Skocz do zawartości

Philips GoGear Muse 16GB(+SLOT na karty)


darkos777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na poczatku male zastrzezenie:poniewaz bede pisal prawie wylacznie dobrze o konkretnym sprzecie ktos moze miec uzasadnione podejrzenia,ze to jakas firmowa propaganda, a ja jestem (dobrze) oplacanym jest przedstawicielem. No coz,nie jestem. Dowodow na to niestety nie posiadam. Musicie mi wierzyc na slowo.

 

 

 

W zyciu nie ma idealow. Ani wsrod ludzi,ani tym bardziej wsrod przedmiotow. Szukajac idealnego odtwarzacza mialem tego swiadomosc.

 

Tym niemniej trafilem na niemal idealny. Jest nim Philips GoGear Muse 16gb +Slot NA Karty MicroSD do 32gb

 

 

Juz slysze ten smiech co po niektorych...Philips? Zarty....Otoz wlasnie nie. Mowie najzupelniej powaznie i zaraz mam nadzieje to udowodnie.

 

 

 

Zeby to najlepiej unaocznic, porownam w/w odtwarzacz do najpowazniejszych produktow konkurencji tzn. odtwarzaczy Appla,Sony i Cowona. Sandiska i Irivera nie biore pod uwage sorry.

 

 

 

Zanim kupilem tego najnowszego,dotykowego Philipsa(mialem juz wczesniej 8 gigowego),przetestowalem gruntownie dwa odtwarzacze-appla cllassic 160Gb oraz TOUCH 8gb i sony a-845 16 gb. Serie X sony juz wtedy

 

wycofal z rynku (a szkoda) O cowonie duzo czytalem,pozatym mialem do czynienia ze sprzetem muzycznym rodem z Korei wiec przynajmniej mniej wiecej wiem,z czym to sie je.

 

 

 

Analiza. Najwazniejsze funkcje i cechy,ktore powinien posiadac idealny odtwarzacz muzyczny (video mnie nie interesuje-zbedny bajer-od tego mam dvd w domu) to:

 

 

 

1. Oczywiscie,jak najlepsza jakosc dźwieku dla WSZYSTKICH rodzajow (gatunkow) muzycznych-od jazzu,przez pop,rock,klasyke po hip hop i muzyke filmowa+odtwarzanie wielu formatów w tym FLAC

 

2. Jak najwieksza pojemnosc pamieci flash (z mozliwoscia rozbudowy o karty pamieci)

 

3. Widok Folderow (do przeszukiwania i dołaczania do listy odtwarzania)

 

4. Mozliwosc tworzenia list odtwarzania z poziomu odtwarzacza

 

5. Mozliwosc kopiowania z komputera metodą "przeciagnij&upuść"

 

6. Radio (dobrze grajace)

 

7. Wysoka glosnosc,bez ograniczen!!!

 

8. Dluga zywotnosc baterii

 

9. Wazne!-automatyczna synchronizacja muzyki z dysku i z karty pamieci i szybkie odswiezanie w bilbliotece

 

10. Bezproblemowe przewijanie na pasku play

 

11. Duzy ekran (tu-dotykowy-dla mnie zbedny bajer,ale moze ktos lubi)

 

12.Prosta nawigacja

 

13.Dodatkowe funkcje(odtwarzacz video,dyktafon,czytnik e-bookow-jest tutaj itp)

 

14.CENA! (przynajmniej w miare przystępna)

 

 

 

Otoz Kochani-zaden,ale to ZADEN na rynku odtwarzacz nie posiada tych wszystkich funkcji NARAZ. Zaden,poza jednym-PHILIPsem GoGear Muse 16GB+slot na karty

 

To sa fakty,a nie moje widzi misie.Myle sie? Macie to wszystko w waszych odtwarzaczach? Nie sadze.

 

 

AD 1)A wiec po kolei-Jakosc muzyki. Zastosowana w Philipsie ichniejsza technologia FullSound,jak sie okazalo nie jest tylko zabiegiem marketingowym. To naprawde dziala! Nie jestem zawodowym specjalista od dźwieku,tylko zwyklym audiofilem,ale sluchajac muzyki wszelakiej na tym odtwarzaczu naprawde jestem w stanie uwierzyc, ze udalo im sie podciagnac stratną mp3-kę na wyzszy poziom.(bitrate 128.kb/s i wyzej) Zero szumow,idealne podbicie basow,muzyka instrumentalna w pelni slyszalna,odseparowanie instrumentow,vocal w centrum. Czego chciec wiecej? Acha-dla wielbicieli FLACA I OGG-Mozna,mozna.Ten Grajek łyknie wszystko.

 

(Od razu dodam, ze uzywam do niego sluchawek Creativa Ep-630 Idealna kompozycja. (przy okazji-kupilem dla porownania dwa razy

 

drozsze,identyczne Sennhaisery i graly....dwa razy gorzej!!! Nie przeplacajcie!!!! Tam w ogole nie istnieje vocal i wszystko sie zlewa!) Ten odtwarzacz posiada niezłej jakości słuchawki dokanałowe.

 

Odtwarzacz gra super i to wszystko przy polowie glosnosci w metrze.autobusie,tramwaju! Powazka! W soniaku a-845,przy tych samych sluchawkach na fulla nic nie slychac! O Applu nie wspomne.

 

 

 

Wlasnie-konkurencja-IPOD,ktory testowalem(w firmowym salonie) prezentowal jakos (i glosnosc) muzyki na poziome Nokii i to nie muzycznej! To nie zart,ani zlosliwosc pod adresem tej firmy(choc wkurza mnie ich natretny marketing,na ktory wielu sie lapie,glownie panienki) Fajny design,wyswietlacz,ale jakosc muzyki zenujaca, Jak ktos chce pobajerowac,zaszpanowac na ulicy prosze bardzo,dla tych co kochaja muzyke i

 

chca sie nia cieszyc w ruchu stanowczo odradzam,podobnie jak soniaka-jakosc dzwieku jest ok,ale ta glosnosc-masakra. Ani w Ipodzie,ani w soniaku nie ma poza tym wielu z wyzej wymienionych przeze mnie funcji. W ipodzie nie ma opcji folderow,ani list odtwarzania,glosnosc fatalna,brak radia. W soniaku poza glosnoscia nie ma mozliwosci tworzenia list z pozycji odtwarzacza. W obu nie ma rozbudowy pamieci o karty.Cowon ma problemy z synchronizowaniem muzyi z karty,brak mozliwosci dodawania do list odtwarzania.

 

 

 

AD 2 I 3)

 

Pamiec-w Polsce maksymalna wbudowana pamiec w tym odtwarzaczu to 16gb. Na swiecie 32gb. Ale jest slot do 32gb. w moim jest poki co dodatkowa karta 16gb. Daje to razem 32 Gb A moge miec nawet 48 GB!!!

 

I teraz uwaga-wkladamy pusta karte i ukazuje sie ona w komputerze pod postacia wymiennego dysku ,obok dysku wbudowanego w odtwarzacz. Przeciagamy,upuszczamy,odtwarzacz odswieza biblioteke,laczac dane z obu dyskow(bardzo szybko) i juz!!!! Geniusz tkwi w prostocie! Owszem,pisza w instrukcji,zeby uzywac ich programu,na wzor itunesa ale po co! tak jest najproscjej i najlepiej.

 

 

 

AD 4)

 

Funkcja Listy odtwarzania z pozycji odtwarzacza-bezproblemowo. Wybieram z folderu piosenke(musze ja wlaczyc niestety najpierw,troche glupie ,ale ok) i dolaczam. I tak po kolei

 

 

 

AD 5)

 

Jak (nieco) wyzej

 

 

 

AD 6)

 

Radio smiga jak nalezy, i to nawet w miejscach o mniejszym zasiegu,choc oczywiscie cudow nie ma. Dzieki rozmiarom odtwarzacza i jego ciezarze,mam wrazenie ze radio gra jeszcze lepiej.

 

 

 

AD 7)

 

Jak napisalem wyzej,nie sluchalem wyzej niz na 3/4 glosnosci. Nie da sie.Uszy odpadaja(a mimo to nadal nie ma szumow) Jest dodatkowo reczna blokada glosnosci,jak ktos ma ochote.

 

 

 

AD 8)

 

Słucham srednio 3 godz. dziennie.(80%-odtwarzacz-20% radio) Wystarcza to na 7-8 dni sluchania. Wedlug mnie calkiem niezle. (acha warto zaopatrzyc sie w ladowarke usb.Ja wzialem od telefonu Lg-dziala bez problemu)

 

 

 

AD 9)

 

Dziala to cudnie. Zero zawieszen. W Cowonie podobno sa problemy.

 

 

 

AD 10)

 

Jak wyzej

 

 

 

AD 11)

 

Duzy,dotykowy ekran 3/3 cala. Chyba najwiekszy z obecnie dostepnych. Oczywiscie przede wszystkim do odtwarzania filmow. Obraz zyleta. Odtwarzacz ma wejscie HDM.I Mnie to zupelnie nie podnieca. Tylko muzyka!

 

 

 

AD 12)

 

Bardzo intuicyjna. W blibliotece glownej sa oczywiscie wszystkie,nieotagowane piosenki-stad odtwarzacz bierze piosenki do odtwarzania losowego.

 

Jak chce cos znalesc szczegolnego przeszukuje foldery i dodaje do listy odtwarzania lub slucham solo.Prosto i przyjemnie.

 

 

 

AD 13)

 

Cena.

 

Krotko. Cennik sprzed ostatniej gwiazdki:

 

 

 

IPOD CLASSIC 160 GB -900-1000 ZŁ(SATURN I EURO)

 

IPOD TOUCH 8GB OK 800 ZL

 

SONY A-845 32GB(bez slotu na karty) 999 ZŁ (MEDIA MARKT)

 

 

 

A Philips GoGear Muse 16GB+SLOT NA KARTY DO 32GB ? 630 zł......(EURO) W tej chwili 700 zl-nadal konkurencyjnie. Bralem w Euro na 30 rat. I tak mam za 20 zl miesiecznie super odtwarzacz.Jak ktos nie moze wziac sam,zabrac babci dowod i samą babcie do sklepu i niech wezmie wnusiowi na raty. A co! Obiecac tylko najlepiej,zeamemu sie bedzie placic.

 

 

 

Podsumowanie.

 

Jesli kogos interesuje przede wszystkim muzyka nie ma nic lepszego. Super jakosc muzki,prostota obslugi,glosnosc itd. Minusy? Hmm...Jedynie byc moze zbyt duza wielkosc i ciezar. No ale jesli odtwarzacz ma wyswietlacz 3,3 cala... Mnie to w kazdym razie zupelnie nie przeszkadza,Ani taki ciezkie,ani wielkie,tym bardziej, ze zupelnie niemal plaskie.

 

 

 

Szczerze Polecam i Pozdrawiam!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Philips GoGear Muse.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem aby wyczaić tego grajka jakoś na testy. Nawet miałem do Philipsa pisać. Ale w tej mi się odechciało. Ciekawe ile dostał za reklamę EPków bądź tego Philipsa. :D

 

@NuBreed, ale ty mi powiedz. Jaki to mod mógł być? Otwarcie komory przetwornika (bo on słyszał piękne wokale)?

 

 

Nie jestem zawodowym specjalista od dźwieku,tylko zwyklym audiofilem,ale sluchajac muzyki wszelakiej na tym odtwarzaczu naprawde jestem w stanie uwierzyc, ze udalo im sie podciagnac stratną mp3-kę na wyzszy poziom.(bitrate 128.kb/s i wyzej)

 

Audiofil - na EP630 i mp3 128 kbps. xD

 

 

Niech kolega darkos wymieni słuchawki. Nawet na SM PL10. Na pewno nie grają gorzej niż EP630. Te z zestawu też pewnie grają lepiej niż Creative. I napisze coś o dźwięku. Konkretnego. Bo w tej chwili wygląda to jak kiepska reklama odtwarzacza. Dobrze jak byś porównał z innym popularnymi odtwarzaczami. Poczytaj inne testy sprzętu.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega darkos wymieni słuchawki. Nawet na SM PL10. Na pewno nie grają gorzej niż EP630. Te z zestawu też pewnie grają lepiej niż Creative.

 

Jeżeli te z zestawu są jakąś modyfikacją SHE9800, to są to prawdopodobnie bardzo fajne słuchawki.

Może trzeba im dać jedynie trochę pograć w ramach dobrego startu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem, ze mi sie dostanie,ale w życiu nie przypuszczalem, ze bardziej za słuchawki niz za odtwarzacz...

 

Jak napisałem nie jestem specjalistą (jak się zdaje z wpisów wszyscy pozostali są),interesuje mnie tylko muzyka i możliwie najlepszy sprzet do jej odsłuchu (in motion-jak powiadają starzy angielscy górale)

Jak każdy z was przeprowadziłem wiele subiektywnych testów,polegajac na najlepszej-JEDYNEJ dla mnie pewnej metodzie-własnym słuchu. Przeleciałem wszystko od appla,przez soniaka,cowona az po creativa i sandiska.

I nie znalazłem nic lepszego ponad tego Philipsa. Sorry. I wierzcie lub nie,mam gleboko gdzies, ze jest to akurat Philips.Rownie dobrze móglby tego grajka skonstruować mój sasiad w piwnicy (to by było coś)Jak napisalem ,nie jestem specjalista,nie napisze wam, ze tony niskie góruja nad wysokimi, czy odwrotnie,bo sie na tym nie znam,ale,co może ważniejsze mało mnie to obchodzi. Obchodzi mnie za to jak najlepsza jakosc odtwarzanego dzwieku,jego czystosc i barwa. I co moze najwazniejsze, znalezienie takiego sprzetu, ktory by byl w stanie odtwarzacz rownie dobrze i wyraziscie muzyke klasyczna, jak i cięzki rock, radzil sobie rownie dobrze(lub niemal rownie dobrze) z birtate'm powyzej jak i ponizej 128 kb/s. I znalazlem. I cholerną mam z tego radoche. I postanowilem sie tym podzielic ze swiatem, po raz pierwszy (i chyba ostatni)

 

Wszystkie poprzednie odtwarzacze jakie mialem nie byly wstanie na przyklad odtwarzac dobrze,dostatecznie glosno ,wyraziscie i bez szumow utworow instrumentalnych. A ten potrafi. Wszystkie odtwarzacze gubily cos "w tlumaczeniu" A ten nie. Jest bas, jest separacja instrumentów, jest głębia, jest scena. I wszystko idealnie wyważone.W idealnej glosnosci, ktora regulujesz jak chcesz.Czego chcieć więcej? Nie wiem co wy robicie ze swoimi odtwarzaczami,czy rozbieracie je codziennie wieczorem na czesci,a rano skladacie z powrotem,ja po prostu wlaczam mojego grajka i idę w miasto. A tam wiadomo,gwar,zgiełk,szum. A ja jestem poza tym,obok,nie ma mnie,bo w sluchawkach(tak,tak w epkach!!!) leci akurat Sting,albo Diana Krall, a ja ją slysze jakby stala koło mnie i spiewala, (szeptała) mi niemal do ucha. hello? anybody? Czy nie wlasnie o to chodzi? Czy nie o tym tu rozmawiamy? Nie? AAA. Zapomnialem.Tu sie glownie opierdziela innych za ich niewiedze i ogólnikowe sądy, samemu wiedzac (niemal) wszystko. Ale spoko.

 

Nikt z was poki co nie zajaknal sie na temat mojego pytania postawionego w recenzji: Czy wasze grajki posiadaja ronoczesnie te podstawowe (jak dla mnie) cechy, (oczywiscie poza najwazniejsza-jakoscia muzki) ktore powinien miec odtwarzacz tzn: Foldery,listy odtwarzania z pozycji grajka,"przeciagnij&upusc",radio,slot na karty,łatwosc synchronizacji muzyki z obu zrodel( w creativie-nie pomne pelnej nazwy sorry, to nie dziala.) A takze glosnosc bez ograniczen,dotykowy ekran(choc ja akurat mam go gdzies) i przyzwoita cene. Poki co,chyba taki grajek,poza tym,o ktorym pisze, nie istnieje. Ale moze sie myle.

 

I ostatnie- EPKI.....Z cala pewnoscia nie najwybitniejsze dokanałowe słuchawki,ale ja lepszych nie znalazlem. Nie mialem wiekszej stycznosci z soniakami,ale jestem pewien,ze nie przebija one w moim SUBIEKTYWNYM odczuciu Epkow w POLACZENIU z tym odtwarzaczem. A juz napewno zadne sluchawki na rynku nie maja lepszego wytlumienia niz te. Maja? Nawet takie za 2000 moim zdaniem nie maja. Wlasnie magia liczb...(cen) Jesli ktos uwaza, ze w KAZDYM wypadku cos,co kosztuje 1000 zł jest LEPSZE od tego,co kosztuje 100 zł to ja gratuluje. Ja tak nie uwazam.Przy okazji zaznacze,nie moge uzywac sluchawek nausznych,bo mnie bola od samego noszenia. Tylko dokanalowki. Epki,(w stosunku chocby do słabych niestety dołaczonych słuchawek) automatycznie powoduja lepsza slyszalnosc, tj,musze automatycznie zmniejszysc glosnosc o pare stopni. Ale to i tak wszystko jałowa argumentacja-wszystko zalezy od subiektynych preferencji. Ilekroc slucham (a slucham codziennie) muzyki z tego odtwarzacza i na tych sluchawkach, w kolko mam jedna refleksje. Jesli nawet istenieje lepsze polaczenie,(zapewne istnieje)to jest ono lepsze o 0,76%, a ja az taki pedant-szczególarz to nie jestem.

 

Pozdro

Edytowane przez darkos777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem ,nie jestem specjalista,nie napisze wam, ze tony niskie góruja nad wysokimi, czy odwrotnie,bo sie na tym nie znam,ale,co może ważniejsze mało mnie to obchodzi. Obchodzi mnie za to jak najlepsza jakosc odtwarzanego dzwieku,jego czystosc i barwa.

 

Jest bas, jest separacja instrumentów, jest głębia, jest scena. I wszystko idealnie wyważone.

 

Wiesz, żeby twierdzić, że wszystko jest idealnie wyważone to jednak trzeba wiedzieć czy niskie górują nad wysokimi, bo inaczej na jakiej podstawie tak twierdzisz?

 

Nikt z was poki co nie zajaknal sie na temat mojego pytania postawionego w recenzji: Czy wasze grajki posiadaja ronoczesnie te podstawowe (jak dla mnie) cechy, (oczywiscie poza najwazniejsza-jakoscia muzki) ktore powinien miec odtwarzacz tzn: Foldery,listy odtwarzania z pozycji grajka,"przeciagnij&upusc",radio,slot na karty,łatwosc synchronizacji muzyki z obu zrodel( w creativie-nie pomne pelnej nazwy sorry, to nie dziala.) A takze glosnosc bez ograniczen,dotykowy ekran(choc ja akurat mam go gdzies) i przyzwoita cene. Poki co,chyba taki grajek,poza tym,o ktorym pisze, nie istnieje. Ale moze sie myle.

 

Pomijając dotykowy ekran i "głośność bez ograniczeń" (cokolwiek to znaczy) pierwsze co przychodzi mi do głowy to Sansa Clip+ / Fuze / Fuze+ z systemem Rockbox. Myślę, że znalazło by się jeszcze sporo przykładów jak Nationite S:flo2, HiSound Rocoo-A / Rocoo-B, Hippo Gumstick, Nationite Nanite N2, które nawiasem mówić są sporo tańsze od tego Philipsa. Wystarczy uważniej poszukać

 

I ostatnie- EPKI.....Z cala pewnoscia nie najwybitniejsze dokanałowe słuchawki,ale ja lepszych nie znalazlem. Nie mialem wiekszej stycznosci z soniakami,ale jestem pewien,ze nie przebija one w moim SUBIEKTYWNYM odczuciu Epkow w POLACZENIU z tym odtwarzaczem.

 

To na jakiej podstawie jesteś pewien, że nie przebiją Epków? Myślę, że już takie Sony MDR-EX85 (pomijając izolację) robią miazgę z Epków m.in. jeśli chodzi o wspomnianą przez ciebie barwę i czystość dźwięku.

 

A juz napewno zadne sluchawki na rynku nie maja lepszego wytlumienia niz te. Maja? Nawet takie za 2000 moim zdaniem nie maja.

 

Twoim zdaniem? Miałeś w ręce takie słuchawki? Dotykałeś ich choćby? Słyszałeś o czymś takim jak Customy? Jeśli twierdzisz, że słuchawki, które są robione na podstawie odlewu kanału słuchowego nie tłumią lepiej niż Epki to nie mamy o czym rozmawiać

 

Wlasnie magia liczb...(cen) Jesli ktos uwaza, ze w KAZDYM wypadku cos,co kosztuje 1000 zł jest LEPSZE od tego,co kosztuje 100 zł to ja gratuluje. Ja tak nie uwazam.Przy okazji zaznacze,nie moge uzywac sluchawek nausznych,bo mnie bola od samego noszenia.

 

Lepsze to pojęcie względne. Zależy pod jakim względem rozpatrujemy to "lepszość" i czy da się to obiektywnie zmierzyć.

 

Ale to i tak wszystko jałowa argumentacja-wszystko zalezy od subiektynych preferencji.

 

Izolację da się zmierzyć, nie zależy od subiektywnych preferencji

 

Ilekroc slucham (a slucham codziennie) muzyki z tego odtwarzacza i na tych sluchawkach, w kolko mam jedna refleksje. Jesli nawet istenieje lepsze polaczenie,(zapewne istnieje)to jest ono lepsze o 0,76%, a ja az taki pedant-szczególarz to nie jestem.

 

I znowu: na jakiej podstawie tak twierdzisz? Masz jakiś punkt odniesienia czy tylko Epki, stockowe pchełki i jakieś-tam Sennheisery które ci nie pasowały?

 

Tak się zastanawiam, czy prowadzenie tej dyskusji ma w ogóle jakiś sens. Dla większości osób ten topic to pewnie jedynie temat do śmiechu.

Nikt tu nie twierdzi, że ten Philips jest do bani, bo w przeciwieństwie do Ciebie duża część osób na tym forum nie ocenia sprzętu, z którym nie miała okazji się zapoznać.

Jest ona niezbyt wiarygodna z powodu twojej ekstazy muzycznej wywołanej przez Epki, które to są doskonale znane na tym forum. Jeśli ten odtwarzacz naprawdę tak doskonale z nimi się zgrywa to jego charakterystyka dźwięku musi być cholernie pogięta, żeby wyrównać brzmienie tych doków.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epki nie są wyznacznikiem jakości. I na pewno w znacznym stopniu ograniczają możliwości dźwiękowe twojego odtwarzacza. Serio, kup lepszego coś. Nikt kto sie już osłuchał z jakąś ilością sprzętu, nie poleci Ci epków.

A dokanałowe customy tłumią znacznie lepiej niż EP630 czy jakiekolwiek inne tego typu słuchawki.

 

 

Inaczej, czego kolega darkos wcześniej używał? Bo może to być skok jakościowy w porównaniu do poprzedniego zestawu. Stąd taka euforia.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś w łapkach coś poza tym philipsem i epkami?

 

Dałem minusa za reckę ale temat oceniam na szkolną piątke!

 

Analiza. Najwazniejsze funkcje i cechy,ktore powinien posiadac idealny odtwarzacz muzyczny

 

Nie ma i nie będzie ideału ilu użytkowników tyle różnych preferencji!

 

W soniaku a-845,przy tych samych sluchawkach na fulla nic nie slychac! O Applu nie wspomne.

 

Używam hd280pro z sonym słucham na 20-25 i słychać i to głośno hm dziwne. może miałeś wciśniętą pauze?... :P

 

tu masz dane ze strony producenta które nie pokrywają się z twoim opisem;

Moc wyjściowa: 2 x 2,7 mW

Stosunek sygnału do szumu: > 85 dB

THD: 0,05% przy 1 kHz

Separacja kanałów: 50 dB

 

Juz slysze ten smiech co po niektorych...Philips? Zarty....Otoz wlasnie nie. Mowie najzupelniej powaznie i zaraz mam nadzieje to udowodnie.

 

Nie philips mnie nie śmieszy. Epki a i owszem.

 

Wlasnie-konkurencja-IPOD,ktory testowalem(w firmowym salonie) prezentowal jakos (i glosnosc) muzyki na poziome Nokii i to nie muzycznej!

 

Mianowicie której?miałem kilka na żadnej nie miałem ochoty słuchać muzyki

 

Pamiec-w Polsce maksymalna wbudowana pamiec w tym odtwarzaczu to 16gb. Na swiecie 32gb. Ale jest slot do 32gb. w moim jest poki co dodatkowa karta 16gb. Daje to razem 32 Gb A moge miec nawet 48 GB!!!

Jak na pamięć ze slotem to mało sony serii A ma do 64gb wbudowanej :P

 

J

ak napisalem wyzej,nie sluchalem wyzej niz na 3/4 glosnosci. Nie da sie.Uszy odpadaja(a mimo to nadal nie ma szumow) Jest dodatkowo reczna blokada glosnosci,jak ktos ma ochote.

 

włąśnie taką głośnością jeśli jest szum to go zagłuszasz a słuchając głośniej możesz trafić na przestery.

 

 

Jesli kogos interesuje przede wszystkim muzyka nie ma nic lepszego. Super jakosc muzki,prostota obslugi,glosnosc itd

 

W tym przypadku należy omijać epki.

 

Duzy,dotykowy ekran 3/3 cala. Chyba najwiekszy z obecnie dostepnych. Oczywiscie przede wszystkim do odtwarzania filmow. Obraz zyleta. Odtwarzacz ma wejscie HDM.I Mnie to zupelnie nie podnieca. Tylko muzyka!

 

nie3/3 a 3.2 cala taczka ma większy a co dopiero iriver p7 cowon a5 creative wision w i cała masa innych pmp :P

 

k***a zamkneła mi się opera niechce mi się wszystkiego pisac od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem minusa za reckę ale temat oceniam na szkolną piątke!

 

Używam hd280pro z sonym słucham na 20-25 i słychać i to głośno hm dziwne. może miałeś wciśniętą pauze?... :P

 

tu masz dane ze strony producenta które nie pokrywają się z twoim opisem;

Moc wyjściowa: 2 x 2,7 mW

Stosunek sygnału do szumu: > 85 dB

THD: 0,05% przy 1 kHz

Separacja kanałów: 50 dB

 

 

J

ak napisalem wyzej,nie sluchalem wyzej niz na 3/4 glosnosci. Nie da sie.Uszy odpadaja(a mimo to nadal nie ma szumow) Jest dodatkowo reczna blokada glosnosci,jak ktos ma ochote.

 

włąśnie taką głośnością jeśli jest szum to go zagłuszasz a słuchając głośniej możesz trafić na przestery.

 

 

Jesli kogos interesuje przede wszystkim muzyka nie ma nic lepszego. Super jakosc muzki,prostota obslugi,glosnosc itd

 

W tym przypadku należy omijać epki.

 

k***a zamkneła mi się opera niechce mi się wszystkiego pisac od początku.

 

Witam,

 

 

Na początek Serdeczne Dzięki Darkos,

 

chyba jako pierwszy odważyłeś się napisać o dziwnie ignorowanym Philipsie.

 

Z jakiego powodu Philipsy nie istnieją na forum ?

 

 

 

Też mam Muse, z wyboru. Po obmacaniu "ręcami i uszami" paru playerów właśnie Philipek przypadł mi do gustu.

 

Wcześniej też miałem parę innych Philipków, w tym Ariaz'a, ale się uszkodził, Creativów też kilka, a jeszcze więcej playerów

 

widziałem tylko na obrazkach, więc autorytetem się nie czuję.

 

 

 

Jak dla mnie na PLUS:

 

-piękna solidna obudowa,

 

-jakość tego co słyszę,

 

-prostota obsługi, dostęp do plików na karcie pamięci,

 

-głośność, - słucham w okolicy 50% - głośniej się nie da, ale można...

 

Dane producenta:

 

 

 

"Moc wyjściowa: 2 x 2,7 mW (wersja w UE);

 

2 x 10,5 mW (wersja inna od UE)"

 

 

 

Możliwe, że i mi się trafiła wersja z poza UE :)

 

Co do muzyki, to nie umiem opisać tego co słyszę, jest niesamowicie :)

 

Bas jest potężny, a jednocześnie doskonale przedstawione i średnie i wysokie /na HD380/.

 

AY3834 z zestawu - także bardzo "ładnie" grają... ale tu już basu jest zdecydowanie mniej,

 

choć jest dynamiczny i wyrażnie podkreślony.

 

Na zewnątrz, niestety słyszalne są szumy wiatru buszującego w otworach słuchawek...

 

Na PL10 jest bardzo podobnie, jednak nieco delikatniej...

 

Wiem, że mój opis dzwięku jest mocno subiektywny,

 

ale i tak kto nie posłucha, ten nie uwierzy.

 

Więc więcej luzu i tolerancji Panowie, cieszmy się muzyką.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że się Wam podoba, tak ma być. Tylko sami piszecie że brak Wam doświadczenie, nie mam sensu więc polemizować czy domyślać się, że lepsze słuchawki mało dadzą. Jak już pisałem, recenzje pozostawiłbym ludziom znającym możliwości tego typu sprzętu, i oceniających na tej podstawie.

 

Człowiek poznając najlepsze brzmienia staje się po prostu bardziej wybredny i wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi gdyby ten philips był takim kozackim idealnym grajkiem jak to opisał darkos777 to już dawno było by tu o nim głośno nigdy nie przeczytałem stwierdzenia że coś nie gra bo to philips.

 

Porównywanie odtwarzacza do innych których nawet nie miało się w rekach ani nie słuchało a gdzieś tam coś się przeczytało jest śmieszne :P

 

Napedzić epki czy hd380 to żadne wyzwanie a jesteśmy w ue więc myślę ze takie wersje macie :)

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie luźne wnioski z tematu:

 

1. Każdy lubi coś innego.

2. Każdy czegoś innego oczekuje.

3. Są dwa rodzaje ludzi: cieszący się jak gra i cieszący się jak dobrze (pojęcie subiektywne) gra.

4. Cieszący się jak gra jest w lepszym położeniu, bo nie szuka, nie kombinuje, gra, więc jest OK i temat zamknięty.

5. Cieszący się jak dobrze gra nie ma łatwego życia, ciągle szuka, kręci nosem, a to kabelek wymieni czy wtyczkę, a to coś do śmieci wyrzuci, sprzeda czy kupi i tak w kółko...

6. O ile druga grupa czasem zrozumie pierwszą, o tyle pierwsza nigdy nie rozumie drugiej (no bo co oni tam mogą słyszeć, czego ja nie słyszę...).

7. W miarę jedzenia rośnie apetyt, w miarę słuchania na coraz lepszym sprzęcie rośnie wrażliwość, oczekiwania stają się wysublimowane, otwierają się oczy (czyt. uszy), rośnie oddalenie od ww grupy pierwszej.

8. Druga grupa rozumie panujący w tej dziedzinie subiektywizm i nie próbuje na siłę "ratować świata".

 

No i o co w tym wszystkim chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi gdyby ten philips był takim kozackim idealnym grajkiem jak to opisał darkos777 to już dawno było by tu o nim głośno nigdy nie przeczytałem stwierdzenia że coś nie gra bo to philips.

 

Porównywanie odtwarzacza do innych których nawet nie miało się w rekach ani nie słuchało a gdzieś tam coś się przeczytało jest śmieszne :P

 

Oj, chyba się zapętliłeś...

 

 

Nie widziałeś, nie słuchałeś, a krytykujesz.

 

Jednocześnie pisząc:

 

Porównywanie odtwarzacza do innych których nawet nie miało się w rekach ani nie słuchało a gdzieś tam coś się przeczytało jest śmieszne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi gdyby ten philips był takim kozackim idealnym grajkiem jak to opisał darkos777 to już dawno było by tu o nim głośno nigdy nie przeczytałem stwierdzenia że coś nie gra bo to philips.

 

Porównywanie odtwarzacza do innych których nawet nie miało się w rekach ani nie słuchało a gdzieś tam coś się przeczytało jest śmieszne :P

 

Oj, chyba się zapętliłeś...

 

 

Nie widziałeś, nie słuchałeś, a krytykujesz.

 

Jednocześnie pisząc:

 

Porównywanie odtwarzacza do innych których nawet nie miało się w rekach ani nie słuchało a gdzieś tam coś się przeczytało jest śmieszne :P

 

 

 

No i gdzie tu słowo krytyki? chyba jestem ślepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi gdyby ten philips był takim kozackim idealnym grajkiem jak to opisał darkos777 to już dawno było by tu o nim głośno nigdy nie przeczytałem stwierdzenia że coś nie gra bo to philips.

 

Porównywanie odtwarzacza do innych których nawet nie miało się w rekach ani nie słuchało a gdzieś tam coś się przeczytało jest śmieszne :P

 

Oj, chyba się zapętliłeś...

 

 

Nie widziałeś, nie słuchałeś, a krytykujesz.

 

Jednocześnie pisząc:

 

Porównywanie odtwarzacza do innych których nawet nie miało się w rekach ani nie słuchało a gdzieś tam coś się przeczytało jest śmieszne :P

 

 

 

No i gdzie tu słowo krytyki? chyba jestem ślepy.

może chodziło mu o to że z góry zakładasz że philips muse nie jest kozackim playerem bo nikt z forum tego nie wyczaił ;)

tymczasem 99% z nas swoje zakupy planuje zachowawczo, bazując na opiniach innych, bo mało kto lubi wydać kilkaset zł na odtwarzacz tylko po to żeby go sprawdzić. to zrozumiałe zresztą. a patrząc na ilości sprzętu o jakim na forum nie ma ani słowa, oczywistym jest, że wiele świetnych sprzętów pozostaje niezauważonych. takie tam banały :)

 

może i dobrze zatem, że pojawił się taki temat i to w tak kontrowersyjnej formie, bo ktoś może zwróci uwage na philipsa i się okaże, że faktycznie warto dać mu szansę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. W miarę jedzenia rośnie apetyt, w miarę słuchania na coraz lepszym sprzęcie rośnie wrażliwość, oczekiwania stają się wysublimowane, otwierają się oczy (czyt. uszy), rośnie oddalenie od ww grupy pierwszej.

 

proponuję wprowadzić tutaj termin sonic gap :rolleyes: (na wzór 'digital gap' od Eco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mat_zll

Krytykuje opis autora recenzji który usiłuje na siłe uświadomić nas o tym że ten grajek jest idelny robi miazgę i taczki classica soniaczy i cowonów jakby nie było odtwarzaczy trzymających wysoki poziom wykonania jak i również prezentacji dźwięku obsługi które sa wiodącymi liderami na rynku nie od dzisiaj których nawet ich nie próbował. a nie odtwarzacz.

 

Wiesz można liczyćna opinie jednak osobiście wolę samemu pomacać i posłuchać jak wielu tutaj.

Zobacz polecane są słuchawki philipsa nikt nie zakłada że philips nie może zrobić czegoś dobrego no ale nie przesadzajmy opis jest bardzo ale to bardzo napisany na wyrost brak tu subiektywnej oceny porównania i odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mat_zll

Krytykuje opis autora recenzji który usiłuje na siłe uświadomić nas o tym że ten grajek jest idelny robi miazgę i taczki classica soniaczy i cowonów jakby nie było odtwarzaczy trzymających wysoki poziom wykonania jak i również prezentacji dźwięku obsługi które sa wiodącymi liderami na rynku nie od dzisiaj których nawet ich nie próbował. a nie odtwarzacz.

 

Wiesz można liczyćna opinie jednak osobiście wolę samemu pomacać i posłuchać jak wielu tutaj.

Zobacz polecane są słuchawki philipsa nikt nie zakłada że philips nie może zrobić czegoś dobrego no ale nie przesadzajmy opis jest bardzo ale to bardzo napisany na wyrost brak tu subiektywnej oceny porównania i odniesienia.

 

spoko, ja wcale nie twierdzę, że krytykujesz playera czy też markę, poprostu domniemywam o co chodziło Twojemu rozmówcy :) a recenzja jak napisana - każdy widzi, nie ma co się rozwodzić nad tematem :)

 

a playera chętnie bym sprawdził, właszcza, że już parokrotnie się przekonałem, że hity forumowe nie bardzo mi 'wchodzą' ;) chyba 3 lata temu, jak tutaj był szał na iaudio 7 to się dałem namówić sugestiami i wszystko mi się podobało dopóki nie posłuchałem walkmana, o którym tutaj ciężko było dobre słowo znaleźć :) a niedawno się połasiłem na irivera e30, który moim zdaniem był najgorszym odtwarzaczem jaki miałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby byla jasnosc. Nie twierdze bynajmniej, ze odkrylem Ameryke. Napisalem tylko, ze ja-zwykly smiertelnik-meloman uwazam, ze TEN odtwarzacz, w połaczeniu z TYMI sluchawkami gra hmm...jakby to powiedziec, zeby nie urazic wytrawnych speców....DOBRZE. Na tyle dobrze, a wierzcie lub nie , choc jestem wybredny i zalezy mi na jak najlepszej jakosci dzwieku i wykonania,to połaczenie mi wystarcza.

Nie wiem, moze gbybym byl bogaty,to bym nic innego nie robil tylko testowal,testowal i testowal,kupowal i kupowal, wydawal i wydawal. Ale moze na szczescie nie jestem bogaty.

 

A pro pos testowania. To Sheffunio nie wczytal sie zbyt dobrze-robilem bezposrednie porownania, do Appla Cllassica i Touch 3g oraz soniaka a-845 i powtarzam. Philips Muse zostawia ich w tyle. Tez sie troche zdziwilem. Ale tak jest.

Zdecydowalem sie w ogole zabrac glos na tym forum, dlatego, ze drażnilo mnie (jak widac na szczescie nie tylko mnie) NIEISTNIENIE odtwarzaczy Philipsa na tym forum(jak rozumiem miedzy innymi dlatego nie ma ich wyszczegolnionych w głownym menu, bo nie ma ich w ofercie sklepu Mp3Store. Moim zdaniem i Mp3Store i Philips powinni cos z tym zrobic. Nie zebym kochal tak bardzo Philipsa,ale widac, ze chlopaki sie staraja i co wazne,nie traktuja klientow,potencjalnych uzytkownikow z gory jak apple, czy sony ("my ci mowimy co dla ciebie dobre, a ty nie krec nosem ty kupuj grzecznie, (bo przeciez jestesmy najlepsza firmą) i nabijaj nam kaske) Prosilem w soniaku, zeby dali znac do centrali, zeby dodali w swoich grajkach mozliwosc robienia list odtwarzania z pozycji odtwarzacza. I co? minal rok,dwa i gucio. O applu i jego nachalnym marketingu nie wspomne.

 

Pozdro

P.s

Wazna uwaga dla wszystkich potencjalnych nabywcow tego grajka, nie bedacych specami nad specami, jak wielu na tym forum (a takze dla kolegi, co sie zwie Zmija) Pod zadnym pozorem nie korzystajcie ze sluchawek dolaczonych do tego grajka. Wygladaja fajnie (podobnie do She9800) ale graja fatalnie. Wlaczylem je sobie na troche (odlaczajac Epki) i przezylem szok.

Masakra. Philips sam sobie krzywde robi w ten sposob. Ale poza tym Mości panowie-W to mi graj!

P. s 2

Niektorzy spece usmiali sie z mojej recenzji,ale zaden nie podal przykladu odtwarzacza dostępnego na polskim rynku,(w polskich sklepach) ktory by mial wszystkie wymienione przezze mnie funkcje. Ktos pisal o Sansie i jeszcze o czyms dodajac cos w stylu "posiada wszystko, co wymieniles, oprocz...Boskie jest to "Oprócz" O sluchawkach i ich wytlumieniu- "Nie liczac wytlumienia" to soniaki sa lepsze. A ja wlasnie licze wytlumienie. Moze, choc wcale nie jestem przekonany, gdybym wydal dwa tysiace na sluchawki osiagnalbym lepszy efekt. Ale to juz zupelnie inna historia

 

I na koniec. Kolega Zmija ma racje piszac, ze sa dwie grupy uzytkownikow,sluchaczy. Ci co znajduja dobry sprzet i sie nim zadowalaja i ci co bez konca śróbuja jakosc, zatracajac sie w tym poszukiwaniu. Stanowczo naleze do tej pierwszej grupy, choc u mnie dobrze, znaczy co najmniej bardzo dobrze.

Edytowane przez darkos777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności