Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

One X się mocniej grzeje, podobno gra gorzej, wykonany w większym procesie technologicznym, grubszy, większy, cięższy, One S ma matrycę CMOS i nagrywa filmy z większą ilością klatek na sekundę, zdjęcia chyba też robi lepsze. :) Ja stanąłem przed takim samym wyborem i wybrałem One S. Jednak teraz niedługo zmieniam zapewne na iP 4S/5C. I mimo, że One S jest od nich wydajniejszy to więcej mi nie potrzeba, poza tym iPhone jest mniejszy i lepiej gra. :) Ze smartfonów to jeszcze Xperia T i SP - bardzo udane, lecz nie wiem jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa z tym sgs duos? on tak samo zagra jak zwykły?

I jeszcze ten sensation xe beats... dobrze śpiewo? bo na allegrocie też śmiga bez wstydu z niewiele ponad pięć włodków

 

(aaa i wcześniej tam pisałem o xperiach... i jednak się pomyliłem ta jedna to nie była T tylko Miro... tak tylko prostuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie pytałem o Nexusa 4, a że miałem okazję tanio go dorwać to się zdecydowałem i bezpośrednio porównałem z One S (S4). Ma mniejszą moc, może niewiele, ale jest to z pewnością odczuwalna różnica. Co do jakości dźwięku to wsłuchiwałem się długie godziny zarówno na CAL'ach jak i klipsch'ach i szczerze mówiąc ciężko mi coś konkretnego napisać - grają bardzo podobnie, jednak w moim odczuciu One S ma szerszą scenę, za to Nexus mniej szumi. Tak czy siak wg. mnie spokojnie nadaje się na playera. Trochę przeszkadzał mi niedobór mocy na nausznych słuchawkach co zmusiło mnie do przeczesania internetu, ale znalazłem moda na większość androidów w tym na Nexusa. Nazywa się to VIPER4Android (do znalezienia w markecie-konieczny root) i potrafi zrobić cuda, w tym zwiększyć moc, a raczej zmiejszyć ograniczenie. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do jakichkolwiek tego typu modyfikacji, ba!- rzadko zdarzało mi się używać nawet EQ, a w HTC opcję Beats omijałem szerokim łukiem, jednak użytkownikom nexusa w szczególności polecam sprawdzenie tego silnika. Mnogość ustawień zadowoli każdego.

 

Jakby ktoś miał jakieś pytania o bezpośrednie porównanie one s/nexus 4 to pisać - jeszcze przez jakiś czas będę w stanie pomóc. No i BTW mam One S (S4) świeżo po wymianie obudowy w ramach gwarancji do sprzedania. W razie czego zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącze się do tematu, bo muszę zaopatrzyć się w nowy telefon. Niemniej jakość muzyki "on the go" np. na mieście, albo choćby podczas wypadów na snowboard wypadałoby aby była bardzo dobra. W sumie to chciałbym rozstać się ze swoim Cowon iAudio7 i korzystać w trasie ze Spotify w telefonie(bo wygodne w synchronizacji list i dostępu do prawie każdego utworu na zawołanie). W sumie na pierdyliardzie Ghz i tonie RAM mi jakoś mocno nie zależy. Wolę dobrą baterię, jakość połączeń telefonicznych oraz odtwarzanie audio. W Battlefielda 4 na tym grać nie będę a jedynie dzwonić, sprawdzać pocztę, przeglądać czasem Internet, korzystać z GPS i właśnie słuchać muzyki mobilnie.

 

Android raczej odpada ze względu na masę hacków, wirusów i innych niebezpieczeństw a telefon firmowo też chciałbym wykorzystywać - a to pocztę trzeba sprawdzić, a to w najgorszym razie przelew zrobić przez tel. i nie chciałbym za bardzo ryzykować. Posiadam Maka, więc oczywistym wyborem byłby pewnie iPhone, ale po tym jak ostatnio chamsko sprzedają stare telefony w nowych plastikowych obudowach po horrendalnych cenach jakoś mnie kompletnie zniechęciło. Gdyby nie OS X to nie wiem, czy w ogóle bym cokolwiek kupił od Apple.

 

Pomyślałem aby spróbować z Windows Phone, a konkretniej z którąś z Lumii: 720(bo ma podobno niezłą baterię a to ważne), 820(bo ma dobrą relację cena/jakość ale bateria mnie zniechęca), 920(bo to flagowiec i w sumie drogi nie jest). Jak wygląda jakość audio w tych telefonach? Warto się nimi zainteresować?

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili każdy flagowiec prezentuje bardzo dobra jakość dźwięku. Zarówno na androidzie, ios jak i Windows Phone.

Jeśli chodzi o androida to nie ma sensu popadać w paranoje. Jeśli nie będziesz pobierał aplikacji z bóg wie gdzie, wchodził na jakieś podejrzane strony lub takie gdzie częstą są robaki, jakieś poronosy itd. Czyli jeśli korzystasz z telefonu normalnie i legalnie, że tak to ujme to nie ma opcji żebyś miał jakieś problemy.

Jeśli chodzi o baterie i jakość dźwięku to najlepiej wypada Sony Xperia Z1, HTC One, Galaxy s4, iPhone zdecydowanie słabiej jak i Lumia 920.

 

To jest jedynie kwestia preferencji co tobie bardziej przypadnie do gustu.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Maka, więc oczywistym wyborem byłby pewnie iPhone, ale po tym jak ostatnio chamsko sprzedają stare telefony w nowych plastikowych obudowach po horrendalnych cenach jakoś mnie kompletnie zniechęciło. Gdyby nie OS X to nie wiem, czy w ogóle bym cokolwiek kupił od Apple.

Mówisz poważnie? Przecież oni od zawsze sprzedają wszystko po horrendalnych cenach, potrzebowałeś wersji z literką C, żeby to zauważyć? Do tego możesz sobie przecież kupić aluminium, które jest "warte" swojej ceny :)

 

Jeśli chodzi o baterie i jakość dźwięku to najlepiej wypada Sony Xperia Z1, HTC One, Galaxy s4, iPhone zdecydowanie słabiej jak i Lumia 920

iPhone słabiej? Możesz to rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 letni iphone 4 90% jasności ekranu 3G + na bierzaco powiadomienia Facebook telefon trzyma mi 1 dzień :P (uczeń) ale na ekranie 4-5 h i dla mnie wynik jak najbardziej zadowalający w 5 sprawa wyglada o wiele lepiej. + dla ios za to, ze telefon zawsze mi trzyma 4-5 h nigdy mniej i raczej bardzo rzadko wiecej chyba ze odpuszcze Fife i słucham wiecej muzyki to wtedy do 7.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mi się zawsze wydawało, że iPhone trzyma długo. Mamie przy 3G na auto jasności IP4 trzyma ponad 1,5 dnia. Mi natomiast One S wymięka po 6(!) godzinach z włączonym 3G. Bez to coś koło czasu jabłka.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamie przy 3G na auto jasności IP4 trzyma ponad 1,5 dnia. Mi natomiast One S wymięka po 6(!) godzinach z włączonym 3G. Bez to coś koło czasu jabłka.

 

Zamieńcie się na tydzień telefonami to sie okaże, że Mamie One S trzyma 4 dni :-P Mniej graj to od razu żywotność baterii wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posiadam Maka, więc oczywistym wyborem byłby pewnie iPhone, ale po tym jak ostatnio chamsko sprzedają stare telefony w nowych plastikowych obudowach po horrendalnych cenach jakoś mnie kompletnie zniechęciło. Gdyby nie OS X to nie wiem, czy w ogóle bym cokolwiek kupił od Apple.

Mówisz poważnie? Przecież oni od zawsze sprzedają wszystko po horrendalnych cenach, potrzebowałeś wersji z literką C, żeby to zauważyć? Do tego możesz sobie przecież kupić aluminium, które jest "warte" swojej ceny :)

 

 

Ale po co zaraz ten hejt? Skupmy się na sednie mojego posta, bo pytanie dotyczyło czego innego. Pojawia się słowo Apple i zaraz rośnie ciśnienie. Nie kupuję iPhone, bo moim zdaniem mają przesadzone ceny(przynajmniej dla Polaków). Jednak ich jakość mimo wszystko była dość wysoka, jakoś to szło do przodu a tym razem po prostu wsadzili odgrzewanego kotleta w gorszą obudowę i sprzedają za tyle samo. Do tej pory stary model spadał na niższy pułap cenowy, tym razem przekombinowali. Musiałbym upaść na głowę żeby wziąć "szampańskiego" iPhone 5s. Osobiście mam ciekawsze wydatki. Nie kupuję też iPodów, bo np. Cowon ma dużo lepszą jakość dźwięku. Kupuję za to Macintoshe, dla OS X. Pasuje mi bardziej niż Windows. I tyle. Niestety licencje nie pozwalają go używać na PC a z samymi instalacjami i stabilnością byłby problem. Łatki zaślepionej owcy Apple niestety nie przyczepisz, mnie ta firma ni ziębi ni grzeje.

 

Odnośnie dyskusji - to co? Nie da się ominąć iPhone jako grajka? Mnie by bardziej interesowała Lumia 720, poźniej 820 a w ostateczności ogromna 920. Jak to z nimi w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem ostatnio 820 i podobała mi się bardziej od mojego Wave. na chwilę obecną sam się zastanawiam, czy nie wziąć Lumii 720 czy może dopłacić do 920 i mieć wypas fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem ostatnio 820 i podobała mi się bardziej od mojego Wave. na chwilę obecną sam się zastanawiam, czy nie wziąć Lumii 720 czy może dopłacić do 920 i mieć wypas fona

To jest dylemat przed którym też poniekąd stoję, ale 720 dla mnie góruje baterią, rozmiarem i wagą nad flagowcem. Lumia 920 spore gabaryty jednak ma, a od znajomej posiadającej ten model wiem, że bateria raczej na jeden dzień. To, że 720 ma 33% mniej mocy też nie jest problemem. Dlatego najbardziej skłaniam się ku 720(820 trochę nijaka). Tylko jak to gra? Dodatkową zaletą byłoby zostające w kieszeni 400zł, które można dołożyć do nowych słuchawek lub DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności