Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Armatury czy neodymowe do 300zł? [głównie rap]


Rekomendowane odpowiedzi

Sa tak dobrze zrobione, że nie balbym się uzywek.

Tyle, że jak już wspominałem strasznie boję się używanych słuchawek, bo mam straszliwe problemy z uszami, a to nie jest przyjemnie możesz mi zaufać :)

A coś dobrze grającego, wygodnego? Bo w sumie jak Brookstone nie są zbytnio ergonomiczne to wolę odpuścić, bo dla dobrej jakości nie zrezygnuję z wygody. Jedno zabierze radość z drugiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tak dobrze zrobione, że nie balbym się uzywek.

Tyle, że jak już wspominałem strasznie boję się używanych słuchawek, bo mam straszliwe problemy z uszami, a to nie jest przyjemnie możesz mi zaufać :)

A coś dobrze grającego, wygodnego? Bo w sumie jak Brookstone nie są zbytnio ergonomiczne to wolę odpuścić, bo dla dobrej jakości nie zrezygnuję z wygody. Jedno zabierze radość z drugiego :(

Słuchawki praktycznie nie łapią bakterii, większość na gumkach pozostaje, a przecież je możesz wykąpać w spirytusie. Dodatkowo, dla pewności też słuchawki przetrzeć spirytusem i nie powinno być problemów. Sam często miewam problemy zwłaszcza z lewym uchem, ale po takim zabiegu nie było. Gorzej mam przy dobraniu nieodpowiedniej kombinacji nacisk+grzejacy pad w nausznych. Najpierw HD380pro a teraz Mikrolaby K860 po dłuższym odsłuchu powodują kłopoty z uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po dłuższych zastanowieniach doszedłem do wniosku, że jednak zrezygnuję ze słuchawek podobnych do HD661 i poszukuję słuchawek (nowych! bo wolę jednak dmuchać na zimne) neutralnie brzmiących (Brookstone odpadają, podobną konstrukcję miałem wczoraj w uchu, nie dla mnie) do 350zł. Liczy się wygoda, dobre zgrywanie z Fuze (bez plusa) i żeby to jakoś zagrało w Rapie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audeo nowe kosztuja 379 zł w sonus mobile. dostaniesz w bonusie pare szarych filtrow, ktore czynia audeo bardzo naturalnie grajacymi. Są to bardzo bardzo wygodne słuchawki. Ja w nich zasypiam:)

 

Nawiasem mowiąc do rapu (chociaz jeszcze zalezy jakiego konkretnie, ale uogólniajac) to naturalnie grające słuchawki się tak bardzo nie nadają. Kolesie co rap miksuja raczej nie uzywaja do odluchow niczego neutralnego. Do rapu założysz sobie zielone filtry i bedzie bardzo ok:) Chociaz to ciagle nie bedzie powalajace lupniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wieczne problemy z uszami ;) Co rusz to zapalenie przewodów słuchowych i ostatnio już drugi raz zapalenie ucha środkowego :) Moje problemy niestety są częste i jest to uciążliwe, a zapalenie przewodu słuchowego następuje u mnie nawet po tym jak ktoś sobie posłucha muzyki na moich HD661.

 

Jak masz tak częste zapalenia to pomyśl nad zmianą diety. Mówię poważnie.

Sent from my MB525 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wieczne problemy z uszami ;) Co rusz to zapalenie przewodów słuchowych i ostatnio już drugi raz zapalenie ucha środkowego :) Moje problemy niestety są częste i jest to uciążliwe, a zapalenie przewodu słuchowego następuje u mnie nawet po tym jak ktoś sobie posłucha muzyki na moich HD661.

 

Jak masz tak częste zapalenia to pomyśl nad zmianą diety. Mówię poważnie.

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Jezu... medycyna ludowa:P Jak się ma problem ze swoim ciałem to się do lekarza idzie. Wiecie, to tacy ludzie ktorzy skonczyli bardzo trudne studia tylko po to, aby pomagać w podobnych przypadkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie potrzebuje w Rapie mocnego basu, bo jak już pisałem dla mnie nie to się liczy tylko tekst :) Nie wiem czemu, ale Audeo tutaj są strasznie wychwalane. Są one aż tak dobre, żeby zapłacić za nie tyle kasy? Już kilka razy się przekonałem, że tańsze słuchawki potrafią przebić te drogie i wychwalane modele :) Już spotkałem się z opiniami, że Audeo są bardzo dobre tylko nie w tej cenie. Cena za wysoka, słuchawki świetne ;)

 

Dieta? Jestem na diecie i to nic nie zmienia :) Dietetyk w porozumieniu z laryngologiem mi ją ustalał więc to jakoś się nie sprawdza (w dodatku chodzę do lekarza prywatnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo, jak każde inne słuchawki, nawet za tysiące złotych dźwiękowo robią niektóre rzeczy lepiej inne gorzej, ale ergonomia i czystość dźwięku są na poziomie i niedoścignione przez budżetówki. Te tanie słuchawki o których mówisz to z reguły właśnie takie brookstone, czyli dobre dźwiękowo, ale kosztem krótkiej trwałości i/lub wygody. Tak samo jest np z thermaltake, Soundmagicami, Xkdun itp. Audeo to bardzo solidnie zaprojektowany model i jeśli nie masz problemu z wydaniem tyle na buty, czy odtwarzacz to spokojnie się w nie pakuj. Jeśli nie, to spokojnie zostań przy bardziej zrównoważonych budżetówkach. Brainwavz i meelectronics (tak jak mówisz - te be mikrofonu) nie zużywają się szybko i bywają całkiem wygodne. Bardzo sympatyczne słuchawki to też AKG K370. Używam ich od bardzo dawna i choć z mikrofonem, są wciąż całe. Inne bardzo fajne i zrównoważone budżetówki to np Panasonic HJE350. Są niepozorne, ale na prawdę sensowne.

Wybór jest w każdej cenie. Problem taki, ze te najbardziej zrównoważone słuchawki nie mają masy fanów, więc niekoniecznie musisz celować w te "wybitne w swojej cenie" a raczej w te niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz oglądam te Audeo i się zastanawiam czy warto? :) No tak z tego co piszecie warto, ale trochę smuci mnie fakt, że w zestawie nie ma dodatkowo pokrowca i prowadnic. Za taką cenę pokrowiec nawet nie sztywny tylko zwykły materiałowy mogli by dodać ;)

Przeglądam te słuchawki i rzuciły mi się w oczy Sleek Audio SA1, ale to już chyba z powodu wyglądu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie potrzebuje w Rapie mocnego basu, bo jak już pisałem dla mnie nie to się liczy tylko tekst :) Nie wiem czemu, ale Audeo tutaj są strasznie wychwalane. Są one aż tak dobre, żeby zapłacić za nie tyle kasy? Już kilka razy się przekonałem, że tańsze słuchawki potrafią przebić te drogie i wychwalane modele :) Już spotkałem się z opiniami, że Audeo są bardzo dobre tylko nie w tej cenie. Cena za wysoka, słuchawki świetne ;)

 

Dieta? Jestem na diecie i to nic nie zmienia :) Dietetyk w porozumieniu z laryngologiem mi ją ustalał więc to jakoś się nie sprawdza (w dodatku chodzę do lekarza prywatnie).

 

Polecam Ci znaleźć speca od chińskiej medycyny i z nim pogadać :)

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem swoje, to teź myślalem, że szkoda że nie stać mnie na wersję z prowadnicami i całą resztą, a teraz dochodzę do wniosku, że prowadnice na nic by mi się nie zdały i jedynie komplikowały zakładanie słuchawek. Kabelka z uchem nie czuć, a i sonicznie nie pozostawia po sobie śladu. Prowadnice to zbytek.

 

IMO dźwiękowo żadne chińskie dokanałówki nie stanowią konkurencji dla audeo. Te słuchawki są zwyczajnie jakieś 300 złotych za tanie na tle konkurencji. Jako że phonaki są beniaminkiem w lidze dokanałówek, to audeo dało na nie niesamowitą cenę. W kwestii jakość/cena to dla mnie rewelacja. Na dodatek 2-letnia gwarancja. No miód. Myślę, że dali tak aktrakcyjną cenę, wyrobili sobie markę i dopiero niedawno to sobie nieźle odbijają dzięki wydaniu nowego flagowca i wycenieniu go już nie tak atrakcyjnie, bo na 2100 (chociaż ciągle całkiem rozsądnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że 2100 PLN to rozsądna cena za Audeo PFE232? Jeśli tak, to jesteś w wielkim błędzie, słuchawki prezentujące tak samo wysoki (albo nawet wyższy) poziom można kupić dobre 500 PLN taniej, np. Westone 4 czy EarSonics SM3.

 

Cena ponad 1500 za słuchawki uniwersalne to IMO wielka porażka, za taką kasę już tylko customy (tak w sumie to za 999 PLN można dostać customy, które zagrają conajmniej na poziomie PFE232 - nasze polskie Spiral Ear 2Way)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądając słuchawki wpadły mi jeszcze w oko naturalnie brzmiące Re-0 (miałem okazję spotkać się z Re-zero, ale to już pozmieniane jest więc nie wiem jak z nimi jest). Ma ktoś jakieś opinie? :)

Edytowane przez Dszeffko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja mam ciepłe źródło, które jeszcze jest ustawione na lekkie podbicie basu :) Mi chodzi głównie o zgranie z Fuze więc to trochę zmienia. Phonaki mnie kuszą, ale jakby były za 300zł i byłby pokrowiec w zestawie! Już bym je miał wtedy w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma czegoś nie licząc Phonaków w cenie do 400zł max już dobrze grającego z Fuze? Zakup coraz bliższy, a Phonaki nie mogą być jedynymi słuchawkami wartymi uwagi w tej cenie ;) Może "Szczury" SE215? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że 2100 PLN to rozsądna cena za Audeo PFE232? Jeśli tak, to jesteś w wielkim błędzie, słuchawki prezentujące tak samo wysoki (albo nawet wyższy) poziom można kupić dobre 500 PLN taniej, np. Westone 4 czy EarSonics SM3.

 

Cena ponad 1500 za słuchawki uniwersalne to IMO wielka porażka, za taką kasę już tylko customy (tak w sumie to za 999 PLN można dostać customy, które zagrają conajmniej na poziomie PFE232 - nasze polskie Spiral Ear 2Way)

 

No 2100, ale do tego dostajesz w bonusie pare poprzedników. Jeśli jest tak, że istotnie grają lepiej od se535, to cena wydaje mi się uzasdniona. Oczywiście, to też bym chciał żeby były tańsze:) Co do spiral ear to ich nie słyszałem, zbyt wielu recenzji ciągle nie ma, a i customy też nie są dla każdego. Mówisz że graja na poziomie 232, tak jakby to była jakaś oczywistość... no jeśli tak jest to ja poproszę parkę :) No i do 999 musisz doliczyć odlew ucha - zdaje sie 250 zl, a to już różnicę w cenie przykurcza. Poza tym takie audeo będą później w odsprzedaży znacznie łatwiejsze od customów.

 

No i nie zrozum mnie źle: sam pewnie w następnym kroku nie będę na nie zbierał, tylko raczej na se535, albo do razu na 5-way spiral:)

Edytowane przez oscar_dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo przyjęło się, że nawet Customy z niższej półki (ale nie z całkiem niskiej jak np Kozee X1) grają lepiej niż najdroższe uniwersale (często sptykam takie zwroty na Head-Fi), więc dlatego wysnułem wniosek co do wyższości Spiral Ear (oczywiście może być on niesłuszny, ale jest to wysoce prawdopodobne).

 

A odlewy nie kosztują 250, nawet za 20 PLN idzie zrobić świetne (tylko trzeba na dobrego audiologa trafić).

 

Dobra, koniec OT, temat jest o czymś innym ;)

 

W zasadzie pod preferencje autora w tym budżecie nie widzę innych propozycji niż Audeo, ewentualnie te Fischer Audio Tandem. Podejrzewam, że skoro bardzo podobało się autorowi brzmienie Brainwavz B2 (półeczka wyżej od Audeo, ale charakter bardzo podobny) to Audeo są najlepszą opcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak na tle legendarnych Audeo wypadają MEE CC51? Oczywiście w połączeniu z Fuze.

 

Pamiętam jak MrSheep je wychwalał, sam szukam dokanałówek do Fuze i pomyślałem o tym modelu.

 

Przemawiały do mnie opinie, według których grają one czysto, naturalnie, aczkolwiek nie tak sterylnie i analitycznie jak Audeo (delikatnie cieplej).

 

Są ponoć uniwersalne, może sprawdziłyby się lepiej w rapie (więcej fun'u i solidniejszy beat), no i kosztują 220zł, to może możnaby troche zaoszczędzić.

 

A swoją drogą Dszeffko, rockboxowałeś Fuze'a? Może to efekt placebo, ale wydaje mi się że to oprogramowanie rozjaśniło dźwięk tego playera i jest on teraz bardziej szczegółowy i ogólnie przyjemniejszy w odbiorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą jaka była do zrobienia po otwarciu pudełka z Fuze wrzuciłem Rb :) Mnie od MEE zastanawiały ich armatury chociaż CC51 też przeszło mi przez myśl. Trochę zastanawiania się jest, ale jak dobrze pójdzie i nikt mi nie zachwali połączenia Fuze z A151 bądź CC51 to zostanę przy Audeo na 100%.

 

Ludziska jeszcze trochę was pomęczę pytaniami, ale zapytam! Czy jest coś nie licząc audeo pfe 012 co zagra mi naturalnie, z dobrze kontrolowanym basem i ładnym środkiem bez przesadnej góry? :) Nie za jasne, nie za ciemne?! :D Dzięki za odpowiedzi z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się coraz bardziej na Phonakami i trochę denerwujące są filtry. Wymiana to pół biedy, ale dokupowanie ich to już inna kwestia. Co jaki czas się je średnio wymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności