Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Coś jak AKG K540 tylko lepiej wykonane


Rekomendowane odpowiedzi

Mam AKG K540 i jestem bardzo zadowolony ze sposobu w jaki grają, ale niestety pękł pałąk. Jakiś czas pewnie będzie się jeszcze dało ich używać, ale myślę, że trzeba się powoli rozglądać za czymś nowym.

Chciałbym słuchawek, które grają tak samo lub lepiej, ale są solidnie wykonane (dbałem o te AKG, a pałąk i tak pękł). Miałem Sennki HD 380 i to były fajne i pancerne słuchawki, ale dźwiękowo moim zdaniem słabsze od K540, więc te odpadają.

Jakieś sugestie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogólnie dźwięk K540 mi się podobał. Może basu było nieco za dużo (podobał mi się bas HD 380), ale wciąż był jak najbardziej akceptowalny. Jakby nie pękły, to bym ich nie zmieniał.

 

Te Denony DT770 może bym znalazł używane do 500 zł, ale nie mam wzmacniacza (tylko to, co na karcie Titanium HD), a one mają 80 lub 250 Ohmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w K 540 bez wzmaka jest lekko rozlazły - dla mnie tez go było za dużo z dziurki. Niestety są to trudniejsze w napędzeniu słuchawki niż np. K550... Ja nie bardzo widzę dla nich alternatywę :/ Jak masz gwarancje to może reklamuj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, że reklamacje wszystkim uznają - fallow nawet pisał, że klientowi przysługuje u AKG jedna taka reklamacja.

Na pewno px360 to inna szkoła grania, są żywsze lepiej sprawdzają się w rocku niż k540 (które raczej celują w wolniejsze gatunki), no i sennki łatwiej napędzić. Wykonaniem to bez dwóch zdań px360 stoi na bardzo wysokim poziomie.

Bez wzmaka to może Fischer FA-003 (jeśli neutralna charakterystyka Ci odpowiada) i to już jest poziom HD600/650, jeśli wierzyć headfi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sklep mi odpisał, że uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji (morele.net)...

 

Ma ktoś jakieś namiary na polskiego dystrybutora AKG (czy gdzie to się zgłasza)?

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij, jak nie przez sklep to bezpośrednio do serwisu. Spokojnie Ci je naprawią.

 

Sklep stoi na stanowisku, że uszkodzeń mechanicznych nie naprawiają i nie chce przyjąć słuchawek.

A serwisu coś nie mogę znaleźć. Proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To niestety nie jest serwis AKG. Powiedziano mi, że to jest serwis mp3store.

Oficjalna strona AKG odsyła tutaj http://essaudio.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1124&Itemid=511 - zadzwoń/wyślij maila, przedstaw sprawę - ciekawe jaka będzie odpowiedź.

Z tego co wiem to również serwis Sennheisera odkąd Konsbud przestał być (chyba od początku 2012r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"witam,

 

Firma EssAudio jest dystrybutorem produktów AKG Pro . Serwis nasz prowadzi naprawy

gwarancyjne i pogwarancyjne tylko tej serii produktów AKG . Pańskie słuchawki nie należą do tego działu .Proszę się zwrócić w sprawie serwisu do sprzedawcy produktu."

 

Czyli niestety muszę poszukać sobie nowych słuchawek albo zrobić prowizoryczny pałąk. ;p Jak się mają ATH M50 względem AKG K540? Że też jakiś przygłup włożył takie fajne przetworniki w tak beznadziejnie zrobione słuchawki. :/

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są łatwo napędzalne, nawet z SB0220 potrafią pokazać pazur. Lubią chłodne lub równomiernie grające źródła, z mocno ciepłymi grajkami może być efekt CAL tj. zawężona przestrzeń i zbytnio podbity bas. Słychać potencjał, więc jak ktoś ma wzmacniacz to spokojnie mogą rywalizować z słuchawkami górnych półek, wg. mnie bez wzmacniacza kładą HD555. Charakteryzują się, tak jak już Gigere wspomniał w swojej starej recenzji, holografią - instrumenty poukładane dookoła głowy. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o kontakt z naszym serwisem serwis@rb.com.pl lub tel. 32 258 08 98 wew. 122

 

Pozdrawiam,

 

Bożena Kozłowska

 

Tel. +48 32 258 08 98

 

Fax +48 32 203 45 09

 

www.jbl.pl

 

bozena@rb.com.pl

 

Ja akurat kupowalem pady ale akg odeslalo mnie do tego dystrybutora w polsce mam nadzieje ze pomogle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności