Skocz do zawartości

Z czego zrobić gąbki przed przetwornikami?


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Chciałbym w Superluxach HD681 przytemperować wysokie tony, czyli zrobić odwrotnego moda do g-shock w K518.

Macie pomysł co wstawić zamiast tego co tam jest? Przetestowałem piankę pod panele, ale niestety prócz wysokich pochłania w jeszcze większej ilości basy, jedynie średnie przez nią w miarę przechodzą, ale też są przyduszone. Na wygłuszenie muszli za to się dobrze nadaje.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ta średnica przetwornika. W HD681 jest 50mm do tego powinny przykrywać nieco więcej niż tylko przetwornik. Tak z 8-9cm średnicy by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj użyć taką w miarę ażurową tkaninę jak używa się na maskownice kolumn.

Odpada - to ma tłumić, zwłaszcza wysokie tony. Do tego zbyt wiotkie.

 

A wlozyc sporo warstw agrowlokniny uzywanej do K518 ? :) Efektu standardowej gabki pewnie nie uzyskasz ale powinno dac jakies efekty.

Do rozpatrzenia, tylko nie mam gdzie w pobliżu tego kupić.

 

Na razie chyba spróbuję gąbki którą kiedyś wyściełane były (obecnie już nie są) pudełka płyt głównych do komputera.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale mogą mocno zmulać dźwięk...

Właśnie o to mi chodzi, HD681 zanadto "błyszczą" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dołożyć pod pady trochę wypełnienia, żeby przetwornik odsunąć od ucha, powinno zmniejszyć odrobinę ilość wysokich, a przynajmniej natarczywość i dodać dołu bo większa będzie komora wokół ucha.

 

P.S. Jak grają te HD540 bo szukam czegoś z impedancją przynajmniej 300 ohmów pod lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mikrofibre próbowałes ? Materiałmusi byc przyjemny w dotyku bo małżowina jest bardzo czuła

Pod akg k240 jest mod zrobiony filtr górno zaporowy polecany do hd681, on ci obetnie góre w zalerzności jakich użyjesz elementów do budowy filtru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pod akg k240 jest mod zrobiony filtr górno zaporowy polecany do hd681, on ci obetnie góre w zalerzności jakich użyjesz elementów do budowy filtru.

mógłbyś podać link co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pod akg k240 jest mod zrobiony filtr górno zaporowy polecany do hd681, on ci obetnie góre w zalerzności jakich użyjesz elementów do budowy filtru.

mógłbyś podać link co i jak?

 

http://www.rock-grotto.co.uk/HD681.pdf

Poczytaj też o filtrach górno zaporowych.

 

No i regeneracjia padów

http://www.head-fi.org/t/330657/akg-k240-pad-mod

co zwieksza odległość od ucha, co deko mniej krzykliwe wysokie tony będa i przepuszczealnie bas sie poprawi przez zwiększenie przestrzeni.

 

A ja sie tak zastanawiałem czemu ma moich padach akg (po podniesienu) jest jakby wiecej basu niz stockowych, po 1 lepiej przylega co daje lepszą szczelność (niż stockowe twarde skóropodobne pady) po 2 wieksza komora.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności