Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

To naprawdę autorytet. No ale swój swego pozna.

To jedna z jego mądrości: "„Boks podobno szkodzi i to jest niepodważalny dowód na to! Wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci Dariuszu mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!“

 

A w temacie, mam wyrażenie, że mocno zeszli z jakością w Browarze Minister z Pszenicznym

https://kraftklub.pl/piwa/pszeniczne/

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Piłem w wakacje gdzieś w plenerze i już wtedy szału nie robił, ale w lidlowej cenie ciężko było na niego narzekać. Ogólnie debiut mieli całkiem udany, ale potem coś poszło nie tak.

 

Jakby ktoś chciał spróbować coś z leśnych klimatów, ale bez jakichś ekstremów to polecam to piwo.

 

piwo.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Palpatine napisał:

To naprawdę autorytet. No ale swój swego pozna.

To jedna z jego mądrości: "„Boks podobno szkodzi i to jest niepodważalny dowód na to! Wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci Dariuszu mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!“

 

A w temacie, mam wyrażenie, że mocno zeszli z jakością w Browarze Minister z Pszenicznym

https://kraftklub.pl/piwa/pszeniczne/

 

Jak ten Kraft klub? Warty polecenia, zamawiałes?

Szukam jakiegoś dobrego źródła online.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, docentore napisał:

 

Jak ten Kraft klub? Warty polecenia, zamawiałes?

Szukam jakiegoś dobrego źródła online.

Nie warto moim zdaniem, często mylą zamówienia, przesyłają też np 6 z 9 zamówionych piw, obsługa dość specyficzna. 

10 godzin temu, Hustler napisał:

Jak tak dalej pójdzie to Lidl wykończy badylarzy i nie będzie ciekawie.

Niech wykończy bo jak widzę piwo to samo w Lidlu za 7 zł a u badylarza za 15 to dziękuję nie dam mu zarobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

Bo takie piwa są po to, żeby je degustować pojedynczo. Do picia kilku pod rząd masz piwa sesyjne.
Nigdy nie wypiłem więcej niż 1 RISa czy barley wine'a na raz.

Ja degustuję, potrafię pić jedno piwo 1h, a nawet dłużej, tylko ten RIS jest tak ciężki w smaku, że nawet jeden mi nie wchodził. Ma też jedną, niezaprzeczalną zaletę, 12% trochę mnie poskładało w nocy. 😆 Wiem jedno, na 99% już po niego nie sięgnę.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie Koon, Funky Fluid, Nepomucen, Pinta, Birbant, Trzech Kumpli i sporo innych kraftów jest do zgarniania w Auchan.  Przynajmniej w dwóch, jakie odwiedzam. Stąd u prywatnego nie kupiłem już od miesięcy żadnego piwa. Od taniochy typu Ciechan czy nawet Komes mam Żabki zawsze gdzieś pod nosem. U dealera jest może większy wybór niektórych marek, ale to wciąż słaby argument, bo to co mają np. od Funky Fluid w Auchan pokrywa moje potrzeby - Crazy DDH lub French Moderne z IPA, a na owocowo Tropical Smoothie z alko lub bez. O wielu innych, które też mają, ale nie polubiłem, nawet nie piszę.

 

W temacie Ciechana niepasteryzowanego jeszcze - tu po części muszę się zgodzić z @Rafacio - to piwo ośmiesza wiele droższych "perfumowanych" lub "dopłatkowanych" piw smakiem, a patrząc na cenę robi się jeszcze śmieszniej. Czyli da się na polskim chmielu coś zrobić i bez wydziwiania, czując jednocześnie, że Żubry, Żywce, a nawet Książęce, to w porównaniu syntetyczny syf.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja degustuję, potrafię pić jedno piwo 1h, a nawet dłużej, tylko ten RIS jest tak ciężki w smaku, że nawet jeden mi nie wchodził. Ma też jedną, niezaprzeczalną zaletę, 12% trochę mnie poskładało w nocy. Wiem jedno, na 99% już po niego nie sięgnę.
Dlatego ja preferuję buteleczki 0.3 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał:

Ja degustuję, potrafię pić jedno piwo 1h, a nawet dłużej, tylko ten RIS jest tak ciężki w smaku, że nawet jeden mi nie wchodził. Ma też jedną, niezaprzeczalną zaletę, 12% trochę mnie poskładało w nocy. 😆 Wiem jedno, na 99% już po niego nie sięgnę.😁

Ja tego Komesa piłem trzy dni. Godzina to dla mnie szybka piłka z pilsem.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wegiel21 napisał:

Niech wykończy bo jak widzę piwo to samo w Lidlu za 7 zł a u badylarza za 15 to dziękuję nie dam mu zarobić...

I myślisz, że po wykoszeniu konkurencji nadal będą żenić krafty po 7 zł? ;)

Ponadto wybór o badylarzy jest jednak dużo większy, a warki równiejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując, oprócz badylarzy (sklepów specjalistycznych) zaopatrujecie się głównie w Lidl, Auchan itd?
 

To co mam dostępne w okolicy (centrum Wawy) to tragedia, znaczy jest kilka monopolowych typu deluxe, raz się skusiłem i kupiłem jakąś puszkę za 20zeta, po czym okazało się, że piwo było po terminie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Hustler napisał:
3 godziny temu, wegiel21 napisał:

Niech wykończy bo jak widzę piwo to samo w Lidlu za 7 zł a u badylarza za 15 to dziękuję nie dam mu zarobić...

I myślisz, że po wykoszeniu konkurencji nadal będą żenić krafty po 7 zł? ;)

Ponadto wybór o badylarzy jest jednak dużo większy, a warki równiejsze.

Tu się z Tobą w 100% zgodzę jednak te ceny są z kosmosu ... Mam zaprzyjażniony browar kraftowy i jak biorę mix 20 szt to cena jest 5-6 zł za jasne i 7-8 za ciemne, więc można owszem można :)

 

Idąc do badylarza i biorąc 5-6 piw to ja się zastanawiam bo to już cena niezłego rumu czy ginu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, docentore napisał:

Czyli podsumowując, oprócz badylarzy (sklepów specjalistycznych) zaopatrujecie się głównie w Lidl, Auchan itd?
 

To co mam dostępne w okolicy (centrum Wawy) to tragedia, znaczy jest kilka monopolowych typu deluxe, raz się skusiłem i kupiłem jakąś puszkę za 20zeta, po czym okazało się, że piwo było po terminie,

W moim przypadku to jeden typowy badylarz, sklepik osiedlowy z dużym regałem kraftów i wspomniany Lidl oraz Auchan. Sporadycznie można coś ciekawego dostać w Polomarkecie (głównie Pinta, Fortuna i ich seria Miłosław czy Komes) oraz w Żabce (premiery Kormorana). Warszawskich sklepów za bardzo nie znam, ale z reguły im większe miasto tym jest lepiej pod tym względem i np. w Gdańsku lub Bydgoszczy jest spoko. Jeżeli sprzedają przeterminowane piwa to bardzo źle to świadczy o sklepie.

 

8 minut temu, wegiel21 napisał:

Tu się z Tobą w 100% zgodzę jednak te ceny są z kosmosu ... Mam zaprzyjażniony browar kraftowy i jak biorę mix 20 szt to cena jest 5-6 zł za jasne i 7-8 za ciemne, więc można owszem można :)

 

Idąc do badylarza i biorąc 5-6 piw to ja się zastanawiam bo to już cena niezłego rumu czy ginu...

Ceny niestety są z kosmosu, a od nowego roku będzie jeszcze gorzej. Obecnie dochodzi do sytuacji, gdzie ceny mocniejszych odmian IPA powoli zrównują się z RIS-ami, Imperialnymi Stoutami i piwami BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, docentore napisał:

Czyli podsumowując, oprócz badylarzy (sklepów specjalistycznych) zaopatrujecie się głównie w Lidl, Auchan itd?
 

To co mam dostępne w okolicy (centrum Wawy) to tragedia, znaczy jest kilka monopolowych typu deluxe, raz się skusiłem i kupiłem jakąś puszkę za 20zeta, po czym okazało się, że piwo było po terminie,

W Warszawie masz takich sklepów od ch.. :) White Whale, Źródło Niebanalnych Piw i Alkoholi , PiwoManiak, Paleta Piwa ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wegiel21 napisał:

W Warszawie masz takich sklepów od ch.. :) White Whale, Źródło Niebanalnych Piw i Alkoholi , PiwoManiak, Paleta Piwa ... 

Leniwy jestem, dalej niż 500m od domu nie chce mi się ruszać. Ale popatrzę, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał:

Leniwy jestem, dalej niż 500m od domu nie chce mi się ruszać. Ale popatrzę, dzięki.

Ja mam 80 km a Ty 500m max do sklepu ;) Fakt leniuszek hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś taki wynalazek piję. Bez rewelacji, ale też nie odrzuca 

20211127_194653~2.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 22:01, majkel napisał:

Niestety lub stety, Krakowski Pils został jednoznacznie zdetronizowany przez piwo, które smakuje tak, jak się nazywa. Dopłata do tego lepszego piwnego świata - 21gr w Żabce.

Jednocześnie pragnę uspokoić użytkowniczkę @domil, że jej wzmacniacz widoczny na zdjęciu nie służył za podstawkę pod alkohol, a ten znalazł się w pobliżu tylko do zdjęcia.

IMG_20211124_215138.jpg

 

Zarówno wzmacniacz, jak i załączone piwo okazały się znakomite, synergia też na wybitnym poziomie.  @majkel wielkie dzięki za takie wzbogacenie muzycznych doznań :)

O samym wzmacniaczu napiszę w innym miejscu, na razie trwa przegląd słuchawek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności