Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S II


S_H_O_O_T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Kiedy straciłem jakieś 2 lata temu clipa przestalem czytac i przegladac to forum bo i po co . Słuchałem z telefonu , pożyczonych mp3 itd . Świat muzyki od strony technicznej przestał mnie całkowicie interesować . Niestety teraz coś mnie znowu wzięło żeby zacząć czytać .

 

Tak wiec kupiłem najlepszy na świecie komputer kieszonkowy jakim jest Samsung Galaxy S II , w zestawie były nawet nawet fajne słuchawki doki . Teraz zdobyłem troszkę nadprogramowej gotówki i postanowiłem kupić jakieś lepsze słuchawki do niego i tu pojawia się pytanie nr 1

 

1.)czy warto w ogolę jakiekolwiek lepsze słuchawki kupować niż te które były w zestawie żebym poczuł i usłyszał różnice , DUŻĄ różnice tak żebym wiedział ze pieniądze które na nie wydałem nie były stracone

 

po przejrzeniu forum , allegro , skąpca , Ceneo etc. wybrałem parę słuchawek , i tu pojawia się pytanie numer 2

 

2.)Ktore z ponizszych sluchawek kupic abym poczul i usłyszał różnice miedzy stokowymi , DUZA roznice tak zebym wiedzial ze pieniadze ktore na nie wydalem nie były stracone

 

Lista :

 

Panasonic Rp-hje200

She9500

She9600

She9700

SoundMAGIC PL11

SoundMAGIC PL13

SoundMAGIC PL21

SoundMAGIC MP21

SoundMAGIC PL30

VEDIA SV500

EP-630

EP-650

EP-660

EP-830

 

wiem ze lista doysc długa ale sa to słuchawki do 100 zl albo niewiele powyżej i tylko na takie mnie stać .

 

Proszę także o to , gdy będziecie wykreślać pojedyncze modele napisać 2-3 zdania dlaczego są złe/dobre . Dziękuje

 

 

ps. Czy wogole warto wydać te 100 na słuchawki czy najpierw kupić jakiś dobry odtwarzacz mp3 i dopiero szukać do niego słuchawek ? Tej opcji najbardziej chciałbym uniknąć bo odtwarzacz to wydatek z rzędu 200 zł jak nie więcej i zajmuje miejsce w kieszeni , a w kieszeni chce mieć tylko telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGSII jeśli chodzi o jakość dźwięku powinien bardzo wysoko stać :)

 

Te modele chyba z ceneo wziąłeś ;) Postaraj się wyrwać używane albo dołóż trochę kasy do SoundMagic E10 moim zdaniem genialnie zgrywają się z samsungami. Moim zdaniem genialne w swojej cenie są też Brainwavz M1 z bólem serca je oddałem przy rozliczeniu się za Zune HD moim zdaniem są lepsze nawet od E10, choć z samsungami E10 lepszą synergie łapały.

 

Lepiej zrobisz w ogóle jak oddzielny odtwarzacz sobie darujesz a kupisz sobie lepsze słuchawki, z tego co rozumiesz masz 300zł za tą kasę jest kilka świetnych propozycji no ale niech ktoś inny się już wypowie. :)

 

W komisie zdaje się Audeo były :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler mam 100 zl a nie 300 ;) telefon kosztowal mnie prawie 1800 zl co troche uszczuplilo moj budzet a nie przewidywalem ze bede w niedlugim czasie kupowal tablet i laptopa , teraz jeszcze sluchawki ;)

 

obydwa modele sluchawek M1 i E10 mi sie podobaja , raczej uzbieram te 50 zl wiecej , ale mam 1 tylko warunek tak zeby do wszystkich to dotarlo

 

chce naprawde uslyszec roznice miedzy stockowymi a nowymi , DUZA roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 są wygodniejsze, ale M1 jak dla mnie dźwiękowo lepsze, cofam to zdanie o zgraniu, tzn. E10 świetnie z samsungiem się zgrywają, ale nie robiłem porównania do M1. Czy kupisz jedne czy drugie powinieneś być zadowolony, różnice na pewno poczujesz. Miałem też jakieś doki samsunga i grały całkiem dobrze, ale to raczej będzie skok o 2-3 półki w górę. Więc różnice dostrzeżesz. W każdym razie są to jedne lepiej grających doków do 150zł, ale i wyżej też więc za tą kasę lepiej nie będzie.

 

M1 mają naturalniejszy luźniejszy dźwięk, większą i ciekawszą scenę. Bas jest też bardziej miśkowaty, w e10 jest taki twardy uderzający, a w M1 miękki pieszczący i jest wrażenie że jest go więcej. Ogólnie raczej sprawa gustów, ale mi podpasował bardziej ten z M1. E10 też mają swoje zalety, mają wiecej góry przez co są jaśniejsze i zdają się bardziej dynamiczne, ale akurat samsungowi dynamiki nie brakuje więc tu może być trochę przesadzone nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze ja wiem co to jest "dobra gora , srodek wycofany i jasniejszy itd" ?

 

zapomnialem dodac , slucham rock/metal czasami takze popu (Michael Jackson)

 

czekam jeszcze na wypowiedz innych , jesli nie to zdecyduje sie na ktorys z tych modeli

 

co myslisz o E30 ?

Edytowane przez S_H_O_O_T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie słuchałem. Ale też podobno fajne słuchawki. Niektórzy mówią, że są lepsze od E10 a niektórzy mówią że są dużo gorsze. Jeśli chodzi o charakterystykę to są one chyba bardziej neutralne, tzn równiejsze w całym paśmie. Tłumacząc to na ludzki język będą spokojniejsze i mniej funowe. No ale może do takiego samsunga też by spasowały, nie wiem. Je się zakłada głównie "over the ear" czyli trochę bardziej skomplikowana metoda :P ale może wygodniejsza. E10 są chyba lepiej wykonane i mniejsze.

 

Zresztą masz na forum recenzje porównawczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy S II działa na specjalnie wykonanym pod zamówienie samsunga chipie od yamahy. Nigdzie nie udało mi się znaleźć konkretnych informacji ale gra to ponoć bardzo dobrze. Problemem jest natomiast szum elektroniki w szczególności GSM/EDGE oraz CPU. Jak to się ma na sam odsłuch ciężko mi powiedzieć. Na pewno występuje i jest to uzależnione od czułości samych słuchawek. E30 bym na starcie skreślił z racji ich analityczności (może wyciągnąć dosyć mocno te szumy). Polecam E10 albo Brainy M1/M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kwestia zgrania, kwestia romu i kwestia odtwarzacza

 

nisko ohmowe słuchawki grają z nim bardzo dobrze, nie twierdzę że rewelacyjnie ale bardzo dobrze, odkąd go mam c2 i s100 leżą w szufladzie. Największymi zaletami SGS2 jest ogromna scena i w miarę neutralna charakterystyka, nie jest ani przesadnie jasny ani ciemny. Więcej napisałem o nim w temacie o grajkach na androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam sgs2 właśnie z e10. Porównując je z pl11 jest o wiele dynamicznej, jaśniej, bardziej szczegółowo. Przy tym bas nie traci nic na swojej wartości. Jest lepiej kontrolowany. W muzyce house tworzą z samsungiem niezła synergie, chociaż rock też jest niczego sobie. Raz podłączyłem e10 do htc desire i tam to dopiero jest porażka:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są? Wcześniej miałem Senki CX300 i grały bardzo fajnie. O CX400 II czytałem dużo dobrego i spotkałem się właśnie z licznymi stwierdzeniami, że w swojej klasie cenowej nie mają sobie równych.

Co do SoundMagic E10 to mnie trochę zdziwiłeś. Piszesz, że są lepsze od PL50, a te z kolei są flagowym modelem SoundMAGIC'a. Nawet budowa wskazywałaby na lepszy dźwięk PL'ek (są one zbudowane ze zbilansowanego przetwornika, a nie dynamicznego). Gdzie tu logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

gdzie tu logika - budowa a dźwięk, równie dobrze mógłbyś napisać że cresyn c230s zagrają lepiej niż chociażby final audio fi-ba-ss. Jakbyś nie wiedział czym są te drugie to zapraszam tutaj

 

budowa to nie wszystko a w moim odczuciu pl50 sa mocno przeciętnym modelu ze względu na mało atrakcyjny dźwiękowo przetwornik armaturowy typu siren. Grają środkiem z obciętymi skrajnymi pasmami.

 

Z kolei cx400 to prehistoryczna konstrukcja zalewająca całe pasmo rozlazłym basem. W tej cenie można znaleźć przynajmniej z 10 lepiej grających modeli ... nuforce ne700 brainwavz m1, brainwavz pro alpha, soundmagic e10, soundmagic e30, mee electronics sp51, mee cc51, jays a-jays three, fischer audio eterna, fischer audio silver bullet, fischer audio ceramique, mee cc51 i tak dalej i tak dalej ;)

 

 

ja mam wrażenie że ty się jakiś pc labów naczytałeś ;) poszukaj info po naszym forum

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję - SoundMagiciem PL50 zainteresowałem się po przeczytaniu artykułu w PCLabie, ale CX400 rozważałem jako zadowolony użytkownik CX300 (niestety zakończyły swój żywot).

 

- jays a-jays three - również rozważałem ten model, ale słyszałem, że dźwięk wydobywający się z nich jest dość chłodny. Możecie to potwierdzić?

- NuForce NE-700 - widzę, że są w dwóch wersjach - X i M. Wiecie może czym one się różnią?

- soundmagic e30 - w zasadzie nie miałem do czynienia ze słuchawkami, które nosi się w tak sposób jak ten model. Nie wiem, czy jest to wygodne. Musiałbym to jakoś sprawdzić.

 

 

A możecie coś napisać o Brainwavz M2? Z tego co czytam, to dźwięk ponoć jest ciepły, czyli taki jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jays a-jays three nie polecam do sgs2. Z pierwszym samsungiem galaxy s się nie zgrały.Więc tutaj będzie podobnie imho. Są chłodne, jednak z dobrym basem. Najbardziej jednak zapamiętam je z sybilantów, normalnie nie dało się na nich słuchać dłużej niż pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- NuForce NE-700 - widzę, że są w dwóch wersjach - X i M. Wiecie może czym one się różnią?

w Wersji M maja zloty a nie srebrny kolor i na kablu pilocika z mikrofonem. Z SGS2 ow pilocik i mikrofon dzialaja - przydatny gadzet, po mojemu warto doplacic.

 

Jays a-jays three nie polecam do sgs2. Z pierwszym samsungiem galaxy s się nie zgrały.Więc tutaj będzie podobnie imho.

 

Nie slyszalem takiego zestawienia, ale wyciaganie wnioskow o sposobie grania SGS2 na podstawie SGS to kiepski pomysl, maja zupelnie inna konstrukcje, inny dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- NuForce NE-700 - widzę, że są w dwóch wersjach - X i M. Wiecie może czym one się różnią?

w Wersji M maja zloty a nie srebrny kolor i na kablu pilocika z mikrofonem. Z SGS2 ow pilocik i mikrofon dzialaja - przydatny gadzet, po mojemu warto doplacic.

 

Jays a-jays three nie polecam do sgs2. Z pierwszym samsungiem galaxy s się nie zgrały.Więc tutaj będzie podobnie imho.

 

Nie slyszalem takiego zestawienia, ale wyciaganie wnioskow o sposobie grania SGS2 na podstawie SGS to kiepski pomysl, maja zupelnie inna konstrukcje, inny dzwiek.

 

Uwierz mi że ogólna charakterystyka jest taka sama. Wiadomo, że sgs2 gra trochę gorzej, ale bardzo porównywalnie. Zresztą Jays three na htc desire też źle brzmiały. Może jakieś naprawdę dobre źródło potrafiłoby je napędzić. Być może jestem do nich uprzedzony ale naprawdę mi sie nie podobał ich styl grania przy muzyce trance/dubstep/rock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że czeka mnie nieprzewidziany wydatek więc zakup słuchawek poczeka do 10 grudnia. Z resztą 11 grudnia przylatuje do mnie siostra, która ma ten telefon i dopiero wtedy będę miał możliwość sprawdzenia jak to razem współgra. Osobiście telefon będę zmieniać dopiero w lutym, ale słuchawki i tak nie będą się marnować. Czyli jak coś, to opinią podzielę się najwcześniej 15 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności