Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Jak to dobrze, że Twoje wypowiedzi są pełne merytorycznych treści i wszyscy wiedzą:

 

 

o co Ciebie chodzi.

Ja kolego nie mam problemów ze zrozumieniem tego, co zostaje tutaj napisane. A Ciebie za rączkę prowadził nie będę.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy wszyscy - proszę wskaż, bo ja znowu nie wiem o co Tobie chodzi. Posługujesz się ogólnikami, dokładnie jak ktoś, kto nie radzi sobie w dyskusji. Ja za każdym razem podaje przykłądy, dla których iPhone nie należy do udanych produktów. Niegdzie nie twierdziłem również, że Android jest cudny, ale takie zachowanie, jakie prezentujesz, powoduje, że naprawdę przychylam się do opinii moich nauczycieli, że człowiek do pewnego wieku, powinien słuchać, a mówić powinien proszony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Fatso co to jest ironia?

 

Wiesz co Ty podajesz? Punktujesz to, czego Tobie brakuje w iPhone (a tak naprawdę dyskutujemy tutaj o iOS, a nie o iPhone) w wyraźnym stosunku do Androida, nie jego FAKTYCZNE wady, ale swoje widzimisie. To jest subiektywizm, a subiektywizm nie ma żadnej wartości merytorycznej w ogólnej dyskusji. Chyba, że dla osoby, która również nie potrafi wypowiedzieć się obiektywnie na dany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty znowu swoje !

Ja podaje FAKTYCZNE WADY !!!

Czy to nie wada, że telefon nie przyjmuje iluś tam wpisów, chociaż piszą, że bez ograniczeń ? Czy to nie wada, że pomimo posiadania Bluetooth, trzeba kupować jakieś dongle, żeby podłączyć słuchawki na BT ? Czy to nie wada, że żeby telefon WOGÓLE zadziałał, musisz go podłączyć do iTunes ? Nigdzie nawet nie ma informacji, że trzeba posiadać komputer, żeby móc używać iPhone.

 

I Nie, nie piszę czego mi brakuje w stosunku do ANDROIDA. Twoja umiejętność czytania chyba zawodzi - ja piszę czego mi brakuje WOGÓLE !!! Ja nawet nie mam telefonu z androidem (za tomam symbiana belle i windowsa 7,5).

I na koniec, to to co napisałem, to czysty OBIEKTYWIZM. Nigdzie nie napisałem, że nie podoba mi się kolor, układ ikonek, szybkość działania. Ja piszę, że nie ma tego a to nie działa(chociaż powinno). Nawet nie piszę że u innych to działa (co się rozumie samo przez się).

 

A to, że są ludzie, ktorzy zapłacą każde pieniądze za emejzingi z kupertino, i nie bedzie im nic przeszkadzać to własnie udowadniasz.

I to własnie Twoje posty nie mają ŻADNEJ merytorycznej wartości, to tak jakbyś miał wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce ci nic mowic, ale skoro nie posiadasz zadnego z systemow to jakie mozesz miec odniesienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do, według Ciebie, "obiektywnych" wad telefonu iPhone (jeszcze pytanie jakiego):

 

1. Limit kontaktów: jeśli jest bez ograniczeń, to jest bez ograniczeń, a Twój problem prawdopodobnie jest całkowicie innej natury. Czy gdzieś dostałeś informację, że "za mało pamięci" na kontakty? Właśnie szukałem w google tematów pokrewnych z Twoim problemem, czy po Polsku, czy po Angielsku, niczego takiego nie znalazłem. Poza tym, 4k kontaktów (a wiadomo, że kontakty mogą być w różnej formie i zawierać wiele informacji) to sporo danych do przetrawienia i nie zdziwił bym się, gdyby na jakimkolwiek innym telefon z jakimkolwiek innym systemem pojawił się taki problem.

 

2. Nie rozumiem o co Ci chodzi i jakie dongle chcesz kupować, BT w iPhonie służy do podłączenia słuchawek do rozmów czy słuchawek z profilem a2dp i działa tak, jak powinien. Kolejny problem natury nie związanej z telefonem, bądź ferelnej słuchawki.

 

3. To jest opinia subiektywna. iTunes, jak Ci zapewnie wiadomo, jest kompletnym centrum zarządzania urządzeniami mobilnymi Apple, tak to sobie wymyślili i tak to działa. Poza tym iTunes nie jest potrzebne do aktywacji telefonu, można to zrobić np. przez WiFi. Każdy telefon trzeba przy pierwszym uruchomieniu skonfigurować, a sposób aktywacji telefonu iPhone jest spowodowany chociażby kwestiami bezpieczeństwa.

 

Co do porównania iOS do Androida, po pierwsze, ten temat o tym traktuje, po drugie:

 

 

 

Android bez roota działa i ma się dobrze, iOS bez roota jest protezą systemu dla smartfona.

 

W tym momencie porównałeś iOS do Androida, po czym kontynuowałeś wymienianie wg Ciebie wad iPhone. Logicznym więc jest, że porównujesz go do Androida. Z mojego punktu widzenia tak, jest to logiczne. Poza tym jest to głupota, to co napisałeś, a jak się utwierdzam widzę, że jest to głupota wynikająca z nieumiejętności korzystania z urządzenia na systemie iOS (mimo jego intuicyjności, co dziwne).

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem - żeby się znać na samochodach trzeba nimi jeździć.

Pracuję w pewnej firmie, która zatrudnia na okolo 250 tyś osób. I te 250 tyś osób posiada różnego rodzaju telefony. Swojego czasu była dowolność wyboru w ramach wyznaczonej puli. I tak się skłąda, że przychodzą do mnie Ci ludzie, z prośbami o ratunek.

 

A poza tym miałem iPhone 3, 4 i 4s, HTC One X, Samsunga Galaxy S, Xperia Arc S, Samsunga Galaxy Tab 10.1. Na stanie posiadam jeszcze Acer Iconia A701.

 

Czyli reasumując - Minicomp - mogę się wypowiadać ? Bo jak nie mogę to sry.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xXx - obrażasz mnie i wydaje Ci się że tak można bo jesteś anonimowy - spieszę z informacją, że nie można i nie zamierzam tego pozostawić sobie...

ad 1. Nie da się wrzucić dużej ilości pełnych kontaktów (imie, nazwisko, email, 2 numery telefonu, adres) - nie ma błędu - telefon się wiesza. W Apple też nie wiedzą dlaczego. Napisz do nich, może pomożesz.

ad 2. Widzę, że są działające słuchawki, więc nie drążę tematu, widać trzeba było szukać Apple Approved. A tutaj to co nie działa jak powinno prosto z pudełka ->>>>> takie coś potrzebne do działania z iPhonem - z HOXem, samsungiem, Nokią i innymi działa bez tego...

ad 3. Czyli albo WiFi albo komputer - pokaż mi drugi taki wynalazek. Coś co ma służyć do komunikacji, a jak się zawiesi (czy wyczyści) to trzeba to aktywować w tak karkołomny sposób - No nie, zapomniałem masz rację - to nie jest wada obiektywna - toż to zaleta w czystej formie.

 

A głupie to jest Twoje zachowanie xXx, bronisz produktu firmy Apple, totalnie za darmo. I jeszcze obrażasz ludzi o których ****o wiesz.

 

 

To, że posiadałeś nie znaczy automatycznie, że wszytko o nich wiesz. Skończ już Fatso tę dyskusję, bo się pogrążasz i do niczego ona nie prowadzi.

 

 

Podsumujmy - xXx - 938 postów na forum, pozytywnych ocen 33, co daje 0,03% sensownych odpowiedzi

 

Fatso 432 posty, 127 pozytywów, co daje 29% sensownych wypowiedzi. Znaczy jeśli bredzę, to Ty bredzisz 966 razy częściej :)

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i czym Cię obraziłem? Jeśli chcesz to mogę podać Ci moje dane dobrowolnie, nie będziesz musiał sam szukać :)

 

Ja nikogo nie bronię i nie występuję w imieniu marki Apple, ani za darmo, ani odpłatnie, neguję tylko idiotyczne opinie o niej samej i jej produktach, korzystając tutaj z własnego doświadczenia :)

 

Co do Twoich punktów ad. poprawki wprowadziłem w poprzednim moim poście. Zapoznaj się z nimi, może zmienisz zdanie.

 

Edit:

 

A to porównanie sobie daruję, bo jest żałosne tak samo, jak Twoje niektóre wypowiedzi. Jaraj się, dziewczyno! Mnie to nie rusza :)

 

Fatso, on 06 Feb 2013 - 22:15, said:snapback.png

Podsumujmy - xXx - 938 postów na forum, pozytywnych ocen 33, co daje 0,03% sensownych odpowiedzi

 

Fatso 432 posty, 127 pozytywów, co daje 29% sensownych wypowiedzi. Znaczy jeśli bredzę, to Ty bredzisz 966 razy częściej

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso ale robisz to samo czasami... Też obrażasz od tak se, jak nie jeden... Co do waszych argumentów- wszystko jest dla ludzi. Dla mnie nie ma takiego pojęcia jak to określiłeś- wady obiektywnej.

 

Każdy sprzęt to polityka, to tak jak z aparatami, z autami itp. A argument auta sorry, ale pojechałeś po bandzie- akurat trudno byś wiedział jak jeździ się sportowym autem (np. subaru impreza) prowadząc tylko coś pokroju golfa. itd itp. Więc...

 

XXX tez nie jest święty i go nie bronie, tylko nie zauważyłem by Cię obraził że jesteś np. głupi ,debilem itp. Ma swoje zdanie, które twarto wyraża. Czy jest słuszne, czy nie- trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel, szkoda się wtrącać w tą dyskusję, naprawdę. Ale prawdę godosz. Powiniem teraz dać Ci Like This aby ktoś, komu kiedyś zajdziesz za skórę mógł kiedyś zrobić porównanie odnośnie merytoryczności Twoich, a jego wypowiedzi ;)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc bez emocji

1. Samsung Galaxy ACE, którego zakupiliśmy dla handlowców, przyjmuje tą ilość danych bez zająknięcia - Moje Black Berry 9000 Bold (służbowe) też. Nokia Lumia 800 również. iPhone 3 przyjął ale chodził jak ślimak - nic co ma iOS6 nie dało sobie rady. Moim zdaniem problem systemu.

2. Problem dotyczył Creative WP-350, słuchawek z kodekiem APT-x. Wszystkie telefony z BT poprawnie wykrywały ten sprzęt, te mające APT-X przy okazji grały z nimi super. iPhone dopiero po zakupie wzmiankowanej przejściówki.

3. Tutaj się po prostu nie zgadzam. Sytuacja - jestem na wakacjach, z dzieciakami na biwaku. Mam tylko prąd. Dziecko ciekawskie bierze mojego iPhone/Nokię E7(lub inny nie jabłkowy) i daje reset, bo myśli, że to jakaś gra. iPhone do końca wakacji pozostaje bardzo drogą cegłą. Nokia działa od kopa. HOX również, SGS również i wszystko co jestem w stanie wymyśleć również.

 

Podsumowując - iOS ma wady które powodują, że jestem nim zainteresowany tylko dlatego, że jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności aplikacja której potrzebuję działa tylko na iOS (a ipada na pewno nie kupię). Androidowe telefony mogę mieć, ot tak po prostu.



Zamiast się sprzeczać znajdźcie mi note 1 w cenie 1k nowy :D

 

Zadzwon do Kuropa, o ile dobrze kojarzę to jest coś takiego w oksiko.



Fatso ale robisz to samo czasami... Też obrażasz od tak se, jak nie jeden... Co do waszych argumentów- wszystko jest dla ludzi. Dla mnie nie ma takiego pojęcia jak to określiłeś- wady obiektywnej.

 

Każdy sprzęt to polityka, to tak jak z aparatami, z autami itp. A argument auta sorry, ale pojechałeś po bandzie- akurat trudno byś wiedział jak jeździ się sportowym autem (np. subaru impreza) prowadząc tylko coś pokroju golfa. itd itp. Więc...

 

XXX tez nie jest święty i go nie bronie, tylko nie zauważyłem by Cię obraził że jesteś np. głupi ,debilem itp. Ma swoje zdanie, które twarto wyraża. Czy jest słuszne, czy nie- trudno.

 

Posty w których mnie obrażał, zostały pięknie wyedytowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dużej ilości kontaktów dodać nie próbowałem ale wydaje mi się to mało prawdopodobne w przypadku ip3gs w górę bo jedynie na 3G obserwowałem minimalne spowolnienia w działaniu przy jakimś obciążeniu.

 

Poza tym w wielu firmach obecnie korzysta się albo z ip albo z blackberry ze względu na stabilność i założę się, ze przeciętny pracownik ma dosc bogatą listę kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x X x, gratuluję. Nie umiesz wygrać kłótni? Powiedz, że to była ironia.


Gdzie i czym Cię obraziłem? Jeśli chcesz to mogę podać Ci moje dane dobrowolnie, nie będziesz musiał sam szukać :)

Ja nikogo nie bronię i nie występuję w imieniu marki Apple, ani za darmo, ani odpłatnie, neguję tylko idiotyczne opinie o niej samej i jej produktach, korzystając tutaj z własnego doświadczenia :)

Co do Twoich punktów ad. poprawki wprowadziłem w poprzednim moim poście. Zapoznaj się z nimi, może zmienisz zdanie.

Edit:


A to porównanie sobie daruję, bo jest żałosne tak samo, jak Twoje niektóre wypowiedzi. Jaraj się, dziewczyno! Mnie to nie rusza :)

 

1. "Korzystając tu z własnego doświadczenia" - czyli Twoje doświadczenia to jedyne prawdziwe i prawidłowe? Dobre sobie.

 

2. "Jaraj się, mnie to nie rusza" - czyżbym widział jeden z najtypowszych 'argumentów' używanych, gdy nie potrafimy już naszego rozmówcy niczym zagiąć?


Co do argumentu auta: o dziwo w audio wszyscy sypią nim z rękawa, mimo, że w 99% wypadków jest kompletnie nieadekwatny.

Jeżeli w firmach korzysta się faktycznie z BB\iP to z dwóch powodów: prostota i standard. Prościej jest diagnozować sprzęt określonej marki, który w sumie w wypadku awarii może polecieć do kosza. Dobrze postawione Andro JEST stabilne, ale tego cudowni iOS fani nie widzą, bo w końcu każdy z nas każdego dnia dzwoni po ambulans.

Zapędy circlejerkerskie (inaczej bym tego nie nazwał: tak, jestem pseudointelektualistą który sypie bezsensownymi słowami) są, niestety, cholernie mocne.

 

I jeszcze jedno - argument 'twój problem to na pewno nie wina XYZ' to kolejny argument, tego z kolei używają fanboye, gdy widzą, że ktoś ma problem którego ani oni, ani producent nie rozumieją i który występuje - to czym się wykręcić, jak nie rzekomym nieistnieniem? :>

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone 3 mógł mieć problemy, bo iPhone 3 to już bardzo poczciwy telefon, na generalnie słabych podzespołach. A, jak już wspomniałem wcześniej, 4000 kontaktów to nie lada porcja informacji. Co do problemu, z którym Ty się spotkałeś, tak jak napisałem wcześniej. Raczej na 100% jest to problem systemowy. Jeśli ludziska będą się z nim spotykać częściej i go zgłaszać zapewne kiedyś zostanie on rozwiazany, a może i nie. Kto to wie. Wiem tylko, przynajmniej dla mnie, iż taką ilość kontaktów w telefonie można traktować jako niszę.

 

Na temat problemu z bluetooth nie będę się wypowiadał, bo nie mam nic więcej do dodania. Masz tutaj rację, co jest temu winne, czy technologiczna strona iPhona, czy iOS, nie wiem.

 

Tutaj masz rację, ale do takich sytuacji można nie dopuścić stosując po prostu blokadę dostępu do ustawień telefonu. Jest to standardowo zaimplementowane w oprogramowaniu iOS.

 

Fatso, nie pamiętam, abym gdziekolwiek napisał coś obraźliwego w Twoim kierunku. Faktem jest, że zmieniałem treści swoich postów, bynajmniej powodem tego nie było kasowanie obrażających Cię treści. Jeśli czymś Cię dotychczas uraziłem, przepraszam, takie postępowanie nie sprawia mi żadnej przyjemności.

 

 

Edit:

 

Filas, a Ty dalej drążysz temat modyfikowanego Androida. Znasz się tak bardzo na tym więc powiedz mi, czy brandowane telefony typu HTC czy Samsung mają "dobrze postawione Andro"? Czy jest to ten finalny produkt, który działa bez żadnych problemów, bez dodatkowych edycji? Jeśli nie, to czy w takim wypadku, aby korzystać płynnie z takiego smartfona, firma zdecyduje się na zatrudnienie kogoś, kto te telefony będzie im ustawiał pod siebie, czy po prostu zwróci się w innym kierunku, w którym takie problemy (jeśli istnieją) nie występują?

 

Z drugiej strony, co komu pasuje do tego się będzie zwracał. Bo gusta grają tutaj zasadniczą rolę.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filas, a Ty dalej drążysz temat modyfikowanego Androida. Znasz się tak bardzo na tym więc powiedz mi, czy brandowane telefony typu HTC czy Samsung mają "dobrze postawione Andro"? Czy jest to ten finalny produkt, który działa bez żadnych problemów, bez dodatkowych edycji? Jeśli nie, to czy w takim wypadku, aby korzystać płynnie z takiego smartfona, firma zdecyduje się na zatrudnienie kogoś, kto te telefony będzie im ustawiał pod siebie, czy po prostu zwróci się w innym kierunku, w którym takie problemy (jeśli istnieją) nie występują?

 

Czy brandowane Samsungi z serii Nexus miały dobrze postawione Andro? Tak, bo były to AOSP bezpośrednio od Google? :) To taki skrajny przykład. Nie, standardowo 90% stocków jest strasznie syfiastych - dlatego też moje stwierdzenia odnoszą się głównie do pojedynczego usera i jedynie w tym temacie rozpatruję wszelkie swoje i Wasze argumenty - inna sprawa, że stocki zwykle mają stabilność (akurat to zwykle nie szwankuje), brakuje im czystej płynności, szlifu i ogółem pomysłu na bycie. Inna sprawa, że jeżeli zatrudniamy (teoretycznie) pracownika/dwóch odpowiedzialnych za sprawy techniczne związane z komórkami to możemy nie dość, że spersonalizować je pod potrzeby firmy oraz dostosować je pod poszczególnych pracowników (w mniejszych firmach, to chyba jasne), to możemy także (jeżeli są dostatecznie wykształceni w odpowiedniej materii) zaoszczędzić na serwisowaniu, może nawet na samych czystych kosztach zakupu - zresztą nie wiem, czy pracownik będzie robił wielki raban o to czy ma 50 czy 60FPS w launcherze, dopóki nie mulą mu się te funkcje, których używa na codzień... (To wszystko hipotezy, wszak jasno przyznaję i wiem, że nie mam z tym i przez długi czas doświadczenia miał nie będę, niemniej pewne z tych rzeczy wydają mi się logiczne i proste).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko chce wrócić do tematu klawiatury.

 

Sorry ale dla mnie to OGROMNA wada iOSa. Klawiatura z iOSa jest bardzo fajna, lepsza od stockowej w Androidzie, która jest conajmniej średnia. Natomiast to co robi SwiftKey to czapki z głów. Kapitalna autokorektam, mądre podpowiadanie wyrazów, uczenie się twojego stylu pisma na podstawie twittera, fejsbuka itd, dzięki czemu lepiej podpowiada. Do tego dołóżmy opcje zmiany wyglądu no i wisienka na torcie, obecnie w wersji beta, czyli Flow. Flow daje obsługę tak jak w Swype czyli pisanie "suwaniem" po klawiaturze.

Ah no i niby w Androidzie 4.2 tą klawiaturę ulepszyli właśnie o tą ostatnią opcję ale polski słownik z tego co pamiętam leży.

 

Ostatnio widziałem Fleksy, autorzy reklamują ją jako wręcz rewolucyjną. Działa nawet na iOSie ale co z tego jak nie można jej ustawić "do pisania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie, w mojej firmie powstaje dział, do obsługi GSM (sic!) będzie miał 10 osób w tym 3ech kucharzy, 4ech programistów, administrator i 2ch serwisantów/logistyków :P.Zadaniem działu ma być przygotowanie platformy telefonicznej opartej o Androida właśnie (lub inny system jeśli będzie uzasadnienie), który będzie spełniał nasze wymagania.

Jest to tańsze niż ponoszenie kosztów awarii systemu firmy 3ciej i dochodzenie swoich praw w sądzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filas

 

Ale Nexusy chyba nie były oferowane w żadnej Polskiej sieci, przynajmniej ja się z nimi nigdzie nie spotkałem.

 

Co do reszty nie mam argumentów, masz rację ;) Wszystko sprowadza się do kwestii gustu i tego, co kto lubi.

 

@kuba

 

Plus za plus dla klawiatury iOS. Zaiście jest to chyba najlepsza klawiatura dotykowa, dla urządzeń mobilnych, z jakimi miałem styczność. Dla mnie bezkonkurencyjna. Na Androidach też się fajnie pisze, ale konieczny jest większy ekran do pełnej wygody. Niby klawiatura w E72 powinna ułatwiać korzystanie z telefonu, ja jednak wiem już, po kilku dniach użytkowania, że się z nią nie porozumiem i nie będzie to dla mnie wygodna opcja wprowadzania danych.

 

Z tym SwiftKey to chodzi Ci o to, że program analizuje Twoje wpisy na portalach nie dokonane tą klawiaturą i dostosowuje się do Twojego stylu pisma? Jeśli tak, to rzeczywiście ciekawa sprawa, ale czy działa to sprawnie?

 

Korzystałem kilka razy ze Swype i jakoś nie mogłem się dogadać z tym system. Idea fajna, ale chyba wygodniejszą (szybszą) opcją jest wpisywanie odręczne, naturalnie dwoma palcami :)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki to już akurat urok naszego kraju, że nie mamy nawet jak z Google Play najnormalniej zakupić sprzętu.

 

@Fatso - to zbieg okoliczności, że trafiłem akurat w to rozwiązanie? :D

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dla mnie naturalnym było, że powołałem ten projekt - strasznie mnie denerwują ciągłe problemy z platformami i jojczenie ludzie, że ten ma to a tamten tamto. Teraz wszyscy od prezesów do konsultantów będą mieli to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieranie komunikacji w firmie na platformie Android na pewno jest opcją tańszą, niż wybór iOS czy nawet BlackBerry, ale czy mniej problematyczną/łatwiejszą w obsłudze, to już musi się okazać w praktyce. Porównanie oby systemów w tym kontekście, aby było miarodajne, musiało by być przeprowadzone w jednej firmie, po przesiadce z jednego systemu na drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności