Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, docentore napisał:

 Może kiedyś ogarnę nomenklaturę i wyjdę z wiedzą poza IPA, APA, porter, lager, PILs i Tyskie ;)

Mam to samo, aczkolwiek ostatnio po pobycie w Wilnie szukam pszenicznych IPA.

Dzisiaj kupiłem dwie DDH Hazy IPA i to nie moja bajka. Zbyt cytrusowo intensywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby napić się z przyjemnością trzeba wiedzieć co się chce pić.
Jeśli nie zna się nomenklatury i kupuję na pałę, zakładając że każde piwo powinno smakować jak jakiś Żywiec czy inny Heineken, to potem się pluje czymś czego się nie lubi default_smile.png

@Palpatine , to życzę powodzenia - ja nigdy nie widziałem żadnym sklepie, to dość rzadki wariant o ile wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whisky za głębokie wody jak dla mnie, zresztą nic poza irlandką mi nie smakuje.

@hammerh34dja piwo zawsze pijam z przyjemnością o ile jest to w miarę zacne i nie zwietrzałe piwo :)
Ale generalnie jak z potrawami które jem, im lepiej w skali Scolville'a tym lepiej, w piwach raczej też poszukuję tych o wysokiej zawartości IBU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Ja też kiedyś tylko irlandzką lubiłem. Bo najłagodniejsza i subtelna.
A teraz odkryłem żytnie burbony i jestem zaskoczony.
To oraz 15 lat mieszkania na zielonej wyspie.

W moim przypadku za duży sukces uważam, że częściej piję rudą bez niczego niż z colą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Blendy są do picia z colą.

A tam na wyspie macie fajne malty więc jest czego popróbować :)

To już przeszłość, szlifuję stoliczne krawężniki od jakiegoś czasu. Czasami się wybiorę na imprezę firmową, znaczy bym się wybierał gdyby nie covid ;)

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Nie lepiej z przyjemnością się napić zamiast wgłębiać się nomeklaturę? Która jest coraz bardziej poszatkowana. Coś jak w metalu ultra brutal technical progressive melodic speed death metal.

Jeden woli czekoladę, inny jak mu nogi śmierdzą. Nie dyskutuje się o gustach. Dla mnie zgłębianie pewnych tematów to przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 23:55, docentore napisał:

Nie dyskutuje się o gustach.

To jakim cudem to forum istnieje. A w temacie. Jak się jest fachowcem, a nie amatorem z brodą na drwala i rurkach na nogach to można zrobić piwo nieprzeperfumowane. Jak zwał tak zwał. 

Nigdy przecież nie pisałem, że lubię i piję tylko pilsy.

 

IMG_20211106_195133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz smakuje mi refermentowane piwo! Zielonego Wilka też piłem, ale mnie nie ujął. Miał tylko tą przewagę nad refermentowanymi Komesami, że się nie męczyłem pijąc. Natomiast We Mgle ma w sobie coś! Powiedziałbym nawet, że dla mnie to coś nowego w świecie Hazy IPA.

IMG_20211112_112830.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał:

Takie najtrudniej uwarzyć, bo każdy błąd zaraz czuć. W ipie, apie wszystko można zamaskować. Dlatego są takie popularne wśród domorosłych-kraftowych piwowarów.

A Ty znowu ten swój błekot, który nie ma totalnie pokrycia w faktach. To coś jak słynne "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne: ... No po prostu prwda objawiona 🤣

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hammerh34d napisał:

Nie znasz się. Rafacio jest piwowarem i wie co jest trudne.

Cóż też nim bywam i mam odmienne zdanie a czy się znam czy nie hm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nigdy nie warzyłeś pilsa.

(Ja też nie. Po pierwsze dlatego że wolę piwa górnej fernentacji, a po drugie dlatego że nie chciało mi się kupować lodówki specjalnie do tego celu. Co w sumie potwierdza, że w domowych warunkach pilsa uwarzyć jest trudno.
Ale robiłem nieśmiertelnego cooper's lagera, który właściwie jest steam lagerem chyba i o dziwo wyszedł całkiem spoko...)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się. Rafacio jest piwowarem i wie co jest trudne.
Rafacio jest nie tylko ekspertem sztuki warzenia piwa, ale świetnie się zna też na dietach, szczególnie wegetariańskiej default_wink.png

A z innej beczki. Wczorajszy zestaw.


8ebf7a18aef68dbd4cf34e4e7744f4ff.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, docentore napisał:

Rafacio jest nie tylko ekspertem sztuki warzenia piwa, ale świetnie się zna też na dietach, szczególnie wegetariańskiej ;)

Myślę iż takich ekspertów potrzeba naszemu krajowi a Madzia G będzie musiała odejść na zasłużoną emeryturę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, docentore napisał:

Rafacio jest nie tylko ekspertem sztuki warzenia piwa, ale świetnie się zna też na dietach, szczególnie wegetariańskiej default_wink.png

A z innej beczki. Wczorajszy zestaw.


8ebf7a18aef68dbd4cf34e4e7744f4ff.jpg

Przed wypiciem hejzidisko, zawiesiłeś lustrzaną kulę i włączyłeś Saturday Night Fever, bo bez tego nie "wchodzi" tak dobrze?! 😁

Edytowane przez neonlight
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

Przed wypiciem hejzidisko, zawiesiłeś lustrzaną kulę i włączyłeś Suterday Night Fever, bo bez tego nie "wchodzi" tak dobrze?! 😁

Oplułem się i zmarnowałem łyka Ataku przez Ciebie 🤣💅🤟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poprosiłem w barze o "pint of plain", pan nie wiedział o co chodzi, ale wybaczam mu, bo pochodził z Co.Armagh. 

Koniec końców dostałem to o co mi chodziło - prawidłowo nalana pinta świeżego Guinessa.

 

IMG-20211114-WA0001.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności