Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Bez zdjęć to będzie tak:

bierzesz skarpety, ściągacz i otwór do nałożenia połóż tak żeby był na górze. Teraz przed piętą (tak, żeby pięta i "dolna" część zostały odcięte) obcinasz. Zakładasz to częścią "dolną" po zdjęciu pada na plastik słuchawki, tak, żeby doszło do tej nie poruszającej się części słuchawki (innymi słowy na cąłą tą, która nie ma otworów). Zakładasz na to pada, tak, żeby ściągacz i otwór oryginalny (ale określenie :P) skarpety przelazł przez środek pada, oczywiście wcześniej zostawiasz gąbkę wewnątrz. Po tym nakładasz pada na słuchawkę, tak, żeby był jak oryginalnie (i naciągasz ciągle skarpetę żeby obcięta strona była nadal naciągnięta na plastik) i potem wywijasz ściągacz na pada i dopasowujesz. Brzmi ciężko? Pisz PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Użytkownikiem Superluxów 681 jestem od dobrego roku; widzę, że od czasu kiedy je kupiłem (niedługo po powstaniu tej recenzji) sporo staniały i stały się dość popularne na polskim rynku :P

Grają w połączeniu z soniakiem e453 - bardzo przyjemny, budżetowy duet :)

Wracając do tematu - chciałbym trochę zwiększyć komfort użytkowania Superluxów. Wiem o istnieniu skarpetkowego moda, ale może coś więcej? Welur? Jestem w stanie przeznaczyć na to trochę pieniędzy.

Moje pytanie brzmi - jakie welurowe pady pasują do Superluxów (AKG? które konkretnie?), gdzie je dostać (thomann?) i czy warto w nie inwestować? Chodzi mi o to, żeby słuchawki mniej grzały i ich nacisk był mniejszy lub mniej odczuwalny niż na stockowych padach.

Kolejną kwestią jest to, jak po zakupie takowych padów zamontowac je na słuchawkach? Jestem dośc zielony w tej materii ;)

Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Korhil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, że zawsze coś kosztem czegoś - w tym przypadku stracisz na basie, ponieważ z natury rzeczy skóra (pseudoskóra) lepiej przylega i uszczelnia zapewniając mniejsze wyciekanie dźwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można z powrotem wrócić do padów skóropodobnych... Poza tym mam soniaka, który gra dośc ciepło - myślę, że basu będzie akurat.

O jakie konkretnie pady chodzi? Jak wygląda ich montaż?

Czy ktoś używa SL681 z welurami i chciałby się podzielić swoimi wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można z powrotem wrócić do padów skóropodobnych... Poza tym mam soniaka, który gra dośc ciepło - myślę, że basu będzie akurat.

O jakie konkretnie pady chodzi? Jak wygląda ich montaż?

Czy ktoś używa SL681 z welurami i chciałby się podzielić swoimi wrażeniami?

 

A wystarczy ze przeczytasz porzednie posty w tym temacie, dowiesz sie o wielu rzeczach które warto czasem zrobic.

 

Na zachete pady od K240 koszt ok 80-90zł, jak zamontowac gdzie kupic, co jeszcze zrobic to zostało juz spisane, wiec po co pytac??? Czekac.

 

Znacznie szybciej sam to przeczytasz na poprzednich stronach niz ktos ci to kolejny raz na twoją prosbe bedzie musiał to napisac, no prosze ludzie troche wysiłku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Posiadam te SL, a teraz szukam dla ojca podobnych słuchawek, ale z dłuższym kablem.

Brzmieniowo mogą trochę odbiegać od hd681. Będą używane głównie do filmów i do muzyki. 65/35 %

Także muszą być wygodne.

 

Siedzę czytam po forach, przeglądam allegro i nic. Za ok. 100 zł nie ma dobrych nausznych słuchawek poza HD681 ?

Może macie jakieś propozycje ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności