Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S II


S_H_O_O_T

Rekomendowane odpowiedzi

a słuchał ktoś z Was może sgs2 z phonakami ? (napinam się na pfe 012,111,121) ale niestety w mojej okolicy (trójmiasto) nie da się najpierw sprawdzić phonaków, trzeba brać w ciemno

 

Osobiście mam taki zestaw zatem mogę coś więcej napisać. Synergia jest znakomita. Słuchaweczki są bardzo dobrze napędzone. W połączeniu z PowerAMP'em można wycisnąć naprawdę dźwięk o niesamowitej mocy i głębi. Wszystko jest na miejscu. Bardzo dobra przestrzeń, dobra kontrola bassu bez efektu dudniena, świetna średnica i miła dla ucha góra. Bierz w ciemno. Banan na twarzy murowany. Zawsze możesz sobie dźwięk poprawić poprzez odpowiednie filtry :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś może s2 z Shure SRH240?

Ja mam SG2 z Shure ale SHR440 i brzmi lepiej niz dobrze. Wystarczajaca moc, ladna przestrzen. Nokie graja delikatnie lepiej (czysciej) mam do porownania N8 i E72, ale wszystko tez zalezy od jakosci zgrania utworu. Np. odtwarzany czysty koncertowy .vob z MX Playera na tych Shure urywa glowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam taki zestaw zatem mogę coś więcej napisać. Synergia jest znakomita. Słuchaweczki są bardzo dobrze napędzone. W połączeniu z PowerAMP'em można wycisnąć naprawdę dźwięk o niesamowitej mocy i głębi. Wszystko jest na miejscu. Bardzo dobra przestrzeń, dobra kontrola bassu bez efektu dudniena, świetna średnica i miła dla ucha góra. Bierz w ciemno. Banan na twarzy murowany. Zawsze możesz sobie dźwięk poprawić poprzez odpowiednie filtry :).

 

 

Banan już jest :), co do tak chwalonego Power Amp....świetny jest jeśli chodzi o funkcję ergonomię, ale dzwiękowo są lepsze .

Polecam Player pro (podobna klasa ergonomii ale dzwiękowo lepszy)

TTpod jeszcze lepszy dzwiękowo niestety ergo trochę niżej

RockBox (nieoficjalny do pobrania z forum na stronie rockboxa), dzwiękowo jak TTpod, ale ergonomia to jak porównać.....nie ma porównania, to prehistoria, moim zdaniem pełna dyskwalifikacja.

 

no i najważniejsze, zrobić root-a na sgs2, zmienić na kernel który działa z voodoo Louder Headphone amp (napisał to ten sam gość ,który robi voodoo sound na sgs1), gość rozgryzł przetworniki w sgs2 i podniósł wzmocnienie amp o +6dB !!!!! to dużo i nie jest to podniesienie korektorem, co równa się z dramatycznym pogorszeniem jakości, efekt : więcej mięsa na dole z lepszą kontrolą, scena jeszcze dokładniej ułożona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrał się do roboty i to dobrze :), ale są już przymiarki do wyprowadzenia sygnału prosto z DAC na port usb i pewnie za jakiś czas będzie można podpinać tel do zewnętrznych DAC-ów :) (a to min. dzięki działającemu usb host.

 

Co do synergii SGS2 i AUdeo, to po "wygrzaniu" mózgu (audeo to moje pierwsze armatury, więc wymagało to z tydzień osłuchów).....teraz jak słucham to często ciary przechodzą i włosy na rękach i plecach stają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACT5 - gdzie ty wyczytałeś że ten mod ingeruje w samą jakość dźwięku? Przecież na stronie twórcy jest jasno napisane, że ten app podnosi tylko głośność o 6 dB w przypadku Galaxy SII i 10 dB w przypadku Note. Nigdzie nic nie pisze o ingerencji w SQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem że ingeruje, napisałem dokładnie to co Ty, że podnosi amplifikację o 6db bez grzebania w dzwięku, a że audeo lubią prąd to one z lepszym prądem lepiej grają i tyle i aż tyle (bo koszt softu to mniej jak euro :) ).

Trzymam kciuki za tego dociekliwego gościa od voodoo, na pewno coś jeszcze wymyśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC5 napisz mi z jakiego roma korzystasz obecnie. Chyba się skuszę na tego APP'ka. Wracając do tematu pamiętam jeszcze kilka miesięcy temu jak twórca tego moda zarzekał się na wszelkie możliwe sposobu że "Fail jak ch%$" z tego układu nic się nie wyciśnie a tutaj proszę trochę cierpliwości i już coś w temacie ruszyło. W przypadku Galaxy S II jedyny problem jaki zauważyłem to słabo słyszalny (ale słyszalny) szum elektroniki. Może zdziwiam teraz ale coś na temacie jest. Nie przeszkadza to w żadnym stopniu w słuchaniu ale... Co sądzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wg mnie SGS II gra co najwyżej poprawnie. Z tego względu za często go jako odtwarzacza nie używam. Co najwyżej czasem wracając z pracy coś posłucham. Czytam teraz o tych modyfikacjach softu i może się skuszę na grzebanie w romach (przeważnie mi się nie chce bawić z tym, bo tak naprawdę to tylko sztuka dla sztuki, przynajmniej w moim przypadku). Jak się da puścić na słuchawki trochę więcej mocy, to i może lepiej zabrzmi muzyka. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy tej modyfikacji. Chociaż nie narzekam na jakość dźwięku (SM e10). jest to mój pierwszy android w którym nie zmieniałem softu, nie wgrywałem costum romów itd. Dlatego, że wszystko działa jak należy. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Dźwięk najlepiej wspiera Neutron player i nie potrzebuje żadnych kombinacji z rom, czy kernelem. Jak chcesz używać voodoo louder to potrzeba kernela który go wspiera (ja używam voodoo bo moje Audeo lubią prądu dostać)

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zrootowałem telefon na stockowym ROMie i Kernelu. Voodoo działa. Myślałem żeby zmienić ROM ale szukam takiego na którym wszystko działa jak należy a niestety większość customów ma jakieś bugi

 

 

EDIT: Dziś zainstalowałem Sensation 2 by Crisis ale nie działa vooodoo louder. Czy można do ROMu dograć inny kernel?

Edytowane przez Chrzanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niewiem czy można tutaj podawać adresy innych stron, ale jak wpiszesz w google znajdziesz 2 spora fora o androidach. Jeden to XDA, drugi polski, forum android. Tutaj porozmawiasz o muzyce, tam dowiesz się więcej odnośnie romów, telefonów itp Także nie uważam żebym robił reklamę jakiego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności