Skocz do zawartości

Fiio E11


Tiges

Rekomendowane odpowiedzi

Na stockowej trzyma mi jakieś 10h przy gain na low, wewnętrznym na high i głosności 3. Normalnie po 8h ładowałem razem z Cowonem, ale dziś nieopatrznie wyłączyłem player, ale zostawiłem wzmacniacz włączony przez 3h i po kolejnej godzinie już zdechł.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś okazję porównać e11 z e9? którego byście polecili? słuchawki HD380

 

Też jestem ciekaw. Choć stawiam na e11. Czemu? bo 380pro nie są ciężkie do napędzenia, a lubią ocieplone tory. Po za tym cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko postawiłem na MxM (nikt chyba jeszcze porównania na forum nie zrobił), ale może kiedyś zainwestuje w e11.

 

E7+E9 to już fajny zestawik. Choć ja bym wolał ibasso.

 

Obecnie duży jest wybór, do niedawna trzeba było kombinować. Na ebayu jest 4 generacja cmoy, też zastanawiam się jak wypada w porównaniu do e11 i MxM i ibasso.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To takie pytanie od kogoś kto się niezbyt zna ( Mnie ), czy by polepszyły dźwięk, gdybym Fiio podłączył do samsung galaxy s II i9100? Posiadam słuchawki A-Jays Three i używałbym E11 do laptopa, czy opłaca się kupić, lub zbierać na coś innego, bo cena jego jest w miarę, że tak napiszę a cena do 400 zł( za coś innego), a w przyszłości zastanawiam się nad jakimś odtwarzaczem mp3, coś ala ipod classic albo touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakich efektów się spodziewasz?

 

Wzmacniacze to działka dwa 2 typów ludzi. Pierwsza grupa ludzi ma bardzo wymagające słuchawki. Druga grupa ludzi jest perfekcjonistami co do dźwieku i chce wycisnąć ostatnią kropelkę potencjału z tego co ma. Dla przeciętnej osoby z dokami taki amp jest zbędny. Owszem poprawiłby trochę dźwięk. Ale czy korzyści dla Ciebie były by wymierne... wątpie. Co innego jakbyś miał iPoda + LOD i słuchawki którym wzmocnienie coś da. To wtedy jak najbardziej.

 

Po za tym e11 raczej jest dla nausznych słuchawek i to tych jaśniejszych.

 

Ciekawy jest jeszcze nowy cMoy ale nie mam pojęcia jak się zgrywa z dokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli integra w laptopie jest całkiem niezłych lotów. Można się zastanowić nad E11. W każdym innym przypadku, radzę nabyć jakiegoś DACa. FiiO E7 jest najtańszy z tego co wiem. Ale do 400zł są alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie jest dobry pomysł. Nie spotkałem jeszcze dobrej integry w lapku. Wzmacniacz może pogorszyś dźwięk pod niektórymi względami. Poczytaj o Fiio E10, lub np. D3+E11. Ale taki sprzęt to do lepszych słuchawek. Ajays nie potrzebują wzmacniacza. Dużo lepszy dźwięk dostaniesz jak kupisz lepsze słuchawki, lub DAC i lepsze słuchawki, a jeśli będą jakieś wymagające, to też ewentualnie wzmak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę:

Może ktoś podsumować - czy E11 to ostatecznie ocieplający i przyciemniający wzmacniacz? Chodzi mi o to, czy w przypadku CAL! nie zabasowiłby mi ich bardziej i nie przyciemnił. Z tego co na szybko wyczytałem, tyle mniej więcej z tego wyjdzie, ale czy może ktoś jasno to stwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na e11 masz EQ + opcje wzmocnienia + ustawienia poboru mocy,

 

High power + EQ - 0 + High gain i wychodzi całkiem analityczne wzmocnienie. A można go ustawić całkiem przeciwnie, a wtedy rzeczywiście czuć to ocieplenie i przyciemnienie, ale nie jest to jakiś kolosalny efekt. Z CALami nie powinno być źle, aczkolwiek jak podziała na nie wzmocnienie konkretnie tego wzmacniacza to nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź .

W sumie odetchnąłem z ulgą, że jednak z CALami może jakoś to pójdzie. Gdyby ktoś miał jakieś doświadczenia w tej kwestii, to oczywiście opinią nie pogardzę, a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSheep chwalił połaczenie e11 z M390, te słuchawki trochę inaczej grają, ale są po tej samej stronie ciepła więc myślę, że z CAL nie powinno być źle, może nawet lepiej. Aczkolwiek z aurvanami dużo kontaktu nie miałem i nie chcę tutaj teoretyzować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak z ciekawości, ma taki E11 sens jako amp do iModa? Czy sporo za cienki w uszach jest jak na to co potrafi iMod?

 

wlasnie aktualnie slucham imoda z e11 i ibasso t4.... jak dla mnie to sa to ampy baaaardzo podobne, e11 moze troszke bardziej ociepla dzwiek, ale mam w planach zrobic imoda na e11, bardzo przyjemnie mi sie tego slucha i wlasnie z tym zwiazane sa moje poszukiwania lepszej baterii

 

na headfi clieos napisal, ze e11 jest delikatnie lepszy od t3d, ale to juz jego prywatne i osobiste odczucie

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testowałem dwa połączenia: ipod classic + fiio e11 + superlux hd 681b oraz cowon i9 + fiio e11 + hd558. Dźwięk w obydwóch przypadkach zachowywał się podobnie, zyskiwała dynamika, pojawiło się więcej dołu oraz masy. Pierwsze jak i drugie zestawienie traciło na detaliczności/separacji instrumentów. Ten drugi efekt bardziej dało się słyszeć na hd681b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności