Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Przestrzenne dokanałówki (do około 150zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Rozglądam się za słuchawkami dokanałowymi. Najbardziej zależy mi aby grały przestrzennie i budowały szeroką scene. To moje głowne kryterium. Pozostałe: Słucham głównie rock/metal przydało by się aby separacja instrumentow była dobra(głownie chodzi o perkusje). Basu niekoniecznie za dużo ale nisko schodzący. Co do barwy dzwięku niejestem pewien wiec było by dobrze aby grały jak najbliżej środka lub troche w strone zimna. Z tego co czytałem a-Jays two były by dla mnie chyba dobrym wyborem. Co w tej cenie byście pelecali?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie małem do czynienia ze słychawkami dokanałowymi. Ostatnimi czasy zakupiem nauszne zamknięte philipsy shp 2500 które kosztowły mnie niecałe 40zł. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły pod dwoma względami. Ich najwiękrzym plusem była przestrzeń jaką wnosiły do utworów. Słuchając utworu Of the Girl zespołu Pearl Jam naprawde dało odczuć się odległość od instrumentów i przestrzeń. Dodatkowo ten bardzo fajny nisko schodzący bas. Postanowiłem kupić coś podobnego tylko w miniaturowej wersji. Co byście polecili w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wasze propozycje. Head-Direct RE2 wydają się być dobrą propozycją a co do Brainwavz proAlpha nieznalazłem o nich za duzo i trudno mi je ocenić. Fisher Eterna niestety wykraczają poza mój budżet ale dzięki za propozycje. Azahiel mam nadzieje że coś ci się jeszcze może przypomni :) Dzięki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się bardziej modelem proalpha i natrafiłem na model m1 tej samej firmy. Z jednej z opini osoby która posiadała oba modele wynika że mają gorszą góre ale lepszego basa i co najważniejsze lepszą scene. Miał ktoś okazje testować, powiedzieć coś więcej? Jestem też otwarty nainne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim, do jakiego odtwarzacza?

 

FA eterny ponoc niezbyt sprawdzaja sie w rocku/metalu. Poza ceną, co jest kontrargumentem, są ponoc ciemne.

 

Co do brainwavzów sie nie wypowiadam, bo nie znam, sam sie nimi kiedys chyba zainteresuje. Wiec jesli sie zdecydujesz na M1 to nie zapomnij opisac wrazenia. RE2 maja problem z basem. Tak mówią, że go nie ma.

 

A sony sa otwarte. to nie problem?

 

Ja z przestrzennie grajacych sluchawek mialem klipsch S2. Tylko ze troszke ciemno, i niezbyt dobrze prezentowaly sie w mocniejszym rocku i metalu...

 

Jak sie dowiemy jaki masz odtwarzacz zweryfikujemy czy MEE CX21 sie nadadzą :) Wydaje mi sie, ze moglyby Ci sie spodobac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz to samsung wave ale docelowo mają być do najnowszego itoucha.

 

Najbardzej z powyższych modeli jestem ciekawy MDR-EX 85. Na forach miały bardzo dobre opinie lecz było to około 3 lata temu więc niewiem jak ma się to do dzisiaj prezętowanego poziomu. Podobno jedna z najlepszych scen jak na iemy a do tego niziutki bas z wielkich 13,5mm przetworników, a także dwudrożna konstrukcja zapewniająca dobrą izolacje instrumętów. Jedynie odstrasza mnie fakt konstrukcji otwartej = słabe tłumienie ale czytałem że tragedi nie ma. Co dziwne według sony'ego (oficjalnej strony producenta) są to słuchawki zamknięte :P.

 

Z tych podanych przec wrq MEE cx21 także fajna propozycja. Czytałem jednak że przy ostrzejszych kawałkach bas znika w wysokich tonach perkusji.

 

No i jeszcze najbardziej przystępne cenowo Brainwavz M1.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci się uda dorwać esmooth es360 to słuchawki z najszerszą sceną jaką słyszałem. Do tego mają neutralny charakter i nadają się praktycznie do każdego playera. Moim zdaniem najlepsze dokanałówki z wszystkich, które posiadam (a jest tego trochę, między innymi EX82 czyli to samo co EX85, tyle że z asymetrycznym kablem i dostępne jedynie z playerami).

 

Przedwczoraj dałem do posłuchania teściowi z vedią A10 (z moich playerów najlepiej do nich pasuje), to się nie mógł nadziwić jak takie małe coś może zbudować taką scenę a przy tym praktycznie żadnych (poważniejszych) braków/nadmiarów w paśmie. Na codzień słucha Sennheiserów HD 600 podpiętych do jakiegoś porządnego DACa.

 

Co do samych EX85, to z chłodnymi/neutralnymi playerami będzie dobrze - czyli z tymi które masz/zamierzasz kupić. Może z telefonem będziesz musiał nieco podbić wysokie i średnie (albo obciąć basy), ale to też zależy od twoich preferencji. Dla mnie EX82 z Zune (chłodniejszy od vedii) gra bardzo fajnie. Bas jest miękki i głęboki, wysokie ok, trochę brakuje środka, ale to akurat moje preferencje (lekki niedosłuch w tym paśmie).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXy grają szerzej niż inne znane mi doki, ale prawie nie grają w głąb i nie robią wrażenia otaczania dźwiękiem. Trochę odsuwają scenę i rozciągają ją bardzo na boki i wzwyż. Poza tym mają łagodne usposobienie i niewiarygodnie czysty i precyzyjny dźwięk. Grają czyściej i szerzej niż K370, Exy. Niestety też nie mam nic do powiedzenia na temat Re i Brainwavz.

 

EXy nie są już tak szeroko dostępne. Zależy za ile je dostaniesz. Jeśli za mniej niż 100zł to wg mnie spoko, ale w tej cenie nie są wyjątkowe i znajdziesz inne dobre modele. Warto wiedzieć, że odpowiedniki EX85, to też NC020 i SHE9800. Wszystkie bardzo podobne.

 

Do głowy przychodzą też Mee M6. Grają bardzo przestrzennie, ale z jakiegoś powodu nikt ich nie poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może myślisz o jasnych słuchawkach, ale itouch 4g jest zimny i nawet zalecane bybyły jakieś ciemne słuchawki. Może zastanów się nad Nuforce NE-700X mają podobno dużą przestrzeń, a zgrają sie z tym ipodem, do metalu też mi się wydaje że fajne. Do stałem przy okazji testu nuforce 7 i powiem szczerze, że super brzmią metalowe kawałki w "dociążonych" słuchawkach.

Edytowane przez noir7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki rhaif za podrzucenie modelu SHE9800. Według opini a także z podobna budowa słuchawek wynika że graja bardzo podobnie do EX85. Najtaniej można obecnie dostać je za 140zł.

 

Szukając opini natknąłem się na temat http://forum.mp3store.pl/topic/49590-philips-she9800-w-cieniu-ex85/ który odpowiada na moje pytanie czy opłaca się za nie tyle wydać. Odpowiedź brzmi "tak se".

 

Nuforce NE-700X grają zdecydowanie za bardzo basowo. Co do Mee M6 w recenzjach wypadają różnie (niekoniecznei dobrze) więc wole nie ryzykować ich zakupu. Esmooth es360 raczej niedostępne w Polsce.

 

Wielkie dzięki za odpowiedzi i prosze o więcej bo dalej niewiem co robić. Na chwile obecną najbardziej skłonny jestem kupić philipsy she9800 choć niby za tą cene można więcej.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może myślisz o jasnych słuchawkach, ale itouch 4g jest zimny i nawet zalecane bybyły jakieś ciemne słuchawki. Może zastanów się nad Nuforce NE-700X mają podobno dużą przestrzeń, a zgrają sie z tym ipodem, do metalu też mi się wydaje że fajne. Do stałem przy okazji testu nuforce 7 i powiem szczerze, że super brzmią metalowe kawałki w "dociążonych" słuchawkach.

 

itouch 4 nie jest zimny :) co najwyżej jasny, bo basu mu nie brakuje- nawet patrząc na ipoda video 5,5 to jest od niego znacznie cieplejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itouch 4 nie jest zimny :) co najwyżej jasny, bo basu mu nie brakuje- nawet patrząc na ipoda video 5,5 to jest od niego znacznie cieplejszy.

 

Jak jest jasny i ciepły to tym bardziej pasowałyby te Nu. Zimny-jasny whatever. Ja go słuchałem na KSC i szczegóły oraz suchość góry prosiły się o coś ciemniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itouch 4 nie jest zimny :) co najwyżej jasny, bo basu mu nie brakuje- nawet patrząc na ipoda video 5,5 to jest od niego znacznie cieplejszy.

 

Jak jest jasny i ciepły to tym bardziej pasowałyby te Nu. Zimny-jasny whatever. Ja go słuchałem na KSC i szczegóły oraz suchość góry prosiły się o coś ciemniejszego.

 

 

możliwe że jesteś też przyzwyczajony do jakiegoś grania, raczej ipod touch ma podobną ogólną (mocno uproszczone to co napisze) charakterystykę jak samsung p3. Nuforcy fajne grają prawda, ja poelcam brainzwavz M2- jak chcemy coś bardizej wyszlifowanego niż nuforcy, albo proalpha jak chcemy w miarę uniwersalny dźwięk.

 

ps. @Syler posłuchaj jak będziesz miał możliwość proalpha i m2, głównie pro alpha- przyda mi się ogólnie opinia do recki jak to gra z sony :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że jesteś też przyzwyczajony do jakiegoś grania, raczej ipod touch ma podobną ogólną (mocno uproszczone to co napisze) charakterystykę jak samsung p3. Nuforcy fajne grają prawda, ja poelcam brainzwavz M2- jak chcemy coś bardizej wyszlifowanego niż nuforcy, albo proalpha jak chcemy w miarę uniwersalny dźwięk.

 

Nooo, o to chodzi. :) Jeśli możesz polecić coś lepszego to rób to od razu. Ważne by pomóc w wyborze. Brainzwanz są kuszące, zarówno M2 jak i proalpha. Nie mam ich jak i gdzie przesłuchać niestety. Dlatego też nic o nich nie piszę.

 

ps. @Syler posłuchaj jak będziesz miał możliwość proalpha i m2, głównie pro alpha- przyda mi się ogólnie opinia do recki jak to gra z sony :)

 

Tak jak wyżej, nie mam gdzie posłuchać. Lecz mogę Ci sonego swojego podesłać na testy.

 

 

możliwe że jesteś też przyzwyczajony do jakiegoś grania, raczej ipod touch ma podobną ogólną (mocno uproszczone to co napisze) charakterystykę jak samsung p3

 

Chyba wiem co masz na myśli toucha 4g za krótko słuchałem by się wypowiadać, ale jak się tak zastanowię, to rzeczywiście z p3 mają coś wspólnego. W każdym razie jest to coś znacznie innego niż ma Sony i ciekawi mnie połączenie sonego + Brainzwanz. Jakby się nie gryzły te sprzęty (a sony potrafi się gryźć ze słuchawkami) to powinien być to b. ciekawy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EX82 grają gorzej od EX85.

 

w każdym razie zdecydowanie polecam PL12. spełniają wszystkie twoje dźwiękowe kryteria, są bardzo tanie, posiadają bardzo dobrą izolację i są bardzo wygodne. EX85 będą za ciemne, chociaż po zaklejeniu zewnętrznych otworów taśmą, stają się znacznie jaśniejsze i imo grają ładniej.

 

PS: miałem EX85 jak i PL12 i moim zdaniem PL12 grają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności