Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

@Aza w HD668B nie musisz zrywać. One i bez tego mają dużą scenę. Sam takiej różnicy nie wyłapałem, ale może być trafne to co pisze @misiek. Kiedyś wydawały mi się dosadniejsze. Teraz są takie trochę miększe dźwięku - to tak po zastanowieniu się nad tym, choć wcześniej o tym nie myślałem i nie przypisywałem tego efektu tej modyfikacji. W sumie mam precyzyjnego wzmaka i nawet pasuje mi ten "efekt hifi" :)

 

@MathU Ty słyszałeś swoje ja słyszałem swoje. Niech tak zostanie. :rolleyes: Jest trochę prawdy w tym co mówisz, co do różnicy w typie słuchawek, ale to nie ma nic wspólnego, że na jednym źródle słyszałem brak powietrza, a na drugim je słyszałem. Wzmacniacze potrafią grać bardzo różnie. Polecam sprawdzić SL na wzmacniaczu Pana Kuleszy, scena nabiera fajnego pędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Ja lubię je teraz podpinać do E6 czy imp450. W takim zestawieniu grają podobnie do PX360 tylko z większą sceną, nie mają tak kującej(pobitej) wyższej średnicy/niższych wysokich, ale samej góry mają więcej. No i mają troszkę mniejszy impakt na basie, natomiast jest on bardziej obecny i punktowy. Są też bardziej ocieplone, senki wiadomo mają celowo trochę odchudzony dźwięk, przy zachowaniu szczegółowości ofc

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z akustyczna naklejką, czy bez najważniejszy i tak jest rekabling, później usunięcie lub (i to jest u mnie) przedziurawienie gąbki okalającej grill przetwornika - jest scena, przestrzeń, jest wszystko:) dodatkowo przekonałem się że i wzmaka nie trzeba mając mocnego playera jak N2 - po przesiadce z T60 po kilku dniach sprzedałem Mikroforum ponieważ nic nie wnosił do dźwięku. Dzisiaj przesłuchałem płytkę Far East Movement we FLACU/ BBE MP/ (wcześniej słuchałem muzy na N2 190-320 mp3) i co ?? i uderzenie basu było RÓWNIE widoczne jak w KPP (sic!). Oczywiście w innych rejestrach (bardziej mid bas, ale za to jaki dynamiczny:)), Tą płytę wziąłem pod uwagę ze względu na bas i słuchawki pokazały że DORÓWNUJĄ stacjonarnemu sprzętowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie recabling polegał na użyciu przedłużki od Sony ;) Nie widzę bardzo sensu dalszego ingerowania w słuchawki. Ja przedziurawiłem 4 otwory, ale szybko je zakleiłem, efekt mi się nie spodobał. Z N2 fajnie grały, aczkolwiek to i tak jeśli chodzi o te słuchawki mało ;). Chociaż tak jak napisałem lubię je słuchać też na mniej wybitnych źródłach. Taki imp je spokojnie napędza, n2 to samo, z tym że N2 ma sam w sobie wąską scenę i bas jest trochę dla mnie za bardzo powściągliwy - z imp to inna bajka, basik jest taki że R&B się słucha że aż miło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jeszcze za mało przeżyłem jeśli chodzi o różnorodność sprzętową, ale dla mnie FLAC na tych zmodowanych słuchawkach, na tym odtwarzaczu i przy tych ustawieniach spowodował rozdziaw paszczy ze zdziwienia i radości :) Postaram się jakieś fotki zaniedługo trzasnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nei o tych papierkach, które masz na plastiku przy membranie, jest tam napisany acoustic damper

@Retter6 noł... nie chodzi o żaden z tych na obrazku -> chodzi o tą śmieszną naklejkę co jest nad przetwornikiem.

Ten czarny z napisem cos w stylu "nie zrywac" zerwałem nie mal odrazu:) w 681 i 668.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zerwałem dopiero teraz bez większego żalu i zmiany in plus tak jak koledzy opisywali także można śmiało modować :) dodam jeszcze, że w moim przypadku zrobienie tych otworków w papierze powodowało nieakceptowalne ubytki basu przez co czem prędzej je zakleiłem.

Edytowane przez Marcel1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam nadal do metody wygrzewania słuchawek basem - nie wiem, może się mylę, ale jeśli ma to działać, to nie lepiej zapętlić płytke do testowania subwooferów - na ten psikład coś takiego =>http://thepiratebay.se/torrent/5223289/Bass_Test_%28Bass_Mekanik%29 ?? tylko proszę mi tu nie ACTować,czekam na konkretny za/przeciw takiemu rozwiązaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem ;)

 

Tylko Azahiel ma HD668B a tam sytuacja wygląda trochę inaczej. Tam dźwięk i tak jest ostry więc zerwanie dumpera tylko pomaga. Na HD668B nie mam dumpera i nie żałuje, ale może być tak jak pisał @misiek, więc bym się wstrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,jak jest w waszych egzemplarzach,ale u mnie umiejscowienie naklejki acoustic dumper nie jest symetryczne, tzn. w prawej słuchawce jest ona z tyłu, w lewej z przodu na grillu przetwornika - czyli zawsze po prawej stronie patrząc na wprost. Pytanie na śniadanie brzmi: WHY? bo jeśli celem naklejki jest ograniczenie wydobywania dźwieku z obszaru pod nią, to dlaczego nie jest to symetrycznie zrobione? naklejkę póki co trzymam bo na innych forach (czyt. anglojęzycznych) nie zauważono, by cokolwiek zmieniało jej usunięcie, a i tu zdania są podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,jak jest w waszych egzemplarzach,ale u mnie umiejscowienie naklejki acoustic dumper nie jest symetryczne, tzn. w prawej słuchawce jest ona z tyłu, w lewej z przodu na grillu przetwornika - czyli zawsze po prawej stronie patrząc na wprost. Pytanie na śniadanie brzmi: WHY? bo jeśli celem naklejki jest ograniczenie wydobywania dźwieku z obszaru pod nią, to dlaczego nie jest to symetrycznie zrobione? naklejkę póki co trzymam bo na innych forach (czyt. anglojęzycznych) nie zauważono, by cokolwiek zmieniało jej usunięcie, a i tu zdania są podzielone.

 

lol... bug?

 

no nie wiem jak to jest możliwe ale dobre :D. Ja bym zwrócił takie słuchawki na wymianę, drażnią mnie takie rzeczy. W przypadku HD668B zmiana jest ale nie jakaś znaczna. Największa zmiana jest na modelu HD681.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamieć mnie nie myli 681 i 668 sa nie symatrycznie czyli tak jak u ciebie.

Dlaczego ? Bo te naklejki sa naklejane na tasmie produkcyjenj byc mozę przez automat albo jakiegos chinczyka.

 

Wysokie czestotliwosci po prostu nie umieją omijac takich rzecz wiec albo sie wytłumiaja albo odbiają, skutkiem czego niższe czetotliwości są lepiej słyszalne.

A z tego co rynek pokazuje ludzie wolą takie własnie ocieplone, ciepłe granie. Inną rzeczą że skutek jest nie do końca taki dobry ale to juz co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

 

Nawet siatka nie jest jednorodna przy papierku nie ma krawędzi i u mnie są symetrycznie - inaczej nie miało by to sensu. Akustyka jest analogiczna do optyki i kąty padania muszą być takie same dźwięku aby w obu był taki sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności