Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że zamknięte... i pewnie grzeją przy długich "sesjach"

 

PS Azahiel pewnie grzeją ;)

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One MUSZĄ być zamknięte - player nie uciągnie słuchawek otwartych, to fizycznie niewykonalne.

 

I nie grają kiepsko z dużej - po prostu taka zmiana nic nie daje na plus, więc jeśli ktoś ma dużą dziurkę, to powinien poszukać czegoś, co ją wykorzysta (czyli pewnie k701). Dochodzi do tego jeszcze dociążenie w zestawach stacjonarnych, robione głównie pod mało wydajne słuchawki otwarte - K550 grają leciutko i zwiewnie, a dodanie im takiego mięcha im po prostu nie pasuje.

 

Wysłuchałem właśnie w całości "Word Of Mouth" siedząc przy komputerze, ani przez chwilę nie miałem wrażenia, że słucham zestawu przenośnego. A najlepsze, że można je złożyć na płasko i zmieszczą się do każej torby!

 

Jedyny minus jaki widzę, to zdecydowanie za długi kabel. Przecież to nie są słuchawki studyjne, po co to?

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nie patrzyłem z perspektywy domowego audio a tutaj wolę otwarte słuchawki, no i jak u nich z "grzaniem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel - TAKICH słuchawek nie uciągnie. Duże słuchawki hifi (z równym pasmem) mają bardzo duże wymagania ze względu na to, ile dźwięku muszą wypchnąć na zewnątrz (nie licząc ucha). Albo po prostu podaj model dużych słuchawek, który gra bezpośrednio z playera tak samo, jak ze stacjonarki - nie ma takich słuchawek otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na opinie jak opadną pierwsze, a potem jak opadną drugie emocje. (...i jak zaczną się pojawiać te słuchawki w komisie) :D

 

Tu nie ma żadnych emocji, to czysta nawijka, żeby za parę dni te słuchawki sprzedały się bez dużej straty ;)))))))

 

 

@MathU a sprawdzałeś z samego audinsta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland według Ciebie tak samo synergicznie jest z każdym top-playerem i różnice są jedynie w sygnaturze, czy jest jakieś najciekawsze połączenie?

 

Próbowałem z J3, Taczką i z Classic`iem, a także z Sony X i na wszystkich jest co najmniej bardzo dobrze. Różnice są niewielkie, ale odczuwalne. Co do innych dziurek się nie wypowiem, bo nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel - TAKICH słuchawek nie uciągnie. Duże słuchawki hifi (z równym pasmem) mają bardzo duże wymagania ze względu na to, ile dźwięku muszą wypchnąć na zewnątrz (nie licząc ucha). Albo po prostu podaj model dużych słuchawek, który gra bezpośrednio z playera tak samo, jak ze stacjonarki - nie ma takich słuchawek otwartych.

 

I tu cię kolego muszę rozczarować. ATH-AD900, amp przy nich to raczej dla korekcji brzmienia niż wysterowania się stosuje. Identyczna cecha jest w K550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio klient bardzo doświadczony w temacie Marek Bożek przymierzał się u mnie do K550 niestety AKG przegrały z ATH A700. Tych ATH nie słuchałem jeszcze bo zaraz jak przyjechały Marek je zgarnął, ale w poniedziałek nie omieszkam. Mam nadzieje, że ATH u nas zajmie miejsce Senka(po skokach cenowych nie da się ich sprzedawać po cenach sklepowych - Senek).

 

=2631&graphID[]=2941"]http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=2631&graphID[]=2941

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na opinie jak opadną pierwsze, a potem jak opadną drugie emocje. (...i jak zaczną się pojawiać te słuchawki w komisie) :D

 

Tu nie ma żadnych emocji, to czysta nawijka, żeby za parę dni te słuchawki sprzedały się bez dużej straty ;)))))))

 

 

@MathU a sprawdzałeś z samego audinsta?

 

Dokladnie, kto chce kupic, sprzedam za 500 PLN? ;)

 

Roland według Ciebie tak samo synergicznie jest z każdym top-playerem i różnice są jedynie w sygnaturze, czy jest jakieś najciekawsze połączenie?

 

Próbowałem z J3, Taczką i z Classic`iem, a także z Sony X i na wszystkich jest co najmniej bardzo dobrze. Różnice są niewielkie, ale odczuwalne. Co do innych dziurek się nie wypowiem, bo nie słyszałem.

Tez odniosles wrazenie, ze na classic'u basu jest wiecej i gesciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczyły K550 w organowej i starocerkiewnej(nie pytajcie, słucham wszystkiego co dobrze brzmi) ogromna przestrzeń i detaliczność czyli bardzo pozytywnie. Za to w jazzie jakos nie pasuje mi saksofon i trabka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności