Skocz do zawartości

Proszę O Radę...


Mr cool

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich długoletnich doświadczeń - nie lubie Lite-onów

LG - jeśli nie zepsuje się przez pierwsze 3 miechy będzie działał przez lata

Nec - niezawodne napędy, ale uwaga - całkiem niedawno była afera, że podrobili gdzieś w chinach całą FIRMĘ !!! Przez co efektem była masa normalnych sklepów sprzedających nieoryginalny towar nie mając o tym pojęcia !!! Firma przeżyła przez to drobny uszczerbek na reputacji ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci polecić jeszcze Benq dw-1655. Mam tę nagrywarkę blisko od roku i muszę przyznać, że radzi sobie znakomicie :) W przypadku wersji oem powinieneś się zmieścić w kwocie 150 zł. W dokonaniu wyboru powinno Ci pomóc forum cdrinfo.pl w całości poświęcone podobnym zagadnieniom. Jest jeszcze angielskojęzyczna cdrinfo.com, gdzie w dziale reviews masz recenzje różnych nagrywarek. Życzę udanego zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lite-ony są najlepsze, zero problemów i najlepiej się podkręcają (crossflashing)

 

Jak dla mnie rzyzykowne stwierdzenie. Mój sąsiad także natrafił na feralny egzemplarz Lite-Ona, w którym jakość zapisu pozostawiała wiele do życzenia. Jeśli już ktoś chce na generalizować, to palmę pierwszeństwa przyznałbym raczej Plextorowi, nie Lite-Onowi, choć ten ostatni pewnie wzmocni swoją pozycję rynkową po ostatnim zakupie części Benq odpowiadającej za produkcję napędów optycznych <_< Wydaje mi się, że w tym wątku największy sens ma podanie konkretnego modelu, bo wiadomo, że w tym przypadku firmom zdarzają się lepsze i gorsze produkty. Ja podtrzymuję swoją opinię o Benq dw-1655 (lub 50, tak, jak pisze mart!n3, jedyna różnicą, jest to, że ten model nie ma LS) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG można polecić na krótką metę. Sam mam nagrywarkę LG, ale bez DVD. 48x24x48. Działała bez żadnego problemu jakieś 2 lata. Dzisiaj - jest koniec. Jest zamontowana w jednostce głównej i tak jest nieużywana od dawna. Bo niedziała !!!! Lite-On = nie znam, ale może można polecić. Ale ja LG nie polecam. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LITE-ON bubel... jak chcesz nagrywać to nie polecam ;) jak chces zpodkręcać i oddać na gwarancje prosze bardzo

LG, Samsung... średnia półka tylko wodotryski

NEC, Pioneer, Toshiba ... średnia wyższa pólka... ale też mogą zawodzić nagrywają nawet an "tanich" płytkach

co zatem polecam...

Plextor, Plextor i jeszcze raz Plextor... Drogo? wcale nie. Kup Benq dw 1640 jest to Plextor (740 bodajże) tylko z logo benq

Co do benq 1655 nie wiem czy to dobra nagrywarka ale jak trafisz gdzies Benq 1640 to bierz na ślepo - nie zawiedziesz się.

 

Uprzedzę jeszcze jedną sprawę. Do zwolenników Lite-Ona... Lite on robił dobre CDRW ale nie DVD RW nie chcecie wierzyć, zobaczycie za pół roku.

 

Plextor_px740a.jpg

1002902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności