Skocz do zawartości

Colorfly C4


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

C4 może zastąpić stacjonarkę na czas wyjazdów.

Nie oszukujmy się, nie ma tyle mocy co mój Sonic Pearl 2, ale mogę podłączyć do niego większość moich słuchawek. T1 ani HD 560 w pełni nie wysteruje :)

Dobrze zgrywa się dla wg mnie z HE-500, które takie łatwe przecież w wysterowaniu nie są. Z HD 600 i modowanymi T50RP tworzy dobre połączenie. Parę miesięcy używałem go z HD 650, DT 931, których już nie mam.

@Rymcymcym, a jak gra z AQ NightHawk?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Funkcje SRC (sample rate conversion), digital filters (slow/fast attenuation), output phase (0/180 degrees), SPDIF coś zmieniają? Chyba głuchy jestem. Predefiniowane EQ - porażka. Brzmieniowo z wyłączonymi wszystkimi funkcjami - rewelacja, mega muzykalnie. Tak jak lubię. Wspaniała synergia z Z7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to irytujące, że zamiast skupić się na GUI i UI powsadzali jakieś nic nie dające g*wienka. Cyka Wam też w słuchawkach przy włączaniu i wyłączaniu? Ten drań tak ma?

Cyka, cyka! Jakoś trza z tym żyć

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyka, i trzeba mieć to na uwadze przy słuchawkach armaturowych żeby nic nie uszkodzić. Odtwarzacz przy włączaniu i wyłączaniu daje maksymalny prąd na wyjściu słuchawkowym ( coś jak schiit lyr) i o ile dla słuchawek wokółusznych nie będzie to niebezpieczne tak dla doków/iem/ciem może to się skończyć słabo.

Co do GUI to jest paskudne i trzeba się do niego przyzwyczaić, tak samo jest z przyciskami gdzie trzeba używać więcej siły :(. Ale trzeba wspomnieć, że przestaje się o tym pamiętać po wciśnięciu play :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden odtwarzacz nie zagrał mi taką sceną jak ak120 i się z tym już pogodziłem. Scena w c4 nie jest taka zła ale do prsepastnych nie należy. Eq dla mnie mogłoby nie być tak samo jak małego jacka.

 

@hechlok, z jakimi słuchawkami używałeś eq? Pytam z czystej ciekawości :)

 

Bardzo prawdopodobne, że coś skrobnę jak będę miał czas i chęci. Tak samo czekam aby dokończyć wątek h8p ale potrzebuję jeszcze ze 2 miesiące na ciepłe dni ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy obsługa jest lepsza? Jedyną różnicę jaką w tym zakresie zauważyłem to lepiej chodzące przyciski w c10 (w sensie - reagujące na ich naciśnięcie), ale to mogła być przypadłość testowanego egzemplarza c4.

 

Dźwiękowo - cóż...c4 przegrywa sceną...tyle pamiętam z odsłuchów, poza ogólnym stwierdzeniem, że c4 jednak brzmiał jakoś "bardziej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, te przyciski. Po wczorajszej długiej sesji czułem w palcach to klikanie. Lubię skakać z utworu na utwór - to taka trochę męczarnia szczególnie po ciemku.

 

Rozmiar nie jest istotny. Zastanawiam się czy C10 nie byłoby lepsze dla mnie jeśli brzmienia ma zbliżone. Tam chyba nie ma żadnych bzdurnych, nie działających funkcji. Rozlokowanie przycisków też wygląda na rozsądniejsze. Mieli parę ładnych lat żeby pójść po rozum do głowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jedyna rzecz jaka mi trochę przeszkadza w ak120 to mały rozmiar. Jeśli go kiedyś zdecyduję się wymienić to na coś takiego właśnie w rozmiarze c4. Ale z inną obsługą/softem niż wymieniony oczywiście :)

 

Up Edit : "No właśnie ..." :)

Edytowane przez Arturos1967
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś z Was C10 i C4 ręka w rękę? C10 mocno odstaje pod względem SQ? Obsługa lepsza?

Tak jak, mocno nie odstaje, jest ciut mnie organiczny, nie tak dynamiczny i żywy, obsluga lepsza choćby dlatego że po bibliotece może poruszać sie po kategoriach: artysta, płyta itd. Jest bardziej intuicyjnie. Ogólnie to dalej prosty soft. Mnie jedna sprawa zniecheciła, odtwarzacz pyka dosyć wyraźnie przy zmianie utworów, tak samo jak Hifiman HM-601

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez siara1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jedyna rzecz jaka mi trochę przeszkadza w ak120 to mały rozmiar. Jeśli go kiedyś zdecyduję się wymienić to na coś takiego właśnie w rozmiarze c4. Ale z inną obsługą/softem niż wymieniony oczywiście :)

 

Up Edit : "No właśnie ..." :)

Arturos (tu Arturo !) dobrze piszesz. AK120 to świetna maszynka ale to co miało być zaletą - mały rozmiar, jest w sumie wadą dla "poważnego" playera. Przydałby się w nim większy ekran, rozmiar "do dłoni" no i oczywiście lepszy LineOut, obsługa CUE.

 

C4 jest może trochę za duży choć na upartego mozna powiedziec,że do wytrzymania, w dłoni leży zgrabnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT -rozmiar i ekran większy. Szybciej reagujący.

No i większa pamięć bo u mnie 384 GB to trochę już jakoś mało :)

 

C4 obok kilku modeli iBasso, Fiio x5 i właśnie AK100/120 to chyba najładniejsze -wg mnie - playerki.

Choć zupełnie od niego wizualnie różne...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się wtrącę, bo muszę. IMO C4 i C10 ze swoimi drewnianymi tyłami wyglądają jak małe dzieła sztuki. Sam design dość dyskusyjny, ale mnie się na przykład podoba ich wygląd. Powiem szczerze, że są ładniejsze od DX80 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności