Skocz do zawartości

Rockbox Dla Laików. Polecam


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Po wrzuceniu nowych piosenek na Ipod(video) z RB, nie pojawiły mi się one w bibliotece więc zaktualizowałem je. Nadal nic. Zresetowałem IPODa i od tego czasu po włączeniu rockbox nie ładuje się do końca. Próbowałem reinstalacji i nic z tego. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie widzisz tych plików na ipodzie? Pokombinuj z ustawieniami biblioteki.
Ja nie używam w ogóle biblioteki. Wybieram od razy pliki do odtwarzania, nawigacja jest łatwiejsza moim zdaniem bez włączania biblioteki.

A z tą baterią jest tak, że czasami pokazuje np.98% naładowania. Nie trzeba się tym przejmować, bo to nie jest jakieś super dokładne.
Ale jeśli pokazuje dużo mniej, to może czas wymienić baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może to głupie pytanie, ale cóż ;)
Mam problem z Rockboxem w moim iPodzie Video 5.5gen, a mianowicie nie wyświetla mi wszystkich okładek (mimo, że w każdym FLAC są dodane, bo jak sprawdzam po podłączeniu do kompa w widoku "duże ikony" widać covery w podglądzie każdego pliku).

Czy Rockbox ma jakieś ograniczenia w kwestii coverów (rozmiar, format itd.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ograniczenia. Jak chcesz sprawdzić, czy format jest poprawny to otwórz z poziomu RB ten obrazek. Jak wyświetli, to problem leży po stronie nazwy pliku, a jak niepoprawny format, to powie że jest niepoprawny.

Czasami nawet jpeg nie pokazuje, jak mu się coś ubzdura.

A jeśli chodzi o covery wbudowane w plik, to nie pamiętam czy we flac-ach RB w ogóle wykrywa te obrazki..
Wydaje mi się, że nie. Ja zawsze dodaję obrazki oddzielnie.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o covery wbudowane w plik, to nie pamiętam czy we flac-ach RB w ogóle wykrywa te obrazki..

Wydaje mi się, że nie. Ja zawsze dodaję obrazki oddzielnie.

 

Z tego co udało mi się dowiedzieć RB obsługuje tylko wbudowane covery w pliki mp3. Postaram się sprawdzić bo mam kilka flac-ów na RB.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całą bibliotekę we FLAC i czasem pokazuje mi cover a czasem nie. No cóż, popróbuję i będę wdzięczny jakby ktoś wpadł w międzyczasie na to jakimi zasadami rządzą się okładki w RB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świetny problem z Rb na video 5g, i nie mam pojęcia czy to jest przez niestabilność wersji, a ściągałem już 2 do tyłu, i ciągle to samo. Mianowicie lubi sobie zrobić restarta Rb, ot tak, poruszam się po menu, a ten restarcik, wchodzę w biblioteke, a ten retarcik, raz śmiga dobrze, a potem znowu co wejście w jakąś zakładkę, to restart i restart i restart, a czasem nawet i zwieszka. Ma ktoś jakiś pomysł, albo miał podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest nie tak z dyskiem, to i z RB będzie, to logiczne.
Możesz jeszcze zrobić test diagnostyczny z poziomu iPoda:

  • Wyłącz iPoda
  • Włącz i od razu wciśnij jednocześnie |<< i select i trzymaj przez 10 sekund aż pojawi się tryb diagnostyczny
  • Wciśnij Menu by przejść do testu manualnego
  • Wejdź w IO>Harddrive>HDSMARTData - i tam jest wynik testu smart twojego dysku.

Napisz, co ci tam wyszło.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj wgrywałem Rockboxa na Video i wykryło mi aktualizację do 3.14.

Ktoś już testował? Porównywał? Coś się odczuwalnego zmieniło?

http://www.rockbox.org/wiki/ReleaseNotes313

 

What's new?

 

Some new things since version 3.13:

 

Supported devices
  • The Sansa Clip Zip is now a supported device

 

  • Unfortunately some serious issues with USB support forced us to downgrade the Ipod Nano 2g to unstable, so it isn't included in the 3.13 release. We hope to add it back in a future update. For now 3.10 is available, or there is the option of using a development build.

 

Core
  • Fix cache handling on portalplayer devices and re-enable ATA DMA leading to improved disk performance
  • Improved keymap on the radio screen for the Clip series of players
  • Expanded EQ to 10 fully parametric bands with new presets
  • Deleting files in the active playlist now works as expected

 

Codecs
  • Add support for playing Opus files
  • Add support for 16 bit floating point WAV files
  • Fix some glitches when stopping and restarting WMA files

 

Plugins
  • Add support for viewing GIF files
  • New math functions in the calculator plugin

 

Stable ports

For these players, Rockbox runs well, has a complete manual and is supported by RockboxUtility:

 

  • Apple: Ipod 1g through 5.5g, Ipod Mini and Ipod Nano 1g
  • Archos: Jukebox 5000, 6000, Studio, Recorder, FM Recorder, Recorder V2 and Ondio
  • Cowon: iAudio X5, X5V, X5L, M5, M5L, M3 and M3L
  • iRiver: H100, H300 and H10 series
  • MPIO: HD300 series
  • Olympus: M:Robe 100
  • Packard Bell: Vibe 500
  • SanDisk: Sansa c200, e200 and e200R[1] series, Fuze, Clip, Clip+ and Clip Zip
  • Toshiba: Gigabeat X and F series (not the S series)

 

Unfortunately we've had to drop the Ipod Nano 2g from the list for now due to serious issues with USB. We hope to add it in a later release

 

Rockbox runs on many other players, but is not yet stable enough for a formal release. For a complete list see TargetStatus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności