Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz jak ty naprawdę niewiele wiesz.

Tak, usługi BIS tak mocno ingeruje w system BB, że bez niego możesz co najwyżej zadzwonić - a to funkcja wcale nie podstawowa w terminalu BB. Tam chodzi o komunikację szeroko pojętą, wymianę danych, telekonferencje, aplikacje dedykowane działające tylko w tym środowisku. I taka awaria powoduje, że firma wraca do ery kamienia łupanego - wszystko przez telefon, na karteczkach, albo przez darmowe emaile - bo ludzie w podróży zostali bez podstawowego narzędzia.

 

Cała awaria kosztowała nas miliony euro. Do tego dochodzi ryzyko wycieku danych. Nie, BB ma jeszcze sporo do nadrobienia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ? To poczytaj sobie o kodzie sieciowym Windowsa i skąd został zaczerpnięty, przebudowany został dopiero w 2006 roku jak wyszła Vista (jak mnie pamięć nie myli).

 

DOS jako system też wcale nie był takim wynalazkiem MS, został wykupiony za grosze i przerobiony.

 

Sterowniki są własnościowe, dlatego np w Linuxie nie masz sterowników ATI czy NV, tak samo nie masz źródła do nich, dlatego taki Qualcomm też nie udostępnia takowych, a jedynie SDK.

 

Gdyby były stery to by goście od CM nie walczyli latami z implementacjami funckji takich jak radia czy akceleracja grafiki w niektórych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jak ty naprawdę niewiele wiesz.

Tak, usługi BIS tak mocno ingeruje w system BB, że bez niego możesz co najwyżej zadzwonić - a to funkcja wcale nie podstawowa w terminalu BB. Tam chodzi o komunikację szeroko pojętą, wymianę danych, telekonferencje, aplikacje dedykowane działające tylko w tym środowisku. I taka awaria powoduje, że firma wraca do ery kamienia łupanego - wszystko przez telefon, na karteczkach, albo przez darmowe emaile - bo ludzie w podróży zostali bez podstawowego narzędzia.

 

Cała awaria kosztowała nas miliony euro. Do tego dochodzi ryzyko wycieku danych. Nie, BB ma jeszcze sporo do nadrobienia w tej kwestii.

 

Ok , zrozumiałem i zwracam honor , nie potrzebnie tylko mnie obrażasz....nie musisz stosować wielkich mocy forumowych. Mówię to z punktu zwykłego usera , możliwe że taka awaria negatywnie wpłynęła na środowisko businessowe , nie kłócę się. BB funkcje telefonu spełnia znakomicie , tego mi nie możesz zarzucić , idealnie wpasowuje się w samą definicje "telefonu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ? To poczytaj sobie o kodzie sieciowym Windowsa i skąd został zaczerpnięty, przebudowany został dopiero w 2006 roku jak wyszła Vista (jak mnie pamięć nie myli).

 

DOS jako system też wcale nie był takim wynalazkiem MS, został wykupiony za grosze i przerobiony.

Został kupiony kod źródłowy, na podstawie któego powstał później DOS. Ale Ty Twierdziłeś, że MS Windows był kiedyś UNIXem - troszkę konsekwencji w pisaniu głupot.

Sterowniki są własnościowe, dlatego np w Linuxie nie masz sterowników ATI czy NV, tak samo nie masz źródła do nich, dlatego taki Qualcomm też nie udostępnia takowych, a jedynie SDK.

 

Gdyby były stery to by goście od CM nie walczyli latami z implementacjami funckji takich jak radia czy akceleracja grafiki w niektórych modelach.

 

Ja nie napisałem, że oprogramowanie dostarczane z zewnątrz (sterowniki do pobrania), tylko to co zmodyfikowało system. I Goście którzy walczą z implementacją funkcji to nie są żadni przepakowani macherzy. Ci nie pracują za darmo. To w większości kucharze, kumający czaczę, ale nie poszukujący rozwiązań programistycznych.

 

Zresztą, przed chwilą pobrałem sterowniki do MALI - jest dostępny kod źródłowy - trzeba go TYLKO skompilować we WŁAŚCIWY sposób. Nie każdy to jednak potrafi - jest problem z implementacją kodu w środowisku a nie z dostępnością sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...TCP/IP to protokół sieciowy a nie stos, czy jak to ładnie napisałeś kod sieciowy. I również nie ma z nim nic wpólnego. No może poza tym, że UNIX potrafił, tak jak i inne systemy, komunikować za jego pomocą.

Pełna historia, dostępna dla dociekliwych na wikipedii. Jest prawdziwa...

Chcesz pytaj dalej, odpowiem jak tylko potrafię.

 

I nie, Windows nigdy nie miał nic z UNIXA. Ma całkowicie inną filozofię działania, inną budowę i tylko obecność kernela może świadczyć o podobieństwach. Ale kernel w UNIX a kernel w windows to zupłęnie co innego, chociaż nazwa taka sama.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to TCP/IP ale mi chodzi konkretnie o stos, który dopiero w Vista MS przebudował, polecam poczytać.

 

Tak szczerze to chciałbym, żeby te Linuxy, Windowsy jak i wynalazki na mniejszych braci ARM padły wpizdu i ktoś się w końcu za to wziął :)

 

Od 7 lat nie mam dobrego Windows na PC, Linux im dalej tymbardziej ssie pałę i coraz bardziej poróżnia się od siebie.

 

Panie co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu używam Windows 7. Na lapsie mam Debiana

I jeden i drugi robi to co chcę - laptop ssie na wydajności, więc debian dał mu kopa i robi co ma robić błyskawicznie - maszyna do netu, zarzadzania siecią i serwerami. Monitorowania wszystkich potrzebnych mi parametrów.

Na windowsie gram, czytam to forum, prowadzę inne, oglądam filmy, obrabiam grafikę No i słucham muzyki.

 

Na Linuxie czasami też słucham muzyki, ale głownym zajęciem, jak posiadałem HOXa było pisanie sterowników ALSA do projektu open source. Teraz troszkę się odsunąłem.

 

Tak więc, wszystko zależy do czego - uniwersalny jest windows, ładny jest iOS, praktyczny i lekki jest Debian (znam jeszcze ubuntu i red hata, ale tego ostatniego to wrogowi bym nie polecił.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gentoo uber alles i dałbym sporo jakbym na i9000 mógł go bez problemów odpalić. <moja wiedza ogranicza się do podążania za instrukcjami i kompilowania wg. readme, ew użycie portage>

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam... po co Ci Gentoo na smartfonie?

Pytanie nigdy nie brzmi dlaczego - brzmi ono 'dlaczego nie' - coś w stylu konceptu, bo chciałbym zobaczyć jak to by działało. No i może przez tydzień bym tego poużywał.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc nie miły ale moim zdaniem Mikołaju, dużo piszesz i dużo zbędnych informacji.. twierdzisz ze zrobiles rom- ale co dowodzisz tym ze zrobiles rom ? kazdy kto chociaz troche ogarnia tematyke moze znalezc tutorial i w 1-2 dni sobie taki rom skompilować, jak i pobawić się kernelem.. Dużo chciałbyś nam udowodnić, ale niektórzy bardziej sledzą temat niz ty.. moze i miales przez lata stycznosc z tym o czym teraz piszemy..Ale wiele się zmieniło, a widać że jesteś kilka lat do tyłu jeżeli chodzi o smartfony.. nawiązuje do smartfonów na x86. Może i posiadasz szerszą wiedze od nas ale już bezużyteczną, nie odbierz tego jako obraze czy wjazd na twoją osobe, bo nie mam żadnych powodów żeby ci "dogryść" no i nie mam po co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiece co wszystko jest fajne, ale dla kogoś kto chce telefon powiedzmy poniżej 1k złotych to się robią problemy tak szczerze. Andek na starszych sprzętach ledwo zipie, a zadbanego ipka - zapomnij. Nie ma nic kompletnie w klasie niższej i średniej.

http://gizmodo.com/5965792/nokias-new-lumia-620-windows-8-on-the-cheap

Być może ten telefon trafi w twoje gusta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Htc 8s i lumie 820 mozna dostac na lajcie do 1k, wiec nie wiem czy 620 to bedzie taki hit.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówkę (820) chyba nie bardzo; z tego co widzę jest to cena pomiędzy 1100 a 1200zł - nie siedzę jednak w temacie, niewykluczone więc, że się mylę ;) Mimo to 620 powinna u nas kosztować około 800zł (choć... wiadomo), co stanowi jednak mniejszy wydatek. Zresztą, jak już wyżej napisałam nie interesuję się tym wystarczająco, dany artykuł wpadł mi w oko, więc się nim podzieliłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności