Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.08.2022 o 17:40, The Grand Wazoo napisał:

Bez historii. Już zapomniałem jak smakowało. Dużo lepsze oryginalne czeskie można u nas dostać. 

 

 

 

 

IMG_1069.jpeg

Też piłem parę miesięcy temu - oczekiwania były całkiem spore, ale się zawiodłem. Wolę Miłosława Pilsnera albo Trybunał Export.

 

Ja dziś odbezpieczyłem kolejne piwo z lidlowej promocji - bardzo dobre i mogłem wziąć więcej po te 4 zł. <_<

zio.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 17:40, The Grand Wazoo napisał:

Bez historii. Już zapomniałem jak smakowało. Dużo lepsze oryginalne czeskie można u nas dostać. 

 

 

 

 

IMG_1069.jpeg

Tenczynek teraz ma Palikot, poprawił tylko ceny w górę za to piwo zeszło na psy. Kiedyś Imperial Stout kosztował (za Jakubiaka) 9 pln za 0,33, Palikot chce 26 pln. Smakowo nie ma to wiele wspólnego ze starym, czytaj Jakubiakowym Tenczynkiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jaro54 napisał:

Tenczynek teraz ma Palikot, poprawił tylko ceny w górę za to piwo zeszło na psy. Kiedyś Imperial Stout kosztował (za Jakubiaka) 9 pln za 0,33, Palikot chce 26 pln. Smakowo nie ma to wiele wspólnego ze starym, czytaj Jakubiakowym Tenczynkiem. 

Z Tenczynka na dzień dzisiejszy tylko Krakowski Pils nadaje się do picia. Chociaż i tak nadaje się mniej niż jakubiakowy jasny Ciechan w tej samej cenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majkel napisał:

Z Tenczynka na dzień dzisiejszy tylko Krakowski Pils nadaje się do picia. Chociaż i tak nadaje się mniej niż jakubiakowy jasny Ciechan w tej samej cenie. 

Palikot miał piwa rozlewane do butelek prosto z tanka. Piłem i całkiem niezłe. Na pewno dużo lepsze niż te które piłem. Pisa Krokowskiego jakoś nie miałem okazji, może dlatego, że ja z Wielkopolski :) Za to BUH za tą cenę to nieporozumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Palikot miał piwa rozlewane do butelek prosto z tanka. Piłem i całkiem niezłe. Na pewno dużo lepsze niż te które piłem. Pisa Krokowskiego jakoś nie miałem okazji, może dlatego, że ja z Wielkopolski :) Za to BUH za tą cenę to nieporozumienie. 

Tenczynek to Małopolska, więc ja nie wiem, co jest w Lewiatanach czy Żabkach w Wielkopolsce, ale w Krakowie taka sytuacja, że Krakowski trafiał do Żabki, a pozostałe ich wynalazki do Lewiatana, choć pewnie nie tylko. Krakowski Pils ma nawet etykietę z lepszego papieru., takiego grubszego nie nabłyszczanego :) Rok temu piłem go namiętnie n wakacjach, bo to było najlesze, co mieli w pobliskich kilku sklepach. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Birband Pianka. Cytrusowo żywiczna, prawie bez goryczki. Jakoś średnio oceniam Birbanta po tym piwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pierotero napisał:

Birband Pianka. Cytrusowo żywiczna, prawie bez goryczki. Jakoś średnio oceniam Birbanta po tym piwie!

Też dla mnie bez wyrazu i jak ja to mówię "cienkusz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wegiel21 napisał:

Też dla mnie bez wyrazu i jak ja to mówię "cienkusz".

Bo to jest piwo do zastosowań lekkich, łatwych i przyjemnych. Ja nie zawsze mam ochotę wchodzić w ciężkie klimaty. Birbant to wciąż mój ulubiony browar, bo od czasów pierwszej warki Diablo Verde i Limbo nikt niczego lepszego nie wymyślił. :P

 

Funky FLuid potrafi podejść blisko, a a propos ich i cięższych klimatów to w Krakowie od tygodni w Oszonach jest Maniac Double NEIPA i za 12,99 to chyba dobry zakup. W każdym razie doprowadził mnie do poziomu kompletnej bezmyślności, razem z browarem jurajskim. Jak chcę lżej, to biorę ciemne przeniczne z jury, a jak ciężej, to tego Maniaka. Przejadły mi się degustacje i poszukiwania pewnie na dłuższy czas. Jak gdzieś zobaczę Birbant Limbo, to od razu biorę, ale nie widziałem. Zresztą z tego wygodnictwa to ja tylko do Auchana po piwo jadę. Wybór już mają jak u kraftowych dilerów, o ile nie lepiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał:

Chyba 3,95. Jakoś tak. Na pewno poniżej 4 zł. Dziś wszystkie piwa jakie kupiłem, a jest tego 18 sztuk było poniżej 5 zł. Czesi i 4 Polaków.

W sumie za butelkę dostanę 80gr cash backu :P Czyli w Auchan 3x drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy koszcie transportu na północ Polski to nie jest tak źle chyba. Urquel w Mercusie 8,99 zł. To jest przegięcie dopiero.

11 minut temu, Luke022 napisał:

Ty się na forum dla meneli lepiej przenieś, a nie ludziom życie swoimi pijackimi wypocinami zatruwasz😂

To jest zakup na 4 dni, więc co to jest? W sumie nawet nie wiem czy nie będę musiał w sobotę coś dokupić.

 

Zdjęcie trochę liche wyszło, bo niebieskie a na piwie nie ma śladu tego koloru, ale co tam. Akurat to piwo i tak jest niespecjalne więc nie ma co się do zdjęcia przykładać. A, może to tylko po poprzedniku takie wrażenie?

IMG_20220908_201518.jpg

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności