Skocz do zawartości

Mikroforum 608 poprawiony vs HOLDEGRON H1 / 3.6


Mikroforum 608 poprawiony vs HOLDEGRON H1  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mikroforum 608 poprawiony vs HOLDEGRON H1 / 3.6

    • Mikroforum 608 poprawiony
    • HOLDEGRON H1 / 3.6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

 

Jak w temacie - co będzie lepsze do audinsta i pionków se-a1000? :

 

- "Jest to egzemplarz bardzo mocno poprawiony względem seryjnego. -kondensatory w zasilaniu z tanich polskich ELWA wymienione na Rubycon ZL 4x 2200uf

-kondensatory wyjściowe z Nichiconów wymienione na BC Components 4700uf.

-dodatkowo dołożone ruskie kondy k42y-2 na wyjsciu o pojemności 0,047uf.

-stare tantale wymienione na dobre niemieckie ROE

- gniazda RCA wymienione na nowe, lepszej jakości

- gniazdo Jack wymienione na Neutrika

- całe wewnętrzne okablowanie wymienione na miedź beztlenową posrebrzaną o słusznym przekroju

 

Jak to gra?

Już na seryjnym opampie NE5532 wyraźnie muzykalniej i przyjemniej od Holdegrona H1 oraz MxMa (nie pamiętam jakie miał on opampy, ale zdaje się, że te bardziej prądożerne) jednocześnie nie tracąc w stosunku do nich na detaliczności i scenie.

Mocy ma dość, żeby rozbujać do w zupełności wystarczającej głośności zarówno K340 jak i ortodynamiki, które posiadam.

 

Wzmacniacz posiada podstawkę dip8, wymiana opampa na inny jest dziecinnie prosta (mogę wszystko wytłumaczyć nabywcy)." (150-180zł)

- H1 (200-250) lub 3.6 z wymienionym firmowo potencjometrem na lepszy (100-200zł)?

Proszę również o jakieś posty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holdek to dobry wzmacniacz za tą kasę można nawet brać. Jednak forum608 to wyjątkowo udana konstrukcja, która będąc jeszcze bardziej zmodernizowana powinna bardzo ładnie zagrać (może nie tyle lepiej co z lepszym brzmieniem - urokiem osobistym ;) choć jak wolisz chłodniejsze klimaty to H1 też jest wporządku).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mi jednak wystarczy do tych słuchawek, jak kiedyś wymienię słuchawki to i wymienię wzmacniacz może na jakąś hybrydę :)

 

A i jeszcze jedna sprawa - kupiłem audinsta nowego, ale trochę taniej z niepewnego źródła - 509zł, ale za pobraniem, więc się nie przejmuję.

I teraz sie zastanawiam, czy przy tej cenie na pewno nie ma nic lepszego, ale używanego (albo tańszego), bo dostałem info, że przesyłka zostanie opóźniona o tak 3-4 dni?

 

Np. taki

DAC beresford tc-7510

 

Chyba zdecydowałem się na używanego beresforda tc-7510 podłączonego do lapka przez toslink-mini toslink do którego to podłącze owe microforum 608.

Wedle tego co wyczytałem otrzymam dźwięk o jaki mi chodzi i jeszcze taniej.

A teraz doradźcie mi jakieś sensowne kabelki.

 

Spóźniłem się z kupnem z beresforda - już zajęty, ale wzmacniacz biorę. Dzięki za pomoc!

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności