Skocz do zawartości

Nationite Nanite N2


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się 2 razy ten zawiesił. Raz przy wyłączaniu a raz przy manipulowaniu kartą - czyli na życzenie, a tak to chodzi ładnie, sprawnie i prócz tych wyjątków nie zawiesza się w ogóle.

 

W ogóle jestem zadowolony z zakupu (ponownego) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja stałam się szczęśliwą posiadaczką owego grajka :) Trzeba przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczona tym, jak zgrywają się z moimi Sennkami, efekt jest jak najbardziej zadowalający :D Jedyne co mnie irytuje to to, że nie odtwarza mi plików FLAC i pomimo wgrania folderów na pamięć główną nie czyta więcej jak 4...może spróbować przeinstalować soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że często słyszę różnicę miedzy FLAC a 320 kb/s mp3 z korzyścią dla tych 1, dlatego między innymi zdecydowałam się na ten odtwarzacz :) Ale jestem w stanie żyć bez tego, aczkolwiek to, że nie czyta mi folderów jest już wyjątkowo dokuczliwe :P Kwestia wygody :)

Edytowane przez Nevi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobrze" to pojęcie względne, szczególnie w temacie sprzętu audio. Jeden polubi to połączenie, a drugi znienawidzi. Jeśli zastanawiasz się, czy w N2 jest wystarczająco mocy, aby napędzić SL681, to zapewniam Cie że jest. Niestety w kwestii synergii nie powiem nic, gdyż nie miałem przyjemności słuchać wyżej omawianego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciągnąć to je uciągnie bez problemu. Jednak nie można liczyć, że wysteruje je tak jak porządny stacjonarny sprzęt. Jeśli chodzi o zgranie to powinno być ok.

 

Chodzi mi o w miarę neutralne brzmienie i zastanawiam się nad N2.

 

Naturalne brzmienie brzmienie to tak samo subiektywne określenie, jak ciepłe, czy zimne. Brzmienie N2 jest neutralne (nie czytaj naturalne) tzn. bardzo czyste i szczegółowe, bez jakiegoś ocieplenia. Co może się albo bardzo podobać, albo bardzo nie podobać. Ja lubię akurat takie wydanie rocka "czyste i efektowne" natomiast lubię też posłuchać czasem z ociepleniem i miękkością w dźwięku - wtedy sięgam po Clip+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że często słyszę różnicę miedzy FLAC a 320 kb/s mp3 z korzyścią dla tych 1, dlatego między innymi zdecydowałam się na ten odtwarzacz :) Ale jestem w stanie żyć bez tego, aczkolwiek to, że nie czyta mi folderów jest już wyjątkowo dokuczliwe :P Kwestia wygody :)

Zamiast mp3 możesz spróbować AAC z kompresją Q8 (czyli coś około 320 kb/s) - może być lepiej niż z plikami mp3.

A sprawa z folderami może wynikać właśnie z kodowania. Ewentualnie można zmienić soft np. na ten od Cube. Mi pomógł, bo N2 wieszał mi się jak popadnie, a teraz działa bez zarzutu przy tych samych opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś okazję słuchać połączenia N2 z shurami srh240? Szukam dla znajomego odtwarzacza ze sporą mocą, tak by wyciągnąć z szczurków jak najwięcej. Nie interesują mnie spekulacje, tylko rzeczywiste doświadczenia :) Spekulacje skonczyły sie określeniem wystarczająco dużego prawdopodobieństwa, dlatego piszę w tym temacie. By kupić potrzebuję czegoś więcej :) Głównie chodzi mi o w miarę zrównoważoną charakterystykę częstotliwościową, by każde pasmo było dobrze słyszalne, nie wybijało się z tłumu. Muzyka dosłownie każda, w tym sporo jazzu i muzyki poważnej, i dawnej.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka pilka: ktory grajek "lepiej" gra: clip+ czy n2? Ktory ma bardziej klasowy dzwiek?

 

 

 

 

2-ga sprawa: jak powinno sie postepowac podczas kilku pierwszych cykli ladowania n2 zaraz po zakupie: dac mu sie (i ile razy?) calkowicie wyladowac, i potem naladowac do pelna, czy zrobic inaczej (jak?). Chodzi oczywiscie o to, zeby potem bateria trzymala jak najdluzej. Jak typ aku tam siedzi - wie ktos?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 godzin pustego przebiegu? O matko, ja bym chyba skonał z nudów. Nie lepiej było to wygrzewać "na głowie". 21 godzin to w sam raz na taki playerek. Pytanie tylko jak jest z żywotnością baterii. Bo jeśli jej żywotność spada linearnie miesiąc w miesiąc to w po roku czasu ten playerek będzie po prostu w bekę. Taki Cowon i9 ma już 3 lata u mnie a bateria jak trzymała tyle samo tak dalej trzyma. To się nazywa jakość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N2 mam od czasu premiery i nie zauważyłem spadku wydajności baterii. IE8 nie chciało mi się wygrzewać na głowie, bo wolałem słuchać Radiusów. Dopiero po konkretnym wygrzaniu IE8 były bardzo zbliżone do Radiusów i było mi bez różnicy których używam słuchawek.

 

W sumie IE8 grzałem na przemian przez N2 i radio stacjonarne, ale jestem przekonany, że z N2 grzały się minimum 400 godzin wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N2 nie zgrywa się z Radiusami gorzej od połączenia z s:flo2. Do synergii z SGS czy Touch 4G brakuje (choć to kwestia gustu), ale i tak jest bardzo przyzwoicie. Generalnie rzecz biorąc Radiusy nie są wybredne i zgrywają się z wieloma plajerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności