Skocz do zawartości

Colorfly C4


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Odgrzebuję topic, żeby nowego niepotrzebnie nie zakładać. Mam małe pytanko dot. c4. Szukam czegoś przenośnego, co umiliło by mi okienka na uczelni czy wieczory w hotelu i dało by radę ładnie napędzić grado sr325is. Pytanie tylko, czy c4 sprawdzi się w roli przenośnego odtwarzacza hifi + ewentualnego DAC'a do filmów, czy lepiej kupić osobno nieduży wzmacniacz/dac do laptopa (coś w stylu DR.DAC2 DX, co by się do torby zmieściło) i osobno jakiś secik kieszonkowy (ew. poodkładać na c4, ale w drugiej kolejności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podpowiedzcie czy kupowanie DAC-a do C4 ma większy sens ? Jest na tyle wydajny, że napędza wszystkie moje słuchawki w stopniu wzorowym więc zastanawiam się czy podpinając C4 pod DAC-a uzyskam coś ekstra ??



Pytanie do użytkowników C4. Ile wytrzymuje wam bateria ?? Czy na zużycie baterii mają wpływ: a) format odtwarzanych plików, B) typ podpiętych słuchawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ku pokrzepieniu serc(tym-nie Stanisław-,którzy kupili) i dla informacji(tym,którzy chcą kupić)

po przeczytaniu info o peknietej obudowietrzy tyg.temu obejrzałem swojego C4 i zauważyłem,ku swojemu niegraniczonemu żalowi pęknięcie obudowy wzdłuż jednej ze śrubek mocującej mechanizm do obudowy.W Mp3/Wawa zrobiono zdjęcia pękniętej maszyny wysłano do procucenta i....poprzez Mp3 otrzymałem taką informację:

"after having a pleasant conversation with our R&D Team of CHINA I am able to inform you that your customer who has reported a problem with the front panel on the Colorful - COLORFLY pocket HIFI C4 Pro which was inadvertently caused by a drop on a ground.
Therefore there will be no warranty for this issue.
But if your customer is still interested in letting this device to be repaired through our R&D Team of CHINA your customer must have to take the repair costs of approximately 150.00,-- EUR."

Zaznaczam,że 120 % grajek mi nie upadł a dzieci i inne osoby postronne nie miały do niego dostępu!Wychodzi na to ,że celem wyłudzenia naprawy/wymiany obudowy kłamałem!I jeszcze wkleję fragment mejla do Mp3"...,ale przy takim podejściu producenta,który uważa że wina leży po mojej stronie(upadek grajka) i propozycja 150 euronów za wymianę obudowy+koszty przesyłki uważam tę propozycję za wielce niestosowną a jako,że wielokrotnie bywałem ChRL i znam relacje cenowe na rynku wew.za cyniczną i skierowaną na maksymalny zysk!!!

I to by było na tyle



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Słuchałem C4 z HD650 i synergia była świetna, myślę, że w przypadku HD600 jest podobnie. Myślę jednak, że skoro masz już X5, to daj sobie spokój. C4 to wybitny dźwiękowo grajek, ale ma swoje wady- obsługa, soft i bateria. To praktycznie stacjonarka. Zresztą te 2,5 kafla to przesadzona cena za niego, ja go kupiłem za 1,5 koła i myślę, że tyle jest warty, ale nie więcej. Chyba lepiej, sprzedać X5 i dozbierać do Cowona P1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki badyl za szybka odpowiedz. Po pierwsze spodziewam sie wszystkich tych wad ktore wymieniles mam nadzieje ze bede w stanie z nimi zyc. Oglnie x5 uzywam w 90% jak stacjonarki (sluchanie w domu i w pracy) a C4 ma byc glownie do hd600 ewentualnie spiete z bifrostem i lyrem. Pozatym rano dostalem ostateczna ofete na ta C4 ktora pytalem i okazala sie na tyle atrakcyjna ze juz nabyty. Teraz tylko czekac az paczka przyjdzie choc jestem w lekkim strachu bo sprzedajacy zazyczyl sobie polowe tego co Ty pisales ze dales za uzywke. POzayjemy zobaczymy :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na testy jeszcze nadejdzie ale pierwsze wrazenie na goraco to calkowity opad kopary i spory efekt Wow. A nie spodziewalem sie wcale duzo. Nie myslalem ze mnie zaskoczy to jak zagraja HD600 znajac je z polaczenia z bifrost/lyr z lampami philips SQ. Napewno roznica w porownaniu do tego jak x5 sobie z senkami radzi jest spora, szczegolnie majac na uwadze ze ronice miedzu DAP'ami zazwyczaj do takich nie naleza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to co jest fajne w C4 to duży jack, rekompensuje całą resztę z obsługą, poza tym to wykończenie w drewnie super.

Gdyby jeszcze tylko nie pękało :(

Dźwiękowo bardzo fajny z tego co pamiętam takie bardziej analogowe granie.

Poza tym nie zmieniają modelu co roku, co też jest dobre.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, jakby C4 wypadł w bezpośredniej konfrontacji z takimi P1, AK240, czy wysokimi Hifimanami... Może ktoś pokusi się o test porównawczy absolutnego hi-endu grajków i "leciwego, poczciwego" C4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porownanie bylo by bardzo fajne, ja bym jeszce dodal Calyx M. Z tych co wymieniles powyzej wlsnie recenzje tego najbardzie mnie przekonuja. Nawet ostatnio sie slinielm nad jego licytacje na ebay.de. Ale musze sobie na razie dac spokoj z DAP i nadrobic zaleglosic z mojej zelaznej listy sluchafonow ktore musze miec. Btw Malutki plusik za prostote sterowania i wielkosc przyciskow w C4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie grajki z wyższej półki, są jak słusznie zauważył all999, domowo-hotelowe. Zresztą słuchanie w metrze sprzętu za taką kasę i takich wielkich moim zdaniem mija się z celem. Na metro mam zestaw szufla lub iphone i ety. Na podróże Colorfly C4. Wtedy nie przeszkadza mi, że bateria szybko zdycha... To taka przenośna stacjonarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym go posłuchał, ale trzeba pamiętać, że to nie jest sprzęt do kieszeni, a raczej domowo-hotelowy...

Zgadzam sie w pelni ale ja wlasnie tak w 90% czasu uzywam DAP'ow. Dla mnie to one sa domowo-pracowo-hotelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chętnie bym go posłuchał, ale trzeba pamiętać, że to nie jest sprzęt do kieszeni, a raczej domowo-hotelowy...

 

Zgadzam sie w pelni ale ja wlasnie tak w 90% czasu uzywam DAP'ow. Dla mnie to one sa domowo-pracowo-hotelowe.

Co o C4 zgoda. Domowo - hotelowy. Ale Kałachy 100 i 120 , ich wersje MK II, także P1 czy Calyx M to sprzęt jak najbardziej portable. Do odpowiedniej kieszeni, torby czy pokrowce, każdy wlezie.

Po co mam psuć sobie przyjemność z odsłuchu , biorąc "do metra " marny sprzęt ? No chyba, że to iPod 5g z RBoxem... Tu szacunek dla staruszka i sentyment mam duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz potem kilka słów nt. połączenia C4 z HD600.

Niestety nie mialem czasu porownac bezposrednio z schiit'em ale narazie sklaniam sie do niesmialego stwierdzenia ze to najlepsza synergia jaka osobiscie dane mi bylo posluchac. Porownujac do x5 z senkami musze powiedziec ze jest brzmieniowo podobnie ale mam wrazenie ze wszystko na c4 zyskuje dociazenia, swobody i rozmachu tym samym bardzo nieduzo tracac ze szczegolow. Testy z senkami bede jeszce kontynuowal ale ciekawie wypadly focale ktore z c4 zyskaly imho bardzo duzo, za to polaczenie moich ulubionych hp50 po pierwszym kontakcie mnie zawiodlo. Wydaje mi sie ze jest za cieplo i zaczely zamulac. Postaram sie potem opisac bardziej szcegolowo moje wrazenia co do FSP i NAD narazie brak czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności