Skocz do zawartości

Wymiana kabla w słuchawkach


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że moim Sennhaiserom PX100 leci już 4 rok życia, a nie były one oszczędzane, przez co kabelki już się porozrywały, więc konieczne będzie wykonanie rekablingu. Przebrnąłem przez cały ten temat (myślałem że szybciej mi to pójdzie) i mnie więcej wiem już co i jak.

Planuję jutro kupić kabel Cordial CMK422 (jestem świadomy, że słuchawki stracą na przenośności) 9zł/m oraz jacki Neutrik NYS231GB za 8zł i NTP3RC-B za 18zł (jeszcze nie zdecydowałem którą wtyczkę wykorzystam, jak zobaczę na żywo to coś wymyślę). Planuję rozłączyć dwa przewody u góry do słuchawek, założyć koszulkę termokurczliwą jako blokadę nierozjeżdżania się dalej przewodów i dalej do samego jacka zwyczajny cały CMK422.

 

I teraz pytania:

-przy samych przetwornikach, ekranu nie wykorzystywać, tylko te 2 kable sygnałowe, a dopiero przy samym jacku oba ekrany z dwóch żył oraz obie ziemie z obu słuchawek połączyć razem i do ziemi jacka podłączyć? teoretycznie nie powinno być lepiej, gdy ekrany są kompletnie odizolowane od toru dźwięku?

-rozumiem, że cały przewód CMK422 nie wejdzie do tych jacków, więc jak rozwiązać kwestię podłączenia? tuż przed jackiem zdjąć izolację i do samego jacka mają wchodzić już tylko 2 kanały sygnałowe i wiązka złożona z 2 ekranów i 2 ziem otoczone koszulką termokurczliwą?

-jest jakakolwiek różnica która żyła w kablu pójdzie jako sygnał, a która jako ziemia, no i czy jakaś kierunkowość tego kabla jest? (może pytanie głupie, ale chcę się upewnić, bo jakaś kierunkowość mi się przewinęła na tych stronach)

Edytowane przez Adalbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że moim Sennhaiserom PX100 leci już 4 rok życia, a nie były one oszczędzane, przez co kabelki już się porozrywały, więc konieczne będzie wykonanie rekablingu. Przebrnąłem przez cały ten temat (myślałem że szybciej mi to pójdzie) i mnie więcej wiem już co i jak.

Planuję jutro kupić kabel Cordial CMK422 (jestem świadomy, że słuchawki stracą na przenośności) 9zł/m oraz jacki Neutrik NYS231GB za 8zł i NTP3RC-B za 18zł (jeszcze nie zdecydowałem którą wtyczkę wykorzystam, jak zobaczę na żywo to coś wymyślę). Planuję rozłączyć dwa przewody u góry do słuchawek, założyć koszulkę termokurczliwą jako blokadę nierozjeżdżania się dalej przewodów i dalej do samego jacka zwyczajny cały CMK422.

 

I teraz pytania:

-przy samych przetwornikach, ekranu nie wykorzystywać, tylko te 2 kable sygnałowe, a dopiero przy samym jacku oba ekrany z dwóch żył oraz obie ziemie z obu słuchawek połączyć razem i do ziemi jacka podłączyć? teoretycznie nie powinno być lepiej, gdy ekrany są kompletnie odizolowane od toru dźwięku?

-rozumiem, że cały przewód CMK422 nie wejdzie do tych jacków, więc jak rozwiązać kwestię podłączenia? tuż przed jackiem zdjąć izolację i do samego jacka mają wchodzić już tylko 2 kanały sygnałowe i wiązka złożona z 2 ekranów i 2 ziem otoczone koszulką termokurczliwą?

-jest jakakolwiek różnica która żyła w kablu pójdzie jako sygnał, a która jako ziemia, no i czy jakaś kierunkowość tego kabla jest? (może pytanie głupie, ale chcę się upewnić, bo jakaś kierunkowość mi się przewinęła na tych stronach)

Ad.1 Zrób tak jak Ci dźwiękowo lepiej odpowiada. Mnie w przypadku Cordiala wersja tak jak napisałeś - do przetowrników sam przewód od masy, do jacka przewód i ekran.

Ad.2 Weź wtyczkę Rean NYS231BG i rozwierć otwór w zakrętce wiertłem 6,8mm (nie od razu, zacznij od mniejszych i zmieniaj na coraz większe co 0,5mm)

Ad.3 W przewodach nie ma. Ja przyjmuję, że sygnał ma iść z lewej strony, gdy trzymasz kabel poziomo i czytasz na nim napisy. Teoretycznie kable nie są kierunkowe, a praktycznie druty są wyciągane w jednym kierunku z fazy ciekłej i podobno ma to jakieś konsekwencje. Ja na niektórych to słyszę, albo mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adalbert, może lepiej będzie zamiast grubego CMK użyć zgrabniejszego Klotza TP414? Nie sądzę, aby różnica w brzmieniu była zatrważająca - ba, może jej nawet nie być na tych słuchawkach, a miałbyś przynajmniej łatwiejszą pracę i bardziej portable kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W końcu udało mi się kupić koszulki termokurczliwe i korzystając z wolnej soboty wziąłem się za recabling moich czteroletnich Sennhaiserów PX100.

Ostatecznie zdecydowałem się na jack Neutrik NTP3RC-B do którego wpuściłem jeden z przewodów kabla Cordial CMK422 (dwa przewodniki z dwoma kanałami, ekranem ziemia). W odległości metra od wtyczki połączyłem ten przewód z dwoma takimi samymi przewodami idącymi do słuchawek (ekranu/ziemi z jacka połączyłem z ekranami i ziemiami słuchawek). W słuchawkach jedna żyła do sygnału, druga do ziemi, ekran ucięty). Efekt? Oto zdjęcia: http://forum.mp3store.pl/gallery/album/13013/391-sennheiser-px100-recabling/ gallery_13013_391_1499027.jpg

Dziękuję wszystkim którzy wypocili się przede mną dzięki czemu z powodzeniem (jak na razie) wymieniłem kabel w swoich słuchawkach.

Edytowane przez Adalbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie

jest szansa wymiany kabla w iemach, konkretnie klipsch custom 3?

 

problem jest o tyle poważny, że kabel idzie "w głąb" słuchawki, więc nieunikniona będzie ingerencja w całą konstrukcje.

próbował już ktoś?

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/516071/so-i-took-my-klipsch-custom-3-apart-pics-inside

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie odnośnie recablingu CAL! (choć tak naprawdę dotyczy to chyba wszystkich słuchawek).

 

Mianowicie - czy zastosowanie TAKIEJ przedłużki zniweczy dobrodziejstwa uzyskane dzięki nowemu kablowi, czy też nie będzie miało wpływu na jakość odbioru? Najwygodniej było by mi wstawić do słuchawek kabel nie dłuższy niż 0,5m, ponieważ często podłączam je do telefonu, w którym sama przejściówka na jacka ma 1m długości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Niedawno kupiłem sobie Klotza MY206 z myślą o rekablowaniu moich Creativów, jednak trochę przeraziła mnie grubość przewodu. I tutaj rodzi się pytanie czy efekt nie byłby podobny przy użyciu znacznie przystępniejszego TP414 (lub innego) czy jednak warto się pomęczyć z MY206?

 

 

Dodam, że słuchawki będą używane w 90% w domu z kompem (Płyta ASUS Maximus Gene) lub Samsungiem GT I-9000.

 

Pozdrawiam,

b3rs

Edytowane przez b3rs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym się podzielić moim doświadczeniem..posiadam słuchawki philips sbc hp200..są już bardzo stare, ale dla mnie były wystarczające. wczoraj coś zaczął szwankować lewy głośnik i stwierdziłem kabel bo przy poruszaniu działał/przerywał. Dzisiaj z rana pojechałem do elektronicznego zakupiłem zwykły przeźroczysty kabel głośnikowy 0,5mm i wtyk. Całość za 12zł. Polutowałem, posklejałem, może nie wygląda ładnie ale...jako, że użytkuje te słuchawki kawał czasu to wiem jak one grają. Podłączyłem moje dzieło i nic nie wybuchło myślę jest dobrze, założyłem włączyłem jakąś pioseneczkę i szok...graja dużo lepiej. Efekt przerósł moje oczekiwania. Czy to znaczy, że w słuchawkach są stosowane takie badziewne kable?? Nie znam się więc nie potrafię określić co się zmieniło, ale w moim odczuciu jest dużo lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli piny są u dołu przetwornika, to po lewej jest masa. Wewnętrzne są Blisko Cewki i można łątwo ją uszkodzić. Zewnętrzne dolne i górne są bezpieczniejsze.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jego cenę mogę zrobić dużo lepszy recabling z usługą i bardzo stylowym kablem portable w oplocie :D Jeśli chcesz zaoszczędzić, to w podobnej jakości masz zwykłe kable Sommers, Cordial i Klotz, np TP414.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności