Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

MathU na jakiej podstawie wyznaczyłeś te 5000h? to brzmi jak ponury żart...

To jest ponad 208 dni non stop!

Gdybyś wygrzewał je 12 godzin dziennie to mocno ponad rok (ponad 416 dni).

Godziny robocze? 8 godzin dziennie? To prawie dwa lata...

 

Po co sprzedawać i kupować takie słuchawki, które trzeba by było wygrzewać taki czas?

Na prąd więcej wydasz niż słuchawki są warte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MathU na jakiej podstawie wyznaczyłeś te 5000h? to brzmi jak ponury żart...

To jest ponad 208 dni non stop!

Gdybyś wygrzewał je 12 godzin dziennie to mocno ponad rok (ponad 416 dni).

Godziny robocze? 8 godzin dziennie? To prawie dwa lata...

 

Po co sprzedawać i kupować takie słuchawki, które trzeba by było wygrzewać taki czas?

Na prąd więcej wydasz niż słuchawki są warte...

 

takie coś jak ironia rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550:

 

- 2x więcej detali

- 2x większa scena

- 2x więcej lekkości i powietrza

- mniej wycofany środek

 

 

K550 są znacznie lepsze, natomiast nie aż 8x jak by to wynikało z ceny.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to brak powietrza ?

 

"Tak-to". E11 muli te słuchawki.

 

W moim egzemplarzu nie trzeba poskramiać góry, ale wzmocnienie jest potrzebne aby zaczęły grać prawidłowo, inaczej jest właśnie ciasno i bez powietrza. Na dobrym wzmacniaczu sytuacja się zmienia.

 

Nie są to idealne słuchawki, ale jakbym miał wyceniać ich dźwięk to dla mnie jest to gdzieś dźwięk za 400-500zł stacjonarnych słuchawek. Wierzę, że k550 grają lepiej, ale fakt że za SL dałem 100zł poprawia mi walory brzmieniowe ;). Ciekawi mnie te porównanie różnych egzemplarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 2 razy więcej detali, bo scena, lekkoś i powietrze po zdjęciu papierków zmienia się nie do poznania. No i więcej zapewne basu niskiego, chociaż moje coś tam mają i ładnie grają basem ale głównie wysokim. Dzięki za opisanie, bo tak czasami mysle po co pchać sie w daci i tak dalej jak można mieć tylko k550:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 2 razy więcej detali, bo scena, lekkoś i powietrze po zdjęciu papierków zmienia się nie do poznania.

 

czyli zostajesz tak jak ja - bez papierka? ;)

 

Szczerze to nie pamiętam różnicy w HD668B po zdjęciu 'acoustic dumpera', wiem tylko, że spodobał mi się efekt i nie żałowałem decyzji.

 

Natomiast w HD681 po zdjęciu papierka, tak ja Ci już pisałem, efekt był porażający. Słuchawki zaczęły oddychać i żyć. Ten "papierek" po prostu psuł scenę - ograniczał ją. Teraz dalej HD668B ma większą scenę, ale różnica nie jest już tak duża. To coś w stylu fizeliny w modelu sh5401 :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z papierkami, gdyż mają wtedy swoją twardość, a bez papierków dźwięki są takie lekkie i miękie, bez żadnego zakcentowania dźwięku. Tak jak Ci pisałem to jest jakby pro z papierkami, hifi bez papierków. Ale jak będę miał dłuższa chwilkę czasu to poekspementuję z tymi papierkami (mniejsze, dziurki w nich i itd.) i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 2 razy więcej detali, bo scena, lekkoś i powietrze po zdjęciu papierków zmienia się nie do poznania.

 

czyli zostajesz tak jak ja - bez papierka? ;)

 

Szczerze to nie pamiętam różnicy w HD668B po zdjęciu 'acoustic dumpera', wiem tylko, że spodobał mi się efekt i nie żałowałem decyzji.

 

Natomiast w HD681 po zdjęciu papierka, tak ja Ci już pisałem, efekt był porażający. Słuchawki zaczęły oddychać i żyć. Ten "papierek" po prostu psuł scenę - ograniczał ją. Teraz dalej HD668B ma większą scenę, ale różnica nie jest już tak duża. To coś w stylu fizeliny w modelu sh5401 :)

 

Kurde o czym mówicie żebym nie zdjał czego innego:) Ten biały ring pod gąbka i pod padami co zakleja 6 czy 8 otworów?

Tego pokazanego poniżej

http://cdn.head-fi.org/1/1c/1cb4ab71_PICT0775.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina Fiio, na dużym wzmaku scena jest większa, ale powietrza nie przybywa. Powietrze to małe źródła dźwięku i wybrzmienia obecne zazwyczaj w otwartych słuchawkach. Wtedy słychać, że instrumenty grają w odległości od siebie. W SL dźwięki szczelnie wypełniają całą przestrzeń, a wybrzmień prawie nie słychać. One po prostu słabo przenoszą akustykę pomieszczeń.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności