Skocz do zawartości

Nowe AKG


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Ale fallow podał pewnie swoje wyliczenia na podstawie tej ceny, a nie przeliczenie ;)

Ta cena jest na stronie AKG, a z tego co widzę, to firmy zawsze informują o cenach swoich produktów dużo wyższych niż są realnie w sklepach (tzn. w najdroższych sklepach to może być i więcej).

Ja tam obstawiam, że cena będzie wynosić AKG K550 = cena AKG K540 z przed roku x ~1.75 = 369 x 1.75 = niecałe 650 złotych . W najtańszych sklepach niedługo po premierze myślę, że tyle będzie, a może i mniej nawet. Zobaczymy. Jak będą słabe to nawet za 400 złotych nie będą nas kusić i temat skończy się szybciej nim zaczął ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisal Oblivion. Cen nie przelicza sie absolutnie po kursie walutowym :) A juz zwlaszcza cen ze sklepu firmowego gdzie jest zawsze MSRP a nie cena rynkowa. Pozostale sklepy prawie nigdy nie sprzedaje w zgodzie z MSRP. Cala masa sluchawek z Niemiec i AT jest tansza u nas niz tam. Pierwsze z brzegu - AKG K540, HD 380 Pro. A juz niektorych promocji jakie robil Sennheiser gdzie u nas niektore modele byly prawie 2 razy tansze niz tam chyba nikt nie pobije.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też skądś nowe zdjęcia wyczaili . Wygląd zacny , przynajmniej na zdjęciach. Te zdjęcia co były na samym początku do końca mnie nie przekonywały (słaba jakość zdjęć), ale teraz to mi się bardzo podobają. Tylko pytanie istotne, jak brzmią :) Ciekawe ile jeszcze szanowne AKG by Harman każe nam na nie czekać :)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

RMS podaje cenę jako 899 złotych, ale napisałem do nich i dostałem odpowiedź, że to jest pierwsza cena sugerowana przez producenta i może ona się zmienić wraz z wejściem słuchawek na rynek, a mają się one pojawić pod koniec tego miesiąca. Jeśli ta cena się utrzyma to mój iPod Classic będzie miał nowego przyjaciela, ponieważ najlepiej wypada w zestawieniu z innymi odtwarzaczami na stronie AKG jeśli chodzi o te słuchawki. Chyba, że to tylko marketing... Mam nadzieję, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój iPod Classic będzie miał nowego przyjaciela, ponieważ najlepiej wypada w zestawieniu z innymi odtwarzaczami na stronie AKG jeśli chodzi o te słuchawki. Chyba, że to tylko marketing... Mam nadzieję, że nie.

:lol: :lol: :lol: dawno się tak nie ubawiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i śmieszne, ale liczę, że to razem naprawdę będzie grało. Nie mam ochoty pozostawać przy byle jakich słuchawkach. Mnie to wcale nie śmieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iPoda to oni chyba K3003 bardziej polecaja ;) Tu pewnie bedzie synergia idealna :)

 

 

PS. Nie radze wierzyc w te bzdury ze strony AKG, tym bardziej ze to juz nie jest AKG. To jest Harman a AKG jest od nich calkowicie zalezne. Harman to amerykanska firma ktora wykupila wiele roznych marek i generalnie trzaska kase jak sprzedawca encyklopedii. Niestety czas innowacyjnych pomyslow AKG juz minal. Teraz jest celowanie w low-end i fanow Apple'a.

 

Oczywiscie, ze K550 zagraja z iPodem, nie zagraja jak beda uszkodzone. Jezeli nie jestes wymagajacym sluchaczem to jest nawet duza szansa ze bedziesz zadowolony :)

"Swiat sluchawkowy" czeka na nastepce K1000 albo K701 lub K340, ludzie pisza im to na prawo i lewo a oni wypuszczaja K550 i K3003 :)

 

 

Mam nadzieje, ze byc moze kiedys osiwieje i jednak tego nastepcy K701 sie doczekam :)

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze byc moze kiedys osiwieje i jednak tego nastepcy K701 sie doczekam :)

 

 

Następca może, ale raczej inne marki, może Superlux wypuści jakieś hd801 :P

 

Co do k550, co sobą prezentować będą to się okaże, według tamtej broszurki ustawili je wyżej niż k701 przecież ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie radze wierzyc w te bzdury ze strony AKG, tym bardziej ze to juz nie jest AKG. To jest Harman a AKG jest od nich calkowicie zalezne. Harman to amerykanska firma ktora wykupila wiele roznych marek i generalnie trzaska kase jak sprzedawca encyklopedii. Niestety czas innowacyjnych pomyslow AKG juz minal. Teraz jest celowanie w low-end i fanow Apple'a.

 

Oczywiscie, ze K550 zagraja z iPodem, nie zagraja jak beda uszkodzone. Jezeli nie jestes wymagajacym sluchaczem to jest nawet duza szansa ze bedziesz zadowolony :)

"Swiat sluchawkowy" czeka na nastepce K1000 albo K701 lub K340, ludzie pisza im to na prawo i lewo a oni wypuszczaja K550 i K3003 :)

 

 

Mam nadzieje, ze byc moze kiedys osiwieje i jednak tego nastepcy K701 sie doczekam :)

Nie demonizowal bym tak tego "biednego" Harman'a ;) szczegolnie ze owo przygarniecie AKG mialo miejsce w 94 - a ich obecny flagship K701 zostal wypuszczony w 2005 ? samo K1000 89/90, k340 78. Czy czas innowacyjnych pomyslow AKG minal - ciezko to tak jednoznacznie stwierdzic szczegolnie ze ciagle k701 to relatywnie mlode sluchawki. Ze strony "swiata sluchawkowego" parcie na nowe jest niewatpliwie ogromne - ale dajmy troche czasu inzynierom AKG - harman za pewne nie placi im za pierdzenie w stolki. Osobiscie nie sadze zeby k550 czy k3003 to wszystko nad czym pracowali/ja panowie z AKG w tej chwili. Do tego wiedenczycy z tymi modelami zdaje sie wchodzic na dosc nowy z perspektywy AKG teren - portable "wysokich lotow" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk to jestem coraz wybredniejszy. Odnośnie K3003, ja nie lubię dousznych słuchawek, poza tym ich cena jest dla mnie śmieszna. Jak można dać 1000 euro za słuchawki do iPod'a.

 

Ja wiem, że 900 złotych to i tak już jest naprawdę dużo. Do tej pory miałem same słuchawki Philips'a do 200 złotych, dla tego zastanawia mnie jak duża byłaby różnica (czyt. czy wystarczająco duża) między tym co miałem/mam a K550.

Na chłopski rozum, słuchawki za prawie 1000 złotych nie mogę "źle" grać. A chciałbym, żeby one posłużyły mi przed długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze byc moze kiedys osiwieje i jednak tego nastepcy K701 sie doczekam :)

 

 

Następca może, ale raczej inne marki, może Superlux wypuści jakieś hd801 :P

 

Co do k550, co sobą prezentować będą to się okaże, według tamtej broszurki ustawili je wyżej niż k701 przecież ;)

 

 

No coz, beda pewnie lepsze niz K540 i tyle. Harman jak widac szkodzi kasy na R&D czegos lepszego. Nawet w tym Varimotion nie ma ani flat-wire i jest to konstrukcja zamknieta wiec jak to niby ma byc nastepca K701 :)) Poza tym jeszcze sie nigdy nie zdarzylo, zeby nowy flagowy produkt byl tanszy niz poprzednik i "wedlug producenta" mial wezsze pasmo. Drivery z lini 5 maja niezle mozlwiosci ale do tych z Varimotion jak na moje ucho sporo brakuje.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Swiat sluchawkowy" czeka na nastepce K1000 albo K701 lub K340, ludzie pisza im to na prawo i lewo a oni wypuszczaja K550 i K3003 :)

 

Fajnie by było, gdyby powstał następca k340, które moim zdaniem miały genialną średnicę i soprany, ale od strony 'technicznej' były gorsze od współczesnych słuchawek.

Co do celowania AKG w high-end, to oni nic nie muszą badać, wystarczyłoby, żeby znowu zaczęli produkować k1000, a że tego nie robią, to widocznie im się nie opłaca finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robia tego bo ta firma rzadzi teraz Harman ktory sie specjalizuje w budzetowce. Przykladowo Beyerdynamic jakos wyniuchal nisze na hi-end i zasypal rynek modelami na tesli ktore przeciez tanie nie sa. Inna sprawa, ze kase robi sie glownie wlasnie na budzetowce a hi-end podnosi jedynie prestiz marki. AKG chce byc krolem budzetowki i poki co im sie to bardzo dobrze udaje. Szkoda, wielka szkoda ze sprzedali ta firme Harmanowi.

 

Z rynku "pro" tez powoli zaczynaja byc wykopywani przez innych. Kiedys w wiekszosci studio odpowiedz na sluchawki do monitoringu w zasadzie byla jedna a teraz wszystko sie zmienia.

 

K1000 takze sa przestarzale, jedynie design maja nowatorski. Drivery tez wypadaloby odmlodzic. No ale to jest Harman.... :)) Gdyby to byl Beyer albo Ultrasone to juz dawno byloby AKG K2000 a John Grado zmienilby jedynie tworzywo na alluminium w K1000 i wypuscil jako PSK1000 :) i takze bylby hit.

 

GigereE: Ide o zaklad, ze za 5 lat bedziemy mieli nastepce K701 i walka ze wszystkimi innymi liczacymi sie producentami sluchawek dalej bedzie bedzie wygladac tak, ze najwyzszy model AKG bedzie jedynie klasa srednia w porownaniu do innych. Chetnie uderze sie w czambo i klekne jezeli syutacja bedzie finalnie inna :))

 

PS. Pisze to oczywiscie jako rozgoryczony po-czesci-fanboy AKG, bo sentyment do tej marki mam chyba najwiekszy :)

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze byc moze kiedys osiwieje i jednak tego nastepcy K701 sie doczekam :)

 

 

Następca może, ale raczej inne marki, może Superlux wypuści jakieś hd801 :P

 

Co do k550, co sobą prezentować będą to się okaże, według tamtej broszurki ustawili je wyżej niż k701 przecież ;)

 

 

No coz, beda pewnie lepsze niz K540 i tyle. Harman jak widac szkodzi kasy na R&D czegos lepszego. Nawet w tym Varimotion nie ma ani flat-wire i jest to konstrukcja zamknieta wiec jak to niby ma byc nastepca K701 :)) Poza tym jeszcze sie nigdy nie zdarzylo, zeby nowy flagowy produkt byl tanszy niz poprzednik i "wedlug producenta" mial wezsze pasmo. Drivery z lini 5 maja niezle mozlwiosci ale do tych z Varimotion jak na moje ucho sporo brakuje.

 

 

Nie sugeruję tego, że to będzie następca, to oczywiście kolejny model w ofercie. Nawiązałem jedynie do tego, że zarówno w zestawieniu modeli i porównaniu modeli umieścili je na pierwszym miejscu, a za nimi kolejno k701, k601, k272hd, k242hd. Jakkolwiek wiem , że to nie musi nic znaczyć ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze są po niemiecku krótkie wycinki z magazynu i ocena http://translate.google.com/translate?complete=0&u=http://www.testberichte.de/a/kopfhoerer/magazin/stereo-8-2011/276876.html&sl=de&tl=en&hl=&ie=ISO-8859-1 - odrazu przetłumaczone na angielski, jak ktoś woli w oryginale to starczy kliknąć - Oryginał, w prawym górnym rogu.

 

Jestem ciekawy czy one będą Made in Austria czy raczej China..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

China. To że na RMSie kosztują na razie 899zł nie oznacza że robią je w Austrii. I wątpię aby w serii K5x0 między dwoma ostatnimi modelami była taka dużo różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności