Skocz do zawartości

TDK-EB900


wojtekk

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Wie ktoś może jak te słuchawki zgrają się z Sony s639f? Poszukuje słuchawek do tego odtwarzacza, a te mi pasują wizualnie i parametrami dlatego się nad nimi zastanawiam.

Dzięki za pomoc! PZDR!

 

paramtetrami Ci pasują ;> ? Ciekawe, one nie mają nic do rzeczy :)

 

Nie, nie zagrają dobrze z sonym. On ciepły, słuchawki też. Nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kwoty 100 zł możesz śmiało kupić A-Jays One. Wyrwiesz je z piankami complay za taką kwotę i przynajmniej nie wyrzucisz 100 zł w błoto. Bardzo odradzam Ci te TDK'i nie dla tego, że są słabe. One są tragiczne biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena. http://audiomagic.pl/jays/49-a-jays-one.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kierujac sie pozytywnymi recenzjami tych słuchawek na forum, a takze, a moze nawet bardziej negatywnymi wpisami (czsem,wręcz wsciekłym atakiem) zakupilem ci ja te fony w Morele.net z darmowym odbiorem osobistym, za w gruncie rzeczy smieszną kwotę 98 zł (celowo o tym pisze, bo nie wierzylem dotad w skuteczne i bezproblemowe zakupy via internet, a tu prosze-big surprise)

 

Podobnie, jak przynajmnjej jeden z moich poprzedników posiadam odtwarzacz Philipsa-ariaz 8Gb, ktory moim skromnym zdaniem bije jakościa na głowe srajpoda, a i sony mógłby mu buty czyścic. Jest to zimny odtwarzacz, wymaga wiec ciepłych słuchawek. Moje dotychczasowe doswiadczenia, z senkami 300-setkami, soundmagicami- 10 tkami, jakimis tam nomen-omen-philipsami, nie wspominajac o epkach, konczyly sie połowicznym sukcesem-zawsze czegos brakowalo.

 

A tu prosze-niepozorne,tanie, swietne wykonane Tdki, moze nie jakos super wygodne, za to genialnie "szczelne" i wręcz bezczelne jesli chodzi o jakosc dźwięku. Ale po kolei:

 

Wyglad,Wykonanie, Dane techniczne, Komfort

 

Wyglad 9/10-profeska, swietnie spasowane, lsniacy utwardzony plastik-normalne palce lizać.

Wykonanie 9/10-porzadny kabel w przeplocie, symetryczny kabelek-czego chcec wiecej

Komfort 8,9/10-epki byly wygodniejsze, ale słuchawki maja grac!

Dane:16 Ohm, kabel-1,2m, 101.5 db

 

Dźwięk, czyli jak przestalem sie bac i pokochalem muzykę

 

Nie jestem specem,ale cos tam,cos tam jarze w temacie i wam za-ipod-aje.

A więc, jak pisali zgodnie poprzednicy w recenzjach, na poczatku był BAS. Ale gdy tylko ziemia ostygła (czytaj:po 2-3 godzinach odsłuchu) bas poszedl precz, zostało ciepłe, pogodne brzmienie, moze bez żyletowatej szczegółowości, ale tez UWAGA- z niezwykle czułym sopranowym "wibrafonem", powodujacym, niespotykaną wyrazistosc wokalu, a takze całej masy instrumentów , a zwłaszcza trąbek, saksofonu, perkusji, fortepianu( moze kapkę mniej, ale tylko może). Bas w tych słuchawkach byc moze (nie wiem, nie znam sie) nie jest idealnie kontrolowany, ale to bez znaczenia, gdyz soprany z cała pewnoscia sa w tych słuchawkach idealne (jak dla mnie) i trzymaja w ryzach basy. Słuchajac muzyki przez te fony, a raczej słcuhajac tych fonów w połaczeniu z tym naprawde swietnym Philpsowym grajkiem, ma sie uczucie przestrzeni, dżwiekowego wyzwolenia,piekna muzyki(i mam w pupie, ze moze zabrzmialo to nieco patetycznie) Nie ma sie wątpliowsci, słuchajac poszczególnyvch utworów(roznych gatunków) ,co poeta mial na mysli.

Podlaczylem te fony do srajpoda "tacza" i zaczęlo mulic mości panowie, ale to z cała pewnoscia nie wina tych fonów, gdyz UWAGA!- w sklepie,konkretnie w srajpocie, "nowa "taczka" podpieta była pod super fony-jak dzwony, czyli Monster Beats Solo za 700 zeta. I co? Bozia mi swiadkiem, ze brzmialo to razem jak najlepszy kaseciak z pchełkami, czyli wujowo na maxa (tyle , ze dobrze tłumicae) Takiego zamulenia moja uszy nie słyszaly, jak zyja. Vezyr nie klamie.

A tu prosze-98 zeta i zyc , nie umierac!

Nie wierzycie? Wasza strata

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To recenzja/reklama słuchawek czy odtwarzacza? Ewentualnie antyreklama iPoda?

Tak czy siak, masa błędów i styl jak spod budki z piwem zniechęcają do czytania.

 

Co do samych słuchawek, to jedna rzecz mnie zastanawia - skoro w niejednej recenzji narzekano na przeciętne wokale i skopaną górę, a tu okazują się one mlekiem i miodem na uszy, to czy pomiędzy różnymi egzemplarzami może być aż taka rozbieżność?

 

No i sorki, ale określenie "Komfort 8,9/10" dla mnie znaczy tyle, że obecność słuchawek w uszach zaczynam odczuwać dopiero po kilku godzinach odsłuchu, a nie "epki byly wygodniejsze, ale słuchawki maja grac!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos po przeczytaniu mojej recenzji chce kupic te TDKi to przestrzegam-zrobi tak dobry interes, ze nie bedzie sie mógł nadziwic przez tydzien. A przy okazji zrobi wszystkim tym zblazowańcom na złóść-dodatkowa korzyść. Gratis!

P.S

Inszy-Ledwo cie mama od cyca odstawiła,a ty juz Zmrolu jeden oceniasz ludzi tak łatwo? Spojrz na siebie Kulfonie ty mały....

Podobno tu sie ocenia sprzęt muzyczny, a nie ludzi?

Pzdr.

 

/ +1 Ostrzeżenie.

Naruszenie Regulaminu: Podpunkt 5.4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam styl recenzji, a nie osobę autora - jest tu pewna różnica. A pretensje możesz mieć tylko do siebie i tych swoich "srajpodów", "srajpotu, "mienia w pupie" i niesamowitej ilości błędów zarówno ortograficznych jak i stylistycznych.

 

Dziwne "spostrzeżenia" na temat słuchawek, to zupełnie inna kwestia, która wywołuje duży spadek zaufania do recenzji.

Wygrzanie doków w przeciągu 2-3 godzin? Takie drastyczne zmiany w graniu, to pewnie ze świecą szukać choćby i po 50 godzinach przegrania.

Bardzo dziwne oceny za wykonanie (tylko kabel i to w przeplocie zamiast oplotu) oraz komfort, który mimo wysokiej oceny jakoś specjalnie dobry nie jest.

Wielki zachwyt nad sopranem, że dzięki niemu świetnie brzmią wokale, podczas gdy one niezwykle rzadko do sopranu chociaż się zbliżają, więc ten ma niewielki na nie wpływ.

Ogólnie jedno wielkie "coś tu jest nie tak". I jedyne w co jestem uwierzyć, to w to, że chciałeś zrobić na złość "zblazowańcom" z forum. Po co? Dlaczego? Nie wiem, ale niestety tak to się właśnie czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Vezyr i Wojtek to jedna i ta sama osoba. Podobny styl pisania recenzji, podobna ilość błędów, podobny zachwyt nad produktem, nawet taka sama długość praktycznie. Przykre, że posuwasz się do takich rzeczy ale to tylko pokazuje, że kompletnie brak ci argumentów. Nie wiem dlaczego zacząłeś bluzgać pod kierunkiem Inszego. On wyraził tylko opinie na temat tego co napisałeś a nie na temat twojej osoby. Sam pokazujesz, że czytanie z zrozumieniem u ciebie leży i kwiczy. Brniesz ciągle w bagno jakim jest wychwalanie tego produktu. Dla mnie nawet kilka linijek tekstu napisanego przez np. Sheep'a ma więcej informacji o tym produkcie niż twoje obje recenzje. Słuchawki są słabe jeśli chodzi o dźwięk i chociaż być założył 20 innych kont i napisał 20 takich recek to zdania mojego jak i innych pewnie nie zmienisz. Do kwoty 100 zł można kupić o wiele lepsze słuchawki. Pisanie że philips (bez podania modelu, konkretnie ariazów jest sporo) bije srajpody i srajsony (bez podania modeli) jest takim samym stwierdzeniem, że średnia krajowa w Polsce to ponda 4000 zł (bez podania piramidy opartej o stanowiskach). Zatem ile jeszcze chcesz bawić się w tą głupią grę?

 

Zachowujesz się jak typowy troll, któremu dano zabawkę (forum) i potem zachciano się również nią pobawić (odpowiedzi innych osó B). Dorośnij bo mogłeś napisać tą recenzję bardziej wyważoną na zasadzie konkurencji dla Cresyn'ów AXE C415E albo Creative EP630 i nikt by tutaj złego słowa nie napisał. Więcej konkretów, mniej lania wody. A tak to zrobiłeś im antyreklamę. Brawo :).

 

PS. za dużo towaru zalega na magazynie ? (ups ja tylko wnioskuje po recenzji nr2 że tak chyba jest).

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie Duran-to moje 85 wcielenie na tym forum. Jestem, po trosze wami wszystkimi....Dlaczego? Bo jestem "Odmieńcem"

 

Nawet nie wiesz, jak duzo o tobie i o twoim (waszym) "oryginalnym" sposobie myslenia dowiedzialem sie z twojego postu.

 

Podsumujmy:

Odszczepieniec Vezyr (vel Wojtek, vel Piątek) nie umie pisać, porównywać,rozumowac logicznie, pracuje dla Tdka, Philipsa, (przynajmniej nie dla "Srajpoda"-uff!!!!), generalnie nie zna sie na niczym i jest Trollem. Jednym słowem jest "Odmiencem"

Dobrze jest dowiedziec sie paru nowych rzeczy o sobie.

 

A na siłe nie zamierzam nikogo do niczego przekonywac, zwłaszcza na tym forum, gdzie nie wazne co piszesz, i jakich uzywasz argumentow, wazne czy nalezysz do klubu (wybrańców), czy nie.

Pzdr.

 

P.S

Jest prosty test:

Bierzemy przypadkową grupe 10 ludzi z ulicy, wybieramy jakikolwiek (ten sam) utwór dobrej jakosci,zakładamy im na uszy dwa zestawy muzyczne: Mój-tj.Phillips Ariaz (moze byc Muse, wszystko jedno)+ Te Tdki EB-900. W kontrze wasz,jakikoliwek, powtarzam JAKIKOLWIEK, niech kosztuje 1.000.000.000 $ i niech bedzie to "Srajpod" generacji 1000 i słuchawki (dokanałowe) BOSE do potęgi Monster Beats,

a Gwarantuje,ze

8 na 10-ciu

wybierze MOJ zestaw, jako lepiej grający.

Jestem tego pewien.

Pzdr.

Edytowane przez vezyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, by ktoś tu wybrał Monster Beats. W podobnej cenie jak te TDK są proAlpha, XGF500Pro czy E10 i tu bym się z chęcią założył, że nie będzie żadnego 8 na 10 dla EB900, co najwyżej w drugą stronę.

 

A z tym "klubem" ciekawa rzecz - osobiście nie znam nikogo z forum, nie mam drogiego sprzętu, w gruncie rzeczy słuchałem niewielkiej ilości lepszych słuchawek, a jakoś nikt mi nic nie zarzucał pod moimi recenzjami chociaż są mocno amatorskie. Więc nie byłbym taki przekonany, że jest tu jakiś front gnębiący ludzi, którzy nie należą do "onych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S

Jest prosty test:

Bierzemy przypadkową grupe 10 ludzi z ulicy, wybieramy jakikolwiek (ten sam) utwór dobrej jakosci,zakładamy im na uszy dwa zestawy muzyczne: Mój-tj.Phillips Ariaz (moze byc Muse, wszystko jedno)+ Te Tdki EB-900. W kontrze wasz,jakikoliwek, powtarzam JAKIKOLWIEK, niech kosztuje 1.000.000.000 $ i niech bedzie to "Srajpod" generacji 1000 i słuchawki (dokanałowe) BOSE do potęgi Monster Beats,

a Gwarantuje,ze

8 na 10-ciu

wybierze MOJ zestaw, jako lepiej grający.

Jestem tego pewien.

Pzdr.

 

Masz chody u wróżbity Macieja? Test to test, trzeba go zrobić, żeby o statystyce pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje xar, ale ja jako "odmieniec" nie mam takiej mozliwosci. Wszystko w twoich (waszych) rekach.

A słuchawki są naprawde super i mówie to, bo zwyczajnie, po ludzku, chce robic ludziom dobrze. A nic im tak dobrze nie zrobi, jak dobra muzyka, przez dobre słuchawki. TE SŁUCHAWKI.

Edytowane przez vezyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz możliwości? Pożyczasz od kogoś beznadziejnego "srajfona" z równie beznadziejnymi słuchawkami (jakie by nie były), bierzesz swój wypasiony sprzęt i idziesz pytać ludzi. W pół godziny będziesz już miał swoją dziesiątkę.

 

No i nie wiem jak inni, ale ja coś czuję, że mi lepiej zrobi muzyka przez inne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy - czyżbyś był jasnowidzem? :-)

Nie muszę. Z doświadczenia wiem, że w przeciągu pół godziny w centrum miasta znajdziesz 10 chętnych osób na test produktu. 50 innych odmówi, ale oczywiście nie w tym rzecz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że w tym temacie napisano już wystarczająco dużo i został on wyczerpany. O jakości samego produktu można napisać tylko tyle, że nie warta tych pieniędzy i już lepszym (takim samym pod względem SQ) wyborem będą epki 630. Troll nie troll, wojtek nie wojtek - tak na prawdę nie obchodzi mnie to. W tym wszystkim brakło konkretnych informacji. Skoro ich niema to wartość twoich postów drogi wojtku lub vezyrku wynosi 0. To tak samo jak napisać: jutro będzie "WSPANIAŁY" dzień. Czy będzie on wspaniały dla wszystkich czy tylko dla ciebie? Czym popierasz taką tezę? Nie kupuje twoich argumentów bo słuchałem muzyki na tych słuchawkach o czym możesz przeczytać w pierwszych odpowiedziach w tym temacie. Skoro taki MATOŁ jak ja słyszy różnicę i nie podchodzi mu sygnaturka dźwięku to jednak coś jest na rzeczy bo jednak nie jest tak, że różnic nie ma lub są zbyt subtelne, żeby je wyłapać. Tutaj różnice są słyszalne od razu! Więc bardzo Cię proszę po prostu nie pogrążaj się już dalej. Traktuj to jako bazę porównawczą pod przyszłe nowe słuchawki. Posłuchasz coś lepszego zmienisz zdanie. Sam zaczynałem od słuchawek podobnej klasy (EP630) więc podobną drogę przeszedłem. Daj sobie na luz człowieku i posłuchaj też innych. Załatw sobie cokolwiek innego w podobnej kwocie z podanych przez nas modeli i po prostu bez emocji posłuchaj na nich muzyki.

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności