Skocz do zawartości

Rockbox Dla Laików. Polecam


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w ipodzie jest poprawnie zainstalowany soft apple, to RB utility powinien poprawnie go wykryć i tam już ściągasz tylko soft RB + jakieś dodatkowe czcionki albo skórki jak chcesz.

Żeby włączyć soft Apple na ipodzie z RB przy włączaniu playera przełączasz HOLD i ładuje ci się stary soft.

Z przywracaniem na stałe też nie problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie miał facet rozrywki, zakupił iPoda :) . A jak iPod to i pierwsze problemy.

Wgrałem RockBoxa, po wgraniu uruchomił się. Ale podkusiło mnie uruchomić także normalne oprogramowanie aby coś sprawdzić (okazało się,że poprzedni własciciel zostawił mi jakieś 27 GB muzyki.). Niestety nie mogę teraz normalnie wyłączyć iPoda na Amen ! Wciskam play/pause i przytrzymuję zgodnie z instrukcją. Ekran gaśnie kiedy chcę odpalić iPoda i mieć RB to błyskawicznie zapala się ekran system Apple.

Przeczytałem,że iPod w zasadzie czuwa (na oprogramowaniu Apple) a nie wyłącza się. Jak go wyłączyć na fulll i odpalić z RB ?

 

Muzykę wgraną przez ITunes, musimy przerzucać na HDD przez iTunes ?

 

[EDIT] w kwestii wyłączenia pomogła ta instrukcja :

http://manuals.info.apple.com/pl_PL/iPod_classic_160GB_Podrecznik_uzytkownika.pdf

i zstosowanie "zerowania iPoda" czyli przesuniecie hold i powrót a potem 6 s MENU i środkowe kółko jednocześnie. Pojawiło się jabłko i zgasło. Potem jak włączyłem juzbył RockBox. Włączani i wyłączanie - wchodzi RockBox.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałam kiedyś taki prezent w postaci niezłej kolekcji muzy.

Jeśli chodzi o wyłączenie ipoda, to musisz go zresetować: przytrzymujesz MENU i środkowy przez chwilę aż się zresetuje.

Wtedy już bez hold włącza ci się RB.

 

Do zgrania muzyki możesz użyć programu "GetData Recover My iPod" lub podobnych, ale chyba są płatne.

Przez iTunes nie zgrasz, ale jak przeciągniesz folder Music z ipoda do np. foobara to pliki z tagami ci się wyświetlą.

Trzeba pogrzebać w folderach ipoda i zobaczysz gdzie są pliki audio. Mają tylko zmienione nazwy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam coraz mniej rozumieć Apple ;)

- jeśli mam na iPodzie kilkanaście giga muzyki to nie mogę w żaden sposób bez kombinowania zassać jej na komputer ?

- a ewentualnie jak się jej pozbyć z dysku iPoda aby na to miejsce wgrać pod RockBoxem swoją muzykę ?

- czy na sformatowany dysk iPoda można normalnie wgrać ponownie system iOS korzystając z iTunes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz ipoda do kompa to bez iTunes wchodzisz w folder "iPod_Control". On jest ukryty, więc ustaw w windowsie (czy co tam masz) żeby wyświetlało pliki ukryte (jeśli nie widzisz tego folderu). Tam masz folder "Music" i tam są znowu foldery o nazwach F00, F01 itd..

Tam powinny być pliki audio. Mają one zmienione nazwy, więc tak jak pisałam wcześniej musisz je otworzyć, np w Winampie, znaleźć tagi i zmienić nazwy.

I tyle. Żadna filozofia.

 

Jak chcesz się pozbyć wszystkiego, to odpalasz iTunes, klikasz na ipoda i robisz restore.

 

Jak sformatujesz dysk iPoda, to też iTunes i on wykrywa iPoda jako uszkodzonego i pyta, czy go odtworzyć. Przy odtwarzaniu resetuje ustawienia, formatuje dysk i instaluje soft.

 

Amen

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jeszcze - czy aby sprawdzić dysk iPoda programem HD Tune, lepiej podlączyć go jako iPoda z iOS czy iPoda z RockBoxem ? Bo wydaje mi się,że pod RB, program widzi dysk jako 7 GB. A tyle jest wolne bo resztę zajmują pliki muzyczne wgrane w iTunes . Może tak jak radzisz Thais najpierw wywalić pliki albo zrobić Restore pod iTunes i potem sprawdzać ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tych nowszych iPodów to tylko na classiku 6G da się wrzucić RB. Nano 3G jest jakby do niego podobny, ale widzę żeby było coś na niego.

Nawet linuxa nie ma.

Jakbym miała Nano 3g, to bym spróbowała ręcznie zainstalować wersję na Nano 2g: http://www.rockbox.org/wiki/IPodNano2GPort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej,

być może sprawa oczywista, jednak nie dla laika;-] Odpowiedzi też nigdzie nie mogłem znaleźć (może dlatego, że to oczywiste). A zatem, czy po wgraniu rockboxa muzykę mogę wrzucać do ipoda, jak na normalny pendrive i potem jej słuchać przechodząc między folderami, czy trzeba się bawić w rockboxie, jak w itunes w tagowanie i tworzenie list?

z góry składam dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w sumie niewarty zakładania nowego tematu, więc napiszę tu.

Po podłączeniu Classica z rockboxem do stacji Bose SoundDock Portable ipod zachowuje się tak, jakbym podpiął go do komputera - na ekranie mam obrazek wtyczki usb, i nie mogę odtwarzać muzyki.

Na jakiejś starej stacji Logic3 wszystko działa bez problemu, więc nie wiem w czym tkwi problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ty masz problem z tą stacją: https://discussions.apple.com/thread/1184812?start=15&tstart=0

Komuś działa po odłączeniu od prądu całej stacji. W sensie, że ipod napędza głośniki. Ale to trochę bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten temat odnosi się do Classica na firmowym oprogramowaniu, mój przed wgraniem rockboxa działał normalnie, dopiero teraz zrobił się taki problem.

Tak samo nie mogę skorzystać z podłączenia ipoda do Denona AVR 3311, chociaż to mnie akurat nie dziwi - tam jest nawiązywane połączenie z ipodem i to pewnie wymaga normalnego softu.

 

Nie rozumiem tylko w stacji Bose zamiast po prostu wysyłać dźwięk po line out w docku, tak jak to chyba ma normalnie miejsce, ipod przełącza się w tryb usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, classic podłączony do prądu od razu przechodzi w tryb usb i koniec. Oczywiscie pod rockboxem. Wiec pewnie podłączony do tej stacji, która zawsze ładuje, zawsze się tak bvędzie zachowywał. Jedyne rozwiązanie na dzisiaj to wywalić rockboxa lub dorobić przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mam Ipod'a Photo z rockbox''em i stacji Logci3 używam tylko do ładowania. Stacja próbuje się "łączyć" z Ipod'em ale nie może się połączyć i zacząć grać.
Ale to i tak nie problem dla mnie, bo jakością dźwięku ona nie rzuca na kolana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności