepszy od polskich bitterow ktore pilem a szczegolnie bardzo rozczarowujacego angielskiego sniadania

 

Też nabyłem skrzyneczkę tego wynalazku. W sumie ciekawy 3-warstwowy smak. Najpierw uderza kwaśna moc cytrusów, najbardziej wyczuwam pomarańczę,potem wchodzi silna goryczka, a na końcu słody. W sumie fajne piwko bo nie zawsze da się tak rozwarstwić smaki.

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sa teraz znowu w lidlu piwa brytyjskie w bardzo dobrych cenach. dzis wzialem na wyprobonek cos co sie nazywa hatherwood green gecko ipa - hmm czy ja wiem czy ipa, napewno niezly bitter. mocno karmelowy, biszkoptowy (a moze to diacetyl;), nachmielony tez jest w miare niezle nawety delikatnie cytruski majacza. moim zdaniem lepszy od polskich bitterow ktore pilem a szczegolnie bardzo rozczarowujacego angielskiego sniadania

 

Też nabyłem skrzyneczkę tego wynalazku. W sumie ciekawy 3-warstwowy smak. Najpierw uderza kwaśna moc cytrusów, najbardziej wyczuwam pomarańczę,potem wchodzi silna goryczka, a na końcu słody. W sumie fajne piwko bo nie zawsze da się tak rozwarstwić smaki.

 

 

tez bylem pozytywnie zaskoczony biorac pod uwage cene - jesli dobrze pamietam to jakies 3,50;) zazwyczaj nic nie pamietam po degustacji piw z tej polki cenowej a tu utkwila mi w pamieci fajna mandarynka. natomiast przestrzegam przed komesem z lidla - ostatnio sie skusilem i zlew byl grany - chyba pierwszy raz w zyciu nie bylem w stanie dopic piwa:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BZC-logo.png brackajesien.PNG

 

UbiegĹy weekend Bracka JesieĹ w Cieszynie miĹo byĹo w koĹcu wypiÄ je lane z kranu :)

Mastne oraz pszeniczne pycha potem porter teĹź dobry a dalej nie pamiÄtam trochÄ tego byĹo, stoisko PINTY teĹź odwiedziĹem ale tylko dla odmiany smaków kwas delta.

Ogólnie pozytywnie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci jakieś dobre, łatwo dostępne piwo z uk? Sprawdzam wszystko jak leci co jest q tej Szkocji i jak na razie nic nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Ot tak, żeby wypić i żeby było dobre, a nie zachwycać się każdą nutą aromatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifBZC-logo.png attachicon.gifbrackajesien.PNG

 

UbiegĹy weekend Bracka JesieĹ w Cieszynie miĹo byĹo w koĹcu wypiÄ je lane z kranu :)

Mastne oraz pszeniczne pycha potem porter teĹź dobry a dalej nie pamiÄtam trochÄ tego byĹo, stoisko PINTY teĹź odwiedziĹem ale tylko dla odmiany smaków kwas delta.

Ogólnie pozytywnie :)

Polecam West Coast Ipę, tyłka nie urywa, ale jest dość klasyczna w smaku i aromacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber Po Godzinach AIPA, świetny stosunek jakości do ceny, za te pięć złotych dostajemy naprawdę konkretnie nachmielone z wyważeniem piwo.

Pracownia Piwa & Kingpin Till Dawn, ipa z imbirem, trawą cytrynową i zestem z limonki, lekkie, pijalne, mocno cytrusowe ipa. Pycha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności