Skocz do zawartości

Sony NWZ-A840


Mattej

Rekomendowane odpowiedzi

Na oficjalnej stronie sony-europe w dziale często zadawanych pytań :

 

The volume is not loud enough.

Opis rozwiązania

The AVLS function may be enabled. AVLS is a function that limits the maximum volume to prevent auditory disturbance or distraction. Disable the AVLS function.

 

:mellow:

 

 

Trochę to zabawne, bo nie tylko ja to wykluczyłem, ale ludzie z tematu o E444 też o tej zmianie pisali, a nawet, że powoduje zmianę w paśmie FM...

Sam już nie wiem, może to jakoś powiązane. :rolleyes:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVLS nie ma nic wspólnego z ograniczeniem głośności SPSET. To pierwsze to stosowana od lat w Sony możliwość dobrowolnego limitu głośności konfigurowana przez usera. iPody mają to samo w postaci funkcji ograniczenie głośności, w T4 można sobie nawet to zabezpieczyć kodem by np. chronić własne dziecko. Niemniej związek z blokadą głośności wynikająca z komunizmu UE nie ma to absolutnie nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, o AVLS napisałeś Ty, o SPSET pisałem ja, i wyszło, że łatwo nie jest, chyba nie można nic tu więcej dodać. Nie rozumiałem tylko dlaczego 3/4 osób w tematach blokady na świecie wypisuje o zmianach właśnie w AVLS, aż do wczoraj. Teraz nie rozumiem informacji podawanych przez samego Sony. To co napisali w odpowiedzi tylko wprowadza ludzi w błąd, poza tym pisząc o AVLS nie wzięli chyba pod uwagę, że dostęp do tego typu funkcji z założenia jest niedostępny dla usera. Sony udostępnia jedynie User Manuala. Nie wiem kto to pisał.

 

Nie rozumiem też dlaczego ograniczenie miałoby być twarde, ustawa mówi jasno "Konsumenci, jeśli zechcą, mogą nastawić głośność powyżej poziomu domyślnego, ale otrzymają wówczas wyraźne ostrzeżenie o ryzyku, jakie podejmują". Teoretycznie odwoływać się do praw konsumenta pewnie można, tylko jakoś rozwiązań ciągle nie ma, a problem nie jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektywy dot. ograniczenia głośności były dwie. Pierwsza weszła w życie w 2009 r. Dopiero po proteście samych producentów w 2010 r. związanym ze znaczącym spadkiem sprzedaży i po interwencji Trybunału Praw Człowieka, stwierdzającym, że m.in. ograniczenia prędkości obowiązują na zasadzie sankcji za ich przekroczenie, a nie na ograniczeniu fabrycznej prędkości samochodu (sankcją w przypadku głośnego słuchania jest ubytek słuchu przy nierozsądnym słuchaniu) czerwoni z KE się wycofali z pierwotnego pomysłu poprzestając na obowiązku informowania konsumenta o ryzyku.

 

from GT I9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc teoretycznie zmiana powinna być dostępna w każdym punkcie obsługi klienta (lub wymiana softu na stronie). A tego nie ma...

O czymś w rodzaju Biosu w 4g też pisałeś, na temat ipodów nie mam informacji. No chyba, że jest to ustalone przez konkretny koncern i sami się na to zgadzają, tylko wtedy po co by były ich protesty w 2010.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wybaczcie że odkopuję temat ale może znalazł już ktoś rozwiązanie tego problemu z blokadą głośności w NWZ-a845 ? czy wgranie softu z kraju nie wchodzącego w Europę załatwiło by sprawę? jak dla mnie mógłby być nawet Chiński :P byle dźwięk był lepszy. Jeśli jest taka możliwość to jak wgrać taki soft i skąd go wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli jest taka możliwość to jak wgrać taki soft i skąd go wziąć?

 

Soft możesz pobrać z japońskiej oficjalnej strony Sony (przynajmniej tak się domyślam, bo nie sprawdzałem), ale nie jestem do końca pewien czy można zrobić update softu przeznaczonego dla modelu NW na modelu NWZ... Poza tym słyszałem, że do wymiany danych PC<=>NW wymagany jest dodatkowo odpowiedni program (tak jak kiedyś było w starych walkmanach).

 

Anyway, możesz spróbować, ale jest może się to skończyć zbrickowaniem odtwarzacza, a wtedy czeka Cię wizyta w serwisie Sony (a tam to już sobie odpowiednio policzą za odratowanie playera :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności