Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

zakupiłem wczoraj kostkę, wcześniej korzystałem z SB Live 5.1. Po przełączeniu się na Cube'a różnica w dźwięku jest praktycznie niezauważalna.

Moje słuchawki to Sennheisery HD 415. I teraz pytanie, czy to, że nie czuje poprawy w jakości dźwięku to wina słuchawek czy po prostu SB Live był tak dobry ^^

 

Swoją drogą planuję zakup nowych słuchawek. Patrzę w stronę HD 598. Brać je czy zastanowić się nad innymi? Zależy mi na w miarę ciepłym dźwięku, wysokiej dynamice (rock, metal - moje 415 gubią się w graniu na gitarze), szerokiej scenie, bass - nienachalny, ale mocny i przyjemny. Jakieś sugestie ?

 

@op'ampy

zamówiłem już na allegro AD8066. cały czas szukam OPA2107, widzę, że są na e-bayu, ale jak to jest z cłem? jest jakaś szansa, że naliczą jakiekolwiek dodatkowe opłaty?

testował ktoś jakieś inny opampy, które ładnie zagrały na kostce?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@op'ampy

zamówiłem już na allegro AD8066. cały czas szukam OPA2107, widzę, że są na e-bayu, ale jak to jest z cłem? jest jakaś szansa, że naliczą jakiekolwiek dodatkowe opłaty?

testował ktoś jakieś inny opampy, które ładnie zagrały na kostce?

 

Ja kilka dni temu zamówiłem 2szt OPA2107 z Chin. Myślę, że za ok. 3 tyg dojdą. Jeżeli nie chcesz zamawiać sam, to jeżeli oba okażą się sprawne, to 1 mogę ci odsprzedać po kosztach - 10zł + list polecony.

 

Jeżeli chcesz zamówić sam, to nie przejmuj się cłem. Listy polecone otwierają bardzo rzadko, a jeżeli już się trafi że ci go oclą i owatują, to zapłacisz jakieś 3zł. Ja ostatnio zamawiałem narzędzia z Chin i mimo podanej na deklaracji kwocie 15 USD nie dostałem grosza cła.

 

Co do samego Cuba nie zauważyłem różnicy pomiędzy Xonarem D1 a Cubem, ale zauważyłem dużą różnicę między zintegrowanym Realtekiem a Cubem. Weź też pod uwagę, że zgodnie z sugestiami kolegów, warto wymienić op-ampa, ponieważ standardowy jest kiepski jeżeli chodzi o charakterystykę dźwięku. Dlatego ja z końcową oceną wstrzymuję się do przyjścia nowego op-ampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś do mnie AD8066. Pierwsze wrażenie pozytywne. Odczucie jest takie że jest bardziej bezpośredni w przekazie. Wokale brzmią przyjemniej. Przy pojedynczych utworach mam tylko wrażenie że czasem słyszę bardzo ciche trzaski/szeleszczenie w tle. A słucham na ATH-m50.

Wydaje mi się że jego charakterystyka bardziej mi odpowiada niż OPA2107.

No ale posłucham z tydzień muzyki na obu i się jeszcze zobaczy który u mnie zostanie. A może zostaną obydwa. :P

No i czekam jeszcze na LME49720NA.

Edytowane przez PushTheLimit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pożyczyć od kolegi Black Pearl i.... jeśli to gra tak już z Cube to aż strach pomyśleć co się wyrabia z lepszym DAC , po prostu jak słucham na HD600 to jestem w szoku , to jak grają blachy to aż sam nie wierzę , Forum to inna klasa wręcz 2 liga , Shure i Grado grają także wspaniale , jak dla mnie nokaut we wszystkich aspektach.

P1010028.JPG

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do właścicieli Cuba (i nie tylko) - czym się w jego przypadku kierować przy doborze op-ampa? Czy op-amp powinien komplementować i uwydatniać natywne cechy słuchawek (np. szczegółowość, nisko schodzący bas, bardzo jasna góra itp.), czy wręcz odwrotnie, być ich przeciwieństwem i powodować zbalansowanie pasma?

 

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę, ale np. chyba możliwe jest przesadzenie ze wzmacnianiem danych cech? Chodzi np. o sytuację, gdzie słuchawki o np. bardzo jasnej i wyraźnej górze podłączymy pod Cuba z op-ampem, który dokładnie to samo uwydatnia. Czy jest możliwe, że dojdzie wtedy do przesterowania (nie wiem, czy to dobry termin) danej części pasma i w efekcie otrzymania dźwięku zniekształconego?

 

Idąc dalej tym tokiem rozumowania i dając op-ampa, który jest swoistą przeciwwagą cech oferowanych przez słuchawki, możemy w efekcie całkowicie "uwalić" i spłaszczyć ich charakterystykę, czyli to, na co zwracaliśmy uwagę przy zakupie, tak?

 

Czy w takim razie jest jakiś sensowny sposób doboru op-ampów bez użycia przyrządów pomiarowych pokazujących, jak działa op-amp X zamontowany w urządzeniu Y z wpiętymi słuchawkami Z? Czy mamy tutaj do czynienia po prostu z metodą prób i błędów?

 

Wybaczcie, jeżeli powyższe pytania są głupie, ale dopiero zaczynam troszkę bardziej zagłębiać się w świat audio i Cube jest moim pierwszym bardziej zaawansowanym urządzeniem, które ma wymienialne op-ampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/pr...2738613531.html

czy taki adapter powinienem zastosować do AD8066, aby pasował do DIP8?

To dokładnie ten adapter. Mi dzisiaj listonosz dostarczył kopertę z AD8066 już w podstawce DIP8 oraz z LME49720NA, który jest już natywnie w obudowie DIP8. Powiem jedno - dobrze, że nie lutowałem sam AD8066 do podstawki, bo pewnie bym coś spieprzył :) Manewrowanie obudową 5x3mm to nie na moje nerwy.

 

 

Teraz trzeba je przesłuchać i pozbyć się tych, które mi nie będą odpowiadać charakterystyką. Czekam jeszcze na OPA2107 z Chin i to już będzie komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad8066 zlutowany, aktualnie odsłuchiwany. pasuje mi bardziej niż standardowy opa2134.

poszerzyła się scena, dźwięki nie są takie "prosto do głowy", więcej szczegółów, bas jest lepiej kontrolowany, znacznie lepiej, wokale bardziej mi się podobają - odczuwam je jako bardziej naturalne. (słuchając nirvany, kilka kawałków gra tak, jak by by grali dla mnie na scenie w teatrze; gdybym był ślepy, a Kurt żywy to może bym uwierzył, że na prawdę dla mnie grają ;) )

czasami brakuje mi przejrzystości w średnich (to mogła być kwestia słabego nagrania)

 

Słuchawki wymieniłem na Denony AH-D1100, są jeszcze nie wygrzane, mają dopiero parę godzin grania od wczoraj. teraz jak zakładam hd 415, aż się dziwię, że byłem nimi tak zauroczony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie przyszedł LME49720NA. Na razie trudno mi go porównywać z OPA2107 i AD8066 bo za krótko na nim słucham, ale może jak trochę jeszcze go poużywam i porównam z resztą to spróbuje napisać moje odczucia.

 

Hej,

 

zamówiłem CUBE i zastanawiam się nad dodatkowymi kostkami, mozesz napisać, jak gra LME w porównaniu do standardowego OPA2107 ?

 

Może ktoś ma już w rękach ostatni wyrób Audiotraka pt. MUSES 8820 ? Jak to gra w CUBE ?

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trójki LME49720NA/OPA2107/AD8066 ostatecznie zdecydowałem się zostać przy AD8066.

Oczywiście cała trójka gra zdecydowanie lepiej od standardowego 2134 dlatego nawet nad jego wyborem nie myślę.

LME49720NA gra ładnie i szczegółowo ale w moim przekonaniu brakuje w tej grze wyrazu, przez co mniej cieszyłem się samym słuchaniem muzyki.

Z dwójki 8066 i 2107 która mi została do wyboru, ten pierwszy w moim mniemaniu gra bardziej bezpośrednio i minimalnie bardziej szczegółowo. To właśnie na 8066 mam największą radość z słuchania(na samym początku przy słuchaniu na 8066 było słychać lekkie "trzaski" w bardziej elektronicznych utworach, ale teraz albo to już minęło albo się przyzwyczaiłem bo już ich nie słyszę) Co oczywiście nie znaczy że 2107 gra źle. To co mi w 2107 nie pasuje to lekko wycofane wokalne i również trochę średnica.

Słuchałem tylko na M50 i oczywiście na innych słuchawkach wrażenia mogłyby być zupełnie inne. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy to OP2134, nie OPA2107.

Co do tego 8820 to sam jestem ciekaw.

 

Mój błąd, masz rację, 2134.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziś doszedł do mnie CUBE, podłączyłem, chwilę motałem się z przełączeniem wyjść :) , ale w końcu się udało ...

 

Pierwsze wrażenie na oryginalnym chipie OPA2134 jest dobre. Nie ma żadnego szumu, przestrzeń poszerzyła ... Słuchawki Sencheiser HD - 205 podłączone do gniazda na dużego jack'a brzmią lepiej, bas się poprawił.

 

Do małego gniazda słuchawkowego podłączyłm chwilowo głośniki Logitech'a X-230, wiem, że powinienem na wyjście liniowe z tyłu, ale nie mam odpowiedniej przejściówki. Grają także lepiej.

 

Więcej jednak powiem w następnym tygodniu, dziś zamówiłem porządniejsze głosniki Behringer MS-40 oraz słuchawki SuperLux 668B z welurowymi padami AKG-240, więc coś będę mógł dodać więcej za kilka dni.

 

Jak się osłucham z tym zestawem to pomyślę nad zamówieniem kostki MUSES 8820, być może jeszcze w tym roku.

 

Jednak jedno jest pewne : gra to czysto i znacznie lepiej od integry Realteka ALC-892, którą mam na płycie w komputerze.

 

Dla mających wątpliwości, czy warto wydać 99$ na poprawę dźwięku z komputera mówię zdecydowanie : TAK !

 

Jednocześnie dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji o zakupie tego i innych urządzeń. Pomogły mi w tym recenzje i opinie zamieszczone na tym forum.

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą włożyłem OPA2107. Pierwsze szybkie porównanie do AD8066 (nic odkrywczego): wycofane wokale :(, lepiej kontrolowany niski bass, znacznie szersza scena (bardzo mi się to podoba), mniej wyraźne średnie :(

 

chciałbym znaleźć kostkę łączącą atuty AD8066 i OPA2107. dobrze kontrolowany niski bass, szeroka scena, bardziej bezpośrednie wokale, wyraźne, szczegółowe średnie i wysokie. heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności