Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

A nie jesteś wrażliwy na wysokie tony? Cube stockowy jest ponoć przymulony, suchy i bez basu.

 

Nie miałem okazji słuchać stockowego E07K, ale na wysokie nie narzekam w obecnym - powiedziałbym, ze są detaliczne (może sprawę zmienia WM8741 i/lub AD8066). Jedynie bas mi się tu nie podoba i nie wiem czy wymieniać OP, czy kupić co innego - może Cube? Musiałbym posłuchać w sklepie, szkoda ze tam mają tylko stockowego Cube :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jesteś wrażliwy na wysokie tony? Cube stockowy jest ponoć przymulony, suchy i bez basu.

 

Nie miałem okazji słuchać stockowego E07K, ale na wysokie nie narzekam w obecnym - powiedziałbym, ze są detaliczne (może sprawę zmienia WM8741 i/lub AD8066). Jedynie bas mi się tu nie podoba i nie wiem czy wymieniać OP, czy kupić co innego - może Cube? Musiałbym posłuchać w sklepie, szkoda ze tam mają tylko stockowego Cube :D

 

Na wysokie tony jestem dość wrażliwy, wymagam głównie od nich. Audiotrak owszem, jest z lekka przymulony, co szczególnie na złączu na duży jack słychać, ale ma dużo gładsze i głębsze brzmienie i naprawdę brzmi lepiej, choć po przesiadce z E07K mógłby chyba wydawać się odrobinę mdły i bez wyrazu, drapieżności (no i przynajmniej do moejdo sprzętu mała korekta equalizerem do kształtu "v" konieczna). Poza tym porównywałem razem z dwoma kolegami E07K i Prodigy Cube przed zakupem, wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że szczegółowość E07K jest żadna przy produkcie Audiotraka.

 

W Cubie akurat basu (niższego, głębokiego) brakuje mi najbardziej i jeżeli chodzi o dół, to może E07K ma nawet bardziej wyrazisty, choć płytszy.

Edytowane przez Keola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich ustawieniach słuchałeś E07K? I tych Windowsowych, i na FiiO. Na 96KHz ponoć wysokie są wyraźnie inne - może to ustawienie Ci przeszkadzało w odbiorze?

 

A słuchałeś E10? Tam bas mi się najbardziej podobał, ale padł i myślałem, że E07K będzie lepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich ustawieniach słuchałeś E07K? I tych Windowsowych, i na FiiO. Na 96KHz ponoć wysokie są wyraźnie inne - może to ustawienie Ci przeszkadzało w odbiorze?

 

A słuchałeś E10? Tam bas mi się najbardziej podobał, ale padł i myślałem, że E07K będzie lepszym rozwiązaniem.

 

Na FiiO płasko, choć próbowałem podbijać basy i wysokie +2, na Windowsie ustawione 24bit/96KHz, do tego WASAPI w odtwarzaczu, wszystko, jak trzeba. E10 słuchałem i nie przypadł mi do gustu, podobne zarzuty, co do E07K, ale jeszcze mocniej, do tego całkowite zredukowanie sceny do *lewy kanał-środek-prawy kanał*, choć tam dół miał moc taką, jak trzeba, porównywalną do uDACa-2.

Edytowane przez Keola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dół w E10 był przepiękny..

 

Skoro ciężko znosisz wysokie, to czemu jeszcze je podbijałeś? W E07K zdaje się przy podbijaniu wysokich - podbijają się skrajnie wysokie częstotliwości, a do tego dałeś agresywny resampling na 96KHz. Może jak będziesz miał jeszcze okazje posłuchać E07K, to może zrezygnuj z podbijania tych wysokich i ustaw 41KHz?

 

A dlaczego zrezygnowałeś z uDACa-2 na rzecz Cube?

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podbijałem wysokich, tylko cofałem średnie tony, wysokie zostawiłem nietknięte, basy bardzo lekko podbite, ponieważ brzmienie na płaskim EQ było zamulone i jakby zmęczone, po ustawieniu takiego EQ zdecydowanie się ożywiło. Wokale były mocno wycofane, teraz jest lepiej. Co do resamplingu - tak mi doradzono, następnym razem spróbuję bez niego.

 

uDAC-2 bardzo nie zgrał mi się z moimi JVC, o ile do CAL!i był perfekcyjny, to najwyższe tony na moich HA-RX700 zrobiły się na tyle drażniące, że zdarzało mi się mrużyć oczy podczas słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie cofałeś średnie tony? Na E07K, czy na Cube? Moderator chyba nas zje za to dyskutowanie o E07K :DPrzecież na E07K możesz zmienić tylko bass (bas) i treble (wysokie). Chyba, że zmieniałeś EQ w Foobarze? Tylko nie rozumiem po co cofać środek, skoro słyszałeś wycofane wokale? (chyba, że to już po tej operacji, to się nie dziwię, bo średnie przecież odpowiadają za wokal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie cofałeś średnie tony? Na E07K, czy na Cube? Moderator chyba nas zje za to dyskutowanie o E07K :DPrzecież na E07K możesz zmienić tylko bass (bas) i treble (wysokie). Chyba, że zmieniałeś EQ w Foobarze? Tylko nie rozumiem po co cofać środek, skoro słyszałeś wycofane wokale? (chyba, że to już po tej operacji, to się nie dziwię, bo średnie przecież odpowiadają za wokal).

 

Na Cubie - EQ w odtwarzaczu. Zmniejszałem częstotliwości 200Hz, 300Hz, 500Hz i 760Hz o 0,5-1,5dB, co odmuliło brzmienie, powyżej wszystko zostawiłem płasko, lekko wzmocniłem 50Hz i 32Hz (1-2dB). Brzmienie stało się dużo bardziej żywe i wyraźne. Wokale są bardziej wyraźne, niż były (poza tym wokaliści, których słucham, śpiewają raczej wysoko, patrz Jónsi czy Thom Yorke), scena także nie jest tak zapchana. Na E07K używałem wbudowanego korektora, próbując najpierw obniżać basy o 2dB, potem podbijać wysokie o 2dB.

Edytowane przez Keola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz zmienić OPAMPów w tym Cube? Bo to stockowo bardzo sucho brzmi i taki EQ mało tu poprawi. Mikołaj coś wspominał jeszcze o JRC, ale to już lutownicą trzeba się bawić - możesz mu wysłać swojego Cube i Ci to zrobi.

 

I jak dźwięk się zachowywał po obniżeniu basów -2 i podbiciu wysokich +2 w E07K wg. Ciebie? Obniżałeś bas przez to, że masz ciemne słuchawki, chciałeś jakoś poprawić jakość basu (zauważyłem, że przy podbijaniu traci on na jakości), czy może chodziło tylko o wokale?

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz zmienić OPAMPów w tym Cube? Bo to stockowo bardzo sucho brzmi i taki EQ mało tu poprawi. Mikołaj coś wspominał jeszcze o JRC, ale to już lutownicą trzeba się bawić - możesz mu wysłać swojego Cube i Ci to zrobi.

 

I jak dźwięk się zachowywał po obniżeniu basów -2 i podbiciu wysokich +2 w E07K wg. Ciebie? Obniżałeś bas przez to, że masz ciemne słuchawki, chciałeś jakoś poprawić jakość basu (zauważyłem, że przy podbijaniu traci on na jakości), czy może chodziło tylko o wokale?

 

Słuchawek wcale nie mam ciemnych, JVC HA-RX700 są bardziej jasne, niż ciemne. Po prostu bas dominował nad resztą pasma. Po korekcji dźwięk brzmiał przyjemniej, ale brakowało mi szczegółowości i scena była zdecydowanie za ciasna, Prodigy Cube wprowadzał dużo więcej swobody brzmieniu. Choć muszę przyznać, że w sklepie wahałem się między tymi dwoma urządzeniami, skończyło się na tym, że ja wziąłem Cube'a, kolega E07K (także cały czas mam do niego dostęp).

 

W wymianę opampów oczywiście się pobawię, jeszcze w tym tygodniu powinien mi AD8066 przyjść, za tydzień OPA2107 jeszcze wypróbuję, potem najwyżej rzeczywiście pomyślę o wymianie układów JRC.

Edytowane przez Keola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pobaw się OPkami, szczególnie ciekaw jestem Twojej opinii o AD8066. A jak nic nie da zmiana OPków i JRC, to może łatwiej byłoby kupić jakieś słuchawki z lepszym basem?

 

A kolega słucha na stockowym E07K, czy coś robił w nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pobaw się OPkami, szczególnie ciekaw jestem Twojej opinii o AD8066. A jak nic nie da zmiana OPków i JRC, to może łatwiej byłoby kupić jakieś słuchawki z lepszym basem?

 

A kolega słucha na stockowym E07K, czy coś robił w nim?

 

Kolega ma stockowego, nic z nim jeszcze nie robił i chyba nie zamierza. Tymczasem HA-RX700 mają wprawdzie ilość basu oszczędną, ale sam w sobie jest dość masywny i mocny, poza tym Cube'a używam oprócz nich także do kolumn. Kiedy nie będę miał jakichś większych wydatków, to postaram się wymienić HA-RX700 na HA-RX900, wyższy, półotwarty model z większą ilością basu.

 

 

JRC ograniczają to co słyszysz, dla mnie to tragiczna kostka jest.

 

Możesz dawać sobie nawet dyskretnego ona i tak zepsuje co ma zepsuć :)

 

Jaki byłby całkowity koszt takiej wymiany? Bo zaczynam poważnie ją rozważać. Myślałem o zastosowaniu tam AD8066, a OPA2107 jako preampa, ponoć to połączenie się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś symboliczne koszta, na AMP raczej bym postawił coś lepszego niż te kostki, ja wiem OPA1642, OPA1612, coś w ten deseń, z tańszych to jakieś LME np: 49720 przybędzie basu i będzie ciemniejsze granie, takie lekko tajemnicze i cięższe.

 

Wtedy na pre można się pokusić o jakiś lepszy układ jak OPA2228P, czy AD8599.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po RCA nie jest do końca pewien czy czasem nie obrabia tego jeden JRC który jest po prawej stronie, lekko powyżej wymiennego OPAMP-a patrząc od frontu urządzenia, tam jest coś co wygląda właśnie jak JRC :)

 

Edit: Obok wymiennego OPA także jest JRC4580 czyli to samo co na wylotach słuchawkowych oraz to samo co wzmacnia sygnał z MIC.

 

Teraz jest tak, albo z niego idzie sygnał na RCA, albo on jest preamp, a wymienny OPAMP jest tak o dla picu, musiałbym mieć Cube w domu, żeby sprawdzić, aby się upenić polecam wyjąć OPA tego wymienialnego i puścić sygnał na RCA i napisać mi tutaj co się dzieje, podobnie z wyjściami słuchawkowymi :)

Edytowane przez mikolaj612
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może ktoś podpowiedzieć jak bezpiecznie wyjąć OPA bo na pierwszej próbie poległem a nie chcę się z nim siłować za bardzo aby czegoś nie uszkodzić :unsure:

 

Małym, płaskim wkrętakiem podważasz naprzemiennie z obu stron układu. Staraj się nie to robić małymi kroczkami, zwłaszcza na początku, gdy kostka siedzi dosyć ciasno (1mm z jednej strony, następnie 1mm z drugiej i itd.)

 

Jak będziesz wkładał nowy układ to dobrze jest go zamontować na dodatkowej podstawce DIP8, wtedy będziesz miał lepszy dostęp do niego w przyszłości (będzie wyżej).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem AD8066 i teraz jest znacznie lepiej. EQ prawie na płasko, choć nadal średnie lekko w dół, ale to już bardziej sprawa konkretnych słuchawek, niż karty, nadal lekkie podbicie basów. Szczegółowość jeszcze się poprawiła, aczkolwiek scena, choć instrumenty są dalej, to zrobiła się mniej "przestrzenna", a bardziej na zasadzie *lewy kanał-środek-prawy kanał*. AD8066 oczywiście zostawiam w karcie, bo jest dużo lepsze od OPA2134. Liczyłem na coś więcej, jest bez fajerwerków, po prostu poprawnie. I przy porównaniu modowany Cube - stockowy E07K Audiotrak miażdzy konkurenta w każdym punkcie oprócz mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem AD8066 i teraz jest znacznie lepiej. EQ prawie na płasko, choć nadal średnie lekko w dół, ale to już bardziej sprawa konkretnych słuchawek, niż karty, nadal lekkie podbicie basów. Szczegółowość jeszcze się poprawiła, aczkolwiek scena, choć instrumenty są dalej, to zrobiła się mniej "przestrzenna", a bardziej na zasadzie *lewy kanał-środek-prawy kanał*. AD8066 oczywiście zostawiam w karcie, bo jest dużo lepsze od OPA2134. Liczyłem na coś więcej, jest bez fajerwerków, po prostu poprawnie. I przy porównaniu modowany Cube - stockowy E07K Audiotrak miażdzy konkurenta w każdym punkcie oprócz mocy.

Fajerwerki były by gdyby AD8066 mógł pracować z lepszym zasilaniem, bo teraz to jest na granicy działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, zaryzykowałem, kupiłem, mam przemyślenia.

Tak jak pisałem w innym wątku, Maya wyzionęłą ducha.

 

Kupiłem Cube i Superluxy 661 no i jest prawie idealnie i teraz pytanie co mogłbym zrobić.

 

Idealne jest dla mnie połączenei Sansa Clip+ z tymi Superluxami, fajny bass, dynamiczny taki, schodzi nisko, aż przyjemnie słuchać.

Na Cube brakuje mi chyba basu właśnie, wsadziłem 2107 bo był łatwo i szybko dostępny na Allegro, lepiej. Podciągnąłem ustawienia na EQ Aimp'a, jeszcze lepiej, ale ciągle nie to. Ten EQ można jakoś "lepiej" ustawić (screen poniżej) - przyznaje że kompletnie nei mam doświadczenia?

 

A może jakiś inny OP spróbować, tylko który?

 

2013-02-26_1646.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności