Skocz do zawartości

O2 Headphone Amp - zbiorowe zamówienie


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Zapłacili:

 

 

... i ktoś o imieniu Wojciech (viejo?).

 

Tak, w przelewie nie podałem nick'a tylko swoje dane faktyczne (wraz z adresem).

 

Niektórzy przewidzieli "dopłatę jeszcze na listonosza".

To jednak nie wszystko.

Trzeba wziąć pod uwagę:

1. zmiany kursu CHF

2. koszt wysyłki całości ze Szwajcarii do Polski

3. kto wie czy nie zostanie doliczony podatek VAT ?

4. a dopiero na końcu Poczta Polska

 

uzupełniam:

w punkcie 3: pewnie zostanie doliczone cło i podatek VAT

 

 

Może wyjść drogo :[

Wbrew pozorom większe zamówienie nie koniecznie oznacza oszczędności.

Proponuję poczytać: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/100275,paczki_z_zagranicy_do_150_euro_bez_cla.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie mamy umowy ze Szwajcarją jako członek UE?

 

Ciepło.

Faktycznie stawki na większość towarów pochodzących ze Szwajcarii wynoszą 0.

Co oznacza, iż nawet bez zwolnienia cło będzie wynosiło 0 albo prawie 0 zł. :-)

(Nawet z USA stawki celne na elementy elektroniczne to zwykle kilka procent)

 

Jednak na zwolnienie z podatku VAT 23 procent chyba nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na cła prawdopodobnie nie dostaniemy ale jak widać VAT to całkiem prawdopodobna sprawa, ale myślę że warto zamówić grupowo bo VAT wyniesie 108 zł i każdy zapłaci 23 % od tego co zamówił i będzie ok.

Edytowane przez burgerking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nawet z VAT-em zakup wydaje się sensowny i w porównaniu z krajowymi cenami konkurencyjny.

Warto tylko rozsądnie oceniać kwotę konieczną dla dokonania ww. zakupów.

 

Nawet przy jednostkowym zakupie VAT może się przytrafić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest cena za wysyłke budy + pcb? Jakos nie moge tego wyszukac.

Jeżeli masz na myśli koszt wysyłki z tego sklepu ze Szwajcarii to standardowa wysyłka kosztuje 11,50 CHF czyli więcej niż kosztuje buda + pcb.

Edytowane przez burgerking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo Was przepraszam za wcześniejsze niejasności itd. Miałem dość ciężki okres na uczelni. Poprawiłem obliczenia, wszystko jest już jasne. Trzeba będzie tylko dodać ewentualną poprawkę na VAT i zmianę kursu. Tabelka, niestety w formie graficznej (nie wiem jak się wkleja arkusz):

 

gallery_23086_346_11077.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naliczą podatek vat za wwiezienie do polski, bo nie są stowarzyszeni z unią, to o ile dobrze pamiętam to można odzyskać ichniejszy vat przy wywozie towaru, potrzebny jest tylko jakiś kwit wystawiony przez sprzedawcę+stempel z granicy(w każdym kraju jest trochę inna procedura), niestety trzeba się z tym trochę bujać i nigdy nie masz pewności czy na pewno dostaniesz zwrot, niektóre hotele też oferują taką usługę za drobną prowizją. Jeżeli ktoś zna bardziej szczegółowo procedurę i ma ochotę, może powalczyć.

PS

dopłata już zrobiona

Edytowane przez woytl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo Was przepraszam za wcześniejsze niejasności itd. Miałem dość ciężki okres na uczelni. Poprawiłem obliczenia, wszystko jest już jasne. Trzeba będzie tylko dodać ewentualną poprawkę na VAT i zmianę kursu. Tabelka, niestety w formie graficznej (nie wiem jak się wkleja arkusz):

 

gallery_23086_346_11077.png

 

 

=> Pasiasty,

 

proszę o korektę:

viejo: PCB - 2 sztuki, buda - 1 sztuka

[wpłacałem dwa razy: 16.05.2012r. za 2 szt. PCB i dzisiaj otrzymałeś wpłatę za 1 budę (+ "listonosz")]

 

O!

Jeszcze jedno. Wczoraj przecztałem:

snapback.pngbartus1996, o 22 maj 2012 - 19:00, powiedział:

 

Zapłaciłem panowie, apropo ile sama buda kosztuje, może ktoś chce odsprzedać swoją potem

retter6:

6 franków szwajcarskich = 21,6498144 złotego polskiego

 

Sugerując się tym wpisem zdecydowałem się przelać dodatkową kwotę tj 22 zł za budę

i 10 zł za "listonosza"

Do tej pory przelałem 16.05.2012r. - 33,02 zł

oraz 23.05.2012r. - 32,00 zł

łącznie 65,02 zł

 

Z powyższej tabeli wnioskuję, że powinienem zapłacić 77,60 (tak jak w podobnym zamówieniu jamelo).

A doliczając "listonosza" to nawet 87,60 czyli wiszę jeszcze kwotę 22,60 zł - zaraz zlecam taki przelew.

 

Ps. Jednak tabela okazała się przydatna ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam nasze zamowienie ?

 

Dzwoniłem 15min do Pasiastego przed Twoim postem, trochę sie przedłurzyło. On ma sesje, zwrot dla BamboszeKa, ew korekty zamowienia i jakos tak przeszło.

Obiecał mi w rozmowie że w ponidziałek zrealizuje zamowienie.

Ja juz wykombinowałem jak to bezpiecznie zapakować aby przerzyło na poczcie, mam pianki pod tą wysyłke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie zostało zrealizowane. To znaczy jeszcze nie dostałem od sklepu informacji o wysyłce ale ten sklep w ogóle ma bardzo ubogi panel kontaktu z klientem. Prawdopodobne jest, że paczka już poszła, a jeżeli nie to pewnie dostanę informację w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności