Skocz do zawartości

Philips SHP5401 - Następca CAL


Gdak

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, to gorzej. Ogólnie odradzano ruszania tej z nad przetwornika, ja usunąłem tylko tę wokoło i nie żałowałem.

O ile dobrze pamiętam przetwornik jest lekko wysunięty. Może naciągniecie fizeliny i przyklejenie jej tam wokół przetwornika zdałoby egzamin?

Chociaż to dosyć precyzyjna sprawa, więc raczej próbowałbym zdobyć cienką gąbkę ze średnimi porami i ją wyłożył przetwornik.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie większego problemu, szukam tylko materiału. Gąbka (ścierka) do mycia naczyń się nada? :)

 

Edit: Wyciąłem też to dookoła przetworników. Na przetwornik wkleiłem troszkę grubszy filc niż był w oryginale.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się zakupić po śmiesznie niskiej cenie Samsunga yp-k3 4gb i muszę przyznać że słuchawki świetnie się zgrały z grona moich playerów Vedia v19 ,Cowon D2 i Samsunga właśnie Samsung jest w stanie podołać aspektom brzmieniowym w mojej skromnej opinii ,aspekt techniczny czyli MOC tutaj Samsung oj dajeee radę kombinowałem z ogólnie dostępnymi firmware i słuchawki nowych skrzydeł dostały do wszystkich posiadaczy K3 odsyłam do linku :

http://pdaclub.pl/forum/hyde-park/zmiana-firmware-w-samsungu-yp-k3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś jest w stanie podać mi słuchawki z podobną sygnaturą co Philips ale, które grałyby z większą sceną i rozmachem i bardziej klasowo? Istnieje coś takiego?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś co pełną klasę pokaże dopiero na sprzęcie stacjonarnym? I jeszcze lepiej otwarte? K550 ponoć najlepsze do playerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: opozycja dla moich HD650. Szybki, zwarty, punktowy bas, duża scena, otwarty dźwięk i krystaliczna góra (nie jaskrawa, czy ostra!), tak aby ładnie wychwycić detale. Do szybkiego rocka i metalu, gdzie 650tki się gubią.

 

Czyli będzie zauważalna różnica gdy K550 podepne pod stacjonarnego ampa zamiast iPoda?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: opozycja dla moich HD650. Szybki, zwarty, punktowy bas, duża scena, otwarty dźwięk i krystaliczna góra (nie jaskrawa, czy ostra!), tak aby ładnie wychwycić detale. Do szybkiego rocka i metalu, gdzie 650tki się gubią.

 

Czyli będzie zauważalna różnica gdy K550 podepne pod stacjonarnego ampa zamiast iPoda?

K550 IMO nie są jakieś super do metalu. Może coś lekkiego jak rockowe Opeth - Damnation brzmi dobrze, ale nic z mocniejszego metalu. K550 nie zabrzmi lepiej podpięte do stacjonarnego ampa niż tylko pod iPoda. Chyba, że po prostu lepiej zgra się charakterystyką z ampem, ale SQ będzie takie samo.

A, no i one nie mają otwartego dźwięku i krystalicznej góry. Dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazynowy, to zależy :) Generalnie K550 to bardzo głośne słuchawki (tylko odrobinę cichsze niż moje dokanałówki!) więc ja nie widzę powodów by podpinać je pod wzmacniacz. Natomiast to, że one dobrze zagrają tylko z ipoda, a po podpięciu do stacjonarki będzie tragedia, to dla mnie jakiś kolejny mit z tego forum...

 

Dla mnie K550 nie mają szybkiego i zwartego basu (w odniesieniu np. do wyższych Ultrasone) ale nie jest źle. Natomiast dźwięk na pewno nie jest otwarty, w końcu to słuchaki zamknięte :) W porównaniu z DT880 albo K701 czuć rónicę w otwartości.

 

Słuchawek całkiem zgodnych z Twoim opisem niestety nie znam :) A chętnie bym sam takie kupił :) Najbliżej (dla mnie) tego są Staxy 507, ale metalu na nich nie słuchałem. Z rzeczy w normalnych cenach, to może coś z Beyerdynamic? Widzę, że pozbyłeś się DT990 (nie wiem, która wersja, ta stara 600 om czy Edition?) było za ostro? Może warto sprawdzić DT880? Scenę mają większą niż K550, ale dźwięk mniej dociążony. Więcej basu mają DT990Pro a nie tną tak po uszach jak DT990 Edition.

Oczywiście K550 też warto rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opeth to na moich 650 już brzmi bardzo przyjemnie (Damnation). Ale chcę coś co da mi więcej detali, Senki są do relaksu, ja chcę coś co wymaga pracy mózgu przy odsłuchu, do analizy nagrania, tak aby słuchanie nadal sprawiało przyjemność oczywiście.

 

Nie chodzi o to, że rzekomo zagrają gorzej ze stacjonarki. Chodzi mi o to, że ja nie potrzebuję dużych nauszników portable i jeśli miałbym już jakieś kupić to docelowo tylko pod stacjonarkę, tak, żeby wyciągnąć z nich ile się da. Co mi po tym, że najlepiej grają z iPoda? :) Nie po to inwestowałem w sprzęt stacjonarny, żeby się kurzył, skoro już go mam to niech pracuje.

 

Hm, z tym metalem to może nie do końca jasno się wyraziłem, miałem na myśli rockową i metalową progresję, np Tool, starszy Opeth czy Anathema, w których 650 nie do końca się spisują i np wolę słuchać tego na Philipsach - chociaż chciałbym dużo lepiej. I zdecydowanie wolę jak pad otacza ucho, niż jak opiera się na uchu tak jak w Philipsach.

 

DT990 miałem, stara wersja 600ohm, nie podeszła mi zbytnio, może to wina źle dopasowanego kabla do nich, nie wiem, w każdym razie góra była dosyć krzykliwa i mało przyjemna a dół za mało dociążony, brakowało np. walnięcia perkusji, które bardzo lubię.

 

Staxy nie są w moim zasięgu cenowym. :) no nic, odpuszczę te K550 i szukam dalej.

 

Szukam takich "prawie" Audeo wśród nausznych. :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra w starych DT990 600 Om rzeczywiście może się wydawać krzykliwa, natomiast zbyt małe dociążenie, brak walnięcia perkusji, to dla mnie niemożliwe do osiągnięcia na tych słuchawkach, niezależnie od kabla :) Nie wiem o co chodzi, może Twój egzemplarz był jakoś uszkodzony?

W każdym razie mi się wydaje, że coś z DT990Pro, DT880, może T70, to byłby bezpieczny wybór, dość dobrze pasujący do Twoich wymagań. Jak masz okazję, to przesłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o K240, w sumie jest ich tyle wersji, że nie wiem którą bym wybrał, a i tak pojawiają się dosyć rzadko.

 

Hmm.. raczej nie był uszkodzony. Może to kwestia źródła była, ciężko mi teraz to określić, dosyć dawno to było.

 

T70 za drogie, nie stać mnie na 2 topowe pary słuchawek, nad DT880 też myślałem, ale chyba skuszę się na któreś z K240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te Philipsy grają naprawdę cudownie, ale potrzebują przyzwoitego źródła. Podłączanie ich do telefonu czy innego odtwarzacza przenośnego o mocy ~ 2 x 20mW to nieporozumienie :).

chmmm, muszę sprawdzić jaką moc ma mój telefon. ;)

 

czy opcja Sony typu xLOUDTM coś tu zmienia?

włączyć czy wyłączyć to?

 

 

Słuchawki kupowałem w 1 ze sklepów sieci RTV EURO AGD w chwili obecnej dodawane są pokrowce z całkiem niezłym wykonaniem jak i disajnem.

mowa o SHP5401? możesz pokazać ten pokrowiec?

 

 

Gdzie można dostać pady skórzane jak w 5500 lub inne pasujące do tego modelu?

jest taka możliwość?

 

moje po pół roku używania chyba się... "rozciągnęły". -_-

po prostu materiał na padach i pałąku jest tak delikatny, wręcz śliski, że teraz wystarczy kiwnąć raz drugi głową i słuchawki spadają, co nie jest zbyt przyjemne. dogięcie pałąka pomaga, ale na krótko.

 

co można z tym zrobić? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 99zł na jakiekolwiek słuchawki philipsa możesz dostać pokrowiec http://agdrtv24.pl/i...atowy-pokrowiec są różne wzory, więcej niż na tej stronie

 

dzięki za info. B)

 

faktycznie, promocja philipsa "ucieknij z miasta".

z regulaminu wynika jednak, że zakupu (w dowolnym sklepie) za minimum 99 zł należało dokonać od dnia 09.07.2012 r. do dnia 09.09.2012 r.

 

niestety nie łapię się, ale jeżeli ktoś ma to szczęście to niech się pospieszy - formularz należy przesłać do philipsa nie później niż do dnia 25.09.2012 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności