Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do 200zł, z mocnym i dobrz


Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się w cenie do ~200zł kupić jakieś porządne słuchawki z porządnym kick-bassem? Czytałem już sporo recenzji tutaj, ale nie znalazłem analizy słuchawek pod tym kątem - wszyscy tylko bass i bass. A mi chodzi o kick-bass ;)

Czyli - nie zależy mi na maksymalnie niskim zejściu, za to wszelkie perkusje mają twardo łomotać w czerep, z dobrą kontrolą, bez buczenia, przeciągania i nienadążania.

Reszta skali ma być po prostu poprawna - bez przegięć czy nadmiernych wycofań/uwypukleń w jakimkolwiek zakresie.

Czy mają być otwarte/półotwarte/zamknięte to nie wiem. Korzystał będę zazwyczaj na laptopie, od wielkiej okazji podepnę do telefonu - więc pewnie każdy typ się nada.

Wizualnie dobrze byłoby, gdyby nie zabijały wielkością - rozmiary i wygląd typu AKG 518DJ wydają się być akurat.

Na razie doczynienia miałem tylko z wszelkiego rodzaju pchełkami (z rodzaju - "jakieś sony"), z Sennheiserami 202 (koszmar) i jakimiś dużymi nausznymi Creative (jeszcze gorsze od Sennheiser 202).

Miał ktoś do czynienia ze słuchawkami, które spełniałyby powyższe wymogi? :|

 

Sennheiser - dudniący bas bez najmniejszej choćby kontroli. perkusja nie brzmi jak perkusja, a jak seria mało skoordynowanych dudnięć.

Może w jakimś Hip-Hopie sprawdzały by się dobrze (może nawet bardzo dobrze?), ale zdecydowanie do muzyki z perkusją i przesterowanymi gitarami się nie nadają.

Creativy z kolei to HQ-1300. Pod każdym względem jeszcze kiepściejsze od 202.

Pchełki sony to MDR-E810. Chyba jakiś maksymalny low-end, ale do mojego typu muzyki sprawdzają się akurat najlepiej z tej trójki.

 

Doradźcie, co nausznego kupić, albo co sprawdzać... :|

Edytowane przez grissley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, K518 mają spory bas (chyba nawet wiekszy od tego w hd202), ale jest właśnie dosyc twardy. Nie płynie tak spokojnie jak np w sonych serii XB czy wielu innych słuchawkach. Problem tych słuchawek jednak jest inny- niewygoda. Opierają się na małżowinach i mocno cisną. Niby w pałąku jest metalowy pręt, który można trochę rozciągnąć. Chwytasz za końce pałąką(nie za muszle, ani ich mocowania !!), delikatnie rozciągasz i przytrzymujesz dłuższą chwilę. I tak seriami. Po czasie ponoć są naprawdę przyzwoite.

 

Panasonici HTX7 mają nawet przyjemny bas, nisko schodzi, też raczej twardy niż miękki. Ale jest go mało w porównaniu do K518, które walą basem na lewo i prawo. Moim zdaniem, w żadnym połączeniu nie brak tego basu w panasonikach, jedynie reszta pasma może cierpieć przez charakterystykę i barwę, ale bas zawsze jakiś tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm - o superluxie wcześniej nie słyszałem. O HD661 nic tu na forum nie widzę - ale znalazłem (Twoje, zresztą) zachwyty nad HD681. Czemu poleciłeś 661, a nie 681?

W superluxach trochę mnie rozmiar przeraża - zakładam, że ze słuchawek będę też korzystał w robocie przy komputerze. Nie wiem, czy nie wzbudzę nadmiernej sensacji... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD661 to są portable dlatego je poleciłem, a HD681 też są świetne ale polecam raczej do stacjonarki.

Ok, qmam.

Popatrzyłem sobie na wykresy przenoszonych zakresów (btw - chciałem umieścić tu obrazek, ale chyba się nie da - imageshack itp są zakazane :o ) i widzę, że akurat kick-bass w 668B wydaje się być znacznie lepiej reprezentowany, niż w 681. Czytając recenzję, miałem wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie... :o

Wykresu 661 na tej samej platformie nie znalazłem, więc ciężko porównać. Ale jest... jeszcze inny :wacko:

 

 

4ndr3 - popatrzę. Chociaż "dobry Phillips" i "70zł" to mi jakoś nie pasuje, ale może...

 

wrq - podobno wymiana jakichś gąbek pomagan a bas w 518. Ale wszyscy piszą tylko "bas", a nikt nie pisze "kick-bass". Tak, jakby tylko zejście miało znaczenie <_<

Edytowane przez grissley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kick-bass w 668B wydaje się być znacznie lepiej reprezentowany, niż w 681. Czytając recenzję, miałem wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie... :o

 

Którą recenzje?

Ja w swojej recenzji nie zrobiłem porównania, a gdzieś w porównaniach tak. I dobrze mówisz jeśli chodzi o sam bas to jest bardziej kopiący w 668B, jednak perka i stopa jest już bardziej uderzająca w 681.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czym jest kick-bass? NIe ma czegos takiego ! 'Kick' to taki, który kopie, pewnie z w miarę twardym brzmieniem, ogromną dynamiką i impaktem. Nikt tak nie pisze, bo nie istnieje takie okreslenie, od Ciebie jako pierwszego je usłyszałem. Sam je wymysliles, lub Twoi koledzy. Mozesz wiec przestac szukac tego wyrażenia, bo nie znajdziesz.

 

dobry philips za 70zł nie zagra jak inne dobre słuchawki za 200zł, ale w swojej cenie sa bardzo dobre.

 

Nie wymiana gąbek, tylko ich wyjęcie najlepiej. Zresztą najpierw kup, moze Tobie sie bedzie bardziej podobało "z".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kick-bass w 668B wydaje się być znacznie lepiej reprezentowany, niż w 681. Czytając recenzję, miałem wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie... :o
Którą recenzje?

 

Mój błąd - powinno być "recenzje", a nie "recenzję" ;)

Po prostu wszędzie jest napisane, że większy "fun" daje 681, niż 668B. A większy fun kojarzy mi się z podbiciem pasm skrajnych i właśnie kopiącym zakresem 70~200MHz. Patrząc tylko na wykresy, to takimi słuchawkami do "funu" są... 668B ;)

 

Człowieku, czym jest kick-bass? NIe ma czegos takiego ! 'Kick' to taki, który kopie, pewnie z w miarę twardym brzmieniem, ogromną dynamiką i impaktem. Nikt tak nie pisze, bo nie istnieje takie okreslenie, od Ciebie jako pierwszego je usłyszałem. Sam je wymysliles, lub Twoi koledzy. Mozesz wiec przestac szukac tego wyrażenia, bo nie znajdziesz.

 

No tak, moi koledzy od caraudio pewnie sami to sobie wymyślili. Pewnie już dawno zresztą, bo określenie to funkcjonuje od wielu lat i nie tylko w PL.

Wg różnych definicji, kickbass to zakres 70~250Hz lub 80~200. Coś koło tego.

Wizualizując - jak pójdziesz sobie na koncert i słysząc perkusję masz wrażenie, jakby ktoś Ci pałkami nap* po klacie, to to jest właśnie kickbass.

Oprócz tego jest jeszcze subbass i inne ;)

Edytowane przez grissley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiący bas - tak mi się wydaje to przewaga tego wyższego basu. 681 mają ilościowo więcej basu, ale raczej tego niższego. Więcej wysokiego basu, tego kopiącego mają 668B. A dla mnie wypowiedzi niektórych co to 668B nadawały się tylko do jazzu i klasyki są mocno naciągane i niesłuszne w mojej opinii. 668B są fajne do wszystkiego, po prostu na suchych źródłach zagrają sucho, ale dać im tylko dobre źródło i można słuchać od behemota po nickelbacka :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opiący bas - tak mi się wydaje to przewaga tego wyższego basu. 681 mają ilościowo więcej basu, ale raczej tego niższego. Więcej wysokiego basu, tego kopiącego mają 668B.

 

 

Tak, ten wyższy. W przybliżeniu, ten między 70 a 200Hz.

Ale to, co piszesz, też jest dziwne. Bo wykresy mówią co innego... Ciekawe czemu - czyli skąd te odczucie większej ilości niskiego basu. 681 mają przewagę nad 668B tylko w zakresie 10~13Hz, ale ten fragment pasma jest już tak wyciszony, że nie powinien mieć chyba wpływu na całościowy odbiór... :unsure:

Chyba, że pomiary są do bani.

 

http://www.tinyurl.pl?6w7HUcTS

http://www.tinyurl.pl?RfiWS06q

 

EDIT

 

Tak się wpatruję w te wykresy i wychodzi mi na to, że 661 powinno mięć najlepsze odwzorowanie tonów najniższych ze wszystkich 3 analizowanych Superluxów (subbass), z kolei kickbass - w 661 chyba wypadnie najkiepściej.

Edytowane przez grissley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem... przeczytałem 2 całe długie wątki o HD661 i właśnie chwalony był za uderzający bas.

Na wykresy nie ma co do końca patrzeć. ZXy mają więcej basu na wykresie pd PX a to w PXach jest kopiący i z mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To be honest, I find it controlled, tight and highly accurate. The HD661 has a rather bright sound signature but the bass is there. It's punchy and never gets muddy unlike the Monster Beats Solo HD or my Sennheiser HD 435. Those two are bass heavy headphones with lack of sound clarity.To check for PRaT (Pace Rhythm and Timing, or kick-bass), I played Incubus' song entitled Redefine and New Skin from their album S.C.I.E.N.C.E. in FLAC format and the HD661 can really keep up with the fast slamming double bass and slap bass playing simultaneously. Both the drums and slap bass are reproduced in stunning clarity, and I'll say it again, it never gets muddy. "

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo tak, gdzies za tydzień lub dwa tutaj :) Mają być w cenie 155z ale wysyłka chyba jakaś droższa. W mp3store tez mają się pojawić Aallan chyba zapowiadał. Się zastanawiam się :P jak na żywo wypadają fioletowe, bo miałbym na nie ochotkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę Numark PHX Pro. Wg mnie bas mógłby przypaść Ci do gustu. W mojej sygnaturce jest link do komisu, używane zaledwie 2 dni (zbieram na dużo droższe Audio-Technica ;))

 

Tu jest opis dźwięku: http://www.head-fi.org/t/433318/shootout-96-portable-headphones-reviewed-v-moda-m-80-added-11-27-11

 

ljokerl wysoko je ocenił - SQ 7.75/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm - konstrukcja tych słuchawek chyba uniemożliwia trzymanie pałąka za głową, co?

W robocie trochę głupio z pałąkiem u góry siedzieć... :o

to kup neckbandy, albo doki, a nie marudzisz... Jaki jest sens takiego noszenia normalnych słuchawek, z pałąkiem na szyi ? :blink: Czego to się można dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo też właśnie szukam nauszników o podobnej charakterystyce basu. Pomijając powyższą polemikę terminologiczno - nazewniczą (kick czy nie kick) szukam właśnie słuchawek z mocnym basem, który nie jest zamulający i przytłumiony, ale posiadający dobre odbicie i dynamikę.

Najczęściej słucham szeroko pojętej muzyki metalowej, rockowej, itp. Może ktoś podpowie jakie słuchawki jego zdaniem najlepiej nadadzą się do tego rodzaju muzyki? Cenowo max. do 400zł

Edytowane przez Hammett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hammett - załóż nowy temat. Słuchawki do 200zł a słuchawki do 400zł to zupełnie różna para kaloszy.

 

to kup neckbandy, albo doki

 

Nie wiem, czy maluchy typu Senki PX100 mogą się równać z dużym sprzętem typu chociażby właśnie superluxy (?).

Możliwość opuszczania pałąka na kark przydałaby się w sytuacji "siedzę w robocie przy komputerze i nie rzucam się w oczy". Chyba każde okrągłe nauszne dadzą tu radę, ale akurat HD661 są "jajowate", więc pewnie po przesunięciu pałąka na kark nie da się słuchać, bo ucho będzie częściowo odsłonięte, a poza tym będzie cisnąć (?). Niby drobiazg, ale właśnie wstrzymałem się z kupowaniem 661 i muszę to jeszcze przetrawić.

Może jeszcze jakieś sugestie w międzyczasie? ;)

Edytowane przez grissley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności