Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] PL10 czyli urban legend tego forum?


Shoti

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie na początku miały mało basu po bezpośredniej przesiadce z ex300 które basu mają raczej sporo ale z czasem sie przyzwyczaiłem i teraz jest go dla mnie w sam raz :P

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Comply w ich wypadku coś poprawią? Ciekawa ta opinia co do exów, może kiedyś się na nie skusze. Póki co odkładam do całkiem innego sprzętu ;)

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Nie sprawdzę wszystkich empików w Polsce, ale nawet na stronce pisze, że produkt niedostępny. A szkoda bo nie uśmiecha mi się płacić za przesyłkę ze sklepu internetowego <_<

 

Gdy kupowałem też pisało, że produkt niedostępny, a jak słuchawki były. Imo nie warto pytać się sprzedawców, bo oni sami nie wiedzą co tam mają, po prostu zobacz w gablotce z słuchawkami czy są, jak nie ma to możesz spytać. Ja kupiłem w Bydgoszczy, po tym sprawdzałem też w Gdyni i były w gablotce, więc myślę, że w innych Empikach jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Biorę je dziś do domu na wieczór. Wezmę też Cresyn C230E, SM PL30. Dodam jeszcze coś co mam na półce w chacie.

 

Posiedzę z godzinkę i zobaczymy. Na ta chwile myślę że nie ustępują znacznie droższym konstrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja je właśnie kupiłem w Empiku.

Tylko jakoś nie mogę ich oswoić.

Potrzebuję kogoś z doktoratem z dobierania tipsów...

 

to żeby was nieco ostudzić:

1) żeby dało się słuchać pl10 musicie mieć własne tipsy bo te z zestawu do niczego sie nie nadają

...

 

No dokładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale - Panie i Panowie - do słuchawek pokroju EX85, to jednak bym tych PL10 nie porównywał... :)

No ale dajmy im się wygrzać.

W pełni się z Tobą zgadzam, ale w tej cenie są to zdecydowanie najlepsze dokanałówki.

 

A ja w pełni się zgadzam z Tobą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Out of box wydawały mi się kompletnie pozbawione basu i ogólnie dziwne.

Po zmianie gumek i 3 godzinach grania basu jest pod dostatkiem, ale efektu WOW na razie na mnie nie robią.

 

A teraz najciekawsze, mój egzemplarz gra niesymetrycznie - jest delikatna przewaga lewej (z niebieskim) słuchawki (gra głośniej niż prawa).

Czy ktoś jeszcze zauważył w swoich coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, PL10 grają lepiej niż PL30. 30tki są cieplejsze. 10tki mają więcej góry i powietrza.

 

Już wiem czemu grają dla mnie lepiej. O proszę:

 

Jeszcze raz PL10:

pl10_frequencyresponse.gif

 

I PL30:

d8c80136_Soundmagic+PL-30+Earphone+Specs+Graph_enl.jpg

 

 

Ten dołek znacznie słychać w PL30 w porównaniu do PL10. Jak i podbicie dla 2kHz'ów.

 

Jeszcze wrzucę kreskę dla modelu PL13, o których nikt nic nie mówi:

Soundmagic%20PL-13%20Graph_enl.jpg

 

 

I ja się pytam: do ilu słuchawek wrzucili ten sam przetwornik? :P

 

 

Sry za wykresy. Nie wiem czemu poznikały.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słuchawki grają takim typowym pasmem dla żywych instrumentów. Zaraz sprawdzę Cresyny C230.

 

 

C230 mają więcej niskiego basu, znacznie więcej niż PL30. Kontrabas nabrał na masie. Trudniej jednak wyłapać już pojedyncze szarpnięcia strun. Bas się zbija. Trąbka wciąż potrafi zaświergotać w uszach. Najbardziej cierpi tu środek. Traci na klarowności i to znacznie. Zostaje lekko wycofany. Ale zmiękczenie jest aż nazbyt duże w porównaniu do środka z PL10. Styl grania w V. Nie jest tak równo jak w SMach. Może to być kwestia wygrzania tej pary słuchawek. Na początku było WOW, lecz szybko ze mnie zeszło.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam mieszane uczucia.

Jedyne co się rzuca w oczy, to to, że w przypadku akordu gitarowego można w tych słuchawkach ustalić jakie poszczególne dźwięki go tworzą. I bardzo fajnie.

Bas - tu jest dziwnie, raz jest go w sam raz, innym razem trochę za mało.

Góra - no tu niestety nie jest słodko, jest stłumiona - radość widowni (oklaski, krzyki, gwizdy) w SHE9800 jest żywa i brzmi realnie, w LP10 jest jakby za zamkniętymi drzwiami.

No i scena i przestrzeń - w porównaniu znowu z ww. SHE9800, to w PL10 coś takiego nie istnieje.

 

Tylko ja piszę o słuchawkach grzanych jakieś 4-5 godzin. Mam nadzieję, że sporo się zmieni po +/- 50 godzinach.

Druga sprawa to mam duży problem z tipsami do nich, zakładałem już 6 różnych par i dalej nie jest dobrze.

 

Powyższe wnioski na podstawie odłuchu Scorpions Acoustica - You & I,

na Vedia A10 i iPod Touch 4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam mieszane uczucia.

Jedyne co się rzuca w oczy, to to, że w przypadku akordu gitarowego można w tych słuchawkach ustalić jakie poszczególne dźwięki go tworzą. I bardzo fajnie.

Bas - tu jest dziwnie, raz jest go w sam raz, innym razem trochę za mało.

Góra - no tu niestety nie jest słodko, jest stłumiona - radość widowni (oklaski, krzyki, gwizdy) w SHE9800 jest żywa i brzmi realnie, w LP10 jest jakby za zamkniętymi drzwiami.

No i scena i przestrzeń - w porównaniu znowu z ww. SHE9800, to w PL10 coś takiego nie istnieje.

 

Tylko ja piszę o słuchawkach grzanych jakieś 4-5 godzin. Mam nadzieję, że sporo się zmieni po +/- 50 godzinach.

Druga sprawa to mam duży problem z tipsami do nich, zakładałem już 6 różnych par i dalej nie jest dobrze.

 

Powyższe wnioski na podstawie odłuchu Scorpions Acoustica - You & I,

na Vedia A10 i iPod Touch 4G.

Nie dziwię się 4/5h, nie dobrane gumki, ipod z tym one bardzo słabo graja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się szarpnie na reckę? Najlepiej na taką, w której dostaniemy porównanie wszystkich/większości modelów z serii LP, bo widać, że coraz lepsze noty dostają 10'tki, i są coraz częściej polecane ;) W sobotę idę na poszukiwania do wszystkich dostępnych mi sklepów, bo już nie wytrzymam :P

Edytowane przez KamcolNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności