Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Czlowiek se pojdzie odpoczac na tydzien a tu widze zaczal sie juz drugi akt hype'a na K550 :))

 

 

Wiem jak grają 750DJ.

 

598 nie są baswymi słuchawkami. Więc jak K550 mają mniej basu, to mają go mało.

 

Wiesz, w sluchawkowym swiecie wszystko zalezy od tego jaki mialo sie punkt odniesienia. Im wiecej sie slyszy tym bardziej ten punkt staje sie zroznicowany. Troche sie w zyciu nieskromnie piszac juz nasluchalem wiec ta srednia umiem sobie wyciagnac calkiem dobra. HD650 i 750DJ to nie sa nawet w 1 gramie neutralne sluchawki a takimi na pewno w znacznie wiekszej mierze sa HD598 i K550. Smiem twierdzic, ze mimo wszystko bardziej neutralne sa np. stare ale jare HD600 albo DT880.

 

Dla mnie ktos kto pisze, ze K550 maja mniej basu ma po prostu slaby punkt odniesienia - jest nieosluchany. Ale to oczywiscie moja w pelni subiektywna opinia :) Co wcale nie znaczy, ze neguje to ze ktos moze lubic wieksza ilosc basu, chociazby taka jak w HD650 czy D5000.

 

 

Mnie zaskoczyły K550 w organowej i starocerkiewnej(nie pytajcie, słucham wszystkiego co dobrze brzmi) ogromna przestrzeń i detaliczność czyli bardzo pozytywnie. Za to w jazzie jakos nie pasuje mi saksofon i trabka.

Ja tak tego nie odbieram - nie rozumiem skad ta ogromna przestrzen i detalicznosc w K550 ? :) Slucham sobie ich juz drugi tydzien i owszem, maja spora przestrzen jak na konstrukcje zamknieta ale detalicznoscia ustepuja DT880, K701, SRH940 ktore przeciez mozna kupic w tej samej cenie. Przestrzenia, otwartoscia, holografia, pozycjonowaniem pozornych zrodel ustepuja K701 czy DT880 bez 2 zdan co czuc juz po kilku sekundach odsluchu.

 

===

 

Nie bede juz szukal cytatu ale ktos piszal tutaj ze slabo graja z SOHA III. SOHA to taki wzmak, ze kazdy kleci go sobie w sumie na wlasna modle z tego "co ma w lodowce". Dodatkowo brzmienie lampowcow zalezy od uzytych lamp - gdzie jak kazdy kto siedzi w temacie lamp wie - o powtarzalnosc raczej trudno takze i w obrebie tego samego producenta i tej samej fabryki :) Tak samo jak klony Lehmana ktore ludzie kleca sobie na lewo i prawo. Gra to ze sporym rozrzutem w zaleznosci od uzytych czesci oraz drobnymi modyfikacjami ktore jednak czesto ludzie sobie robia.

 

Podlaczalem do kolejnego systemu K550 (tego samego ktorego uzylem tez do recenzji SRH940, DAC Metronome Technologie, wzmak PS Audio GCHA) i rowniez nie zauwazylem zadnej degradacji w stosunku do polecanych tlustym drukiem przez Rolanda playerow. Oczywiscie - dla preciwwagi - wcale nie twierdze, ze jak sie je podlaczy do beznamietnie robotycznego Icona HDP czy Audinsta MX1 to nie bedzie gorzej niz z playera. Na dobra sprawe wcale bym sie nie zdziwil.

 

 

 

Nie, miałem możliwość sprawdzenia dwóch par: K701, Denonów D5000, K370, Sennów IE8 i dla wszystkich tych słuchawek wygrzewanie metodą GradoFana dawało zauważalne w ABX rezultaty pow. 9/10, a nie kiedy 10/10.

 

Oczywiście jeśli ktoś zechce się założyć o konkretną kasę, że rozpoznam np. K701 nowe od mojego wygrzanego egz. to wchodzę w to. Stawiam powiedzmy 1000 zł.

 

Jedyny znany mi model słuchawek, na którym wygrzewanie nie robi wrażenia to Beyery DT880Pro, właściwie po kilkunastu godzinach grania w teście ABX nie da się wychwycić różnic między tymi lekko rozegranymi, a takimi które graja już ok. 2 lat, zaś różnica między tymi po kilkunastu godzinach, a zupełnie świeżymi jest bardzo subtelna.

 

Roland zrob prosze jakies video z tych testow w koncu albo mnie zapros zebym byl swiadkiem. Jezeli masz wynik 9/10 w ABXie Denonow D5000 czy nawet K701 to jestes moim Mistrzem Jedi :) Bardzo chcialbym w tym uczestniczyc albo przedstaw mi jakies dowody na to, ze taki test sie odbyl. Jestem gotow uczestniczyc w takim tescie, nie mam zamiaru sie zakladac o pieniedze - nie o to chodzi. Chce zobaczyc na wlasne oczy, ze jestes w stanie tego dokonac ;)

 

Jezeli faktycznie to zrobisz to obiecuje juz zawsze dopisywac przed Rolandsinger przedrostek Mistrz Jedi :)

28224553.jpg

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze one z playera graja bardzo dobrze to je sie oczywiscie zgadzam jak juz pisalem :) W Twoim poscie napisales po prostu, ze w taki sposob Cie zaskoczyly co wydalo mi sie dziwne bo mnie wcale w taki sposob nie zaskoczyly - jako sluchawki stacjonarne. Jezeli mamy przyjmowac, ze sluchamy ich jedynie z playera to konkurencja moga byc jedynie ATH ES10 lub Ultrasone Edition8 - w moim odczuciu. Te drugie cenowo sa juz jednak zaporowe dla wiekszosci z nas.

 

Jednak po probie wyjscia z nimi na dwor wcale nie odbieram ich jako sluchawki przenosne. No bez jaj :) Wiem ze jest oczywiscie piekne zdjecie ze stromny AKG z kolesiem ktory slucha K550 w metrze ale w ramke go sobie nie oprawie i nie bede traktowal jako absolutu jak nasz oplacany przez Harmana kolega :))) Roland.

 

Pod wzgledem portable HD 25-1 czy ES10 lub Editon8 je po prostu zmiataja (oczywiscie w moim odczuciu) K550 przy bardziej energicznych ruchach zsuwaja sie mi z glowy i wcale nie wygladaja na takie ktorymi mozna rzucic do plecaka jak HD 25-1. Z reszta sluchawki o muszlach wielkosci K701 sa dla mnie juz z zalozenia srednio portable.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że przypomniałeś tego posta - otóż po posłuchaniu K550 stwierdzam, że mają lepszy bas niż HD598. Nie umiem teraz powiedzieć, czy jest go więcej, ale na 100% schodzi dużo niżej i mruczy jak trzeba. W HD598 nigdy nie udawało mi się uzyskać takiego efektu, co mnie trochę denerwowało. Bas się kończył na pewnym poziomie i niżej go już nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD650 też tego basu tak strasznie dużo więcej nie ma, ale w K550 cała góra jest odkryta, a w Sennkach zamyka się wraz ze wzrostem częstotliwości - co niekoniecznie z mojego punktu widzenia działa na plus dla AKG. HD650 to słuchawki zaprojektowane po to, żeby niemiecki inżynier po 10h spędzonych nad testowaniem nowego silnika Mercedesa mógł po powrocie do domu zrelaksować się przy muzyce - taki sposób prezentacji można porównać do posiadówy przy kominku i mnie to odpowiada. Dla kontrastu K550 to wycieczka w góry w samo południe.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD650 też tego basu tak strasznie dużo więcej nie ma, ale w K550 cała góra jest odkryta, a w Sennkach zamyka się wraz ze wzrostem częstotliwości - co niekoniecznie z mojego punktu widzenia działa na plus dla AKG. HD650 to słuchawki zaprojektowane po to, żeby niemiecki inżynier po 10h spędzonych nad testowaniem nowego silnika Mercedesa mógł po powrocie do domu zrelaksować się przy muzyce - taki sposób prezentacji można porównać do posiadówy przy kominku i mnie to odpowiada. Dla kontrastu K550 to wycieczka w góry w samo południe.

 

Ze tak powiem do wszystkiego mozna sobie dorobic audiofilska teorie (opis) zeby tylko bylo wygodnie. Mozna tymi audiofilskimi fiolozofiami dowolnie zonglowac :) Nie wiem tylko czemu wszyscy tak ciagna w strone motoryzacji lub zegarkow, Piotr Ryka np. wplatal bardzo wiele wykwintu w swoje teksty, co dla wielu czytelinkow bylo swoistym ciekawym aspektem humorystycznym.

 

Ciekawi mnie wiec dla kogo sa zaprojektowane HD600 i HD800 :)) ?

 

Bardziej audiofilko i bajecznie - co do tych gor, K550 to dla mnie wyjscie na dwor w normalny sloneczny dzien. Zadny gor i nadmiernego slonca. Wyjscie w gory w samo poludnie to np. Sony MDR SA5000 albo Grado GS1000. HD650 to jak dla mnie wyjscie na dwor w mocnych przeciwslonecznych okularach w dzien, w ktorym wcale nie trzeba ich zakladac. Bardzo szybko mam ochote je zdjac :)

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te słuchawki osobiście jakoś nie zaskoczyły aż tak by powiedzieć że są rewelacyjne, jak niektórzy tutaj twierdzą. Raz że to nie moje trochę granie, dwa- mam wrażenie że ich cena jest jednak ciupę przesadzona. Mam te same odczucia co fallow jeśli chodzi o hd600 czy dt770.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dorabiam audiofilskiej ideologii. Przyjemniej mi się wieczorem słucha HD650 niż czegokolwiek innego. Szukam przyjemności w słuchaniu muzyki, a nie onanizowaniu się "iskrzącą się górą pasma tak realną, że dostępną na wyciągnięcie ręki". Pewnie to ma coś wspólnego ze sposobem prezentacji słuchawek ogólnie, który jest zawsze bardzo bezpośredni, w przeciwieństwie do kolumn, które mogą sobie cicho grać pod ścianą i nikt nam nie każe siedzieć metr od nich. W słuchawkach nie da się uciec od bliskiego dźwięku, a kłująca góra robi się męcząca po około 2h. Np. posłuchajcie sobie free jazzu z lat 70, to zrozumiecie jaka to agresywana i pobudzająca muzyka. Oczywiście można kupić HD800 i zamknąć się w nagraniach ECM-u, ale ja na 650 mogę słuchać dowolnych nagrań i wszystkie są tak samo relaksujące - a przy tym słuchawki zachowują szczegółowość w przeciwieństwie do typowych ciepłych kluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, miałem możliwość sprawdzenia dwóch par: K701, Denonów D5000, K370, Sennów IE8 i dla wszystkich tych słuchawek wygrzewanie metodą GradoFana dawało zauważalne w ABX rezultaty pow. 9/10, a nie kiedy 10/10.

 

Oczywiście jeśli ktoś zechce się założyć o konkretną kasę, że rozpoznam np. K701 nowe od mojego wygrzanego egz. to wchodzę w to. Stawiam powiedzmy 1000 zł.

 

Jedyny znany mi model słuchawek, na którym wygrzewanie nie robi wrażenia to Beyery DT880Pro, właściwie po kilkunastu godzinach grania w teście ABX nie da się wychwycić różnic między tymi lekko rozegranymi, a takimi które graja już ok. 2 lat, zaś różnica między tymi po kilkunastu godzinach, a zupełnie świeżymi jest bardzo subtelna.

 

Roland zrob prosze jakies video z tych testow w koncu albo mnie zapros zebym byl swiadkiem. Jezeli masz wynik 9/10 w ABXie Denonow D5000 czy nawet K701 to jestes moim Mistrzem Jedi :) Bardzo chcialbym w tym uczestniczyc albo przedstaw mi jakies dowody na to, ze taki test sie odbyl. Jestem gotow uczestniczyc w takim tescie, nie mam zamiaru sie zakladac o pieniedze - nie o to chodzi. Chce zobaczyc na wlasne oczy, ze jestes w stanie tego dokonac ;)

 

Jezeli faktycznie to zrobisz to obiecuje juz zawsze dopisywac przed Rolandsinger przedrostek Mistrz Jedi :)

28224553.jpg

 

Z wielką satysfakcją zostanę Twoim Mistrzem Jedi + 1000 zł w gotówce jako trofeum. Kołujesz świeżutkie K701 z pudełeczka vs. moje, na moim systemie plus kasa na stół z obydwu stron i robię show.

 

A co do tych K701 to akurat ten teścik robiłem całkiem niedawno, gdy był u mnie kolega chcący spróbować K701 na moim systemie, bo myślał, że to jakiś bubel, gdyż z Maca grały...wiadomo jak I nawet on, który nie wie jak grają te AKG, albo w ogóle jak grają wysokiej klasy słuchawki, sam zauważył tę różnicę. I nie jest ona bynajmniej tam, gdzie wielu jej szuka - na średnicy. ja już wiem, na co zwracać uwagę i taki test na mnie nie robi wrażenia.

 

Tym niemniej podkreślam, że różnica jest cholernie z pozoru subtelna, gdy nie wiadomo na co zwracać uwagę, a nawet gdy ktoś już wie, wymaga ona dużego skupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką satysfakcją zostanę Twoim Mistrzem Jedi + 1000 zł w gotówce jako trofeum. Kołujesz świeżutkie K701 z pudełeczka vs. moje, na moim systemie plus kasa na stół z obydwu stron i robię show.

 

Oczywiście wzmacniacz do wyboru przez recenzenta ?

A można zmienić wygniecione pady na nowiutkie świeżutkie ? Wiadomo że czuje się czasem lepiej niż słyszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 letni palak tez sie nie wyrobil i sile nacisku ma ciagle taka sama, gabki/poduszki z palaka tez sie nie wyrobily. W zasadzie brzmi to jakby nasz ulubiony fotel po latach jest ciagle jak nowy ;)

 

Taki test mial by sens gdybysmy mieli mozliwosc przelozenia samych "wygrzanych" driverow do zupelnie nowej budy - ala HD25 dalo by sie to zrobic perfekcyjnie. I wtedy taka pare porownac z zupelna swiezynka. W innym wypadku zawsze bedzie cos zostawiajacego cien watpliwosci od zapachu po feel, "szkrzeczenie" palaka etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz niestety GigerE ma racje a i to niestety ma wpływ na finalny odbiór, no bo jeśli wygrzewa się przetwornik to tym bardziej słuchawki od używania się wyrabiają a co za tym idzie ciężko wogóle to przyrównać. Jedynie jak można byłoby taki test zrobić to dwie zupełnie nowe pary AKG k701 i jedna wrzucic na miesiąc by nonstop grała i wtedy przyrównać. W innym przypadku jestesmy obarczeni błędami. W teście ABX bardziej chodzi o porównywanie wzmacniaczy a nie słuchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką satysfakcją zostanę Twoim Mistrzem Jedi + 1000 zł w gotówce jako trofeum. Kołujesz świeżutkie K701 z pudełeczka vs. moje, na moim systemie plus kasa na stół z obydwu stron i robię show.

 

Oczywiście wzmacniacz do wyboru przez recenzenta ?

A można zmienić wygniecione pady na nowiutkie świeżutkie ? Wiadomo że czuje się czasem lepiej niż słyszy :P

 

Co to za różnica, jaki będzie wzmacniacz? Fallow i inni twierdzicie, że nie ma żadnych różnic, że przetwornik w ogóle się nie dociera i nie zużywa i to jest zmienna, którą należy badać. Ja również tak sądziłem, ale dane empiryczne wskazują na coś odwrotnego. Jeśli wzmacniacz prawidłowo wysterowuje słuchawki to się nadaje. Jeśli ktoś chce użyć w takim eksperymencie wzmacniacza, który nie napędza prawidłowo słuchawek, to jest to błąd metodologiczny. Black Pearl daje radę, więc nie widzę powodu by to zmieniać.

 

Pady możemy zamienić na nowe, nie ma problemu, w moich pady są nowe, bo mam dwie pary i gdy jedne się piorą, to drugie są założone na słuchawki.

 

I jeszcze jedno - jeśli ktoś w środowisku forów audio był największym sceptykiem burn-in - to byłem ja.

 

Ale nie można negować faktów w imię ideologii. Nawet XYZPaweł uważał, że głośniki się docierają, a co innego znajduje się w słuchawkach?

 

Jeśli ktoś chce w warunkach domowych poćwiczyć testowanie ABX zjawiska burn-in, to sugeruję K370, najłatwiejszy przykład do rozpoznania ze 100%. pewnością.

 

A i tpisy się nie wygniatają, zapachu nie ma co pochłonąć.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moglibyście wyprać obie pary padów i założyć je na obie pary słuchawek :D problem padów rozwiązany :P co do reszty... pod pałąki obu słuchawek można podłożyć np. cienką gąbkę, żeby wyeliminować rozpoznanie wyrobionego czyt. dopasowanego do kształtu głowy pałąka :P A żeby testujący miał jeszcze trudniej, można mu założyć opaskę na oczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy prawidlowo wysterowac sluchawki ? Zawsze ciekawilo mnie jaki mamy w takim przypadku punkt odniesienia. Wg. Mnie wiekszosc wzmacniaczy wysterowuje sluchawki a to w jaki sposob to robi to juz tylko gust recenzenta. Dla mnie np taki Black Pearl nie jest w niczym lepszy np. Od Moich lamp ale wiele osob powie ze super, hiper napedza i najlepszy stosunek jakosci do ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, skasowała mi się treść posta. Ctrl-R...

 

W skrócie.

Odnośnie wysterowania, postawmy odpowiedni wątek na forum. W słuchawkach albo wzmacniaczach. Bo się robi offtop.

 

K550 w śród zamkniętych, są mega. Ale przy takich ATH-AD900, moim zdaniem nie dają rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, skasowała mi się treść posta. Ctrl-R...

 

W skrócie.

Odnośnie wysterowania, postawmy odpowiedni wątek na forum. W słuchawkach albo wzmacniaczach. Bo się robi offtop.

 

K550 w śród zamkniętych, są mega. Ale przy takich ATH-AD900, moim zdaniem nie dają rady.

 

 

W jakim sensie?

 

AD900 zdarza się syknąć. Choć nie mam pełnego obrazu, bo słuchałem na nich tylko jednej płyty Barberowej. Scena AT nie wysadziła mnie jednak z butów, K701 mają lepszą.

 

A co do wysterowania to proponuję, aby użyć kryterium grania pełną charakterystyką z statystycznym, ważonym wskaźnikiem wśród niezależnych słuchaczy. Głośność to absolutnie nie może być jedyne kryterium. K701 z plejerka też zagrają bardzo głośno (60 Ohmów), ale kompletnie bez basu, ale czy to oznacza, że są dobrze napędzone? Wątpię.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności