Skocz do zawartości

Sony NWZ-A840


Mattej

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowałem się tym odtwarzaczem, jako że słucham playera do Shurów SRH 440. Po wstępnej analizie zagranicznych forów jeszcze bardziej jestem ugruntowany, że dobrze zgra się z tymi słuchawkami. Czy ktoś może porównać jego brzmienie z innymi playerami, głównie interesują mnie Sony A818, S545, ewentualnie to co mam w sygnaturce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taczke 2g i p3... Moim zdaniem powinno wygladac tak:

 

touch < a840 < p3 (testowane na shp5401). Moim zdaniem p3 wypada tutaj najlepiej, jest najbardziej naturalny i taki fun jest dobry, a840 jest dla mnie za cieply. Taczka to taczka wiadomo, do gier sprawdza sie super, ale dzweku takiego etra nie ma:).

Nie umiem dobrze opisywac dzwieku, ale jak masz jakies pytania to wal smialo, posstaram sie udzielic odpowiedzi:)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam Taczkę 2G i jej brzmienie z CAL!ami mi odpowiada, oprócz sceny, ktora jest przeciętna i basu, którego jednak jest minimalnie za mało. Jestem w trakcie sprzedaży P3 - bez DNSe było trochę bez wyrazu, z DNSe już za kolorowo, za duży łomot, za krzykliwie, też nie potrafię tego określić po prostu coś mi nie grało. Jeżeli ten Sony gra tak po środku Taczki i P3 z DNSe to byłoby to, czego szukam do 440tek. A jak Clear Stereo, poszerza scenę? Jak ma się sprawa mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najmniej ciepły sony którego słuchałem gra w bardzo naturalny sposób z hd 280 pro scena i przestrzeń bardzo bliska 3d świetna separacja i dynamika pełno szczegółów w każdym paśmie świetne zejscie na basie dużo wysokich bez sybilantów .

shp 5401 nie nadają się do sonego dużo basu tego wyższego i srednicy która jest w tych słuchawkach podbita słaba przestrzenność wypada to ciemno i ciepło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wma256 łykał bez zająknięcia

ale player ogólnie słaby, bardzo słaby, nie polecam ;)

nie wiem jak teraz z tą blokadą, ale jak ja go miałem to nic się zrobić nie dało :(

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną opcją jest zakup poza granicami Europy. W US jest już podobno niedostępny. Różnica między odtwarzaczem z blokadą i bez niej jest podobno bardzo wyraźna.

Miałem kiedyś E445 bez blokady, potem trafiłem na sztukę z blokadą i na KSC75 czułem spory spadek mocy, wcześniej wystarczyło mi 20/30, potem na tym z blokadą musiałem podkręcić do 30/30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na blokadę europejską dotyczącą ograniczenia mocy wyjściowej

No właśnie, czy tą blokadę można jakoś usunąć? BTW salonowy S544 kupiony w w polskim MM takiej blokady chyba nie posiada, gdyż gra dość głośno.

 

Znajomy kupił w sony center, też bez blokady. Blokadę można ściągnąć, jest opis jak wejść do menu w temacie o e44x. Sprawdzałem na e i s, z a nie wiem czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Shurami SRH 440 genialnie zgrywa się iRiver E10, bez żadnych korekt. Równie dobrze jest z Sony X,... jeśli X, to zakładam że seria A840 również dobrze się sprawi, bo chyba Sony X i A840 to ta sama szkoła brzmienia, tylko trzeba podbić bas na EQ. Shure 440 to bardzo dobre, naturalne słuchawki, z dość oszczędnym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co tutaj piszecie. iRiver E10 jest ciężko dostać, niestety. Zastanowię się nad tym X, skoro tyle osób go wychwala. W obwodzie zostaje jeszcze najnowsza seria S, o której bardzo mało opinii. Ktoś tam wychwalał iRivera S100. No nie wiem, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serią A podobno ta sztuczka nie działa.

 

Działa.

 

 

@bruno63

 

Moim zdaniem nie jest jasny basu mu nie brakuje.gra naturalnie zachowując równowagę.

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytanie się kłania- JAŚNIEJSZY, nie jasny
.

 

Mea Culpa.

 

Kupiłem a845 w Polsce i jest bez blokady ale jedyny Polski akcent w tym grajku to nalepka na pudełku :)

846 z dżapan gra tak samo głośno.Jednak ich moc i tak jest niewielka.

 

Udało się komuś po ominieciu blokady ustawić ją spowrotem?to wygląda jakby działało w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, ze chyba wszystkie modele nwz maja moc po 5mW na kanal, a jednak roznice sa spore.

 

AVLS z tego co wiem wylaczyc mozna zawsze, ale z powtornym wlaczeniem jest inaczej i bywa roznie.

 

pis. z sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mattej,

przecież E10 łatwo dostać, napisz po prostu w komisie, a zobaczysz, że szybko znajdą się sprzedawcy. E10 łatwo napędza te Shury i znakomicie się z nimi zgrywa, to bardzo wygodny player, dla mnie ma najlepszą ergonomię z wszystkich mp3. Dźwiękowo - z jednej strony "bajkowy" E10, a z drugiej - naturalne i szczegółowe Shury - to dobry, uzupełniający się duet. IRiverowi trochę brakuje rozdzielczości, ale Shury to jakby rekompensują...

Sony X też spokojnie napędzą te słuchawki, nie wiem jak w Sony A840, piszecie, że ma słabą moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąśnie w a845 miałem na off i włączyć nie mogę w e445 mogłem wyłaczyć i ustawić na onn ale przy zmianie na on ale to chyba nic nie dawało nie pamiętam tego dokładnie :)

 

Wydaje mi się że każdy ma identyczną moc a różnice wynikają ze wzgledu na sygnaturkę brzmienia np taki e445 gdzie gra bardzo ciepło blisko i gęsto z małą sceną wydaje się głośniejszy od a845 który jest bardziej neutralny z większą ilością powietrza wiekszą sceną dźwiek nie jest już tak bezpośredni wydaje się ze jest ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności