Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Z prosb o pady akg k240

tak jak było mowione one nie maja żadnych zaczepów, jedynie ten pasek skóry który zachodzi na czerwony ring trzyma pada

 

sciagamy po prostu tak poprostu, załorzenim gorzej

zakładamy jak najwiecej aby owy kawałęk skóry BYŁ ZA krawędzią i muszli juz trzymał, nastepnie palcem pod pada i jedziemy dokoła naciagając kawałek po kawałku uwarzajać by materiał który jest juz za krawędzią się nie zeslizgną, bo robota od nowa

 

ten kawałęk materiału skóro podobnoego jest TROCHE MNIEJSZY niz muszla, delikatnie rozciaga się materiał sam z siebie nakłądająć po nałożeniu sie układa z powrotem

to trzyma tak jak gacie na tyłku :P:lol:

 

a propo wywaliłem tą szarą gabeczke z pod padów za to zwinełem i ułąrzyłęm po okregu kawałek materiału (resztki szkarpety z moda) posłuchałem tak troche by sie uszy przyzwyczaiły, włorzyłęm ponownie szarą gąbke zamiast materiału no i czułem lekki dotyk owej gabki

 

gąbke chyba wywale na stałe, tak uszy jakby mają wiecej swobody

 

ps

ten kto słuchał na obszywanych nie mieliście znaków od skarpet na skórze po wielo godzinnym słuchaniu ??

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest tyle wzorów tych słuchawek? Różne napisy, różnie wykonany pałąk jak i pady- różnią się szczegółami. Od jednego producenta powinno wszystko wyglądać jednakowo a tu jednak występują różnice. Czy technicznie są to te same słuchawki jeśli są różnie zewnętrzne? Czy można trafić na beznadziejnie grające podróby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest tyle wzorów tych słuchawek? Różne napisy, różnie wykonany pałąk jak i pady- różnią się szczegółami. Od jednego producenta powinno wszystko wyglądać jednakowo a tu jednak występują różnice. Czy technicznie są to te same słuchawki jeśli są różnie zewnętrzne? Czy można trafić na beznadziejnie grające podróby?

Na dobrą sprawę, wzmianki o tych słuchawkach były już 2009r., więc podejrzewam, że po prostu zmienił się minimalnie wzór tych słuchawek od pierwszych wydań tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty mod za pomocą bawełnianych skarpetek smile.gif bez użycia igły.

Skarpetki obcięte za piętą, od obciętej strony założone na słuchawki na nie przyszły pady i od

środka na zewnątrz ściągaczem na słuchawki. Efekt jak na zdjęciach.

Nie miałem czerwonych wink.gif

 

Ostatnia zmiana: zamiana gąbki osłaniającej głośnik na płatki kosmetyczne też bawełniane

(jedną sztukę rozpołowiłem, gładką stroną do słuchawki).

Pasuje idealnie, słuchawki już tak nie grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum więc Witam!

Posiadam te SL HD681 obecnie grają pod integrą VIA winyl VT1708s i jestem z nich zadowolony, ale zastanawiam się nad kupnem karty Xonar DG do nich, czy będą dobrze grały z tą kartą i ogólnie lepiej niż na integrze?

Edytowane przez pemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum więc Witam!

Posiadam te SL HD681 obecnie grają pod integrą VIA winyl VT1708s i jestem z nich zadowolony, ale zastanawiam się nad kupnem karty Xonar DG do nich, czy będą dobrze grały z tą kartą i ogólnie lepiej niż na integrze?

 

Zasada jak na innych forach zanim przeczytasz poczytaj, użyj szukajki. Było zapewne wiele razy.

Prawde mówiąć sam szybciej znajdziesz odpowiedz niż ktos kto ma obie rzeczy ci jej udzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuje rozpacząć od czytania co dobrze się zgrywa z hd681, poczytaniu co jest rozumiane przez suche ciepłe neutralne itd brzmienie.

 

Pozatym nie powiedziałes co ma grać takie połaczenie i czego oczekujesz. Np podobno ciekawa jest maya u5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie źródło dźwięku do 681 nie powinno być zbyt zimne, najlepiej neutralne, bo słuchawki te są jasne, ale jednocześnie wyraźnie reprodukują basy. Większość odkształceń da się pewnie skorygować EQ, ale jak źródło będzie zbyt ciemne lub będzie miało podbity dół, to będą mogły charczeć. Tak poza thm to uważam, że nadają się do wszystkiego, z tymże czym bardziej dynamiczna, syntetyczna i zmiksowana w studiu muzyka, tym o większy zawrót głowy może nas przyprawić słuchanie jej na tych słuchawkach, gdyż są one bardzo szczegółowe, grają czysto i przejrzyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wątek o HD 681 a nie od polecania słuchawek do Xonara

teoretycznie 681 powinny się zgrać, ale wczytaj się wyraźnie w recenzji jakie one mają brzmienie i czy na pewno oczekujesz po słuchawkach tego, co w tej materii oferują 681, czyli analitycznego, wyraźnego i szczegółowego grania z mocno eksponowanym środkiem i górą, ale też dobrą reprodukcją niskich tonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, aby ktoś używał irivera t60 do tychże słuchawek. Czy taki zestaw da radę? Dodam, że jestem w posiadaniu okrutnie mocarnego sprzętu FiiO E5 ;).

Zaznaczę, że dotychczas do irivera używałem Head Direct Re2 i bardzo mi odpowiadało to połączenie, lecz troszkę mało dawało... hmmm zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem - słabe połączenie, zbyt ostre i natarczywe granie.

 

Zastanawiam się czy zmiana OPAMPa na jakiś cieplejszy w HUD-MX1 by coś dała. No to teraz zostaje dylemat co innego dopasować... Koniecznie musi być DAC, bo wzmacniać sygnału z Xonara D1 nie będę... Pomysły?

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto inwestować w Audinsta, IMO słaby DAC.

Może Audiotrak Prodigy Cube?

Rozumiem że z tym 681 powinien się zgrywać. Widzę że nawet przystępniejszy cenowo. Dzięki za pomysł :) (jeżeli masz więcej to może machnij na PM, żeby już tematu nie zapychać bo OT zrobiłem)

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności