Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

te słuchawki na początek kłuły trochę w uszy, ale albo się wygrzały albo ja przyzwyczaiłem, w każdym razie napewno ich nie zmienie, zbieram na fiio e10 do nich, bo ponoć ciepłe źródło dobrze im robi :>

 

no i szykuje się do skarpetkowego moda i coś podłoże pod pady, bo mi uszy gniotą z deka :/

Dla mnie i po wygrzaniu wymagają korektora, ale każdy ma swoje upodobania ;)

Co do skarpetkowego moda, to na jedną słuchawkę (z moich pomiarów) potrzeba ok 11cm skarpetki/rajstopy (ja użyłem grubej rajstopy ;) ).

Zamiast podkładania pod pady lepiej rozciągnąć pałąk - nie będą wtedy tak mocno dociskane/spłaszczane przy okazji będą wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajną kartę: http://allegro.pl/karta-muzczna-aztech-asc-338a-na-vortex-au8820b2-i2277187365.html sam korzystałem i byłem zadowolony tylko jest dość cicha trzeba podgłośnić trochę ale jakość dźwięku ok. Jest jeszcze taka cena trochę duża ale.... http://allegro.pl/turtle-beach-santa-cruz-5-1-tb400-2541-02-rev-f00-i2268961575.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam być może naiwne pytanie, jednak jestem w temacie wyjątkowo początkujący więc proszę o wyrozumiałość :P słuchawki mają pasmo przenoszenia: 10Hz-30kHz (młody człowiek słyszy do 20kHz - taką też granicę ma większość tych wartych uwagi słuchawek typu sennheiser) czy dłuższe słuchanie muzyki na nich nie spowoduje jakiegoś uszkodzenia słuchu?

Edytowane przez grass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zelltar jeśli nikt ci nie odpowiada znaczy żę nie nikt nie zna odpowiedzi, one nie takie trudne do napedzenia

 

@grass najwieksze niebezpieczeństwo powoduja słuchawki zamkniete w tym dokanałowe bo one wywierają na kanał słuchowy najwieksze ciśnienie akustyczne, a także słuchawki otwarte i poł otwarte słuchane dość głośno natężeniem dzwięku można sobie uszkodzic słuch tak jak na dyskotekach

 

Zasada jest prosta z umiarem natrzęrzenia dzwieku bardziej do otwartych i czasu słuchania bardziej do zamknietych. Pół otwarte a takie np są hd681 należało by sie stosowac rownie do 2 tych zasad.

I nie patrz tak na te suche parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a mianowicie myślę o zakupie tych słuchawek. I tak co powiecie o takim zestawie Audiotrak Maya U5 jako sygnałówka, która przesyła sygnał do mojego wzmaka Yamaha A-960II, jest on w miarę neutralny, należy do linii Natural Sound. Dźwięk jaki posiada jest zrównany z basem minimalnie na przedzie, bez załączonych żadnych filtrów. Posiada filtry wyostrzające średnicę i nie tylko. Filtr wyostrzający średnicę, sprawia że zostaje ona ocieplona i ogólnie dodaje ciepełko do dźwięku i sprawia, że bas nie jest już taki na przedzie, tylko wszystko się równa, więc można z niego ukręcić dość ciepłe i cukierkowe brzmienie. I teraz rodzi się pytanie, wyciśnie to większość soków z Tych słuchawek czy nie? Zagra to tak sobie, dobrze, czy może bardzo dobrze? Z góry dzięki za odpowiedzi xD. Słuchawki oczywiście będzie napędzał wzmak.

Edytowane przez AcidShadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a mianowicie myślę o zakupie tych słuchawek. I tak co powiecie o takim zestawie Audiotrak Maya U5 jako sygnałówka, która przesyła sygnał do mojego wzmaka Yamaha A-960II, jest on w miarę neutralny, należy do linii Natural Sound. Dźwięk jaki posiada jest zrównany z basem minimalnie na przedzie, bez załączonych żadnych filtrów. Posiada filtry wyostrzające średnicę i nie tylko. Filtr wyostrzający średnicę, sprawia że zostaje ona ocieplona i ogólnie dodaje ciepełko do dźwięku i sprawia, że bas nie jest już taki na przedzie, tylko wszystko się równa, więc można z niego ukręcić dość ciepłe i cukierkowe brzmienie. I teraz rodzi się pytanie, wyciśnie to większość soków z Tych słuchawek czy nie? Zagra to tak sobie, dobrze, czy może bardzo dobrze? Z góry dzięki za odpowiedzi xD. Słuchawki oczywiście będzie napędzał wzmak.

Z tego opisu toru to powinno być dobrze. Tym słuchawkom dobrze robi obcięcie wysokich, więc wszelkie ocieplenie na średnicy i dole powinno dać pozytywny efekt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten wzmacniacz jest dość specyficzny, porównałbym to do opinii kogoś na tym forum na temat "brzmienia" tych słuchawek tzn. dodajesz wysokich, to jest ich więcej ale nie kują itd. itd. (w tym aspekcie mi chodzi o "brzmienie") - na wielu forach czytałem, że zaliczany jest do Hi-endu, ile w tym prawdy nie wiem, wiem że ma dobrej jakości bebechy - na których troszkę się znam, super parametry i dźwięk, który mi odpowiada i za pomocą filtrów oraz regulacji barwy +10dB oraz regulowanego konturu (10 stopniowa skala), który działa bardzo fajnie - inaczej niż w Polskich wzmakach, bo wycina średnicę i wysokie dodając basu, można ukręcić ciekawe brzmienie głównie za pomocą tych filtrów wszystkich, ale i nie tylko. Tak w ogóle to ten kontur faktycznie sprawia się doskonale przy cichym słuchaniu, do którego stworzony przecież. Ogólnie sam wybrałem tego wzmaka opierając się na wiedzy i doświadczeniu, którego nie mam zbyt dużo, ale nabyłem troszkę na przestrzeni kilku lat kręcąc się w okół kolumn i wzmaków, głównie polskich - potem troszkę japońskich i jak widać poszedłem w stronę japońskiej myśli technicznej xD. Dobra odszedłem troszkę od tematu, ale myślę że taki tor raczej starczy, dzięki Perul za wypowiedź, bo sam nie byłem pewien do końca. Wszyscy tak straszą, że to źle gra z Mayą, ale Mayą to ja napędzać ich nie będę, więc chyba moje obawy były bezpodstawne? xD Maya tu tylko sygnał będzie dawać i tyle. Czekam na więcej wypowiedzi, może ktoś ma inne zdanie? xD.

Edytowane przez AcidShadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Wpisuję się ponieważ miałem mozliwość porównania rocznych, granych ok 2 godzin na dzień 681 i świeżynek, dziewic wyjętych z opakowania. Jedno co mogę napisać, grzejcie i rekablujcie, to inne słuchawki. Wygrzane posiadają superprecyzyjną górę i krótki niski bas, świeże mają wysokie, rozmślone jak z kiepskiej mp3 128k, bas rozlazły. Także opinie wydawane zaraz po wypakowaniu można sobie wsadzić tam, gdzie nigdy słońce nie zagląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Ja wczoraj zakupiłem. Do tego wtyk + przewód i możliwe, że zakupie welurowe pady od AKG 240, za 95zł + kurier. Może mi się uda po znajomości te oryg obszyć welurem :). Do tego, te małe kółeczka będę zmieniać w normalne otwory, pierściennie czerwone, ząbki będę wyrównywać, żeby była jedna powierzchnia, płaska i jakiś kolor :). Na pasku też po znajomości planuję dołożyc obszyte pianki, żeby było wygodniej. Co dalej, się zobaczy jak przyjdą. A no i oczywiście filtry. Kondensatory WIMA + rezystory 1% metalizowane 0,6w i dławik. klik

 

 

A do tego mam Prodigy Cube + OPA2107/AD8022/AD8066/LME49720 :)

Edytowane przez gavron044
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyk za duży ale jak chcesz.

Albo 3014 albo filtr, jedno i drugie nie ma sesu. Moim zdaniem s3014 otwiera góre a filterem ja tłumisz.

 

Ciekawym kabelkiem jest canare 5c (sygnatórka, mam go w hd668) dość neutralny poprawia wszystkie pasma.

 

Patrz moja galeria sa tam przerobione hd681.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyk albo będzie ten 6,3m albo NEUTRIK - REAN NYS231BG . Kabelek już kupiony. Oplot też. Odnośnie kabla + filtru się zobaczy, chyba, że ktoś jeszcze się wypowie.

 

Poduszki wymieniałeś w tych HD 681 ? te co masz na zdj to AKG, ale welur ? Ile dałeś ?

Edytowane przez gavron044
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak welury AKG cos ok 90zł, sporo osób mowi że to przewartościowanie słuchawek, ale pady są naprawde dobre. Bez podejścia do stockowych jeśli chodzi o wygode. Nie mowiac że lepiej uszczelniają niz stockowe także obszycie stockowych a nowe pady akg to co innego.

 

Pady AKG mają mieciętką gabke, stockowe sa 2x bardziej twardsze co powoduje szczeliny.

 

Akurat jest zbiorowe zamowienie z thomann.de tam kupiłem, acz to nie wielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjełem te szare pianki zakrywające przetwornik, teraz sie zrobiły jeszcze bardziej ostre. CzarnyAlbum oj daje po uszach jak prekusista po talerzach, czuc powera w rekach perkusisty:)

 

Pady AKG są ciensze przez to po wyjęciu gąbek ucho dotyka plastiku IRYTUJĄCE, napchaj pod pady jakiegos materiału, u mnie były resztki skarpety po modzie skarpetowym który robiłęm z czystej ciekawości.

 

Posiedzisz w podniesionych padach uuu to jest to!! uszy wolne do nacisku nawet tej pianki którą jednak czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam o tych Superluxach ( mówię o 681 ) i mam wielki dylemat : racablować i jackować KPP czy kupić SL 681 ?

 

Co doradzicie ?

 

Ze swoich KPP jestem b. zadowolony, grają soczystym basem i takiego dźwięku szukam i tak właśnie też opisujecie SL 681.

 

Jednak dylemat dylematem...

 

Czy SL 681 dla KPP to godny konkurent ? ( chodzi mi tylko o dźwięk )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności