Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

J3 niby wystarczy ale jak to się zgra to nie wiadomo

@Kosmaty > co innego na pędzić słuchawki a co innego je dobrze wysterować. Na Fuze może być głośno, ale wątpię by on wykorzystał wszystkie ich możliwości.

 

 

Przy okazji dodam, że po pełnym wygrzaniu i zapomnieniu o nich na jakiś czas coś mnie skłoniło by podpiąć je do MM02us i muszę powiedzieć że bardzo miodne połączenie! Jak dla mnie coś świetnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o Superlux HD660

 

Superlux HD-660 słuchawki dynamiczne, studyjne 
Profesjonalne słuchawki monitorowe wyposażone w neodymowe magnesy. Szerokie i wyrównane pasmo przenoszenia, doskonałą izolacyjność, niska waga i komfort użycia. 
• typ: zamknięte, dynamiczne 
• pasmo częstotliwościowe: 10 Hz- 30 kHz 
• impedancja: 150 ohm 
• maksymalny SPL: 96 dB 
• moc: 100 mW 
• waga: 250 g 
• przewód: spiralny (max. 3m) 
• złącze: stereo mini-jack 1/8" + redukcja na stereo jack 1/4"

 

 

 

Budowa

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to podobieństwo do DT770, różnica jest tylko w padach.

Słuchawki są solidnie wykonane, nic nie trzeszczy.

Kabel jest krótki, spiralny, ma ok. 1,2 m długości, po rozciągnięciu 3 m

W prawej muszli mamy standardowo przygotowany otwór na ewentualny recabling.

Pomimo swojej wagi (250g) są lekkie i dobrze leżą na głowie, jedynie może przeszkadzać mocny ucisk, ale możemy go wyeliminować tak jak w DJ'kach czyli poprzez delikatne rozciąganie. Po tym zabiegu można w nich siedzieć godzinami bez żadnego dyskomfortu.

 

Dźwięk

 

Zacznę od basu, on mnie najbardziej cieszy w tych słuchawkach.

Nie ma takiego impaktu jak ten z HD380, ale jest bardzo dobrej jakości w każdej częstotliwości.

Jest punktowy, nisko schodzi, taki rozwinięty bas z CAL

Niekiedy potrafi być nieco dudniący i nachodzi na inne pasma.

Scena jest wąska, można poczuć bliskość instrumentów.

Dźwięk jest jasny/neutralny, granie w miarę równe.

Wysokich jest w sam raz, są dobrej jakości.

Słuchawki są uniwersalne, sprawdzą się w każdym gatunku.

W swojej cenie naprawdę świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Ale trochę mało o dźwięku ;)Przydało by się też jakieś porównanie,

 

Opis trochę przypomina skrzyżowanie HD380 z alessandro.

 

Jak jest z budowaniem przestrzeni w tych słuchawkach? Jest to coś w stylu JTS-525?

 

A takie pytanie z innej kategorii, będziesz je sprzedawał? :D

 

dobra, dziś miałem potwierdzić zamówienie, ale sie wstrzymałem. Wolałbym tego jednak posłuchać. Może zjawią się w końcu w mp3store.

 

One z dobrym źródłem pobiją prawdopodobnie wszystko co do tej pory miałeś i może co w ogóle słyszałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych słuchawek optowałbym bym za 1 lub 7 propozycją ewentualnie 2 jeśli lubisz neutralne granie.

Inne są albo słabe (w różnym znaczeniu) albo nieodpowiednie.

 

Z Twoich propozycji najbardziej mi pasuje A864, sluchales moze tego polaczenia czy strzelasz, ze bedzie dobrze?

zalezy mi na duzej ilosci ciepla, basu i muzykalnosci. Teraz slucham z piano e810 i jest zdecydowanie za zimno i malo basu. Nie pierwszy raz sie przekonalem, ze yamaha jest jednak slabym zrodlem i mam nadzieje, ze player bedzie gral sporo lepiej.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A864 gra dosyć ciepło. Te słuchawki dobrze zgrywały sie z e453 więc jest duża szansa, że zgrają się tym sonym. W połączeniu z e453 było naprawdę dużo fajnego basu, jednak nie mam pojęcia jak wypada to na tym nowym sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz używkę na allegro wyrwać dużo taniej. Ogólnie ten sony e45x w tym wypadku np. 455 jest bardzo dobrym grajkiem, szczerze wolałem jego niż A84x a do superluxów jest ekstra. Mówię na alegro cztero-gigówkę można za 90zł wyrwać a 16gb za 180-200zł. Jakbym go nie popsiuł to miałbym go do teraz i na pewno bym go nie sprzedał, bo tych pieniędzy które dałem za używkę był wart z nawiązką. Wydaje mi się jednak, że sony dokonał progresji w dźwięku i jakościowo A86x jest już lepszym grajkiem. Nie powiedziałbym, że lepszy technicznie od Xa, ale barwę ma naprawdę przyjemną. Przejdź się do euro i posłuchaj na własne uszy,

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah po dłuższej przerwie pojawiły się znów na allegro, tym razem sprzedawcy podłapali, że schodzą i odrazu cena w górę, 120 zł sobie jeden sklep krzyczy, gdzie ja za swoje zapłaciłem 82 zł

 

hd668 podobnie, bojkot allegrowym sprzedawcom ?

 

a w temacie moje hd681 po modach,pady akg k240, kabelek jest teraz po prawej a był po lewej, górą idzie solone do drugiej słuchawki (orginalnie drutami z pałąku) oplot to sznurówka, rekablowane solone 3014 i neutrickiem

 

 

FOTKA JEST TRZEBA KLIKNĄĆ

 

eh te zasady co do wstawiania i przymusu korzystania z servera mp3store

Edytowane przez retter6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie padów i kabla jest jeszcze jaśniej, dopiero teraz zaczołem zauwarzać w których płytach zespoły się wyrzywają na sprzecie

może trchoę dynamiczniej ale to musiał bym miec stockową wygrzaną pare hd681 by inne niuase zauwarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności