Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat wymiany opampa?

Wkłada się go jakoś tylko czy konieczne jest przylutowanie? Nie mam doświadczenia z elektronikom.

Czy adapter też się lutuje?

 

Doświadczenie z elektroniką nie jest potrzebne ;)

 

Odrobina delikatności i coś do podważenia ukłądu przy wyjmowaniu z podstawki, dostęp nie jest zbyt dobry, ale nie tragiczny.

 

S.

 

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat wymiany opampa?

Wkłada się go jakoś tylko czy konieczne jest przylutowanie? Nie mam doświadczenia z elektronikom.

Czy adapter też się lutuje?

 

Nie jest potrzebne zbyt duże doświadczenie z elektroniką, odrobina delikatności i coś do podważenia kostki. Dojście nie jest zbyt dobre, ale nie tragiczne, dasz radę :)

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jakie opampy polecacie żeby poszerzyć scene grado. By bas był w odpowiedniej ilości, nie buczacy tylko mięsisty, środek żeby nie mieszał się z reszta pasma, góra nie klujaca?

zależy mi na dobrej separacji instrumentów, szerszej scenie. Dźwięk trochę ocieplony.

Słucham głównie rock, metal, różne soundtracki.

Edytowane przez dawid95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Chciałbym prosić użytkowników o radę w zakupie. Planuję sobie zakupić zewnętrzną kartę muzyczną do PC i na początku mój wybór padł na Prodigy Cube, ale czytając temat o Maya U5 pomyślałem sobie, że mając Geniusy SW-HF5.1 5005 mogły by też fajnie zagrać. Problem mam w tym, że lubię sobie pograć w sieci czasami( nawet częściej:) ) i tu raczej używam słuchawek Creative Fatal1ty (może nie są super, ale mają wygodny micro, ale chcę je zmienić), dodatkowo słucham różnorakiej muzyki - od heavy metalu, rocka do elktro, trance'u ( z przewagą na te pierwsze). Jestem przychylny iść bardziej w stronę Cube'a i myślałem o zakupie do nich słuchawek AKG K-77, chyba że polecicie coś bardziej odpowiedniego do "mojego zestawu". Jakiś czas temu kupowałem właśnie bratu K-77 i UR-40 i jak dla mnie bardziej odpowiadają mi AKG, mimo że wydają troszkę inne dźwięki, to AKG jest dla mnie wygodniejsze i ma dłuższy przewód. Myślałem jeszcze nad AKG K514, ale za bardzo nie wiem czym się różnią od K-77? Dodatkowo skłaniał bym się w stronę Cube'a ze względu na potencjometr. I mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia moich Geniusów do Cube'a - czy "grać" będą grały, mimo, że nie w 5.1?

Zdaję sobie również sprawę, że nie można mieć wszystkiego na raz, ale chciałbym znaleźć jakiś kompromis.

 

P.S. Przepraszam za mój nieład w stylistyce, ale od kilku dni zabieram się za napisanie postu - tylko nie wiedziałem o co i jak zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] I mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia moich Geniusów do Cube'a - czy "grać" będą grały, mimo, że nie w 5.1?

 

Najlepiej było by gdyby twoje głośniki miały wejście optyczne typu Toslink lub Coaxial wtedy mógłbyś za ich pomocą doprowadzić cyfrowy sygnał z Cube'a i miałbyś normalne 5.1.

Jeżeli nie, to powinno być analogowe wejście (stereo chinch) i wtedy będą grały tylko lewy i prawy kanał oraz subwoofer (mam w ten sposób podłączonego Xboxa do głośników komputerowych 5.1). Jeżeli nie ma żadnego z tych wejść to będzie kłopot z podłączeniem.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] I mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia moich Geniusów do Cube'a - czy "grać" będą grały, mimo, że nie w 5.1?

 

Najlepiej było by gdyby twoje głośniki miały wejście optyczne typu Toslink lub Coaxial wtedy mógłbyś za ich pomocą doprowadzić cyfrowy sygnał z Cube'a i miałbyś normalne 5.1.

Jeżeli nie, to powinno być analogowe wejście (stereo chinch) i wtedy będą grały tylko lewy i prawy kanał oraz subwoofer (mam w ten sposób podłączonego Xboxa do głośników komputerowych 5.1). Jeżeli nie ma żadnego z tych wejść to będzie kłopot z podłączeniem.

 

Dziękuję za tak szybką odpowiedź, niestety Geniusy nie mają wejść Toslink i Coaxial, ale mają wejścia chinch( 3x2-FL, SL, Cen+Sub dla 5.1; i dodatkowo: 1x2 TV; 1x2 Game; 1x2MP3 gdzie zapewne podłącze Cube'a :) i powinny grac wszystkie 6 głośników, ale tylne to będą jakby zdublowane przednie. Czyli sprawa wyboru pomiędzy Maya a Cube się wyjaśniła na korzyść tych drugich, tylko pozostaje kwestia słuchawek. Czy AKG K77 podołają wyzwaniu? Czy może polecicie coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat wymiany opampa?

Wkłada się go jakoś tylko czy konieczne jest przylutowanie? Nie mam doświadczenia z elektronikom.

Czy adapter też się lutuje?

 

Najlepiej to można zobaczyć na filmiku

Dodatkowo jest pokazana podstawka dip8, którą można dodać dla ułatwienia sobie dostępu.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

planuję wymianę SMSLa i klona Bravo na coś w jednym klocku

czy w Cube z odpowiednim opampem wyciągnę brzmienie nieco ciemne, dobre technicznie, lekko miękkie i z chłodną barwą? pod HD330

Edytowane przez Blay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz i się przekonaj. Inaczej się nie dowiesz czy Ci pasuje. Dla mnie CUBE to fajna karta w swojej cenie naprawdę zacna, ale jednak do poziomu chociażbym chińskiej hybrydki trochę brakuje. Radzę posłuchać i samemu zdecydować czy wystarcza czy nie. Duże znaczenie ma dobór słuchawek w przypadku prodigy.

 

Jak dla mnie miękkość idzie zawsze z pewną dozą ciepła - chłodna i miękka barwa to chyba nie istnieje. Co najwyżej neutralne barwowo źródła mogą mieć coś z miękkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup tego DACa z zamiarem podłączenia do niego ATH T500. Oczekuję od niego dania słuchawkom większego kopa, dynamiki w porównaniu z zintegrowanym Realtekiem (pożal się Boże...). Słuchawki podłączone pod SGSa + Voodoo grały akurat tak jak chciałem, czyli miały punktowy nisko schodzący bass, całkiem przyzwoitą separację instrumentów oraz całkiem sporą scenę. Czy po Cube mógłbym spodziewać się tego samego ?

Edytowane przez Keczup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś ne5532 z cubem?

Czytałem na forum, że lepszą jakość dźwięku można uzyskać poprzez podłączenie adapteru rca-jack. Ile w tym prawdy? Może da się podłączyć jakiś adapter do coaxial/optycznego?

Czy system operacyjny ma znaczenie na jakość dźwięku? Mam windows 7, ale może linux jest lepszy jeśli chodzi o dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz coax czy optyka osiągnąć ? To sygnał cyfrowy, a to, że RCA gra lepiej to tylko świadczy o tym, jak kiepsko realizowane jest wzmocnienie w Cube :)

Co do NE5532 to jest kilka firm, które robi tę kostkę, każdego producenta zachowuje się i gra trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym rca nie czytałem w temacie cuba tylko jakimś innym i mnie to zaintrygowało. Chciałem się dowiedzieć czy podpięcie słuchawek adapterem do innych gniazd może polepszyć brzmienie.

Z tym ne5532 to obojętna firma, bo na allegro sa po złotówce, a np taki opa2604 to koszt 20zł. Nie wiem skąd 20 krotna różnica w cenie.

Czym się różni wersja ap od zwykłej?

Chciałem zamówić ten, zadziała na pewno z cubem?

http://m.allegro.pl/przedmiot,opa2604ap-uklad-scalony-2x-wzmoperacyjny-7023,2837370303.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnosnie AUDIOTRAK PRODIGY CUBE , podlaczylem karte do laptopa i z laptopa przewodem optycznym do amplitunera. Chcialem aby karta dekodowala dzwieki w DTS z filmow odtwarzanych z laptopa do amplitunera, jednak tak nie robi. Amplituner mam z dekoderem wbudowanym DTS - jesli dekoduje to swieci sie niebieska podluzna dioda na amplitunerze, wczesniej mialem karte Creative Live 24 i nie bylo takiego problemu bez problemu dekodowala dzwiek jesli byl tylko nagrany w DTS , w ustawieniach programow do odtwarzania filmow nic nie zmienialem a karta nie chce dekodowac dzwiekow w DTS , co mam zrobic poradzcie. Z gory dzieki za odpowiedz

 

Nadmienie ze system jaki posiadam to Windows 7 64-bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , Czyli rozumiem ze nieda sie nic z tym zrobic ? dziwne troche, w miare nowa karta a obsluguje DTS w starszych systemach zamiast miec wsparcie w nowszych typu np windows 7, ciekaw jestem czy to jest do przejscia wogole jakos inaczej czy trzeba czekac na jakies stery albo wsparcie ze strony AUDIOTRAK w tym temacie zeby ten DTS dekodowalo pod win7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności