Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rockbox Dla Laików. Polecam


Rekomendowane odpowiedzi

No to prawdopodobnie w tym jest problem. Jak napisalem wczesniej Temat sklada sie z ww., czcionek, grafiki i WPS.

 

Kompletny Temat to dokladnie 5 katalogów: Backdrops, Fonts, Icons, Themes, Wps. Czasem mozesz sie spotkac ze sa 3-4 katalogi z wyzej wymienionych. Ale z jednym sie osobiscie jeszcze nie spotkalem. Chyba ze jakis mega prosty uklad, ale w takim razie nie dziwie sie, ze wygladal "brzydko".

 

Moj WPS: wps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem z tematami rozwiązałem . Mój błąd polegał na tym , że wrzucałem całe foldery z plikami w środku np. folder theme gdzie w śordku były pliki tematu zamiast wyjąć je z folderu i wrzucić je "gołe" do folderu w rockbox. :D Przy okazji może ktoś dać link do ładnej czcionki ? Bo te co są dołączone do rockbox i do tematów to są brzydkie (cienkie/chude jak w notatniku , małe/wielkie) albo/i nie obsługują polskich znaków . W tej chwili używam takiego tematu : :) (szkoda , że nie wyświetla okładek albumów )

PICT8692.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co są domyślnie na rockbox wyświetlają polskie znaki ale nie podobają mi się (czcionki) . A te co mi się podobają to nie mają polskich znaków :D. W każdym razie wygodniej mi się obsługuje oryginalny soft i nie potrzebuje w tej chwili ogromu funkcji jakie daje rockbox ponieważ muzykę mam już otagowaną , okładki dodane ... :) . Co do twojej wypowiedzi dotyczącej ludzi używających domyślnego FW ( "dla których myslenie jest za trudne" ) to nie wiem o co ci chodzi . To , że TY wolisz rockbox to TWOJA opinia a nie święta prawda i tak ma być . Ja wole oryginalny soft ale nie określam ludzi używających innego softu jako by byli "półgłówkami" czy "debilami" bo wolą co innego lub nie dają sobie rady z początkowym softem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wolenie softu, zastanów się...

Często mam klientów w sklepie którzy przechodzą samych siebie. Oddaja sprzet do serwisu bo nie przeczytali instrukcji - nie włącza się, nie wiem jak włożyć płyte do tego playera - był to model T60 a chodziło o płytke która jest przy nim w zestawie. To tylko przykład. Oddzielmy od siebie brak umiejętności obsługi programu od jego faktycznych mozliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest sierotą i nie umie sobie sam w niczym poradzić (chociażby wpaść na pomysł żeby przeczytać instrukcje jak nie umie sobie poradzić z jakimś urządzeniem ) to już mu się nie pomoże bo taki już będzie . I nikt nie powinien się dziwić jak taka osoba będzie szukać pomocy w obsłudze spłuczki x] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ciekawa sprawa z Rockboxem 3.5.1... Dzisiaj go zainstalowałem na moim Video i po uruchomieniu z pełni naładowaną baterią wyświetlił mi przewidywany czas odtwarzania 16 godzin, podczas gdy w wersji 3.4 było to 11 godzin i 25 minut co, przy normalnym słuchaniu i paru opcjach oszczędzania energii, było zgodne z prawdą. Jest to o tyle zaskakujące, że nigdzie nie ma ani słowa o mniejszej energochłonności nowej wersji. Zobaczymy więc czy rzeczywiście da radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja, mimo iż instalacja jest tak prosta, mam problem :)

 

ponieważ podczas instalacji automatycznej (manualnej z resztą też) występuje problem z instalacją bootloadera

Wyświetla mi się log:

Pobieranie pliku bootloadera

Pobieranie zakończone (użyto bufora)

Instalowanie bootloadera Rockboxa

Nie udało się dodać bootloadera

 

 

Próbowałem też wgrać bootloadera przez ipodpatcher.exe ale zamiast “[iNFO] Bootloader installed successfully.” Press ENTER again to exit ipodpatcher." Wyświestla się samo "Press ENTER to exit ipodpatcher"

 

 

Oczywiście przed instalacją (a raczej próbą instalacji) sformatowałem iPoda :)

 

Jakieś pomysły co może być nie tak i jak to można naprawić? :D

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopaki, mam problem. Na moim ipodzie video jest 25gb albumów, każda płyta ma w id-tagach zapisaną okładkę, trochę się namęczyłem z ich dodawaniem. Wgrałem dziś Rockboxa i okładek nie ma :( Da radę coś z tym zrobić? Oczywiście Rockboxa nie chcę się pozbywać.

Edytowane przez quakev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Rockboxa na iPodzie i może mi pomóc? Z tymi okładkami co wyżej już się dowiedziałem że niestety nie da rady ich wyświetlić.

Ale mam inny dylemat, gdy wrzucę foldery z muzyką na odtwarzacz to mogę je tylko odtworzyć w Rockboxie korzystając z przeglądania plików po folderach. Chodzi mi o to żeby dalej była nawigacja po tagach, bo po artystach i albumach mogę tylko nawigować te płyty które były na ipoda wrzucone jeszcze przez itunes przed rockboxem. Da się zrobić tak aby pliki z folderu stworzonego przez Rockbox i tez wrzucone przez iTunes się 'zmieszały' i wszystkie razem można było przeglądać po tagach?

Proszę o szybką odpowiedź bo internetu nie mam, z forum korzystam u kuzyna, jeśli połapę się w tym Rockboxie to przestanę narzucać się jemu i wam heheh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to dziwne bo mój nano w ogóle nie widzi trzech piosenek wrzuconych na zwykły ipodowski soft, nie ma też ich nigdzie na dysku ;d

 

W każdym bądź razie @quakev w głównym menu pod files masz database, najeżdzasz, klikasz długo środkowy przycisk aż pojawi się menu kontekstowe, dajesz tam update now, wyłączasz ipoda przyciskiem play, włączasz, ładuje baze i masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@lapa096

 

 

 

 

Po uruchomieniu ipodpatchera wciśnij "i" dopiero potem enter.

 

i upewnij sie, że rozpakowaleś na ipoda dobrą wersję rockboxą (tzn. wersje na Twój model)

Edytowane przez ka_trzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy pomóżcie bo mnie szlag trafia...

 

Postawiłem sobie na Nano 1G Rockboxa, najnowsza wersja 3.6 - piszą, że stable. Co kilka minut iPoo się zwiesza, czasami ekran zostaje zamrożony, czasami wyświetlają się różne komunikaty.

 

Próbowałem przeinstalowywać Rockboxa ale nic to nie dało. Ma ktoś z Was doświadczenia w tej kwestii?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie bo mnie szlag trafia...

 

Postawiłem sobie na Nano 1G Rockboxa, najnowsza wersja 3.6 - piszą, że stable. Co kilka minut iPoo się zwiesza, czasami ekran zostaje zamrożony, czasami wyświetlają się różne komunikaty.

 

Próbowałem przeinstalowywać Rockboxa ale nic to nie dało. Ma ktoś z Was doświadczenia w tej kwestii?

 

Muszę przyznać, że wygląda to bardzo dziwnie. Sam swego czasu stawiałem RB na nano 1G mojej lepszej połówki i (do czasu aż zgubiła ipoda...) działał idealnie. Jednak było to kawałek czasu temu, więc raczej starsza wersja. Na swoim 4G też nie mam 3.6 bo miałem z nim jakieś problemy.

 

Proponuję zacząć od sprawdzenia wersji 3.7 (od 30-10 dostępna), a jeśli nadal będą pojawiać się problemy, sprawdzić wersję 3.5 (tutaj pobierzesz). Jeśli i ta będzie się sypać, chyba nie pozostaje nic innego jak testować starsze, aż do wersji która nie będzie się sypać (tutaj wykaz tych bardziej współczesnych) ale myślę że już 3.5 albo 3.5.1 będzie dobra.

Edytowane przez s0ftu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

niedawno kupiłem sobie classica 6g 80 gb i czy jest mozliwość wgrania tego rockboxa na to, jak tak to bym was bardzo prosił o instrukcje na moje gg: 9969797

O ile dobrze widzę to na 6g nie ma...

http://www.rockbox.org/wiki/TargetStatus#New_Platforms_Currently_Under_De

Nie bylo, nie bylo, mialo nigdy nie byc, az tu nagle... :)http://www.rockbox.org/wiki/IpodClassic1G

 

A moze i za taczki sie wezma? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie bo mnie szlag trafia...

 

Postawiłem sobie na Nano 1G Rockboxa, najnowsza wersja 3.6 - piszą, że stable. Co kilka minut iPoo się zwiesza, czasami ekran zostaje zamrożony, czasami wyświetlają się różne komunikaty.

 

Próbowałem przeinstalowywać Rockboxa ale nic to nie dało. Ma ktoś z Was doświadczenia w tej kwestii?

 

 

Miałem podobnie z 2g.Normalnie działał z "uboższą" wersją rockboxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności